» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
279 / 361
»»

flisko ::

unifi je trenutno na ubee modemih izklopljen.

Spc ::

jusv je izjavil:

Nimaš drugega, kot pa da reklamiraš storitev, ker je majster narobe naredil. Pa malo potarnaj v reklamaciji in naj ti đabe še nastavi modem.

Eh, sej sedaj sem mu dal njegov router v Access point mode in mu uredil DHCP.

Modem/Router 192.168.0.1 > LAN > Router 192.168.0.2( kot Access point ) > Wi-Fi client-i.

Na 192.168.0.2 pa je nastavljen DHCP forwarder na 192.168.0.1 in zadeva deluje super dobro.
Problem je, da namesto da bi to naredil serviser inženir profesionalec sem to moral jaz naredit, naslednjič ko bo tako delo bom lepo poslal račun telemachu za 55€.
 

PARTyZAN ::

A ko se nekdo ne strinja s frizersko storitvijo pri dragem frizerju, pa ga pol ti sfriziraš za zastonj, dragemu frizerju pošlješ položnico?

Spc ::

PARTyZAN je izjavil:

A ko se nekdo ne strinja s frizersko storitvijo pri dragem frizerju, pa ga pol ti sfriziraš za zastonj, dragemu frizerju pošlješ položnico?

Ja to je isto ko da prideš frizerju, plačaš in ti ne naredi ničesar.

Internet sosedu ni deloval, se pravi serviser ni uredil interneta.
Sosed me ni klical zato, ker mu internet deluje.
 

XS!D3 ::

Spc je izjavil:

jusv je izjavil:

Nimaš drugega, kot pa da reklamiraš storitev, ker je majster narobe naredil. Pa malo potarnaj v reklamaciji in naj ti đabe še nastavi modem.

Eh, sej sedaj sem mu dal njegov router v Access point mode in mu uredil DHCP.

Modem/Router 192.168.0.1 > LAN > Router 192.168.0.2( kot Access point ) > Wi-Fi client-i.

Na 192.168.0.2 pa je nastavljen DHCP forwarder na 192.168.0.1 in zadeva deluje super dobro.
Problem je, da namesto da bi to naredil serviser inženir profesionalec sem to moral jaz naredit, naslednjič ko bo tako delo bom lepo poslal račun telemachu za 55€.


Zakaj sploh rabiš DHCP forwarder, če je vse v isti mreži?

Net je ne njihovem HGWju sigurno delal tudi prej, ker gre za all in one zadevo in nimaš kaj dosti za nastavljat, samo naprave gor priklapljaš. Se mi zdi pa logično, da ne bo šel njihov tehnik prenastavljat tvoje opreme, še posebaj, če imaš gor custom firmware in lastno konfiguracijo, o kateri nima pojma, ker je ni on delal, oseba, ki je bila zraven pa očitno tudi ne. Lahko bi edino priklopil modem only, če je že menjal, da bi bilo enako kot prej, ne pa HGW. Sem prepričan, da če bi bil router njihov, bi ga tudi nastavili in to brezplačno. Še vsem, ki so dobili njihov modem+router so ga.

Spc ::

XS!D3 je izjavil:

Spc je izjavil:

jusv je izjavil:

Nimaš drugega, kot pa da reklamiraš storitev, ker je majster narobe naredil. Pa malo potarnaj v reklamaciji in naj ti đabe še nastavi modem.

Eh, sej sedaj sem mu dal njegov router v Access point mode in mu uredil DHCP.

Modem/Router 192.168.0.1 > LAN > Router 192.168.0.2( kot Access point ) > Wi-Fi client-i.

Na 192.168.0.2 pa je nastavljen DHCP forwarder na 192.168.0.1 in zadeva deluje super dobro.
Problem je, da namesto da bi to naredil serviser inženir profesionalec sem to moral jaz naredit, naslednjič ko bo tako delo bom lepo poslal račun telemachu za 55EUR.


Zakaj sploh rabiš DHCP forwarder, če je vse v isti mreži?

Net je ne njihovem HGWju sigurno delal tudi prej

Ja ni, ker sta bila 2 DHCPja v isti mreži.
1. DHCP je bil na 192.168.0.1
2. DHCP je bil na 192.168.1.1

Oba sta bila povezana v isti switch.
Povezal sem se z telefonom in notebookom in dobil 192.168.1.101 kar pa seveda ne deluje.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

XS!D3 ::

Spc je izjavil:


Ja ni, ker sta bila 2 DHCPja v isti mreži.
1. DHCP je bil na 192.168.0.1
2. DHCP je bil na 192.168.1.1

Oba sta bila povezana v isti switch.
Povezal sem se z telefonom in notebookom in dobil 192.168.1.101 kar pa seveda ne deluje.

Prej si napisal, da je bilo vse skupaj priklopljeno v internet port, torej ne bi smela biti v isti mreži in bi moral tvoj WRT54GL dobit IP od "modema" (sicer privatni in bi imel dvojni NAT ampak delalo pa bi). Če je priklopljeno v isto mrežo, je bilo treba realno samo izklopit DHCP na tvojem routerju in spremenit IP od routerja, če ga želiš še naprej uporabljat kot AP. Tehniku bi bilo vrjetno lažje to tvojo škatlo odstranit in je, če pa jo že želiš, pa je za pričakovat, da si jo sam tudi nastaviš.

Težko je bit pameten, ker ne vemo, kaj sta se onedva menila in kaj je stranka želela. Zato sem pa jaz, če že komu rihtam te zadeve, potem tudi ob morebitnih menjavah modemov itd. vsaj na telefonu s tehnikom, ki je tam. Pri punci doma so ravno tako želeli menjat Arris modem za to all-in-one škatlo, vendar sem se lepo zmenil, da so dali samo modem od Ciscota, ker imam za router TP-Linka 1043NDv2 z OpenWRTjem. Na daljavo sem tudi preveril, da se je vse postavilo nazaj, tako kot je treba in to je to. Realno pa tudi, če bi dali to njihovo škatlo, bi še vse delalo, samo dvojni NAT bi imel, kar mi seveda ne diši. Ne pričakujem pa v tem primeru, od tehnika, da bo šaril po mojem routerju s custom fwjem ker itak ne bi prišel not razen, če bi pobrisal vse nastavitve, še manj pa od njenih doma, da bodo znali tehniku razložit, kaj si želijo od njega.

MrStein ::

Ponavadi želijo "nič ne spreminjajte".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Spc ::

XS!D3 je izjavil:

Težko je bit pameten, ker ne vemo, kaj sta se onedva menila

Točno tako.
Jaz ne morem vedeti kako so se dogovarjali.
Sosedi so mi Rekli samo to, da če serviser nastavi telemach-ov (Modem/Router) jih to stane 55€
Sem pa tudi sam opazil, da serviser ni nastavil ne SSIDja, ne passworda na telemach-ovem modem/routerju, saj je bilo vse na default.
Geslo je bilo zelo čudno in si ga sosed ne bi zapomnil, saj je geslo bila serijska številka modema, SSID pa nek random.
 

misek ::

Evo, modem menjan in spet smo veseli :)

Orias ::

flisko je izjavil:

unifi je trenutno na ubee modemih izklopljen.


Od kdaj pa to ? Ko bi vsaj obvestilo izdali ....

SmeskoSnezak ::

Meni hotmail posilja za trierin postni predal, ki ga uporabljamo v familiji, ven tole, ko pisem par osebam z hotmailom/outlookom. Ve kdo kaj vec oz. kako to popraviti?

This is the mail system at host deliver-1.mx.triera.net.

I'm sorry to have to inform you that your message could not
be delivered to one or more recipients. It's attached below.

For further assistance, please send mail to postmaster.

If you do so, please include this problem report. You can
delete your own text from the attached returned message.

                   The mail system

<@hotmail.com>: host
    hotmail-com.olc.protection.outlook.com[65.54.188.72] said: 550 SC-001
    (BAY004-MC1F23) Unfortunately, messages from 213.161.xx.xx weren't sent.
    Please contact your Internet service provider since part of their network
    is on our block list. You can also refer your provider to
    http://mail.live.com/mail/troubleshooting.aspx#errors. (in reply to MAIL
    FROM command)

Final-Recipient: rfc822; @hotmail.com
Original-Recipient: rfc822;@hotmail.com
Action: failed
Status: 5.0.0
Remote-MTA: dns; hotmail-com.olc.protection.outlook.com
Diagnostic-Code: smtp; 550 SC-001 (BAY004-MC1F23) Unfortunately, messages from
    213.161.xx.xx weren't sent. Please contact your Internet service provider
    since part of their network is on our block list. You can also refer your
    provider to http://mail.live.com/mail/troubleshooting.aspx#errors.
@ Pusti soncu v srce... @

Spc ::

Zgleda da je 213.161.*.* blokiran zaradi spamanja ? na hotmail-u/outlook-u.
In glede na to, da telemach sedaj dodeljuje random ip naslove, lahko čisto vsak dobi 213.161.*.* se bo tudi pri vseh ostalih to dogajalo.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

XS!D3 ::

Spc je izjavil:

Zgleda da je 213.161.*.* blokiran zaradi spamanja ? na hotmail-u/outlook-u.
In glede na to, da telemach sedaj dodeljuje random ip naslove, lahko čisto vsak dobi 213.161.*.* se bo tudi pri vseh ostalih to dogajalo.

Vrjetno se bo res dogajalo tudi ostalim, če je ta range pristal na neki black listi, nima pa to nobene veze z dodeljevanjem naslovov IP končnim uporabnikom. Maila namreč ne pošiljaš direktno ciljnemu SMTP strežniku iz svojega IPja ampak ga pošlješ strežniku za svojo domeno, ki ga nato posreduje dalje.

Teoretično bi lahko mail poslal tudi direktno, vendar bo tak mail avtomatsko zavrnjen, če je vse pravilno nastavljeno (pravilen SPF zapis za tvojo domeno in čekiranje SPF na strežniku ciljne domene). Tako, da morajo biti v tem rangeu kar mx strežniki za domeno triera.net. Če pogledaš SPF zapis za triera.net, je not deliver.mx.triera.net, ki se resolva v 213.161.0.31 in 213.161.0.32. Torej morajo it vsi maili iz teh dveh naslovov, od katerih sta oba v rangeu, ki naj bi bil na njihovi blacklist.

Če se vrnemo na vprašanje, kako to popraviti, je edini pameten odgovor uporabnik že dobil v mailu, in sicer:
Please contact your Internet service provider...

Le oni lahko nato naprej ugotavljajo, zakaj so njihovi mail strežniki prišli na blacklisto (če so) in zadevo uredijo dalje.

SmeskoSnezak ::

Torej, Telemach mora to popraviti? :)
@ Pusti soncu v srce... @

mijav7 ::

Pozna kdo razlog zakaj gre promet na določene strani (youtube, facebook, amazon) preko Srbije?

XS!D3 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Torej, Telemach mora to popraviti? :)

V kočni fazi jih bo moral Hotmail skinit iz blackliste, da ne bo več problem. Zakaj so se njihovi strežniki znašli na blacklisti in kako se lahko tega rešijo, pa se bo moral res Telemach pozanimat in ustrezno ukrepat, saj so strežniki njihovi. Kaj več je težko rečt. Na drugih blacklistah (spamhouse, sendersbase, itd.) ni videt, da bi imeli te strežniki slab reputation. Zakaj se jih je pa Hotmail odločil blokirat, pa samo pri hotmailu vedo.

Fsegula62 ::

Ima še danes kdo grozne težave z PL% strani nalaga celo večnost ali jih pa sploh ne?

FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

Zgodovina sprememb…

XS!D3 ::

Fsegula62 je izjavil:

Ima še danes kdo grozne težave z PL% strani nalaga celo večnost ali jih pa sploh ne?


Jaz ne.

BorutK-73 ::

mijav7 je izjavil:

Pozna kdo razlog zakaj gre promet na določene strani (youtube, facebook, amazon) preko Srbije?

Srbski lastnik ki se mu jebe za nas slovence, je pa to že star problem. Je pa res da že lep čas nisem naletel na srbsko verzijo random strani.

XS!D3 ::

BorutK-73 je izjavil:

mijav7 je izjavil:

Pozna kdo razlog zakaj gre promet na določene strani (youtube, facebook, amazon) preko Srbije?

Srbski lastnik ki se mu jebe za nas slovence, je pa to že star problem. Je pa res da že lep čas nisem naletel na srbsko verzijo random strani.


Na google gre promet čez srbski ASN (če gre fizično čez srbijo je drugo vprašanje, ampak čisto možno), ker je to očitno najboljša pot, ki jo imajo do googla. Telemach, kolikor vem, direktno peera na dveh internet exchangeih (VIX in SIX), kjer pa googla recimo ni. Po drugi strani je njihova "mama" SBB prisotna tudi na DE-CIXu, kjer je tudi google, tako da je logično, da gre promet tja čez (drugače bi moral iti čez tranzitnega providerja).

To da določena stran narobe prepozna lokacijo tvojega naslova IP, pa je bolj problem njihove geolokacijske storitve. Vsi Telemachovi naslovi so "slovenski" (registrirani in oglaševani v slo ASNju), tako da pot, ki gre lahko tudi čez N drugih držav, ne sme biti razlog, da stran narobe prepozna tvojo lokacijo.

Malcolm_Y ::

Aha, zdaj je lepo napisano:

Uporabnikom paketov Gold Trojka Extra in Gold Trojka Premium je storitev EON na voljo tudi na pametnih televizorjih Sony in Samsung iz leta 2017.

Quick poll - koliko vas ima tak TV? Jaz ne.

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

Vse starejše. Neuporabno...

Malcolm_Y ::

BTW, sem jaz slep, ali ga na Google Play še ni?

mumbo ::

To so podrobnejše informacije glede eona na pametnih TVjih:

- Priporočeno iz strani EON-a (najboljša uporabnika izkušnja) - na pametnih televizorjih Sony in Samsung, modelno leto 2017
- EON aplikacija za pametne televizorje ja na voljo tudi za naslednje tipe pametnih televizorjev Samsung 2016, pametni televizorji z OS Android TV (Sony 2015, 2016, Philips, Bang & Olufsen,...)
- Na voljo tud preko - Google Cast in nVidia Shield (ter AirPlay funkcije za Apple TV)
- LG pametni televizorji niso podprti ob štartu

Vanquish ::

http://eon.tv je ze odprt

andy2k13 ::

Vanquish je izjavil:

http://eon.tv je ze odprt


V brskalniku ne predvaja nicesar. Crna slika.

Vanquish ::

v chrome meni dela brez problema. Tako live kot za nazaj

mjaa ::

Dela ja ... National Geo HD je srbski :|

No veliko je srbskih kanalov s srbskim EPGjem :D

Edit: ok, jezik EPGja je srbski ce je izbran jezik interfacea English... Ce spremenim v slovensko je OK ... zanimivo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mjaa ()

andy2k13 ::

Vanquish je izjavil:

v chrome meni dela brez problema. Tako live kot za nazaj


Men ne dela ne chrome ne edge. W10.

Na W7 masini dela BP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: andy2k13 ()

Bakunin ::

XS!D3 je izjavil:

Telemach, kolikor vem, direktno peera na dveh internet exchangeih (VIX in SIX), kjer pa googla recimo ni. Po drugi strani je njihova "mama" SBB prisotna tudi na DE-CIXu, kjer je tudi google, tako da je logično, da gre promet tja čez (drugače bi moral iti čez tranzitnega providerja)


je pa google prisoten na Serbian Open eXchange

XS!D3 je izjavil:


To da določena stran narobe prepozna lokacijo tvojega naslova IP, pa je bolj problem njihove geolokacijske storitve.


kaj pa ti javi http://redirector.c.youtube.com/report_... ?

Vanquish ::

andy2k13 je izjavil:

Vanquish je izjavil:

v chrome meni dela brez problema. Tako live kot za nazaj


Men ne dela ne chrome ne edge. W10.


pol pa je povezano s tvojim IP.
Meni dela preko remote na mojem domacem racunalniku. V sluzbi mi kaze crno sliko - predvidevam da zato, kr sem v avstriji

andy2k13 ::

Vanquish je izjavil:

andy2k13 je izjavil:

Vanquish je izjavil:

v chrome meni dela brez problema. Tako live kot za nazaj


Men ne dela ne chrome ne edge. W10.


pol pa je povezano s tvojim IP.
Meni dela preko remote na mojem domacem racunalniku. V sluzbi mi kaze crno sliko - predvidevam da zato, kr sem v avstriji


Zgleda je neki v povezavi z W10 ali pa GPUjem (R9 290), ker na W7 masini z iGPUjem dela BP tudi remote.

XS!D3 ::

Bakunin je izjavil:

je pa google prisoten na Serbian Open eXchange

Drži. Ampak tudi na SOXu Telemach ni prisoten direktno ampak preko SBBjevega ASja. Sicer pa ni videt, da bi šel promet za google (vsaj moj) tja čez, ampak gre čez nemški DE-CIX (prek SBBjevega AS).

    ...
 2  [AS3212] 217-72-74-225.ipv4.telemach.net (217.72.74.225)  6.771 ms  11.010 ms  7.395 ms
 3  [AS3212] 185.66.148.237.ipv4.telemach.net (185.66.148.237)  8.230 ms  9.767 ms  10.274 ms
 4  [AS3212] 185.66.148.237.ipv4.telemach.net (185.66.148.237)  7.532 ms  9.436 ms  10.931 ms
 5  [AS3212] 185.66.148.220.ipv4.telemach.net (185.66.148.220)  16.613 ms  31.690 ms  14.188 ms
 6  [AS3212] 185.66.148.220.ipv4.telemach.net (185.66.148.220)  11.406 ms  15.564 ms  11.829 ms
 7  [AS31042] peer-AS31042.sbb.rs (82.117.193.217)  12.166 ms  17.809 ms  11.781 ms
 8  [AS51531] de-cix.fra.google.com (80.81.192.108)  26.984 ms  28.624 ms  25.209 ms
 9  [AS15169] 108.170.251.208 (108.170.251.208)  37.388 ms
    [AS15169] 108.170.252.18 (108.170.252.18)  41.756 ms  32.907 ms
    ...


No tudi če bi bil Telemach direktno prisoten na SOXu in bi promet furali tja čez, bi šel pa res v vsakem primeru čez Srbijo (kar očitno nekatere žuli), ker je SOX fizično v Srbiji.


Bakunin je izjavil:


kaj pa ti javi http://redirector.c.youtube.com/report_... ?


Javi moj ip => telemach-lju1, blok naslovov iz katerega je IP dodeljen in ostale kodirane debug info.

Sade ::

Očitno dela ogled nazaj na čisto VSEH programih ( tudi VSEH HD-jih) tole je zdej boljše od vse konkurence....

Miljonkrat boljše od D3go d****.

Anney ::

A preko drugega ispja sploh ne prideš več gor.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

EdoK ::

Končno lahko gledam tv na brskalniku! Kvantni preskok Telemaha. Na žalost pa so pri ogledu nazaj oddaje rezane po tv programu in ne ob začetku oddaje kot pri T2. Če bi še to imeli porihtano, bi zmagali.

misek ::

Anney je izjavil:

A preko drugega ispja sploh ne prideš več gor.
V Arnes omrežju mi deluje.

EdoK ::

Anney je izjavil:

A preko drugega ispja sploh ne prideš več gor.

Jaz gledam preko A1.

Fsegula62 ::

A je kdo videl tole :O



A je to zapisano tudi v pogodbi, če jo ma kdo pri sebi da je minimalna hirost v tem paketu 128/32 kbps
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

Zgodovina sprememb…

Spc ::

Vanquish je izjavil:

http://eon.tv je ze odprt

Ne morem verjet, da deluje v novem firefoxu, sedaj še moram sprobat iPhone.

 

webmaher ::

@Spc ne morem verjet da mi ne dela nič preko brskalnikov.... strežniške napake ena za drugo, je bela cesta :))
Že prijaviti se v Moj Telesmeh trajaaaa in traja kot dase povezujem na Mars... pa internet sicer dela tako, kot mora.... verjetno mi namerno nagajajo, ker nisem sprejel njihove velikodušne 6 mesečne akcije s popustom in jim dal jasno vedeti, da grem h konkurentu :))

webmaher ::

No ja, jih kličem in priznajo, da so slabo izračunali promet in jim je dol padlo.... in predlagajo da naj se logiram direktno na eon.tv ..... in
voiiiiilaaaaaaaaaaaaa .... vse dela, zamik kot kaže tudi na vseh HD povečini za 7 dni... je pa treba vse furat z miško ampak zadeva dokler ni preobremenjena deluje neverjetno dobro in hitro.... po kake pol ure pa je zgleda prišlo do napake saj ni delal niti en kanal, čeprav je bil vmesnik še vedno odziven..
Slika športnih HD seveda ni primerljiva s kabelsko ampak je pa sprejemljiva...morda fali kake 2-4Mbs pa bi bilo čisto zadovoljivo tudi na zaslonih večjih od 55 inčev ... tudi vmesnik za HBO OD je precej boljši.... moja IMdb ocena bi bila čista Sedmica :))

XS!D3 ::

Meni se zdi slika na HD kanalih dobra. Kvaliteto imam nastavljeni na samodejno in kolikor serm uspel na hitro z VLCjem počekirat par chunkov, ki se prenašajo pri ŠK HD, je bil trenutni bitrate večino med 5 in 12 Mb/s, tudi v povprečju čez 7 Mb/s.

Najbolj mi je všeč, da ni treba imeti nobenih pluginov na kompu in da so gor dejansko vsi HD kanali, ki imajo celo ogled za nazaj. Do sedej niti na boxu kar nekaj kanalov ni imelo ogleda za nazaj. Zaenkrat dela vse super, še Picture in Picture na Macu dela BP.

misek ::

XS!D3, kako pa si pogledal v VLC-ju?

mjaa ::

V browserju z Developer tools pod Network vidiš linke do chunkov, ki se prenašajo in jih downloadaj.

XS!D3 ::

Točno tako :)

M.B. ::

Malo še morjo porihtat, da bo dalo se premikat po starih oddajah. Sem gledal Auf streif na Sat 1. Pa določene reklame je šlo prevrtet določene pa ne, ker s spletne strani od koder chunke zahteva ni CORS porihtan. Pa nevem zakaj je Nickolodeon samo slovenska sinhronizacija. Na TV je namreč audio normalno angleški. Pa Disney kanal je zelo štekal. Drugače pa odlično. Tudi na Linuxu dela brez problemov, celo brez DRM vtičnika.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Spc ::

VLC player in TransEdit tudi delata.


:))
 

misek ::

Se sprašujem ali bi bilo možno narediti neko skripto, ki bi generirala playlisto za gledanje streamov v Kodi-ju...
««
279 / 361
»»