» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
232 / 361
»»

CoreySteel ::

Aja, jest imam googlove DNS-je že po defaultu.
Twitter: @CoreySteel_

BorutK-73 ::

Čudno je da samo slo-tech ne dela in to na obeh pcjih, telefonu in tablici, preko tuša pa dela.

Zgodovina sprememb…

CoreySteel ::

Gre pa danes vse ekstra počasi, še bolj kot ponavadi. Nč ne morem delat :(

Twitter: @CoreySteel_

BorutK-73 ::

Mobilna verzija slotech-a mi pa dela preko telemacha.

BorutK-73 ::

Menjal DNS-e na googlove in je takoj zagnal Slo-Tech, celo brez restarta routerja.:|

Spc ::

BorutK-73 je izjavil:

Meni vrže ven da je problem z DNS. Bom prvo resetiral modem in router, če se ne bo rešilo bom pa vpisal googlove dns-e.

Jaz uporabljam svoj lasten dns in deluje vse vredu.
Telemachovih dnsjev pa ne uporabljam.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

BorutK-73 ::

A bi probal kdo vpisat Telemachove DNS za test za Slo-Tech stran?

telemach DNS:
primary 213.161.0.10
secondary 213.161.0.20

Zgodovina sprememb…

rook912 ::

Mrni delajo brez problemov že cel čas.

dejanslo ::

Če bom vprašal na support, pametnega odgovora itak ne bo. Mogoče ima kdo kakšne insiderske info glede tega, ali Telemach razmišlja o kakšni obliki e-računa (nekaj, da pride do mene, ne da se moram prijavljat v moj.telemach)? PDF je itak dostopen, nvm zakaj ne more priti na mail.. Da bi bilo v Bank@netu, bi bilo pa tak vrhunsko. Ali sem jaz kaj spregledal?
There`s More Than One Way To Do It

CoreySteel ::

Par laičnih vprašanj...




Primer dveh meritev z mojega Ciscota. Predvidevam, da je prva slika slabši signal, zaradi precejšnega negativnega "Power Levela"? (-5.0 vs -0.5)
Ampak pri drugi sliki pa je Upstream Channel slabši (51 vs 47).

Ali pač? :D
Hvala
Twitter: @CoreySteel_

andy2k13 ::

CoreySteel je izjavil:

Par laičnih vprašanj...




Primer dveh meritev z mojega Ciscota. Predvidevam, da je prva slika slabši signal, zaradi precejšnega negativnega "Power Levela"? (-5.0 vs -0.5)
Ampak pri drugi sliki pa je Upstream Channel slabši (51 vs 47).

Ali pač? :D
Hvala



Kaj tocno te zanima? Druga meritev je optimalna.

Pri prvi je upstream power level na mejni vrednosti.

So ble te meritve pred in po posegu tehnikov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: andy2k13 ()

CoreySteel ::

Zanima me, če si pravilno razlagam videno. Kot naprimer, praviš da je druga meritev optimalna, a power level je pri upstreamu manjši.

In ne, to niso meritve pred in po posegu tehnikov. Na tehnika čakam od 4. septembra, ko je bil (prvič) izdan nalog. To sem sam vrgel ven en razdelilec in priklopil moden direktno. Je taka izguba za en razdelilec normalna, čeprav imam na drugi strani ugasnjen D3 sprejemnik?
Twitter: @CoreySteel_

DIGITel ::

@CoreySteel

To je normalno en spliter pobere cca.4db, kar se pa upstreama tiče je pa 51 zgornja meje, kar pa ne pomeni, da je to problem... Kakšne težave sploh imaš?

CoreySteel ::

Izgubljam povezavo. Tudi do 10-krat na dan. Kdaj za par minut, kdaj tudi po več ur skupaj.
Enake težave ima tudi sosed, s katerim si delim priključek. To se je začelo dogajati kar naenkrat, prej je delalo vse brezhibno.
Twitter: @CoreySteel_

DIGITel ::

@CoreySteel
Lahko mi pošlješ naročniške podatke na ZS, da preverim, samo bom lahko šele naslednji teden.

KuntaKinte ::

novi paketi mobilne telefonije,za 12 eur neomejeno plus 5gb podatkov se zdi kar ugodno

chucki ::

Kaj pa internet paketi?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

d0rK ::

FMinus je izjavil:

3 tedne od kar je zečel net štekat zvečer, še vedno isto sranje.

in a nutshell, tako zgleda moj net vsak večer po osmi uri, kličem že dva tedna, danes poslal email z grafi, upam da mislijo počasi kaj poštimat.

 Telemach

Telemach


Kater program za spremljanje povezave je to? Imam že dolgo probleme s Telemachom in hočem linijo potestirati.

KuntaKinte ::

tudi sam imam probleme zvečer,velikokrat tudi popoldne,packet loss kar velik,mislim da je ping plotter

d0rK ::

Hvala!

chucki ::

Kateri kanali na tv spadajo pod paket gold troka extra, ker mi discovery HD, history Hd ne delujejo....
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

strom_15 ::

Te dva HD programa sta v paketu Gold trojka extra. Ga imam jaz in jih lahko gledam.

chucki ::

Neke mučke zgleda... No pa sej čakam, da mi tehnik pripelje 2 sprejemnika za 72ur zamik :) Hvala!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

chucki ::

Koliko mora bit kakovost signala na sprejemniku za 72ur nazaj, ker men kaze 72%....?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

chucki ::

Ima kdo ta sprejemik, ker moja slika je cist popacena, na HD kanalih se to se posebej pozna. Ko sem dal kartico nazaj, je slika odlična....
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

aparat ::

Pozdravljeni. Pred kratkim so mi priklopili digitalno tv ki gre preko Cisco sprejemnika, ki pa oddaja zelo moteč visok ton (piska). Ko je prižgan se slabše sliši, ko pa ga ugasneš (standby) pa je to visokofrekvenčno piskanje glasnejše in zelo moteče. Tehnik mi je rekel da je to normalno in da ni nič narobe z sprejemnikom. A ima kdo izkušnje s tem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aparat ()

bosslipxx ::

CoreySteel je izjavil:

Izgubljam povezavo. Tudi do 10-krat na dan. Kdaj za par minut, kdaj tudi po več ur skupaj.
Enake težave ima tudi sosed, s katerim si delim priključek. To se je začelo dogajati kar naenkrat, prej je delalo vse brezhibno.


Isto meni, 1. 7. 2015 kar naenkrat, pred tem je delalo vedno ok (več let). Vsak da je nato po 30x kabelski internet Telemach padel dol.

Sta dvakrat prišla ena tipa, ki bi naj stvari uredila in sta samo jamrala kako se nič ne da naredit, da sploh več ni prostora (ne vem kje) da bi namestili še kak dodatni ojačevalec signala, da imamo v ulici staro napeljavo, itd.

Sem moral prekiniti naročnino in h konkurenci na ADSL (5 korakov nazaj, kaj se hitrosti tiče), je pa vsaj povezava "rock solid" stabilna.
slo-fishing.si

BorutK-73 ::

bosslipxx je izjavil:

CoreySteel je izjavil:

Izgubljam povezavo. Tudi do 10-krat na dan. Kdaj za par minut, kdaj tudi po več ur skupaj.
Enake težave ima tudi sosed, s katerim si delim priključek. To se je začelo dogajati kar naenkrat, prej je delalo vse brezhibno.


Isto meni, 1. 7. 2015 kar naenkrat, pred tem je delalo vedno ok (več let). Vsak da je nato po 30x kabelski internet Telemach padel dol.

Sta dvakrat prišla ena tipa, ki bi naj stvari uredila in sta samo jamrala kako se nič ne da naredit, da sploh več ni prostora (ne vem kje) da bi namestili še kak dodatni ojačevalec signala, da imamo v ulici staro napeljavo, itd.

Sem moral prekiniti naročnino in h konkurenci na ADSL (5 korakov nazaj, kaj se hitrosti tiče), je pa vsaj povezava "rock solid" stabilna.

Sem imel podobne probleme in edino kar mi je ostalo ker drugega dostopa do interneta nismo imeli takrat je da smo stalni klicali (tudi po 10x na dan). Ugotovili so da je sosed kabel presekal pred leti in na silo popravil a ni javil napake. Telemach je potegnal novi kabel mimo njegove hiše in od takrat je linija rock solid.

ziggy89 ::

aparat je izjavil:

Pozdravljeni. Pred kratkim so mi priklopili digitalno tv ki gre preko Cisco sprejemnika, ki pa oddaja zelo moteč visok ton (piska). Ko je prižgan se slabše sliši, ko pa ga ugasneš (standby) pa je to visokofrekvenčno piskanje glasnejše in zelo moteče. Tehnik mi je rekel da je to normalno in da ni nič narobe z sprejemnikom. A ima kdo izkušnje s tem?


moj ne piska...prosi, če ti zamenjajo.

andy2k13 ::

A se kdo z EPC3925 ne more vec spreminjat cel kup nastavitev? Konkretno celoten Wireless tab je greyed out. Nicesar se ne da spremenit. Poleg se par drugih stvari. Med njimi verjetno najbolj bizarno, geslo za dostop. Ne vem a je kriv zadnji FW update al je kej narobe z mojim Ciscotom.

Current Software Revision: e3925-ES-16-c1200r5593-150716c
Firmware Name: e3925-ES-16-c1200r5593-150716c.bin
Firmware Build Time: Jul 16 15:58:24 2015

KuntaKinte ::

tudi meni ne gre nastavljati nič v Wirelessu,si probal resetirat router?

Han ::

Na mojem Ciscotu (isti FW) se da vse normalno nastavljat, tudi Wireless...

andy2k13 ::

KuntaKinte je izjavil:

tudi meni ne gre nastavljati nič v Wirelessu,si probal resetirat router?


Ne se, bom probu factory reset izvest.

DIGITel ::

andy2k13 je izjavil:

KuntaKinte je izjavil:

tudi meni ne gre nastavljati nič v Wirelessu,si probal resetirat router?


Ne se, bom probu factory reset izvest.


Poglej, če se ti je slučajno pojavilo UNIFI omrežje?

andy2k13 ::

DIGITel je izjavil:

andy2k13 je izjavil:

KuntaKinte je izjavil:

tudi meni ne gre nastavljati nič v Wirelessu,si probal resetirat router?


Ne se, bom probu factory reset izvest.


Poglej, če se ti je slučajno pojavilo UNIFI omrežje?


Factory reset ni pomagal :( Opazam tudi, da se modem spontano resetira ze samo ob sprehajanju po dolocenih zavihkih z nastavitvami.

Se je pojavilo UNIFI omrezje ja.

KuntaKinte ::

torej,vključila se je funkcija UNIFI community,dokaj skrivnostno,morda je bil celo kdo obveščen,sam nisem bil,modem začne oddajati unifi omrežje,kar me načeloma ne moti(če bi me kdo o tem obvestil),moti pa me,da sem izgubil nadzor nad lastnim wireless omrežjem,radio je blokiran

aparat ::

Pozdravljeni. V Philipsovi televiziji imam kartico za digitalno tv in imam problem da vedno ko ugasnem in ponovno prižgem tv, se vsi programi premešajo. Kaj naj naredim, da bodo programi ostali na istih kanalih?

andy2k13 ::

KuntaKinte je izjavil:

torej,vključila se je funkcija UNIFI community,dokaj skrivnostno,morda je bil celo kdo obveščen,sam nisem bil,modem začne oddajati unifi omrežje,kar me načeloma ne moti(če bi me kdo o tem obvestil),moti pa me,da sem izgubil nadzor nad lastnim wireless omrežjem,radio je blokiran


Tudi sam o tem nisem bil obvescen in nikoli ni blo dano soglasje. UniFi omrezja tudi ne uporabljam.

Ce torej prav razumem smo brez privolitve ratal UniFi hotspoti za sirno populacijo ob vsem tem pa se povsem izgubil kontrolo nad lastnim WiFi omrezjem?!

To mora bit kaksna zbrka, ker stvar meji, da ne recem na kaj.

NooB ::

LP, JAZ

KuntaKinte ::

andy2k13 je izjavil:

KuntaKinte je izjavil:

torej,vključila se je funkcija UNIFI community,dokaj skrivnostno,morda je bil celo kdo obveščen,sam nisem bil,modem začne oddajati unifi omrežje,kar me načeloma ne moti(če bi me kdo o tem obvestil),moti pa me,da sem izgubil nadzor nad lastnim wireless omrežjem,radio je blokiran


Tudi sam o tem nisem bil obvescen in nikoli ni blo dano soglasje. UniFi omrezja tudi ne uporabljam.

Ce torej prav razumem smo brez privolitve ratal UniFi hotspoti za sirno populacijo ob vsem tem pa se povsem izgubil kontrolo nad lastnim WiFi omrezjem?!

To mora bit kaksna zbrka, ker stvar meji, da ne recem na kaj.


Točno tako

KuntaKinte ::

no zdaj,danes je prispela pošta,kjer o tem obveščajo,funkcija se lahko izklopi v Moj telemach, piše,čeprav je sam ne najdem

Zgodovina sprememb…

Orias ::

moj.telemach.si pa tak ne dela že 14 dni :D

KuntaKinte ::

meni dela,samo manjka mobilna telefonija

DIGITel ::

aparat je izjavil:

Pozdravljeni. V Philipsovi televiziji imam kartico za digitalno tv in imam problem da vedno ko ugasnem in ponovno prižgem tv, se vsi programi premešajo. Kaj naj naredim, da bodo programi ostali na istih kanalih?


Pobrskaj po nastavitvah nekje je funkcija samodejno posodabljanje ali razvrščanje in to izklopi.

BorutK-73 ::

Orias je izjavil:

moj.telemach.si pa tak ne dela že 14 dni :D

Meni dela na obeh računih (TM trojček in star Tuš račun) Verjetno imajo probleme z združitvijo Tuš mobila.

Zgodovina sprememb…

Malcolm_Y ::

Jaz sem zamenjal EPC3925 za navaden modem (ker wifi ni deloval dosti dobro) in uporabljam lastni wifi ruter. Mam vso kontrolo in to je to.

Spc ::

DIGITel je izjavil:

andy2k13 je izjavil:

KuntaKinte je izjavil:

tudi meni ne gre nastavljati nič v Wirelessu,si probal resetirat router?


Ne se, bom probu factory reset izvest.


Poglej, če se ti je slučajno pojavilo UNIFI omrežje?


KuntaKinte je izjavil:


Tudi sam o tem nisem bil obvescen in nikoli ni blo dano soglasje. UniFi omrezja tudi ne uporabljam.
Ce torej prav razumem smo brez privolitve ratal UniFi hotspoti za sirno populacijo ob vsem tem pa se povsem izgubil kontrolo nad lastnim WiFi omrezjem?!

To mora bit kaksna zbrka, ker stvar meji, da ne recem na kaj.



Hvala bogu imam EPC3212, ki nima WiFi-a.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

chucki ::

Naj nekdo gugla, recimo jenkiji... Ker jaz ne zdržim več tega, da bi meče naprej srbske strani...
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

andy2k13 ::

Update glede UniFi. Modem so mi tehniki 'ustimal'. UniFi sem izklopil. Se je pa pojavila nova bizarnost. Na Win10 masinah (na Win7 ni vidno) so se v omrezju vse odkar Telemach strasi z UniFi, zacele pojavljat neke mobilne naprave. Nic od tega seveda nimamo pri hisi.

Zgleda takole:




Vidne niso vedno. Vse kar se da razbrat je MAC address. Naprave nimajo dodeljenga IPja na mojem omrezju. Modem ravnotako teh naprav ne kaze na nobenem seznamu klientov. Ce izklopim wireless radio na modemu, se naprave ne pojavljajo vec.

Ma kdo kaksno idejo?

Gapi ::

Sej ta ideja da se vklopi UniFi omrežje na vsakem priključku ni slaba. Samo pri tem je treba še poskrbeti za varnost odjemalca pri kabelskem operaterju. Na UniFi omrežju naj bi prišel samo do interneta in nikamor drugam.
No person is rich enough,to buy back his past.
««
232 / 361
»»