» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
228 / 361
»»

Tero ::

Glede na to da se v tej temi tudi veliki govori o tehničnih zadevah glede kabelskega tv in interneta imam eno vprašanje. Že nekaj časa razmišljam kako pravzaprav deluje VOD na dvb-c?(recimo telemach ponuja opcijo predvajanja nazaj za 72 ur, ali pa tudi kakšne filme itd...) Na ip-tv je zadeva logična. Pač še en stream. Ampak kako hudiča pa to dela na dvb-c standardu?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Gladi ::

V detajle ne poznam koncepta, je pa zadeva podobna IPTV zadevi. Zadeva je povezana v omrežje ISP prek katerega se "streama" vsebina iz strežnikov.

Jakka ::

Tero, poglej si prva dva PDF-ja. V drugem je slika, ki lepo ponazarja.
http://www.radioeng.cz/fulltexts/2009/0...
http://www.edgeware.tv/downloads/pdf/wh...

Je pa pri dvb-c hec, da nimaš neomejeno frekvenc in mux-ov, kot pri iptv v teoriji dokaj "neomejeno" pasovno širino (optika in ostalo...).

Tero ::

Torej če prav razumeme zadeva deluje preko IP oziroma docsis sistema? Zanimivo :)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

crniangeo ::

ali ima kdo obcasne tezave s telemachom ? pingplotter javlja obcasne packetlosse na cmtsgw-lj.telemach.net :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

spyker123 ::

Bedno je pa to, da če gledaš tv preko conax kartice, nimaš ogleda za nazaj..Se to sploh ne da narediti, je težava strojne narave ali programske?
Vprašal pa bi, kako vam delujejo ti telemachovi modemi/routerji v eni škatli? Je stabilno, dovolj za 120 mbit linijo? Kateri modem/router moram dobiti od njih, da lahko povežem še en, svoj router prek lan-lan, da bi pokril celo bajto z signalom? Svoj router in telemachov router/modem bi povezal s kablom, oz utp kabel je že napeljan, vendar ne bi rad spet dajal 50, 60 evrov za nek router, če ga lahko dobim zastonj od telemacha?

BorutK-73 ::

spyker123 je izjavil:

Bedno je pa to, da če gledaš tv preko conax kartice, nimaš ogleda za nazaj..Se to sploh ne da narediti, je težava strojne narave ali programske?

Strojne. Potrebuješ dodatno škatlo.

Spc ::

spyker123 je izjavil:

Bedno je pa to, da če gledaš tv preko conax kartice, nimaš ogleda za nazaj..Se to sploh ne da narediti, je težava strojne narave ali programske?

Kupiš DVB-C kartico in v windowsih lepo time-shiftaš ali pa si nastaviš timer kdaj ti naj kaj posname in zadeva deluje 100% brez izgube kvalitete.

spyker123 je izjavil:

Vprašal pa bi, kako vam delujejo ti telemachovi modemi/routerji v eni škatli? Je stabilno, dovolj za 120 mbit linijo? Kateri modem/router moram dobiti od njih, da lahko povežem še en, svoj router prek lan-lan, da bi pokril celo bajto z signalom? Svoj router in telemachov router/modem bi povezal s kablom, oz utp kabel je že napeljan, vendar ne bi rad spet dajal 50, 60 evrov za nek router, če ga lahko dobim zastonj od telemacha?

Jaz imam Modem EPC3212, seveda obvezno hlajen za "router" pa uporabljam Athlon64 3000+ z Windows Server 2003. hitrosti so 117Mbit/s down in 9.8Mbit/s up.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

spyker123 ::

Ta dodatna škatla pa je zopet nekaj evrov na mesec? koliko lan priklopov pa ima ta modem? ima vsaj dva? Torej bi načeloma moralo delati to, kar želim. Router/modem spodaj za starše, zgoraj pa priklopim še en router za nas, mlade ;) pa ne bo treba spet zapravljati za še router. Moram samo še poklicati na telemach, da mi zamenjajo trenutni modem z modem/ routerjem..nekaj časa nazaj sem klical na telemach in mi je gospod na tehnični podpori govoril, da se to ne da, priklopiti router na njihov router/modem kot dostopno točko, češ, da so njihovi modemi zaklenjeni, da če imaš njihov router/modem, ne moreš priklopiti karkoli drugega kot računalnik in da je boljše imeti dva zunanja routerja..kar nekaj..

hojnikb ::

A ni tko, da lahko zbereš škatlo ali CI modul ?
#brezpodpisa

BorutK-73 ::

spyker, odvisno kateri paket imaš ali boš vzel. Pri košarka/trojka paketih dobiš 2 sprejemnika zastonj (v posojo seveda). Še reklama je tukaj na S-T (disable-i Adblock če ne vidiš stranke reklame)

Še kdo dobil mail od triere za upgrade?

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

Še kdo dobil mail od triere za upgrade?

Zgodovina sprememb…

Spc ::

BorutK-73 je izjavil:

Še kdo dobil mail od triere za upgrade?

Ne ? upgrade interneta ?
 

chucki ::

--
Spoštovani uporabnik,
To sporočilo je za vse lastnike triera.net spletne pošte računa.
Potrdite svoj račun
Webmail ID: Password: * Testna Vprašanje: * Odgovor:
Vljudno posreduje zgoraj navedenih informacij preko e-pošte:
upgradde2015@gmail.com.
Lep pozdrav.
Storitve Webmail Internet.


To sem dobil jaz... Spam?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

BorutK-73 ::

To ja. Sumljiv mi je gmail mail (upgradde2015@gmail.com)

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

200% nateg, brisat takoj.

Vidno že po "forumski" slovnici.

PS: Kako se lahko pošilja email @krs.net izven domačega omrežja (beri: port 25 je blokiran)?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Spc ::

Na take bedarije padate ?
:))

To sem jaz tudi dobil ampak že vnaprej to zbrišem.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

BorutK-73 ::

Spc je izjavil:

Na take bedarije padate ?
:))

To sem jaz tudi dobil ampak že vnaprej to zbrišem.

Verjemi mi da jih je kar nekaj nasedlo, večinoma starejši in neuki. Jaz sem obvestil Telemach preko FB.

s1m0n ::

A še komu Google.si ne dela?

andy2k13 ::

s1m0n je izjavil:

A še komu Google.si ne dela?


Men ze par ur ne dela cca 50% interneta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: andy2k13 ()

BorutK-73 ::

andy2k13 je izjavil:

s1m0n je izjavil:

A še komu Google.si ne dela?


Men ze par ur ne dela cca 50% interneta.

Isto. Prvo sem mislil da mi router/modem nagaja, pa vidim da mi vreme normalno posodobi. Ne dela youtube, twitch, google.

hojnikb ::

Enako tukaj...
#brezpodpisa

s1m0n ::

4h izpad od 8h dalje do zdaj.
Da so 4h odpravljali tehnično napako :)

Ostali smo brez vseh storitev. Še dobro, da je lepo vreme :)

Spc ::

hmm pri meni vse deluje normalno od 8 zjutraj.
 

s1m0n ::

Malo je že tečno!
Spet polovico tujine ne dela...

KuntaKinte ::

jup

seminal ::

Enako pri meni :)

Malcolm_Y ::

Jaz sem zamenjal samodejni DNS na 8.8.8.8 pa ni nič boljše.

hojnikb ::

Enako pri meni... Pa sn mislu, da mi modem/router odpoveduje...
#brezpodpisa

BigHugo ::

Pa je šla tujina. Le kdaj bodo na Telemachu to ugotovili.

Takoj po tem postu je tujina začela delovati.
LP BigHugo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigHugo ()

hojnikb ::

Jutri ob 10h ;)

Unrelated question... Tale cisco, ko je za TV... Lahko daš tam noter tut svoj disk in snemaš, al more bit nujno njihov najet disk ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

sajmonmofo ::

opazam da se ti kabelski cisco modemi cudno obnasajo nad 30°c, net pada random , kocke na tv. Ko pa das 80vent na najnizjih obratih cez pa dela brez problema ??

bastadu ::

Trenutna akcija Gold trojka traja do 15.7., ali ima kdo informacijo ali bodo to akcijo še podaljšali oz. ali se obeta kakšna še boljša akcija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Spc ::

sajmonmofo je izjavil:

opazam da se ti kabelski cisco modemi cudno obnasajo nad 30°c, net pada random , kocke na tv. Ko pa das 80vent na najnizjih obratih cez pa dela brez problema ??

Valda, hladit ga moraš če imaš več kot 30°C v sobi.
Se mi je slo-tech smejal pred leti, ko sem imel vse hlajeno, sedaj pa vsem freeze-ajo modemi.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

chucki ::

Men je na šaltru rekla, da bodo septembra novi paketi... Verjetno četvorčki
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Orias ::

Le kaki bodo ti novi paketi ? Upload bo tak isti, kot je. Sam download bodo nabili in nič druga, pa mogoče kak balkanski program več.

DIGITel ::

Prihaja DOCSIS 3.1. 8-) ...

Spc ::

Orias je izjavil:

Le kaki bodo ti novi paketi ? Upload bo tak isti, kot je. Sam download bodo nabili in nič druga, pa mogoče kak balkanski program več.

Torej neuporabno.
 

Orias ::

DIGITel je izjavil:

Prihaja DOCSIS 3.1. 8-) ...


..... in paket 1000/6 ali mogoče 1000/10. Kaj več uploada, pa tak za njih ne obstaja.

G682 ::

Še ima kdo podobne probleme pri Telemachu na optiki?

 p1

p1



 p2

p2

DIGITel ::

@G682
Tole bi moglo bit sedaj že vredu.

Orias ::

Zanima, me če Telemach razmišlja kaj o širitvi UNIFI omrežja. Recimo, da bi jaz želel biti del Unifi omrežja. Recimo, da bi vsak uporabnik lahko vključil UNIFI na modemu in bi delil povezavo( ne svojo). Z tem bi zagotovili dobro pokritost in bi UNIFI prišel še bolj do izraza. Meni osebno je UNIFI zelo všeč in si lahko skor vedno povezan preko UNIFIJA, ker konec koncev pa zakaj nebi koristil nečesa kar plačujem.

Lonsarg ::

Predvsem UNIFI rabi SIM avtentikacijo, da je zadeva simpl, ter integracijo z mobilnim omrežjem(brez dropouta povezave če mobitel skoči iz UNIFI na Tušmobil/Telemach mobilno omrežje). Ko to zrihtajo bi pa res lahko UNIFI točke iz barov razširili še na fizične osebe za razbremenitev mobilnega omrežja, kar bi pomenilo da bi lahko ponujali pakete z veliko večjimi količinami prenosa podatkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Orias ::

Sem pred tedni prišel na to idejo, ko sem bil pri kolegu na Nizozemskem. Tam se podobno povežeš, kot pri UNIFI in sem bil dejansko v manjšem mestu, vedno pod njihovim signalom. Sam pri nas tudi uporabljam UNIFI in sem zadovoljen, samo še več takih točk. Sej mogoče, si bodo poštudirali tudi SIM avtentifikacijo, saj so tudi lastniki mobilnega omrežja. Za pasovno širino na UNIFI mi je vseeno .Vsaj meni. Samo, da je primerljiva vsaj z 3G omrežjem.

_obby ::

Uporablja kdo tukaj Apple Music in ima s tem tudi Telemach internet linijo?

BorutK-73 ::

BorutK-73 je izjavil:

Dopoldan klical za promocijski paket, zvečer je bilo odklenjeno mislim da vse (hbo,cinemax, balkan paket...):) 6 mesecev bo hitro minilo.

3 mesece je mimo, HBO še vedno odklenjen:), čeprav ga skoraj nič ne gledam, isto za Cinemax.
Mogoče bodo pa jutri ob polnoči izklopli.

Zelnick ::

BorutK-73 je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Dopoldan klical za promocijski paket, zvečer je bilo odklenjeno mislim da vse (hbo,cinemax, balkan paket...):) 6 mesecev bo hitro minilo.

3 mesece je mimo, HBO še vedno odklenjen:), čeprav ga skoraj nič ne gledam, isto za Cinemax.
Mogoče bodo pa jutri ob polnoči izklopli.


Na mojem starem reciverju je že 3+ leta odklenjen samo ni niti priklopljen več ker ga je novi nadomestil. :) Sem pa tudi imel promo obdobje samo ga nikoli niso preklicali. Gledam zdaj prek HBO go naročnine ;)
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

KuntaKinte ::

BorutK-73 je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Dopoldan klical za promocijski paket, zvečer je bilo odklenjeno mislim da vse (hbo,cinemax, balkan paket...):) 6 mesecev bo hitro minilo.

3 mesece je mimo, HBO še vedno odklenjen:), čeprav ga skoraj nič ne gledam, isto za Cinemax.
Mogoče bodo pa jutri ob polnoči izklopli.


mislim,da je hbo go samo 3 mesece,ostalo pa 6

Orias ::

V Srbiji in Bosni že imajo neke nove sprejemnike. Me zanima, kako dolgo bodo še pri nas forsirali te počasne sprejemnike ?

ziggy89 ::

Meni se je začelo dogajat da mi v 60/2 paketu kjer mi je prej normalno vleklo okoli 50mbps, sedaj ob večerih dela okrog 20-30 pa če prenosnik dam pol metra stran od wi-fija. Seveda sem klical telemach ampak je vedno "merite na kablu". Samo dvomim, da bi kabel naredil razliko glede na to, da je prenosnik pol metra od modema in na isti poziciji. Če delam ob 15h popoldan speedtest bo 50, zdajle pa recimo 20. Nimam doma računalnika s kablom zato je problem.
««
228 / 361
»»