» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
233 / 361
»»

Lonsarg ::

@andy2k13, tole tvoje izgleda kot da so ločili omrežja zgolj na ip layerju, na fizičnem layerju(mac addresi) pa ne, kar je fail, ki ne spada na produkcijo...

BorutK-73 ::

Gapi je izjavil:

Sej ta ideja da se vklopi UniFi omrežje na vsakem priključku ni slaba. Samo pri tem je treba še poskrbeti za varnost odjemalca pri kabelskem operaterju. Na UniFi omrežju naj bi prišel samo do interneta in nikamor drugam.

Kolikor je meni znano UNIFI ne vpliva na uporabnikove hitrosti ker je ločeno omrežje.

andy2k13 ::

BorutK-73 je izjavil:

Gapi je izjavil:

Sej ta ideja da se vklopi UniFi omrežje na vsakem priključku ni slaba. Samo pri tem je treba še poskrbeti za varnost odjemalca pri kabelskem operaterju. Na UniFi omrežju naj bi prišel samo do interneta in nikamor drugam.

Kolikor je meni znano UNIFI ne vpliva na uporabnikove hitrosti ker je ločeno omrežje.


Ni problem v tem, da bi koristu tvoj bandwidth. Problem je, kot vse kaze, v tem kar je napisu ze Azgard.

Gre za varnostni problem. Dokler Telemach tega ne uredi, jest WiFi vmesnika na modemu niti povoham ne vec. Trajno bo izklopljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: andy2k13 ()

fotografnik ::

Da pristavim še moj lonček: včeraj so mi aktivirali Gold trojko extra 120/4 .... na speed testu DL nikakor ne gre čez 35mbit/s. Je to stvar omrežja ali modema (c3925). Kako priklopim svojega e4200 nanj, da ojačam (izboljšam)signal?
Hvala in lep pozdrav!

PARTyZAN ::

Testiraj na kablu. Če je tam v redu, potem možno da modem ne podpira standarda, ki bi lahko pokril to hitrost, ali pa odjemalec.

fotografnik ::

ok, bom danes popoldan in javim. Hvala za odgovor. LP

BorutK-73 ::

fotografnik je izjavil:

Da pristavim še moj lonček: včeraj so mi aktivirali Gold trojko extra 120/4 .... na speed testu DL nikakor ne gre čez 35mbit/s. Je to stvar omrežja ali modema (c3925). Kako priklopim svojega e4200 nanj, da ojačam (izboljšam)signal?
Hvala in lep pozdrav!

Router ti tukaj ne bo nič pomagal, vse je odvisno od modema. Si se prej pozanimal če je sploh možna takšna hitrost pri tebi?

fotografnik ::

Prek wirelessa gre zdajle (po zamenjavi razdelilca ... vstop->tv-modem) 60mbit/s ... poiskusil tudi direkt na modem in gre do 70mbit/s ... kabla pa nimam, ga bom jutri stestiral, obenem pa poklical na TM če moja lokacija podpira omenjene pretoke. Javim. Hvala vsem za pomoč. lp

chucki ::

Zakaj ne delajo HD kanali za 72ur nazaj? ;((
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Gapi ::

chucki je izjavil:

Zakaj ne delajo HD kanali za 72ur nazaj? ;((

Na siolu tudi ne delajo. Da te potolažim.
No person is rich enough,to buy back his past.

Tilen ::

To je razlog za nedelovanje?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ledd ::

Tudi jaz bi imel eno vprašanje. Uporabljam Cisco Z3375DVB ter imam navadno CRT TV. Še komu ne pokaže slike ampak le zvok na programih: FLN, OK Bambino, Dr. Fit?
Hvala že vnaprej za odgovor.

Anney ::

Tilen je izjavil:

To je razlog za nedelovanje?

Na Amisu nikoli ni bilo mogoče (vsaj do zaj še ne). :)

fotografnik ::

Preveril čez vikend, preko kabla čistih 120mbit/s. Zna kdo priporočat kakšen uredu wifi router, da bo prenašal kolikor spodobne hitrosti, oz. bo izguba čimmanjša?
Hvala in lp

Tilen ::

Saj si napisal, da imaš E4200. Preko tega routerja meni Wi-Fi deluje 120/4 brez problema.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MrStein ::

Odvisno seveda tudi kaki sprejemnik ima in koliko ovir je vmes.
Teoretično bi šlo tam do 200, ampak pod veliko predpostavkami:
- 3-way MIMO sprejemnik
- sprejemnik "kompatibilen" z ruterjem (eni se razumejo bolj, drugi manj)
- in omenjene ovire (predmeti ter drugi uporabniki istih frekvenc)

(sprejemnik=WLAN kartica ali ključek na PC-ju, "klient")

pa še:
- nastavitve (klient ain ruterja)
- driver (bugast, hecen?)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

fotografnik ::

No preveril še enkrat , router je samo E2500 sprejemnik pa Edimax EW-7622UMN.
Najbrž se že tadva malo kregata.
Glede nastavitev imam pa kot laik vse na 'auto'...hmm:|

MrStein ::

"auto" je v redu za 99% situacij

Tu bi sumil ključek. Teoretično oba podpirata 300 Mbps (v praksi na splošno do 150 Mbps - v res dobrih razmerah), ampak že to, da ključek nima ločenih anten (da bi štrleli v različne smeri) je negativen faktor. Je to zraven ruterja ali kje za vogalom?
Na 1-2 metra v isti sobi, brez predmetov med njima bi še mogoče "lovilo" 120 Mbps.
Odvisno tudi, ali imajo sosedje svoje mreže na istih frekvencah.
LAhko preveriš s kakim programčkom kot inSSIDer, kak so kanali v uporabi in potem na svojem ruterju nastaviš takega, kjer je najmanj drugih.
(na izbiri so praktično samo trije kanali: 1,6,11 , ker se drugi že prekrivajo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fotografnik ::

MrStein in ostali seveda, kapo dol, ...naložil inssider-ja, prečekiral sosednje wifije, rezultat: 5 komadov (vključno z mano) na kanalu 11. Spremenil kanal na 2 in zdajle šiba na 80mbpps. Hvala vsem za pomoč!!

Bakunin ::

za android je wifi analyzer - https://play.google.com/store/apps/deta...

MrStein ::

Zakaj 2? S tem po nepotrebnem motiš kanal 6.
Smiselno bi bilo dati na kanal 1.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lonsarg ::

andy2k13 je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Gapi je izjavil:

Sej ta ideja da se vklopi UniFi omrežje na vsakem priključku ni slaba. Samo pri tem je treba še poskrbeti za varnost odjemalca pri kabelskem operaterju. Na UniFi omrežju naj bi prišel samo do interneta in nikamor drugam.

Kolikor je meni znano UNIFI ne vpliva na uporabnikove hitrosti ker je ločeno omrežje.


Ni problem v tem, da bi koristu tvoj bandwidth. Problem je, kot vse kaze, v tem kar je napisu ze Azgard.

Gre za varnostni problem. Dokler Telemach tega ne uredi, jest WiFi vmesnika na modemu niti povoham ne vec. Trajno bo izklopljen.


Hoj, danes sem na svojem omrežju(ni telemach) tudi jaz opazil neznano Android napravo pod Network/Phone v raziskovalcu in sem se lotil zadevo raziskat. Izkaže se da ne gre za noben varnosti problem, pač pa kot je razloženo tukaj gre zgolj za to, da se je nek android telefon poskušal povezati na wifi(najverjetneje avtomatsko) in je javil že med tem poskusom svoj MAC addreso celotnemu LAN omrežju, ker je očitno pač WiFi negotiation tako zasnovan in tako zadeve delujejo. Skratka prekmalu sem obtožil Telemach:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Han ::

Kaj se dogaja z www.telemach.si ?

HTTP Error 404. The requested resource is not found.

Spc ::

Han je izjavil:

Kaj se dogaja z www.telemach.si ?

HTTP Error 404. The requested resource is not found.

Jaz dobim celoten page "beli", vse je samo belo, "beli bakground" in nič druga.
 

Spc ::

Evo jaz dobim to:


Tudi na drugih browserjih se isto zgodi, tudi brez ad block-a.
:)
 

rook912 ::

Pri meni dela vse ok.

Han ::

Spc, to imaš en predpotopen Firefox. 8-O

Na 41.0.2 trenutno stran deluje. Zdaj moram samo še ta Unifi nekako izklopit...

BorutK-73 ::

Meni dela normalno tako danes in včeraj ob podobnem času.
FF v40.0.3

Zgodovina sprememb…

Spc ::

Tujina down ? :|
 

ziggy89 ::

Eno vprašanje glede unifi:

Če recimo jaz rabim met nizek ping za kakšno igro in mojo z njenim računalnikom prepričam, da se poveže na unifi in tam uči youtube na pamet, bo torej manj motenj pri meni, ker je ločeno?

NooB ::

Da. Morda bo problem le omejitev količine podatkov preko Unifi/mesec ...

Glej točko 2 predzadnji odstavek:
http://telemach.si/Binary/458/Splosni-p...
LP, JAZ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NooB ()

ziggy89 ::

Aha tnx :) mislim da bo 100 Gbvec kot dovolj. A so ze vsem priklopili unifi? Meni ga se niso.

Han ::

Jaz čakam, da mi ga izklopijo. V Moj Telemach še vedno ni nič na temo vklopa/izklopa UNIFI, na mail se ne odzovejo, modem ima pa popolnoma zaklenjen WiFi. ;((

DIGITel ::

Han je izjavil:

Jaz čakam, da mi ga izklopijo. V Moj Telemach še vedno ni nič na temo vklopa/izklopa UNIFI, na mail se ne odzovejo, modem ima pa popolnoma zaklenjen WiFi. ;((


Pošlji mi naročniške podatke na ZS, da ti uredim.

KuntaKinte ::

Han je izjavil:

Jaz čakam, da mi ga izklopijo. V Moj Telemach še vedno ni nič na temo vklopa/izklopa UNIFI, na mail se ne odzovejo, modem ima pa popolnoma zaklenjen WiFi. ;((


v portalu imaš,ko klikneš na UNIFI takoj desno zgoraj drsnik za vklop,izklop,z lahkoto se ga spregleda

Han ::

Nobenega drsnika ni pri UNIFI. Je treba zadevo najprej aktivirat / registrirat?

andy2k13 ::

Han je izjavil:

Nobenega drsnika ni pri UNIFI. Je treba zadevo najprej aktivirat / registrirat?


Zdi se mi, da je tako. Se pravi najprej se registriras, nato zadevo izklopis.

starboi ::

Da si sposodim temo. Že dobro leto imam paket Gold Trojka Extra, pri katerem mi v nastavitvah (192...) modema/routerja ne omogoča preklop wifija na 5Ghz frekvenco. Imajo to na Telemachu zaklenjeno ali kako ?

Han ::

Včeraj so se odzvali in izklopili UNIFI. Stanje na Moj Telemach je nespremenjeno - pri UNIFI ni nobene nastavitve. Registriral se zaenkrat nisem.

@antuani: kateri modem/router imaš? Kolikor vem Telemachov Cisco EPC3925 ne omogoča 5 GHz WiFi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

starboi ::

Model je pa EPC3928S . Nekako se mi zdi čudno plačevati vsak mesec 50e na mesec, a da ne morem izkoristiti na polno WIFija, ker imam še en kup stvari priklopljenih gor na wifi omrežje.

Han ::

Piši na tehnicna.pomoc@telemach.si - naj ti sprostijo 5GHz WiFi...

starboi ::

Han je izjavil:

Piši na tehnicna.pomoc@telemach.si - naj ti sprostijo 5GHz WiFi...


Sem klical na telemach in so mi rekli, da modem ne podpira 5ghz, da bodo poslali tehnika in da bo zamenjal oz nadgradil , tako da bom potem imel modem in router posebej in naj bo delal 5ghz wifi. Čudno vse skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: starboi ()

Orias ::

Seveda podpira 5GHz WIFI software. Kakšen wlan modul, pa je vgrajen v modemu pa pitaj boga. Cisco epc3925 ima modul Broadcom BCM43225, ki je za moje pojme eno veliko sr**je. In kdaj bo prišel čas, da bo Telemach ponudil spodobno opremo ? Jaz sem za boljši modem takoj pripravljen doplačati isto za kak digitalni sprejemnik za TV. Če že imam modem z wlan podporo, potem hočem tudi to izkoristit.

starboi ::

Če se ne motim sem slabo leto nazaj spraševal kolega in je rekel, da so mu rekli, da je za doplačati 1EUR na mesec, da se vklopi 5ghz frkvenca wifija. Sem danes to rekel gospodu pri telemachovi podpori in je rekel, da ni treba nič doplačati, da avtomatično pripada mojemu paketu polna wifi frkvenca. Ne vem, vse skupaj se mi zdi zelo čudno. V zadnjih letih mi telemach deluje vse bolj "šalabajzersko". Je imel mogoče še kdo kakšne podobne "težave"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: starboi ()

EdoK ::

Mi lahko kdo potrdi da na starem sprejemniku cisco (s scart izhodom) ne delujejo vsi programi?
Namreč na supportu me prepričujejo da je program, ki ga iščem, v mp4 in zato ne gre preko scarta na TV. Razlaga je tehnično nevzdržna, no mogoče pa česa nevem... Baje da potrebujem drug sprejemnik z hdmi izhodom in seveda novo televizijo. Morda novega ponudnika?

Spc ::

EdoK je izjavil:

Mi lahko kdo potrdi da na starem sprejemniku cisco (s scart izhodom) ne delujejo vsi programi?
Namreč na supportu me prepričujejo da je program, ki ga iščem, v mp4 in zato ne gre preko scarta na TV. Razlaga je tehnično nevzdržna, no mogoče pa česa nevem... Baje da potrebujem drug sprejemnik z hdmi izhodom in seveda novo televizijo. Morda novega ponudnika?

Kateri program je to ?
 

EdoK ::

Duna TV. Na ekranu delujejo samo podnapisi in zvok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EdoK ()

Spc ::

Duna TV
Frekvenca: 522MHz
PID: 1500 PMT
Video ID: 1501
Audio1 ID: 1502
Audio2 ID: 1503
Subtitles ID: 1510
Teletext ID: 1520
EMM/ECM ID: 4004/7504


Video: MPEG-4 SD
Resolucija: 720x576
Bitrate: 3.5Mbit/s
Audio1: 128kbit/s Mpeg1 Layer2 Stereo
Audio2: 128kbit/s Mpeg1 Layer2 Stereo


Še slika:


Torej to je res, saj cisco ne podpira MPEG-4 video formata ampak samo MPEG-2 format.
Ni potreben HDMI kabel ampak navaden sprejemnik, ki supporta mpeg-4 format in ima RF out.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

EdoK ::

Torej sem kupil storitev, ki mi jo operater ne more spraviti na ekran klasičnega televizorja? Je morda rešitev v kakšnem Tehnisatovem sprejemniku, ciscoti so itak bukvi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EdoK ()

Spc ::

EdoK je izjavil:

Torej sem kupil storitev, ki mi jo operater ne more spraviti na ekran klasičnega televizorja? Jemorda rešitev v kakšnem Tehnisatovem sprejemniku, ciscoti so itak bukvi?

Ja MPEG4 mora sprejemnik podpirat drugo no tolko pomembno.
 
««
233 / 361
»»