» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
301 / 361
»»

misek ::

andy2k13 je izjavil:

Nekolk (beri zelo) sm skepticen, da je vzrok hisna napeljava po prebranem. Overprovisioning pac ocitno ni tak kot bi moral bit. Verjetno prevec uporabnikov s hitrimi paketi na tvojmu vozliscu.
To sem jaz opazil pred leti. Sem periodično vsakih 5 minut meril hitrost in jim poslal graf, kako hitrost zvečer pada, okoli polnoči pa se čudežno dvigne. In tako vsak dan. So kar hitro uredili. Je pa to bilo v času ADSL-ja.

strom_15 ::

yoco ::

lol, jz sem mislil, da bojo to imeli vsi na voljo takoj in ne samo na določenih mestih! :|

6151 ::

glede na to v kako katastrofalnem stanju je omrežje si kar optimist :D

delfinus ::

A ima kdo obmocju Celja katastrofalno slab ping. Trenutno 348ms. Pa to ze drugi ali celo tretji dan. Sicer DL in UL je ok. Ampak preden odpre stran je pa malo morgen.

lp, d.

Pozabte, zgleda, da je reset modema pomagal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

webmaher ::

@misek srečko ti :)
po današnjih pogovorih sem sklenil, da najbolj da počakam na čudežni dan D :)
Brzina je trenutno s5 padla za skoraj polovico ampak dokler je čez 100 se še da gledat kak HDR kjer bitna šiba samo do 50Mb/s :)

Yossarian ::

Na mene se je obrnila starejša gospa. Baje so jo kontaktirali iz Telemacha in ji povedali, da je že dolgo njihova naročnica in ker ima starejši TV (32 colski LCD, bojda Phillips), bi ji naj zastonj dali novega. Gospa je naročnica samo na TV in telefon, plačuje nekaj čez 30 EUR, nima pa pri niih interneta in mobilnega tulifona. Načeloma se z menjavo seveda strinja, ne bi pa želela ničesar dodatno plačevati. Je slučajno kakšna akcija, katero sem spregledal ali pa je kaj preslišala?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

MadMen ::

Verjetno je kaj narobe razumela, ker takih akcij ni.

HappyPills ::

Verjetno so ji ponujali kak drug paket ali pa prehod na digitalno shemo. Pa je razumela da bo dobila nov tv :).

Yossarian ::

Ja, saj, upam, da ne bo vsekala neke norije.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

oiwedfhjweif ::

Yossarian je izjavil:

Na mene se je obrnila starejša gospa. Baje so jo kontaktirali iz Telemacha in ji povedali, da je že dolgo njihova naročnica in ker ima starejši TV (32 colski LCD, bojda Phillips), bi ji naj zastonj dali novega. Gospa je naročnica samo na TV in telefon, plačuje nekaj čez 30 EUR, nima pa pri niih interneta in mobilnega tulifona. Načeloma se z menjavo seveda strinja, ne bi pa želela ničesar dodatno plačevati. Je slučajno kakšna akcija, katero sem spregledal ali pa je kaj preslišala?

Verjetno je bilo mišljeno brezplačana zamenjava STB (sprejemnik) in ne TV.

Yossarian ::

macidumo, morda pa je res to mislila, sedaj, ko bodo delili EON TV boxe.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

chucki ::

Jutri je dan D :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Han ::

Verjetno le za tiste, ki že imajo optiko...

mitko25 ::

Tistim že lahko danes ponudijo giga...gre se za ostale!

m3k ::

chucki je izjavil:

Jutri je dan D :D
javna tajna ?
Mirko tipka na radirko ////

strom_15 ::

Jaz se bolj "bojim", da bo treba za nove pakete spet nova pogodba in nova vezava. Mislim, da ne bodo kar zvišali nove hitrosti obstoječim paketom, ampak, da bodo naredili nove pakete, in če boš hotel imeti nove hitrosti se boš moral vezati. Ampak sem trenutno na njihovi optiki in mi 150/150 mbps čisto zadostuje.

HappyPills ::

Tukaj je govora od Docsis 3.1 torej se bodo spreminjali paketi na kablski ne na optiki.

strom_15 ::

HappyPills je izjavil:

Tukaj je govora od Docsis 3.1 torej se bodo spreminjali paketi na kablski ne na optiki.


Razumem, samo ko so pred 2 leti spremenili paket iz 120/4 (na cox) in 120/120 na opttiki na 150/4 in 150/150 mbps, so spremenili hitrost tako na coax-u kakor na optiki, brez nove vezave. Bomo jutri videli, kaj bo ali bodo avtomatsko dvignili hitrosti, ali bo potrebna nova vezava.

yoco ::

Če občutno dvignejo upload, mi ne bo težko podpisat nove vezave, pa čeprav sem samo na coaxu.

Malcolm_Y ::

Začel sem na 4/1, pa dobil 10/1, pa 15/1, pa 25/1, potem že 40/1.

Ob prvi podražitvi grem stran, razen če kmalu upload dvignejo.

jany103 ::

Meni se pa zdi da se gre pri tem obvestilu zato, da se kočno d3 stb menjajo in da pridejo novi EON boxi kateri so se že napovedovali ob splavitvi spletnega EON-a.

Vsaj upam, ker je res bedno da imaš ogled za nazaj samo na SD kanalih HD kanali pa samo 4je.

Han ::

Zaenkrat opazim samo dodatno brnenje v telefonski liniji. ;(

100mib ::

HappyPills ::

Paketna ponudba EON je sestavljena iz treh paketov EON Lite, EON Full in EON Premium. EON Lite ne vsebuje EON Smart Box-a, ima pa zato vključeno EON Smart TV aplikaciji, ki jo uporabnik lahko namesti na Android TV televizijo. Internetne hitrost v paketih je 75/5Mbps v EON Lite, 150/10Mbps v EON Full in 300/15Mbps v EON Premium. Vsi paketi vključujejo določen nabor SVoD storitev, ogled nazaj do 7 dni ter fiksno telefonijo.
Za giga se doplača 30EUR torej je cena 91EUR za 1gbit/50

Več na: http://www.blog.uporabnastran.si/#ixzz5...

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

Buggy ::

Torej obstojecemu trojcku Gold extra paketu 150/4 se upload avtomaticno ne spremeni popolnoma nic, ce pa zelim vecji upload pa moram vzeti nov paket, ki pa ga zaradi vezave ne morem (EON FULL), ker je cenejsi od obstojecega Gold extra....prav razumem jaz to?

HappyPills ::

Jaz sem ravnokar naredi prehod iz gold premium na eon premium. Dobil sem samo novo pogodbo za podpis ni blo nobene vezave. Najbolj, da pokličeš.

Daniel ::

Gold trojka EXTRA ima 67 HD programov, EON FULL pa 48. Nista ravno primerljiva paketa.

mitko25 ::

jureflux...a pri eon premium je samo ena smart app za TV?

Buggy ::

Daniel je izjavil:

Gold trojka EXTRA ima 67 HD programov, EON FULL pa 48. Nista ravno primerljiva paketa.


kako nista? Moj trenutni Gold Extra je eden pred vrhom ponudbe in EON FULL prav tako. Ista je tudi DL hitrost povecan je UL ter novi ima celo manj programov za primerljivo ceno. Jaz bi glede na vse rekel da je ta EON FULL spremenjeni Gold EXTRA, tako kot je EON PREMIUM bil prej GOLD PREMIUM, kjer je kot smo prebrali prehod bil mozen brez vezav ali penalov, ceprav je novi paket celo malce cenejsi isto kot v mojem primeru.

Ima kdo kaksen info iz prve roke, preden res poklicem

chucki ::

Kje vidis pakete,ker na njihovi strani se se nic?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

XS!D3 ::

Na letaku, par postov nad tvojim :)

strom_15 ::

Tu imate tudi celotni cenik in kaj vse paket vključuje:

https://telemach.si/Binary/12217/Cenik-...

Na optiki so ga popolnoma "zasrali", saj ni več simetričnih povezav in so hitrosti enake kakor na coax, le da je možno doplačati za 1 EUR za 50 mbps (na optiki imeti tako nizek upload je malo smešno). Zaenkrat mi je stari paket gold extra z 150 /150 mbps mnogo boljši in ne nameravam menjati paketa, če me bodo pa "prisilili" v menjavo paketa in bom zaradi tega imel znižan upload, grem pa kar na T-2 optiko (saj imam doma obe optiki - vsako podjetje je položilo svojo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: strom_15 ()

HappyPills ::

mitko25 je izjavil:

jureflux...a pri eon premium je samo ena smart app za TV?

Ja tako kaže. Isto naj bi dobil en stb eon ter eno kartico za tv vendar, če imaš kot star naročnik že kšno drugačno situacijo to lahko obdržiš npr 2 kartici za tv.

andy2k13 ::

Drobn tisk pa take fore:

o Priklop in prekonfiguracija priključka za obstoječe naročnike4 . . 50,00 EUR

4 Velja za naročnike paketov Gold trojka Extra, Gold trojka Extra Optika, Gold trojka Premium in Gold trojka Premium Optika ob prehodu na pakete EON Full in EON Full
Optika.

Prehod na nove pakete je torej 50 EUR :D

harvey ::

andy2k13 je izjavil:

Drobn tisk pa take fore:

o Priklop in prekonfiguracija priključka za obstoječe naročnike4 . . 50,00 EUR

4 Velja za naročnike paketov Gold trojka Extra, Gold trojka Extra Optika, Gold trojka Premium in Gold trojka Premium Optika ob prehodu na pakete EON Full in EON Full
Optika.

Prehod na nove pakete je torej 50 EUR :D

Ali pa vezava in se ti ta strošek kompenzira. Cenik je brutalen, enako je bilo pri vklopu storitve za ogled za nazaj, prihod tehnika je stal 25 EUR.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

HappyPills ::

Ni 50€ če greš iz premium na premium :)

andy2k13 ::

harvey je izjavil:

andy2k13 je izjavil:

Drobn tisk pa take fore:

o Priklop in prekonfiguracija priključka za obstoječe naročnike4 . . 50,00 EUR

4 Velja za naročnike paketov Gold trojka Extra, Gold trojka Extra Optika, Gold trojka Premium in Gold trojka Premium Optika ob prehodu na pakete EON Full in EON Full
Optika.

Prehod na nove pakete je torej 50 EUR :D

Ali pa vezava in se ti ta strošek kompenzira. Cenik je brutalen, enako je bilo pri vklopu storitve za ogled za nazaj, prihod tehnika je stal 25 EUR.


In ce pravilno razumem je hitrost brez doplacila na EON Premium samo 300/5? Doplacilo na optiki je 1 EUR doplacilo na coax pa 30?

HappyPills je izjavil:

Ni 50EUR če greš iz premium na premium :)


A so ti to potrdil na Telemachu, ker v ceniku jasno pise da tudi pri prehodu iz Premium na Premium.

EDIT: se popravljam Eon Full pise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: andy2k13 ()

modelno1 ::

Na optiki za 1 € samo povečaš upload na 50 Mbps, za 30 € pa na optiki in coaxu dobiš 1000/50 Mbps.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

chucki ::

Jaz sem ze spremenil v eon premium...tekom dneva mi spremenijo hitrost ter programe...jutri pripeljejo box ter se menjajo modem.

Prehod na nov paket je 0 eur.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

andy2k13 ::

chucki je izjavil:

Jaz sem ze spremenil v eon premium...tekom dneva mi spremenijo hitrost ter programe...jutri pripeljejo box ter se menjajo modem.


Mal porocaj ko ti zacne vse delovat. Zanima me predvsem, ce je kaj nizji latency na 3.1. V specifikacijah namrec to omenjajo.

Buggy ::

chucki je izjavil:

Jaz sem ze spremenil v eon premium...tekom dneva mi spremenijo hitrost ter programe...jutri pripeljejo box ter se menjajo modem.

Prehod na nov paket je 0 eur.


kaj si imel pa prej zaen paket? Si imel ze Ubee modem na starem paketu?

chucki ::

Gold trojka extra. Modem je pa od cisco epc 3928. Zdajle mi je net vrglo ven pa se modem ze 20min ne postavi ;((
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

seminal ::

Torej imam isti paket gold torjka extra, tale je imel dva sprejemnika zastonj pa enega smo dodatno +3€. Sedaj če prav razumem če bi šel na eon full, ta mi da več uploada, a morem plačat menjavo paketa 50€? In potem še namesto 1 dodaten sprejemnik plačevati 2 dodatna sprejemnika? Oz, imamo 3 kartice?
LP

chucki ::

Jaz sem podajlšal in ni bilo potrebno plačati nič. Imam dva d3go sprejemnika in mi bodo enega nadomestili z eon box, za naslednjega je doplačilo 4 ali 5 eur na mesec.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

mitko25 ::

Ta eon box je pa res eno čudo...namesto da bi se znebil kablov, oni sedaj prakticirajo še več kablov! Namreč, če želiš imeti njihov smart box namesto d3 boxa, moraš imeti napeljan, poleg coax kabla, še utp kabel! Kaj pa WIfi? Doma imam paket Gold EXTRA z eno licenco za smart App TV (priklopljen brezžično in dela). Ko sem klical na njihov info in se zanimal za menjavo paketa na EON Premuim ter, da bi namesto njihovega smart boxa pač imel še eno app licenco, ne gre! Torej mi nudijo njihov ''superduper'' smart box, čeprav mi dva TV v hiši podpirata APP aplikaciji..Hmmm..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitko25 ()

strom_15 ::

Daniel ::

Očitno paketov Gold ne bo več mogoče naročiti, glede na to, da so sedaj v ceniku paketov, ki niso več v prodaji. Sicer pa res zanimivo, da smo po tem, ko so nekaj let ponujali max. upload do 220 Mbit, sedaj dobili pakete z max. uploadom 50 mbit, pa še to za doplačilo. Ta ponudba je navaden rop naročnikov in nič drugega.

mujek ::

Je mogoče kdo našel "zemljevid" kjer je Docsis 3.1 možen?

Internet paketov (brez TV) pa niso nič nadgradili. Žalost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mujek ()
««
301 / 361
»»