» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
250 / 361
»»

M.B. ::

Pri nas je v petek zvečer napajalnik za modem crkno in danes so prinesli novega. Modem dela IP pa je še vedno isti čeprav je več ko 48 ur bil modem izklopljen. Zanimivo.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Keth Selhan ::

Imam vprašanje. Telemach kao omogoča snemanje oddaj preko njihovega diska za nekaj EUR na mesec. Mene pa zanima, če je možno snemati s TV preko mojega zunanjega trdega diska, ki ga priklopim na Telemachov DR vmesnik? Sem že nekaj poskušala tudi s formatom, pa ni delovalo. Če kdo morda ve?

In res ni D3go delal zaradi vklopljenega VLC programa.

Zgodovina sprememb…

Spc ::

Keth Selhan je izjavil:

In res ni D3go delal zaradi vklopljenega VLC programa.

Telemach ti kontrolira računalnik, kaj lahko imaš inštalirano in kaj lahko laufaš, zgleda da neki spyware gor inštalirajo, da lahko vidijo vse procese.

Super zadeva.
8-O

D3GO = SPYWARE
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

BorutK-73 ::

Na tablici/telefonu je isto.

zuz3k ::

Keth Selhan je izjavil:

Imam vprašanje. Telemach kao omogoča snemanje oddaj preko njihovega diska za nekaj EUR na mesec. Mene pa zanima, če je možno snemati s TV preko mojega zunanjega trdega diska, ki ga priklopim na Telemachov DR vmesnik? Sem že nekaj poskušala tudi s formatom, pa ni delovalo. Če kdo morda ve?

to se tudi jaz sprašujem, usb priklopiš odzadaj spredaj priklop ne dela, probaj dat USB ključek pa daš
format in bi moralo delat, mensezdi da tudi preko diska, meni je delalo sicer je to že nekaj časa nazaj
Life is a psychological game.

Tilen ::

https://slo-tech.com/forum/t183768/p515...

T-2 je očitno tudi začel z zaračunavanjem statičnega IP naslova.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mtosev ::

jaz mam še vedno isti ip. je to luck al kaj drugega?
sem pa bivši trierovec.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Orias ::

Tak, smo se sekiral, da bo 15ega marca dalje štala zaradi teh IP naslovov, potem pa vidiš 10.Maja še vedno isti IP naslov. Res, da imam na Moj Telemach, da lahko vključim statični IP za 1EUR na mesec ( pač 1 kava manj). Zgleda da imajo dinamični IP naključni naročniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Orias ()

techfreak :) ::

Spc je izjavil:

Keth Selhan je izjavil:

In res ni D3go delal zaradi vklopljenega VLC programa.

Telemach ti kontrolira računalnik, kaj lahko imaš inštalirano in kaj lahko laufaš, zgleda da neki spyware gor inštalirajo, da lahko vidijo vse procese.

Super zadeva.
8-O

D3GO = SPYWARE
Potrebno je vedeti, da se lahko VLC uporablja za snemanje screena, res pa bi lahko dali obvestilo da zapri VLC. Sicer ne vem zakaj so drugi sposobni vsebino spraviti na internet preko Flash/HTML5 variant, D3GO pa potrebuje nek plugin, ki ima podporo v dveh brskalnikih in prinasa en kup tezav.

Spc ::

s1m0n je izjavil:

Kaj potrebujem, da lahko to gledam na TV? Krožnik, sprejemnik?

Eurovision Song Contest 2016, 6 kamer v živo hkrati preko satelita, na Windows Server 2012 R2 Datacenter:



Če primerjaš neko full hd samsung,sony,phillips televizijo z tem, se tv skrije, saj tega ne moreš na tvju delat.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

darkozz ::

Gold Trojka Extra me s 120/4 Mbps vabi nazaj na Telemach pa me zanima, če je dejanska hitrost vsaj na speedtestu vsaj 100/4?

Kateri modem in ostalo opremo naj vzamem, da bo vse delalo zanesljivo in brez problemov z Gold Trojko Extra?

Pred leti so bili namreč hudi problemi s Cisco digitalnimi sprejemniki, zato bi rad že v štartu naročil bolj zanesljivo opremo.

hojnikb ::

Dejanska hitrost bo 120Mbit minus kar ti vzame tcp/ip overhead.
#brezpodpisa

mtosev ::

darkozz je izjavil:

Gold Trojka Extra me s 120/4 Mbps vabi nazaj na Telemach pa me zanima, če je dejanska hitrost vsaj na speedtestu vsaj 100/4?

Kateri modem in ostalo opremo naj vzamem, da bo vse delalo zanesljivo in brez problemov z Gold Trojko Extra?

Pred leti so bili namreč hudi problemi s Cisco digitalnimi sprejemniki, zato bi rad že v štartu naročil bolj zanesljivo opremo.
za digitalni sprejemnik si vzami techisat. mi mamo 3 techisata + conax kartice
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

darkozz ::

hojnikb in mtosev, hvala za odgovor...

mtosev je izjavil:

za digitalni sprejemnik si vzami techisat. mi mamo 3 techisata + conax kartice


Meni so povedali, da imajo samo Cisco 2120 in Cisco 3121. Technisatov nimajo več ali si jih ti sam kupil?

Hojnikb kateri modem pa imaš?

mtosev ::

mi smo jih sami kupili ja. prej smo imeli handana
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

Hojnikb kateri modem pa imaš?


EPC3208
#brezpodpisa

domenc ::

@mujek, @dawwwiiid enako meni zapira povezavo.
Večkrat pa opazim tudi da mi dejansko na računalniku pade mreža dol (med tem ko pa na routerju ni videti, da bi bila povezava prekinjena). Prej s starim Aristo modemo tega pojava nisem imel.

Tom-Cat ::

darkozz je izjavil:

Gold Trojka Extra me s 120/4 Mbps vabi nazaj na Telemach pa me zanima, če je dejanska hitrost vsaj na speedtestu vsaj 100/4?


Hitrost je točno 120/4 na speedtestu (Maribor).

darkozz ::

Tom-Cat je izjavil:

darkozz je izjavil:

Gold Trojka Extra me s 120/4 Mbps vabi nazaj na Telemach pa me zanima, če je dejanska hitrost vsaj na speedtestu vsaj 100/4?


Hitrost je točno 120/4 na speedtestu (Maribor).


Odlično, s katerim modemom pa?

hojnikb in ostali, ki imate Cisco EPC3208 modem, kako ste zadovoljni z njegovim delovanjem?

Bi priporočili Cisco EPC3208 (ki je brez wifija) namesto modemov Cisco EPC3925 in Cisco EPC3928?

BorutK-73 ::

Vzami samo modem, router imaš pa svoj. Modem/router od operaterjev so jajc.

strom_15 ::

Dodali smo nov program - GRAND 2 TV

Bogatemu naboru televizijskih programov se bo pridružila nova vsebina.

V digitalno programsko shemo smo s 6. 5. 2016 dodali nov program - GRAND 2 TV, kar za vas pomeni še več izbire v trenutkih pred televizijskimi zasloni.

Program je EKSKLUZIVNO pri Telemachu in se nahaja že v osnovnem paketu DTV.


Lep pozdrav,

Vaš Telemach


http://telemach.si/a14698/Pomoc/Novosti...

Sam osebno ga ne bom gledal.

Han ::

Naj rajši izboljšajo ton in sliko tistih, katerih vsebina je za silo gledljiva.

KuntaKinte ::

pa podnapise,EPG,dela kolko hočeš...

Spc ::

Evo spet ga serjejo na telemach-u.
Imam spet zaprt port 53 (dns) če prav imam poslovni paket in so vsi porti odprti, gre lepo telemach v firewall-u filtrirat port 53.
Jaz pa se potem sprašujem zakaj ne dobivam mail-ov, domene ne delujejo, napravam majnkajo imena ... itd itd..

Kličem podporo za business ob 1. zjutraj ker so 24 ur na dan dosegljivi... "Za vas smo na voljo 24 ur na dan na brezplačni številki 080 820 002. "
http://telemach.si/poslovni-uporabnik/P...

In valda do 8. zjutraj tak nobenega ni tam, meni pa noben ne more mail-a poslat.
Potem mi povejo, da me bodo nazaj poklicali ko bodo port odprli, in seveda nobenega klica od nijker, port sedaj sam od sebe deluje, ker so ga spet odprli .. za kako dolgo..

;(
 

Han ::

EPG je že cel mesec KATASTROFA.

BorutK-73 ::

EPG je res katastrofa. A je tako teško dodat epg še za HBO3?

BorutK-73 ::

Pa kaj se dogaja z EPG. Sedaj je samo za danes do 0.00!!;( Kot da nobeden ne gleda TV-ja po polnoči.;((

Han ::

Trenutno vidiš spored za jutri le na D3GO.

EdoK ::

s1m0n ::

A še komu google ne deluje?

Ne odpira mi google/gmail...
Tudi net je bil prekinjen in sem moral izklopit/vklopit modem.

gslo ::

očitno je crknila tujina na telemachu. problemi že 10min+.

edit: ravno začel delat

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gslo ()

Spc ::

gslo je izjavil:

očitno je crknila tujina na telemachu. problemi že 10min+.

edit: ravno začel delat

Kolko vem so bili danes napovedani izpadi

http://telemach.si/pomoc-in-podpora/obv...
 

BorutK-73 ::

Tujina down?

Zelnick ::

BorutK-73 je izjavil:

Tujina down?


Pri meni isto!
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

Terran ::

Ja, čeprav se vrača počasi.

BorutK-73 ::

Zelnick je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Tujina down?


Pri meni isto!

Pa ravno sem malo igral in skoraj končal mission in bam, SNR.;((


ps
Sedaj tujina spet dela. Se je nekdo spotaknil ob kabel v centrali.

Zgodovina sprememb…

Spc ::

Nevem kaj se dogaja ampak meni dostikrat prekine njihovo lokalno povezavo do njihovega gateway-a.
Se pravi od modema naprej do gateway-a zgubim povezavo za 5min vsake 3 ure.
 

Neznalka ::

A je komu že ratalo dobit pri njih samo internet, brez televizije? Ker sem vidla v tej temi, da eni imate, meni so pa na podpori rekli ne, razen za pravne osebe!

mujek ::

Sam internet je možen, ampak paket je cenejši (vsaj neka normalna hitrost uploada). Jaz imam paket in TV sploh nimam. DVB-C sprejemnik je nekje v kleti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mujek ()

Spc ::

Neznalka je izjavil:

razen za pravne osebe!

Potem pa vzami poslovni paket z samo internetom ?
 

Neznalka ::

Ne morem, ker nimam pravne osebe oziroma podjetja...

In mi je čudno, zakaj je za pravne osebe to možno, za fizične pa ne. In očitno je za pravne osebe tudi ful ceneje. Gledam cenik in je Biz Net 50/5 35 eur, medtem ko za zasebne uporabnike je paket 40/4 45,5 eur+ še obvezen paket kabelske televizije, torej skupaj 65 eur, ali pa če vzameš trojčka 120/4 52 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Neznalka ()

Spc ::

Neznalka je izjavil:

Ne morem, ker nimam pravne osebe oziroma podjetja...

Jaz imam poslovni paket, pa nimam podjetja, nekdo te zafrkava.
 

nexar ::

Spc je izjavil:

Neznalka je izjavil:

Ne morem, ker nimam pravne osebe oziroma podjetja...

Jaz imam poslovni paket, pa nimam podjetja, nekdo te zafrkava.


Sploh nočejo slišat o tem na KC, da bi fizična oseba imela naročen poslovni paket ...

Danes sem sam oddal povpraševanje in zavrnjeno češ, da je potrebno podjetje ...

Spc ::

Potem pa nekaj ne štima na telemachu.
Jaz imam poslovni paket že od časa triere, (leto 2003) ... in koliko sem nazadnje spraševal je vseeno ali imaš podjetje ali ne vzameš lahko komot poslovni paket.
 

nexar ::

Bom še pisno dal ...

Ima mogoče ker seznam katere porte filtrira telemach pri fizičnih uporabnikih ??? Vem za 53 (UDP/TCP), mislim, da jih je še nekaj zraven ?

BorutK-73 ::

HBO 1 in 2 sta od danes popoldne zaklenjena. 3 bo stalno odklenjena.

KuntaKinte ::

se še komu zdi,da je preklopni čas med kanali na conaxu zdaj sekundo,dve daljši?

Spc ::

KuntaKinte je izjavil:

se še komu zdi,da je preklopni čas med kanali na conaxu zdaj sekundo,dve daljši?

Pri meni je vse isto.
 

hojnikb ::

#brezpodpisa

Orias ::

Pri Telemachu ..... never :D. Še docsis 3.0 ni izkoriščen.
««
250 / 361
»»