» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
249 / 361
»»

andy2k13 ::

*TV* je izjavil:

Spc....verjetno ti zaračunavajo dodatne conax kartice.

Jaz sem imel na starem paketu 3 kartice brezplačno, sedaj pa ko so me dali na nov dražji paket, mi pa še dodatno zaračunavajo 3 EUR po kartici. Tak da znese cca 9 EUR več oz. se mi je paket podražil iz 42 na 51EUR. Torej 22% podražitev. Bravo telemach, dobro ste nas nategnili.


Kako tri kartice brezplacno?

Drugac pa na novih paketih dobis dve kartici in sta ze vracunani v ceni paketa. V najslabsem primeru bi moral doplacat zgolj za tretjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: andy2k13 ()

dj_uro ::

Silck je izjavil:

Kaj je s tem k****vim teleskretom?
Že cel dan prekinjanje povezave in nihanje hitrosti (Škofja Loka).

Lahko imajo tezave zaradi snega???
vw-klub.si

*TV* ::

Andy...ne vem. Tak mi je rekla teta na drugi strani telefona.
So me pa dali na trojček gold 2, cena 51 €.

Spc ::

*TV* je izjavil:

Spc....verjetno ti zaračunavajo dodatne conax kartice.

Jaz sem imel na starem paketu 3 kartice brezplačno, sedaj pa ko so me dali na nov dražji paket, mi pa še dodatno zaračunavajo 3 € po kartici. Tak da znese cca 9 € več oz. se mi je paket podražil iz 42 na 51€. Torej 22% podražitev. Bravo telemach, dobro ste nas nategnili.

Tega žal ne morejo naredit, saj tega ni v pogodbi.
 

Orias ::

Pri Telemachu je vse mogoče

dejanslo ::

*TV* je izjavil:

Spc....verjetno ti zaračunavajo dodatne conax kartice.

Jaz sem imel na starem paketu 3 kartice brezplačno, sedaj pa ko so me dali na nov dražji paket, mi pa še dodatno zaračunavajo 3 € po kartici. Tak da znese cca 9 € več oz. se mi je paket podražil iz 42 na 51€. Torej 22% podražitev. Bravo telemach, dobro ste nas nategnili.



Aaa.. sedaj je 3e/kartico, poprej je bilo 2,5. Tega pa niso omenili v obvestilu, če se prav spomnim.

Lepa, lepa. Danes nesem kartico nazaj.
There`s More Than One Way To Do It

Spc ::

Orias je izjavil:

Pri Telemachu je vse mogoče

1. Paket se ni spremenil - vse je po starem
2. Noben ni nič obvestil ali podpisal za prehod na nov paket
3. V pogodbi imam zapisano, da je 3ja kartica brezplačna
4. Uradno še danes nevem zakaj 9€ razlike, saj noben ne ve

V kolikor do petka ne dobim uradnega odgovora, se bo položnica lepo plačala po pogodbi torej 8,61€ majn, tako kot je bilo na položnici meseca marca.
 

starboi ::

Spc je izjavil:

Orias je izjavil:

Pri Telemachu je vse mogoče

1. Paket se ni spremenil - vse je po starem
2. Noben ni nič obvestil ali podpisal za prehod na nov paket
3. V pogodbi imam zapisano, da je 3ja kartica brezplačna
4. Uradno še danes nevem zakaj 9€ razlike, saj noben ne ve

V kolikor do petka ne dobim uradnega odgovora, se bo položnica lepo plačala po pogodbi torej 8,61€ majn, tako kot je bilo na položnici meseca marca.


Lahko prilimaš sliko, kjer je to zapisano ? Kot vem, pripada samo ena dodatna kartica brezplačno.

jusv ::

Spc je izjavil:

Orias je izjavil:

Pri Telemachu je vse mogoče

1. Paket se ni spremenil - vse je po starem
2. Noben ni nič obvestil ali podpisal za prehod na nov paket
3. V pogodbi imam zapisano, da je 3ja kartica brezplačna
4. Uradno še danes nevem zakaj 9€ razlike, saj noben ne ve

V kolikor do petka ne dobim uradnega odgovora, se bo položnica lepo plačala po pogodbi torej 8,61€ majn, tako kot je bilo na položnici meseca marca.


Saj logično. Plačaš nesporen del računa. Sporen del reklamiraš in počakaš odgovor.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

MrStein ::

dejanslo je izjavil:

*TV* je izjavil:

Spc....verjetno ti zaračunavajo dodatne conax kartice.

Jaz sem imel na starem paketu 3 kartice brezplačno, sedaj pa ko so me dali na nov dražji paket, mi pa še dodatno zaračunavajo 3 € po kartici. Tak da znese cca 9 € več oz. se mi je paket podražil iz 42 na 51€. Torej 22% podražitev. Bravo telemach, dobro ste nas nategnili.



Aaa.. sedaj je 3e/kartico, poprej je bilo 2,5. Tega pa niso omenili v obvestilu, če se prav spomnim.

Lepa, lepa. Danes nesem kartico nazaj.

Kateri kanali delajo brez kartice?
Je kaki spisek (uraden?)?
Za SLO1 in SLO2 vem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BorutK-73 ::

Bolj malo. Mislim da enih par lokalnih. Daj kartico ven in testiraj.

MrStein ::

Ja, ko mi res res dolgčas, bom pretestiral vseh petsto kanalov.
Do takrat pa me lahko kdo prehiti. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

BorutK-73 ::

Bom sprobal zdaj.

Ok, dela z modulom in brez kartice:
Slo 1,2,3
HBO 1,2,3 (čudno, mogoče samo sedaj ko je promocijsko obdobje)
TV3, Maribor, Kanal, vtv, ....
Pričakovano, lokalni programi delajo brez kartice z izjemami proplua in janša tv>:D

Večina jih ne dela brez kartice.

ps
Tudi par lokalnih ne dela
Veseljak, Golica, Petelin.

Zgodovina sprememb…

Alexius Heristalski ::

Spc je izjavil:

hudi heci, čudno da lahko pošiljajo signal na satelit in ta signal na slovenijo, a ni to prepovedano ? če telemach tako pravi potem je to že verjetno prepovedano.
Ker slovenija ni v evropi, zato je predvajanje/gledanje avstrijskega programa ilegalno.
Servus TV Avstrija je kodiran na satelitu, odkar imajo prenose MotoGP. Verjetno zato. Nemški, ki teh prenosov nima, je ostal FTA.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Spc ::

Alexius Heristalski je izjavil:

Spc je izjavil:

hudi heci, čudno da lahko pošiljajo signal na satelit in ta signal na slovenijo, a ni to prepovedano ? če telemach tako pravi potem je to že verjetno prepovedano.
Ker slovenija ni v evropi, zato je predvajanje/gledanje avstrijskega programa ilegalno.
Servus TV Avstrija je kodiran na satelitu, odkar imajo prenose MotoGP. Verjetno zato. Nemški, ki teh prenosov nima, je ostal FTA.

Vseeno v evropi smo in imamo pravico gledati evropske kanale.
To je isto kot da bi rekel, da v avstriji ne smeš kupiti PCja ker kupci v sloveniji nimajo pravice kupovati v Avstriji, zaradi tega ker slovenska firma ne bo zaslužila.
 

Spc ::

starboi je izjavil:

Lahko prilimaš sliko, kjer je to zapisano ? Kot vem, pripada samo ena dodatna kartica brezplačno.


Vse to kar piše je v paketu z fiksno ceno.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Kragulj ::

Kako pogosto imajo namen menjavat dinamicni IP?

mauzer ::

Tisti ki imate Ubee EVW327N modem/router. Zanima me, če je kdo uspel nastaviti DHCP za LAN, da dodeli zmeraj enak IP lokalnim napravam glede na MAC naprave? Torej DHCP static lease...
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mauzer ()

Spc ::

mauzer je izjavil:

Tisti ki imate Ubee EVW327N modem/router. Zanima me, če je kdo uspel nastaviti DHCP za LAN, da dodeli zmeraj enak IP lokalnim napravam glede na MAC naprave? Torej DHCP static lease...

Nevem zakaj bi to delal če lahko vsakemu client-u nastaviš lep statični lokalni ip.
 

mauzer ::

Spc je izjavil:

mauzer je izjavil:

Tisti ki imate Ubee EVW327N modem/router. Zanima me, če je kdo uspel nastaviti DHCP za LAN, da dodeli zmeraj enak IP lokalnim napravam glede na MAC naprave? Torej DHCP static lease...

Nevem zakaj bi to delal če lahko vsakemu client-u nastaviš lep statični lokalni ip.


Ker imam svoje razloge :) Je kdo opazil kje možnost za to nastavitev?
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today.

MrStein ::

Ker je lažje nastaviti vse na enem mestu, kot na N mestih.
Sploh, če gre za kako prenosno napravo. A na vsaki lokaciji boš ročno spreminjal nastavitve?
Računalniki so zato, da ima človek manj skrbi, ne pa več.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

harvey ::

mauzer je izjavil:

Tisti ki imate Ubee EVW327N modem/router. Zanima me, če je kdo uspel nastaviti DHCP za LAN, da dodeli zmeraj enak IP lokalnim napravam glede na MAC naprave? Torej DHCP static lease...

Žal nima te nastavitve, samo čas lahko povečaš na 24 ur.

Določa čas najema strežnika DHCP v minutah med 1 in 71582788. Osebni računalnik uporabnika protokola DHCP pridobi naslov IPv4 s časom najema. Ko ta čas poteče, se mora osebni računalnik povezati s strežnikom DHCP, da mu je dodeljen nov, neuporabljen naslov IPv4. Opomba: Privzeti čas najema je 3600 sekund in ga je treba spremeniti v 86.400 sekund (24 ur). Tako boste odpravili težave s povezavo, ki jih imajo nekateri sistemi Mac in Windows 7, ki ugasnejo omrežni vmesnik, ko preklopijo v način pripravljenosti. Posledica je počasna spletna povezava, dokler naprava ne pridobi novega naslova IPv4 prek strežnika DHCP.
Navodila PDF
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

MrStein ::

Ko ta čas poteče, se mora osebni računalnik povezati s strežnikom DHCP, da mu je dodeljen nov, neuporabljen naslov IPv4.

To ni res. (je pa razširjen mit).

Protokol je, da pred potekom "najema" naprava kontaktira DHCP strežnik in podaljša najem naslova. Ki seveda ostane enak.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

zuz3k ::

a ma kdo pri digitalni TV od telemacha posebej svoj USB disk priklopljen? vem da se da doplačat in da se da
snemat preko USB ključka, ampak zanima me če ima kdo svoj USB disk in zadeva funkcionira nimajo kakorkoli blokirano



lp
Life is a psychological game.

s1m0n ::

Jaz ga imam direktno na TV (500GB) in zaenkrat že ca. 2 leti snemam digitalne programe od A do Ž. Edino kar ne gre snemat je analognih a to je omejitev televizorja...

zuz3k ::

mene zanima priklop preko digitalnega predvajalnika in ne preko TV
Life is a psychological game.

Spc ::

Kragulj je izjavil:

Kako pogosto imajo namen menjavat dinamicni IP?

Ravnokar sem sosedu na novo uredil omreže, tukaj je log iz DHCP client-a:

Automatic Configuration - DHCP 
Connection Uptime
0:01:15 
IP Address
86.58.74.164 
Subnet Mask
255.255.255.0 
Gateway
86.58.74.1 
DNS 1
94.140.66.250 
DNS 2
84.20.224.66 
DNS 3
 
Remaining Lease Time
0 days 23:58:32  

Torej Lease Time je 1 dan, IP se ti menja na 1 dan.
 

nexar ::

A je komu uspelo uspešno nastaviti DMZ na Ubee EVW327N ... ob postavitvi DMZ na server, se mi ne uspe povezati externo na FTP. Konča se pri pridobivanju direktorija. Pri uporabi vgrajenega FTP strežnika, pa mi ta povezavo izgubi na par minut, datoteke sicer so na disku, ampak nepopolne (manjka par bajtov).

Ter a je že komu zamenjalo IP, men je še kr stari, čeprav je lease že potekel.

techfreak :) ::

Spc je izjavil:

Torej Lease Time je 1 dan, IP se ti menja na 1 dan.

Preverjeno da se ti menja vsak dan? Saj ce lease potece ni nobene potrebe po menjavi.

Spc ::

techfreak :) je izjavil:

Spc je izjavil:

Torej Lease Time je 1 dan, IP se ti menja na 1 dan.

Preverjeno da se ti menja vsak dan? Saj ce lease potece ni nobene potrebe po menjavi.

To pa je odvisno od DHCP server config-a.
Lahko preverim in vprašam če imajo še isti ip.
 

Kragulj ::

Spc je izjavil:

Kragulj je izjavil:

Kako pogosto imajo namen menjavat dinamicni IP?

Ravnokar sem sosedu na novo uredil omreže, tukaj je log iz DHCP client-a:


Automatic Configuration - DHCP
Connection Uptime
0:01:15
IP Address
86.58.74.164
Subnet Mask
255.255.255.0
Gateway
86.58.74.1
DNS 1
94.140.66.250
DNS 2
84.20.224.66
DNS 3

Remaining Lease Time
0 days 23:58:32

Torej Lease Time je 1 dan, IP se ti menja na 1 dan.


Hvala za odgovor ampak meni se od prve menjave IP naslova ni spremenil se sploh.

andy2k13 ::

Ze drug mesec zapored, previsok racun.

In to kljub reklamaciji racuna za prejsnji mesec!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: andy2k13 ()

Neznalka ::

Kaj je trenutno možno sklenit kak paket z vezavo na Telemachu? Na njihovi strani pod paketi piše, da akcijske ugodnosti veljajo 3.3.-30.4.2016.

psychoshorty ::

Danes na terenu, pa skusam najprej vzpostavit vpn povezavo do domacega omrezja... no-go. Si mislim, hm, mogoce stroma ali neta sfalilo. Poklicem domov, nakar mi domaci povedo, da vse dela, le net ne.

Pridem maloprej domov, preverim. Zazenem na novo modem / router, se vedno ne dela. Nastavim router, da pridobi sam ip. In glej ga zlomka: sprememba IP -ja, kljub temu, da so mi ti knedlji garantirali, da se to ne bo zgodilo.

Fak, me to dvigne.

Tilen ::

Si plačal za statiko?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

zuz3k ::

zuz3k je izjavil:

a ma kdo pri digitalni TV od telemacha posebej svoj USB disk priklopljen? vem da se da doplačat in da se da snemat preko USB ključka, ampak zanima me če ima kdo svoj USB disk in zadeva funkcionira nimajo kakorkoli blokirano



lp
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

Keth Selhan ::

Enako kot Kragulju se tudi meni ni IP potem več spremenil, čeprav v nastavitvah routerja piše o DHCM time lease na 24h. Primer: včeraj konkretno je električar nekaj menjaval vtičnico in bil router ugašen najmanj pol ure, če ne več. Torej bi se morala naprava rebootati in tudi spremeniti dinamčen IP pa ga ni. Zakaj že plačujem 2 e več za isti paket, nič novega.

Zgodovina sprememb…

Keth Selhan ::

Ali še komu ne dela D3GO? Imam ga v Firefoxu in mi že nekaj časa javlja tole: Prišlo je do napake, koda=53 (Screen capture error). Kako to odpraviti? Vse je posodobljeno, torej je krivda Telemacha? Pa še to, imam digitalno TV na sprejemnik preko optike in že dvakrat se mi je zgodilo, da ni delovala funkcija 72ur nazaj in sem morala včeraj in v petek rebootati vmesnik, potem je delovalo brezhibno. Ker drugače dobim neko obvestilo "bla bla trenutno to ni dosegljivo pokličite Telemach na cifro XXX)" (pišem na pamet, drugim si zapišem, kaj mi TV javi). Se to še komu dogaja, da ne deluje zamik?

Yossarian ::

Meni dela D3 GO brez problema.

Sicer pa tole: imam e-mail na trieri in hkrati tudi na telemachu. Kako si naj naredim preusmeritev maila iz triere na telemach? Se to sploh da?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

s1m0n ::

@Spc, eno vprašanje glede satelitskih programov a je kaj od sportkluba gor ?

Spc ::

s1m0n je izjavil:

@Spc, eno vprašanje glede satelitskih programov a je kaj od sportkluba gor ?

Na 16°E maš vse gor:

http://www.tracksat.com/satellite335.ht...
 

XS!D3 ::

Keth Selhan je izjavil:

Ali še komu ne dela D3GO? Imam ga v Firefoxu in mi že nekaj časa javlja tole: Prišlo je do napake, koda=53 (Screen capture error). Kako to odpraviti? Vse je posodobljeno, torej je krivda Telemacha? Pa še to, imam digitalno TV na sprejemnik preko optike in že dvakrat se mi je zgodilo, da ni delovala funkcija 72ur nazaj in sem morala včeraj in v petek rebootati vmesnik, potem je delovalo brezhibno. Ker drugače dobim neko obvestilo "bla bla trenutno to ni dosegljivo pokličite Telemach na cifro XXX)" (pišem na pamet, drugim si zapišem, kaj mi TV javi). Se to še komu dogaja, da ne deluje zamik?


Screen capture error načeloma javi kadar zazna program, ki omogoča zajem zaslona (avtorske pravice...). Imaš v ozadju slučajno prižgan VLC Player, Camtasia ali kak drug program, ki omogoča zajem zaslona?

Keth Selhan ::

XS!D3 je izjavil:

Keth Selhan je izjavil:

Ali še komu ne dela D3GO? Imam ga v Firefoxu in mi že nekaj časa javlja tole: Prišlo je do napake, koda=53 (Screen capture error). Kako to odpraviti? Vse je posodobljeno, torej je krivda Telemacha? Pa še to, imam digitalno TV na sprejemnik preko optike in že dvakrat se mi je zgodilo, da ni delovala funkcija 72ur nazaj in sem morala včeraj in v petek rebootati vmesnik, potem je delovalo brezhibno. Ker drugače dobim neko obvestilo "bla bla trenutno to ni dosegljivo pokličite Telemach na cifro XXX)" (pišem na pamet, drugim si zapišem, kaj mi TV javi). Se to še komu dogaja, da ne deluje zamik?


Screen capture error načeloma javi kadar zazna program, ki omogoča zajem zaslona (avtorske pravice...). Imaš v ozadju slučajno prižgan VLC Player, Camtasia ali kak drug program, ki omogoča zajem zaslona?


Možno. VLC imam dostikrat prižgan. Hvala za idejo, bom testirala.

Spc ::

Keth Selhan je izjavil:

Ali še komu ne dela D3GO? Imam ga v Firefoxu in mi že nekaj časa javlja tole: Prišlo je do napake, koda=53 (Screen capture error). Kako to odpraviti? Vse je posodobljeno, torej je krivda Telemacha? Pa še to, imam digitalno TV na sprejemnik preko optike in že dvakrat se mi je zgodilo, da ni delovala funkcija 72ur nazaj in sem morala včeraj in v petek rebootati vmesnik, potem je delovalo brezhibno. Ker drugače dobim neko obvestilo "bla bla trenutno to ni dosegljivo pokličite Telemach na cifro XXX)" (pišem na pamet, drugim si zapišem, kaj mi TV javi). Se to še komu dogaja, da ne deluje zamik?

D3GO je taka bedarija, da brezveze, meni na nobenem telefonu ne deluje, in niti na windowsih.
Če rabiš kaj posneto mi javi pa ti posnamem.
 

XS!D3 ::

Zanimivo, meni deluje povsod (OS X, Windows in iOS, včasih tudi na Androidu). Sicer ne gledam dosti televizije, ampak če že kaj gledam, največkrat kar prek D3GO za nazaj. Zadnje čase še najraje zalaufan kar na telefonu in preko AirPlaya streamam na Apple TV.

s1m0n ::

Spc je izjavil:

s1m0n je izjavil:

@Spc, eno vprašanje glede satelitskih programov a je kaj od sportkluba gor ?

Na 16°E maš vse gor:

http://www.tracksat.com/satellite335.ht...


Kaj potrebujem, da lahko to gledam na TV? Krožnik, sprejemnik?

Spc ::

s1m0n je izjavil:

Kaj potrebujem, da lahko to gledam na TV? Krožnik, sprejemnik?

1. Krožnik (vsaj 100cm ali več) + LNB
2. TeVii S472
2. PC z windows-i
3. DVB Viewer PRO z plugini

Lahko pa tudi kupiš navadni dvb-s2 sprejemnik z total tv paketom če hočeš gledati na navadnem TVju.
 

s1m0n ::

Ja na navadnem tvju bi naj blo na lokaciji ni kožnosti Tvja (kabelske)

dawwwiiid ::

Pri telemachu so mi zaradi pogostega prekinjanja int. povezave in telefona zamenjali star arris modem z novim Cisco EPC3928S. Sicer so te težave izginile, ampak sedaj se je pojavil nov zelo tečen problem, ki ga pred menjavo modema ni bilo. Prekinja mi povezavo z zunanjim VPS serverjem (debian 8). Uporabljam pa putty in winscp (ssh, sftp).
- po 5 minutah mi prekine (Network error: Connection timed out)
- ali pa naključno (server unexpectedly closed network connection)

Je imel kdo podobne težave?

mujek ::

Jaz imam podobne težave (na enakem modemu).
Z putty-jem imam z druge lokacijo sejo na domači računalnik (ki je na telemachu).
Naključno (včasih 1x na dan; včasih 5x na uro) se mi ssh povezave prekine.
Razlog mi ni znan.
««
249 / 361
»»