» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
288 / 361
»»

strom_15 ::

Končno, da so dodali HD paket v Extra, saj je HD v današnjih časih že standard.

Novo analogno smemo si lahko ogledaš tu: https://telemach.si/Pomoc/Dokumenti-in-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: strom_15 ()

Malcolm_Y ::

KuntaKinte je izjavil:

Telemach draži pakete za 1 ojro po 2.,v extra dodaja HD programe

Banda ušiva. Moj (SILVER 2) bo dražji za 2 ojra.

Citiram: "Zaradi sprememb na trgu in višjih programskih stroškov nekaterih televizijskih programov smo primorani spremeniti cene..."

A kdo ve, kateri programi imajo višje stroške? Ker podražitev na račun Pro Plusa je bila pred nekaj meseci.

BTW, dvignili bodo oglaševano hitrost s 25/1 na 40/1, torej uploada ne.

misek ::

Malcolm_Y je izjavil:

A kdo ve, kateri programi imajo višje stroške? Ker podražitev na račun Pro Plusa je bila pred nekaj meseci.
Prva podražitev je pokrivala strošek samo pol leta. Sedaj pa je potrebno pokriti celotno leto :)

Malcolm_Y ::

Cenovna politika ISP bi morala biti regulirana, tole gre čez vse meje.

predi ::

38 (Silver 2)
8,5 (HBO + Cinemax)
kvazi programska shema
random podražitve na par mesecev
net: do 40/1 (trenutno 25/1)
brez vezave
z bobom/brez (8,99): 55,49/46,5

29,99 (T2 Net+Mobil)
6,99 (HBO Go)
9,99 (Netflix)
7,70 (Amazon Prime)
prvi mesec vsi trije zgoraj free
tv antena
net: do 20/10
razni enkratni stroški za (in) j**anje u glavo ob prekinitvah razmerij
dve leti vezave za T2
z bobom/brez (8,99): 63,66/54,67

Evo, jaz sem svojo računico naredil. Zdaj moram samo še preverit, če so T2 tudi podobne sorte šalabajzerji, kot tile.

Malcolm_Y ::

29,99 (T2 Net+Mobil) je akcijska cena, redna je 37,99

Zlatan10 ::

Zakaj niso odklenjeni filmi za odrasle?!

Dimnik ::

Misliš telemach ali t2?

Zlatan10 ::

Telemach.

Dimnik ::

Vtipkaj kodo 1234

predi ::

Malcolm_Y je izjavil:

29,99 (T2 Net+Mobil) je akcijska cena, redna je 37,99

Ker je ta akcijska cena skozi celotno obdobje vezave, to dejstvo niti ne vpliva toliko na moj izračun. Bolj me skrbi to kar za T2 pravi folk v drugi temi.. *sigh*

Zlatan10 ::

Sem in mi piše, da je kodirano.

berlusconi ::

Že druga podražitev za 2 eura. Iz 32 eur v osnovi - bomo zdaj prišli na 38 eur. Kaj ti pomeni pogodba, če je v malem tisku pridržujemo si pravico do sprememb.

Malcolm_Y je izjavil:

KuntaKinte je izjavil:

Telemach draži pakete za 1 ojro po 2.,v extra dodaja HD programe

Banda ušiva. Moj (SILVER 2) bo dražji za 2 ojra.

Citiram: "Zaradi sprememb na trgu in višjih programskih stroškov nekaterih televizijskih programov smo primorani spremeniti cene..."

A kdo ve, kateri programi imajo višje stroške? Ker podražitev na račun Pro Plusa je bila pred nekaj meseci.

BTW, dvignili bodo oglaševano hitrost s 25/1 na 40/1, torej uploada ne.


Malcom, kako pa je s kanali na tvojem paketu? Vem da je seznam kanalov na spletu, a zanima me zadeva v praksi. Koliko imaš HDjev?

Namreč, jaz menim, da imam tudi ta paket (dobil sem tudi obvestilo), pa imam praktično vse kanale (skoz vso leto) odklenjene razen HBO.

Zgodovina sprememb…

Spc ::

KuntaKinte je izjavil:

Telemach draži pakete za 1 ojro po 2.,v extra dodaja HD programe

POPTV treba plačat, saj se bo poptv baje 2x podražil v 2018.
 

webmaher ::

še vedno se nisem odločil kaj in kako... verjetno se bom šel pogajat po Novem letu ... po tulifonu mi je uspelo po izčrpnih pogajanjih priti do popusta 25% za 12 mesecev...pogoj kakopak vezava za 24 mesecev...
Bom še nekaj dodal pa če bodo pristali se odrečem Telekomove optike za 2 leti :))

Kako gre že una Domicljeva...saj po Novem letu boljše bo...kakor za koga :))

BorutK-73 ::

Malcolm_Y je izjavil:

BTW, dvignili bodo oglaševano hitrost s 25/1 na 40/1, torej uploada ne.

Počasi bomo na 100/1.:))

https://telemach.si/spremembe-pogojev

Zgodovina sprememb…

Han ::

Naj dajo ven Silver 3 z internetom 60/4 za 30 eur, brez POP/A in podobne SLO gnojnice. ;(

Malcolm_Y ::

Han je izjavil:

Naj dajo ven Silver 3 z internetom 60/4 za 30 eur, brez POP/A in podobne SLO gnojnice. ;(

Jap, would be nice, ampak - zakaj pa bi, saj jim (očitno) nihče nič ne more.

@berlusconi - nisem prepričan, mislim, da imam točno to, kar je v začetnem paketu, torej klasiko slovenske, foxov ene par, oto, brio, cel kup bedarij, novičarske, discovery varianto,... od hd pa slo1, 2, pop, kanal a, planet, brio, kino, ostalih pa mislim, da ne - ma, televizije niti ne gledam toliko.

Za mene bi bil dosti internet 60/4, kot je napisal Han, od TV-ja pa par slovenskih, kak fox in kaj za otroke, drugega ne rabim. Discovery in podobno so tako skrpucala v primerjavi z 10, 20 let nazaj.

berlusconi ::

Malcolm_Y je izjavil:

Han je izjavil:

Naj dajo ven Silver 3 z internetom 60/4 za 30 eur, brez POP/A in podobne SLO gnojnice. ;(

Jap, would be nice, ampak - zakaj pa bi, saj jim (očitno) nihče nič ne more.

@berlusconi - nisem prepričan, mislim, da imam točno to, kar je v začetnem paketu, torej klasiko slovenske, foxov ene par, oto, brio, cel kup bedarij, novičarske, discovery varianto,... od hd pa slo1, 2, pop, kanal a, planet, brio, kino, ostalih pa mislim, da ne - ma, televizije niti ne gledam toliko.

Za mene bi bil dosti internet 60/4, kot je napisal Han, od TV-ja pa par slovenskih, kak fox in kaj za otroke, drugega ne rabim. Discovery in podobno so tako skrpucala v primerjavi z 10, 20 let nazaj.


Hvala za odgovor. Očitno je moje bentenje preko FB ob zadnji dvoevrski podražitvi obrodilo sadove (morda pa imam le srečo in je nekdo nekaj narobe nastavil pri njih). Očitno se vendarle ne smem pritoževati čez prihajajočo podražitev.

MrStein ::

Zlatan10 je izjavil:

Sem in mi piše, da je kodirano.

Pa si naročen na njih?

Just checking...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

plavko61 ::

Malcolm_Y je izjavil:

KuntaKinte je izjavil:

Telemach draži pakete za 1 ojro po 2.,v extra dodaja HD programe

Banda ušiva. Moj (SILVER 2) bo dražji za 2 ojra.

Citiram: "Zaradi sprememb na trgu in višjih programskih stroškov nekaterih televizijskih programov smo primorani spremeniti cene..."

A kdo ve, kateri programi imajo višje stroške? Ker podražitev na račun Pro Plusa je bila pred nekaj meseci.

BTW, dvignili bodo oglaševano hitrost s 25/1 na 40/1, torej uploada ne.


Svinjarija brez primere, bo treba menjat.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Spc ::

BorutK-73 je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

BTW, dvignili bodo oglaševano hitrost s 25/1 na 40/1, torej uploada ne.

Počasi bomo na 100/1.:))

https://telemach.si/spremembe-pogojev

Čakaj še eno leto, bo 10000/1.
:))
 

MadMen ::

Zlatan10 je izjavil:

Sem in mi piše, da je kodirano.

Si naročen na njih ali ne? Če misliš delovanje v sklopu božične akcije, te programi na conaxu niso odkodirani, delujejo samo preko STB.

luli ::

Pravkar uredil prenos 3 številk in trojčka s Telemacha. Prevzem POP TVja naj financirajo tisti, ki to sranje gledajo.

Malcolm_Y ::

luli je izjavil:

Pravkar uredil prenos 3 številk in trojčka s Telemacha. Prevzem POP TVja naj financirajo tisti, ki to sranje gledajo.
Kam si pa šel?

luli ::

Ker je izgradnja optike pri nas v teku sem izkoristil izredno priložnost in se odvezal trojčka BIZ SMART XL 2 pri Telemachu. Hkrati sem izkoristil tudi podražitev mobilne telefonije in 3 mobilne številke prenesel na SIMOBIL v paket A1 Svobodni 20 GB, kjer bom brez vezave izkoristil letno polovično naročnino (torej 10E) po številki. Na optiki je trenutno najresnejši kandidat T-2 (individualna ponudba z lepim popustom), vendar kot sem rekel, je zadeva v izgradnji in bo predvidoma na volju januarja, zato bom počakal, ker se A1 res trudi prilagoditi ceno.
Do sedaj sem pač bil malce pod prisilo na Telemachu, saj je bila alternativa le ADSL2 z 1MB uploada, tako da sem bil prisiljen vzeti Telemach. Od njih pa poleg razloga (POP-TV) in cene (pri omenjenem paketu so zasolili ceno, ki sem jo bil primoran plačevati zaradi uploada) odhajam tudi zaradi odnosa do strank. Nove stranke vlečejo z cenovno ugodnimi ponudbami, stare pa ignorirajo.
Mimogrede do sedaj pri Telemachu plačeval 3x12+70EUR. Sedaj pa kaže da bom na ceni 3x10+40EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: luli ()

KuntaKinte ::

Tudi sam grem proč,ko bo urejena optika,začetek gradnje nekje januarja,upam

swift ::

Mi lahko poveste kateri sprejemnik imate za digitalno televizijo? Sam imam KAON, kateri pa nima HDMI vmesnika, ampak samo scart in vga.

BorutK-73 ::

Saj sprejemnik dobiš od operaterja. Ali imaš v mislih DVB-T?

misek ::

Greš v poslovalnico in zahtevaš zamenjavo?

Spc ::

swift je izjavil:

Mi lahko poveste kateri sprejemnik imate za digitalno televizijo? Sam imam KAON, kateri pa nima HDMI vmesnika, ampak samo scart in vga.

Jaz osebno uporabljam PC za vse (Ena naprava za vse stvari).

Uporabljam pa ta USB tunner, z CI modulom in CONAX kartico telemach-a:
https://www.amazon.de/TechniSat-CableSt...

Alternativa te kartici pa je izboljšana kartica:
https://dvbshop.net/TT-connectZ-CT2-465...
 

s1m0n ::

Mene pa zanima, če ima kdo kakšne informacije kaj se dogaja!
Smo že ca. 24h brez dostopa do interneta vse ostalo pa deluje (TV, stacionarc).

Pravijo, da napako odpravljajo in to že od včeraj okoli 12h dalje pa še vedno ni rešena.
Tudi dostopa do modema ni (odziv na ping je, le dostopa do njegove strani ni). Gre pa za Sl. Bistrico, Pragersko, Kidričevo po navedbah tehnične pomoči.

misek ::

Če niti spletne strani od modema ne vidiš potem je verjetno nekaj narobe na tvoji strani?

s1m0n ::

Če pravijo, da je težava na celotnem območju. Telefoni tudi delujejo bp pa so preko modema.

misek ::

Spletni dostop do modema bi verjetno v vsakem primeru moral delovati. Morda pa se motim.

Gledam pa spletno stran in takih obvestil o nedelovanju v večjem obsegu ne sporočajo? Kot da omrežje deluje bp :)

s1m0n ::

Na spletu teh informacij v večini ni! So pa ob klicu na klicni center. Do zdaj še jih na spletu ob neizrednih izpadih nisem zasledil.

MadMen ::

s1m0n je izjavil:

Če pravijo, da je težava na celotnem območju. Telefoni tudi delujejo bp pa so preko modema.

Pokliči še enkrat, izpad je VOD in ne int. kot tak.

Blond ::

Tudi jaz se danes poslavljam od njih in se selim h konkurenci.
Razlog ... nezanesljivo delovanje in večkratni izpadi. Lokacija Kamnica pri Mariboru.
O vzroku ali razlogu ne želijo govoriti in ne morem se zanašati na njih.
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

s1m0n ::

Ne vem ali so oni nesposobni ali je težava pri meni :)
Preko FB sporočila pravijo, da nimajo težav (jim dam podatke, da preverijo pa več ur nič)
Preko telefona, da še napaka ni odpravljena (zdaj že 29h) in, da je nastala zaradi izpada električne energije včeraj ob ca. 12h

V roku 1h je bila TV in telefonija nazaj internet je ostal neodziven in še tako ostaja.

swift ::

misek je izjavil:

Greš v poslovalnico in zahtevaš zamenjavo?


bom to tudi storil, ker imam nek star sprejemnik zgleda.

s1m0n je izjavil:

Mene pa zanima, če ima kdo kakšne informacije kaj se dogaja!
Smo že ca. 24h brez dostopa do interneta vse ostalo pa deluje (TV, stacionarc).

Pravijo, da napako odpravljajo in to že od včeraj okoli 12h dalje pa še vedno ni rešena.
Tudi dostopa do modema ni (odziv na ping je, le dostopa do njegove strani ni). Gre pa za Sl. Bistrico, Pragersko, Kidričevo po navedbah tehnične pomoči.



Tudi meni je včeraj prekinilo povezavo in to dvakrat, prvič okrog 13h za eno uro nekje, drugič pa okrog 19h za cca 15min.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: swift ()

s1m0n ::

Moja težava je zaenkrat odpravljena po večkratnem resetu modema (EPC3212)
Kaj je bila težava ne vem se je pa pojavila ob včerajšnjem izpadu.
Pa se je v tem času verjetno 5x ga izklopilo iz napajanja pa je težava bila enaka :)

- Dostop do njega na (192.168.100.1) ni bil mogoč ne preko router ne z direktno povezavo (z DHCP omogočenim).
- Router je pridobil IP prav tako se je dalo modem pingat a dostopa do web strani modema ni bilo.

Spc ::

s1m0n je izjavil:

- Dostop do njega na (192.168.100.1) ni bil mogoč ne preko router ne z direktno povezavo (z DHCP omogočenim).
- Router je pridobil IP prav tako se je dalo modem pingat a dostopa do web strani modema ni bilo.


Pri meni in v naši ulici je problem v DHCP requestih in sicer:

1. Takoj ko modem resetiram dobim ip naslov 192.168.100.2
2. Modem lahko pingam, httpd na modemu ne deluje
3. DHCP request ne deluje
4. Če router pošlje DHCP request ponavadi ne dobi ip naslova
5. Deluje samo "DHCP BROADCAST", torej mora router poslati BROADCAST, da router takoj dobi ip naslov.
6. Zgleda tako kot da ima telemach narobe nastavljene DHCP relay-e ali DHCP load balancer, da deluje samo DHCP BROADCAST.

To so seveda moji problemi, lahko da imate vi kakšen drug problem.
Sedaj ko sem naredil da mi vsako minuto pošlje DHCP "BROADCAST" imam že lep čas mir z DHCP requesti, tudi če njihov sistem pade iz neznanega razloga se zadeva postavi sama od sebe nazaj v 1 minuti.
 

Orias ::

Danes, se mi je nadgradil UBEE modem (evw327n) na firmware 2.4.1005-SIP. UNIFI še vseeno ne deluje. Imam pa 2 problema sedaj. Prvi je, da se sedaj sploh ne morem povezati preko wifija, pa dhcp ne dodeljuje IPjev. Poskusil sem že z factory reset in ni nič bolje. Ali ima kdo podobne probleme ?

Spc ::

Orias je izjavil:

Danes, se mi je nadgradil UBEE modem (evw327n) na firmware 2.4.1005-SIP. UNIFI še vseeno ne deluje. Imam pa 2 problema sedaj. Prvi je, da se sedaj sploh ne morem povezati preko wifija, pa dhcp ne dodeljuje IPjev. Poskusil sem že z factory reset in ni nič bolje. Ali ima kdo podobne probleme ?

Sem že napisal zakaj se to dogaja.
Priporočam da ti dajo bridge modem (z enim ethernet izhodom) in si gor obesiš router.
Zadeva deluje vredu z TP-Link routerji, ker TP-Link-ov firmware prvo pošlje "BROADCAST" nato pa request, drugi routerji pa ponavadi ne pošiljajo broadcast-a in tako ne pridobijo ip naslova.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

XS!D3 ::

Broadcast ni nekaj kar pošlješ ampak način kako oziroma komu pošiljaš. In DHCP DISCOVER se vedno broadcasta. Še DHCP REQUEST se običajno broadcasta razen, če klient podaljšuje lease. Takrat pošlje unicast, ker pozna naslov od strežnika, pri katerem je naslov v osnovi dobil. In če mu ne rata gre v rebinding state, kjer se DHCP REQUEST spet broadcasta, da lahko nanj odgovori kateri koli drug strežnik.

Orias ::

@spc, meni ubee ne dodeljuje lokalnih ipjev.

Han ::

Kot predlagano, zahtevaj zamenjavo za navaden modem, na katerega priklopiš spodoben router, npr. ASUS RT-AC58U. Ta kombinacija preverjeno deluje, ne omogoča pa Unifi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Spc ::

Orias je izjavil:

@spc, meni ubee ne dodeljuje lokalnih ipjev.

Ja to je imel moj sosed isti problem.
Ne samo, da ni pridobil lokalnih ip naslovov, internet naslova tudi ni dobil:


Spc je izjavil:

Ravnokar sem pri sosedu.
Dobil je nov modem:

Vendor	Ubee Interactive Corp.
Model	EVW32C-0N
Hardware Version	3.34.1
Firmware Version	2.2.1008-SIP
Boot Version	1.0.03


Ko renewam IP mi napiše sledeče:
Windows IP Configuration

An error occurred while renewing interface Wi-Fi : The name specified in the network control block (NCB) is in use on a remote adapter.
The NCB is the data.

Spc je izjavil:


In ne pridobi ip naslova.
Se komu sanja kaj bi bilo narobe in kako zadevo rešiti ?
 

Orias ::

Han je izjavil:

Kot predlagano, zahtevaj zamenjavo za navaden modem, na katerega priklopiš spodoben router, npr. ASUS RT-AC58U. Ta kombinacija preverjeno deluje, ne omogoča pa Unifi.


Jaz pa bi rad UNIFI uporabljal doma. Sej do sedaj mi je UBee modem deloval dobro, napram kakšnem ciscotu. WIFI in vse je delovalo vredu. Od včeraj pa najprej opazim, da na modemu DHCP ne deluje, imam 4 DS kanale in 1 US kanal (download gre do 140 Mbitov, UL pa normalno 6 Mbitov) 2 telefonska mi ne dela več, UNIFI ki ga obljubljajo da bo zopet deloval po nekaj mesecih na Ubeeju še kar ne deluje. Bom videl kaj bodo tehniki naredili sedaj. Zdaj res opažam, da mora Telemach v Celju še tisto zj**ati, kar je pri Turnšku delalo vredu.
Je pa najbolj zanimivo to, da DHCP na modemu dodeljuje IPje samo če imam priključen računalnik na port 3 ali 4. To je edino, kar mi je do sedaj uspelo rešit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Orias ()

Han ::

Ko so prijatelju v Celju v sklopu rutinske menjave namesto starega modema in routerja priklopili nov UBEE, je bil tri tedne brez interneta, doker nisem zanj zahteval nov Cisco modem, na katerega sem priklopil prej omenjen Asus router. Tehnik je bil celo tako "nesramen", da je Ubee zgolj priklopil in mrknil še predno se je prepričal, ali vse deluje. Po treh tednih se je z Ubee mučil eno uro, a ga ni uspel povezat v internet.
««
288 / 361
»»