» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
675 / 1142
»»

SuperVeloce ::

Jerry000 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

lahko vzameš, sam naj ti nebo to edini storage za podatke

Za backup imam zunanji disk in ostalo, bolj me zanima glede PCja...ali je dobro da je primarni disk samo SSD ali je bolje imeti HDD (ne za backup)

Ce si lahko privoscis 1TB SSD in ne rabis dodatnega prostora, potem super. Backup pa pac HDD in to je to.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

DarwiN ::

Ali prodat grafično, kupit recimo gtx 1070, ko bodo ceno začele padati + 8GB rama + nov monitor.

This.

Predatorja imaš še vedno v akciji, ampak bo najbrž vsak trenutek potekla akcija. Grafo in ram pa malo kasneje.

edit: ni več v akciji. :(
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Jerry000 ::

SuperVeloce je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

lahko vzameš, sam naj ti nebo to edini storage za podatke

Za backup imam zunanji disk in ostalo, bolj me zanima glede PCja...ali je dobro da je primarni disk samo SSD ali je bolje imeti HDD (ne za backup)

Ce si lahko privoscis 1TB SSD in ne rabis dodatnega prostora, potem super. Backup pa pac HDD in to je to.

Hvala! Sprasujem ker sem enkrat nekje bral da se SSD hitreje kvari kot HDD, in da se zato ne priporoca imet samo SSD. Gor ne bojo noben pomembni podatki, za to mam druge backupe

dolenc ::

SSD ima omejen število zapisov(med tem ko branja ne), po tem pa celice začnejo umirati. Torej umru bo zagotovo, lahko pa je življenska doba daljša kot pri hddju.

V obeh primerih se spača imeti še nek backup pomembnih podatkov.

ps... jaz imam samo ssdje v sistemu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

Jerry000 ::

E, to sem slišal ja :). No, v mojem primeru bi mel PC bolj ali manj za igre, nekaj veliko zapisovanja ne bi bilo (razen kar zapisuje igra). Tako da upam da bo življenska doba vsaj 8 let kot je sedaj HDD

SuperVeloce ::

Število zapisa v celice pri 99% domačih uporabnikih ne bo krivec za crkljot SSDja, ampak kakšen skrit defekt flasha, kontrolerja, nekaj druga na pcbju... Če pa zapisujete po 100TB+ na življensko dobo SSDja, pa čestitam
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

dolenc je izjavil:

SSD ima omejen število zapisov(med tem ko branja ne), po tem pa celice začnejo umirati. Torej umru bo zagotovo, lahko pa je življenska doba daljša kot pri hddju.

V obeh primerih se spača imeti še nek backup pomembnih podatkov.

ps... jaz imam samo ssdje v sistemu

to niti ni res. Res je, da neposredno branje ne skrajša življenske dobe celic, vendar se zaradi branja dogaja read disturb, zaradi katerega je treba vsake tolk tist page celic prepisat nekam drugam, kar pomeni več wear-a
#brezpodpisa

dolenc ::

Lahko cel spis napišem, ma bo pol vedel kaj mu hočem povedat? :)

hojnikb ::

kar more vedet je to, da se zaradi okvar nerabi sekirat, ker tko al tko rabiš redn backup, ne glede na to kater medij uporabljaš.
#brezpodpisa

Infusion ::

Pozdrav, kupujem nov low budget računalnik samo za igranje iger kot so League of Legends na maximum grafiki in starejše Steam igre. Na medium - high grafiki 1920 x 1080, 60fps. Grafično kartico in ohišje že imam. Ali je tole najboljši možni build za tale denar?

http://de.pcpartpicker.com/list/t4pvWX

Grem do max 360€, trenutno sem na 341€, bi se dalo še kaj izboljšat?

smacker ::

Res rabiš DVD enoto? Če jo odstraniš in se stegneš do 370EUR dobiš i5 build: https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Osebno bi še dodal 5EUR za MLC SSD: http://www.mindfactory.de/product_info....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

Infusion ::

http://de.pcpartpicker.com/list/PRQQqk

Bolje? Matično sem vzel od Gigabyta, ker so mi veliko boljše po kvaliteti od ostalih. Zakaj pa je tale disk Sandiskov SSD boljši od tega od A-Data ki ima hitrejši write speed?

http://www.mindfactory.de/product_info....

http://www.mindfactory.de/product_info....

smacker ::

Je bolje.
Lahk dodaš tud teh 5€ za Gigabyte ploščo, če ti znamka tolk pomeni. It's your money.
Sandiskov je boljši ker ma MLC flash. Branje: http://www.mydigitaldiscount.com/everyt...

InLine ::

InLine je izjavil:

Glede na to, da so na pohodu razni "cryptlocker-ji" sem se odločil, da ločim sistema za spletno delo (brskanje, youtube in online igre: kongregate ipd.) in pa ostalo delo (arhiv družinskih slik, filmčkov, ostalih dokumentov in projektov). Glede na to, da za Cosmos 2 ohišje nimam prostora sem se odločil za Nanoxio Deep Silence 5 Rev.B (pred Fractal R5). Grafika bo zaenkrat integrirana, mogoče kdaj kasneje tudi ločena.
1. Ima kdo mogoče izkušnje z novimi Brix sistemi?
2. Kako prepoznati Kingstonove ali katere koli druge ram-e s hynix-ovimi čipi (namreč Hynix se je "odlično" odrezal na "Rowhammer" ranljivost, medtem ko Crucial z Micron čipi "porazno"), Hynix A-Die pri spodaj podanih ECC RAMih verjetno pomeni prav to, medtem ko pri SO-DIMM nisem siguren kaj pomeni HX (HX421S13IB/8) Hynix ali HyperX ?
3. Glede matične se še nisem povsem odločil med Gigabyte GA-X170-Extreme ECC, Gigabyte GA-X170-WS ECC in ASUS P10S WS (90SB05T0-M0EAY0) verjetno pa se bom odločil za prvo.
4. Je spodaj podani hladilnik vredu izbira za ta sistem?
5. Katero PCIe razširitveno kartico za dodatne SATA priključke in katero za USB.3.0?


ONLINE SISTEM:
Gigabyte Brix GB-BSi3HA-6100
Samsung SSD 850 Evo 250GB, SATA (MZ-75E250B)
Kingston HyperX Impact SO-DIMM 8GB, DDR4-2133, CL13-13-13 (HX421S13IB/8)

OFFLINE SISTEM:
Nanoxia Deep Silence 5 Rev. B anthrazit, schallgedämmt (NXDS5AB)
Corsair Professional Series Platinum AX760 760W ATX 2.31 (CP-9020045-EU)
Kingston ValueRAM Hynix A-Die DIMM 8GB, DDR4-2133, CL15-15-15, ECC (KVR21E15D8/8HA)
Kingston ValueRAM Hynix A-Die DIMM 8GB, DDR4-2133, CL15-15-15, ECC (KVR21E15D8/8HA)
Samsung SSD 850 Evo 250GB, SATA (MZ-75E250B)
Intel Xeon E3-1245 v5, 4x 3.50GHz, boxed (BX80662E31245V5)
Cooler Master Hyper 212X EU-Version (RR-212X-17PK-R1)
Gigabyte GA-X170-Extreme ECC

Hvala za pomoč!


6. Ali je Samsung EVO 850 ok izbira oz. ali je bolje vzeti nekaj z MLC?

smacker ::

Samsung 850 EVO nima navadni TLC, ampak nek svoj izboljšan 3D V-NAND, ki je super. En boljših SSDjev v tem rangu, zato tud malo dražji od konkurence. Če ti ni predrag, ga kar vzemi, jaz jih povsod uporabljam. Za boljšo zanesljivost lahko checneš še 850 Pro, ampak mislim da za domačo uporabo ni potrebe.

InLine ::

smacker hvala za odgovor, bom vzel kar Samsunga potem!

Še kakšno mnenje ali nasvet glede spodaj podanih vprašanj:
1. Ima kdo mogoče izkušnje z novimi Brix sistemi?
2. Kako prepoznati Kingstonove ali katere koli druge ram-e s hynix-ovimi čipi (namreč Hynix se je "odlično" odrezal na "Rowhammer" ranljivost, medtem ko Crucial z Micron čipi "porazno"), Hynix A-Die pri spodaj podanih ECC RAMih verjetno pomeni prav to, medtem ko pri SO-DIMM nisem siguren kaj pomeni HX (HX421S13IB/8) Hynix ali HyperX ?
3. Katero matično bi vi izbrali med podanimi namreč glede matične se še nisem povsem odločil med Gigabyte GA-X170-Extreme ECC, Gigabyte GA-X170-WS ECC in ASUS P10S WS (90SB05T0-M0EAY0) verjetno pa se bom odločil za prvo.
4. Je hladilnik iz prejšnje objave vredu izbira za ta sistem?
5. Katero PCIe razširitveno kartico za dodatne SATA priključke in katero za USB.3.0?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: InLine ()

ciralog ::

Zdravo mojstri.

Kupujem nov PC, ker bo obstoječi vsak čas šel rakom žvižgat.

Računalnik bom v glavnem uporabljal za freelancanje (najzahtevnejša zadeva menim, da bo občasno rahla raba Photoshopa), občasno za poker in za gledanje filmov/serij/tekem. Igric ne igram, vendar bi si rad pustil možnost odprto predvsem za srednje zahtevne igrice (fifa etc.).

Sicer sem raziskavi kaj in kako namenil kar nekaj časa vendar vseeno potrebujem pomoč in mnenje :)

Glede na cene v tujini in pri nas se močno nagibam k nakupu iz tujine.

Sam sem naletel na ti dve opciji:
https://www.computeruniverse.net/en/pro...

https://www.computeruniverse.net/en/pro...

Prvi ima boljšo grafiko. Kako je s procesorjem, je i-5 boljši od AMD-ja? Kaj je po vašem mnenju pomembneje, SSD disk v prvem kompletu ali 16 gb RAM-a v drugem kompletu? Sam se nagibam k prvem kompletu z AMD-jevim procesorjem.

Kolega, ki zadeve pozna bolje kot sam mi je posredoval link prodajalca na ebayu ter nekaj predlogov za nakup:
http://www.ebay.de/itm/Dell-Precision-T...

http://www.ebay.de/itm/HP-Z210-Workstat...

Vsi kompleti tega prodajalca uporabljajo intel Xeon procesorje. Vem da naj bi bili ti namenjeni serverjem. Kako se obnesejo za domači PC? Sklepam, da je za mene bolj pomembna hitrost procesorja kot število jeder, je res? Grafika v ebay kompletih je slabša kot v zgornjih dveh.

Torej, katero od naštetih možnosti predlagate za uporabo kot sem napisal?

Moj budget je okoli 600EUR tako, da če ima kdo kakšen drug predlog ga bom zelo vesel.

Excavator ::

Prva dva linka ne delata..

ciralog ::

user-pass ::

ciralog, naredi si uslugo in kupi po komponentah, denarnica ti bo hvalezna. In poglej malo linke zgoraj in par strani nazaj, imas sestave za vse budgete. Ti vsi tvoji sestavljeni PC-ji so velik fail.

ciralog ::

Hvala za odgovor.

O komponentah nisem razmišlajal ker še nikoli nisem sestavljal računalnika. Sicer sem po starih PC precej rovaril tako da mislim, da ne bi smel biti problem.

Problem se pojavi ker sem poskusil nekaj PC builderjev in nikakor ne pridem pod nižjo ceno kot zgornji sistemi, sploh ko vključim OS. Kaj pripročaš? i3 ali AMD? Ali mogoče celo intel xeon? 8 ali 16GB RAM? Meniš, da potrebujem ločeno grafiko ali bo integrirana zadoščala?

Ali sestavljate s pomočjo PC builderjev ali "peš"? Naročujete iz tujine ali slovenije?

Oprosti za toliko vprašanj, ne vem kje drugje naj dobim odgovore na njih :)

user-pass ::

Najprej povej, koliko si pripravljen dati za PC. Nato, ce imas kaksno komponento, ki bi jo lahko obdrzal, npr ohisje ali napajalnik.
Ce pogledas to temo, se vecina ljudi odloci za nakup iz Nemcije, predvsem iz Mindfactory. Kupujejo po delih, lahko pa ti tudi oni sestavijo, ne vem tocno koliko pride.
CPU vzami Intel, Xeona najbrz ne rabis. Loceno grafiko rabis samo za igre, odloci se sam, glede na finance, ker je kolikortoliko spodobna grafa od 200€ naprej.
Ram ti bojo povedali, da je 8GB dovolj, jaz bi rekel vzemi 16, da bo mir.

smacker ::

Lenoba pa taka.. zadnji 2 strani v tej temi prebereš pa vse piše :)
Build: https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Ohišje dodaš po okusu.
Naročiš iz tujine, ker je ceneje. Za 600€ sem ti že v drugi temi napisal, da dobiš i5, 16GB RAM pa da je integrirana dovolj ok, če ne rabiš za igre. O manj kot i5 v tem budgetu nima smisla govorit, boljšega pa ne boš dobil, niti ga ne rabiš.

ciralog ::

Kot sem že napisal, zgornja meja je 600 EUR. Uporabnih komponent nimam.

Pregledal sem več kot zadnje 3 strani v tej temi pa se mi zdi, da mi je še manj jasno kot prej.

Če temu buildu dodam ohišje in OS pridem čez budget. Če dodam še HDD disk sem precej nad budgetom.

konspirator ::

1 post nazaj imaš sestavo...

smacker ::

Maš 2TB HDD v sestavi. Lahko vzameš 1TB če ti je dovolj. Tud cenejši, manj zanesljivi SSD se dobi. Tud CPU lahko vzameš i5 6400. I3 je že skoraj 100€ cenejši od tega i5. Tut 8GB RAM ti zadostuje, pol si pa že na tem kar je @Infusion sestavil, za 380€ (brez ohišja in OS). Pač sam se odloči malo kje boš kompromise vzel.
PS: Pusti OS, sej za Photoshop tud ne boš licence kupil ;)

MrStein ::

konspirator je izjavil:

1 post nazaj imaš sestavo...

Sestavo brez ohišja, grafične in Windows?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

grafične so v procesorju btw...
#brezpodpisa

MrStein ::

Z 2GB dedicated VRAM-a?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

konspirator ::

ciralog
nova ohišja so od 20 eur dalje.

MrStein
Ta pogoj si našel kje ?

Zgodovina sprememb…

issak ::

konspirator je izjavil:

ciralog
nova ohišja so od 20 eur dalje.

MrStein
Ta pogoj si našel kje ?


Verjetno iz tistih lenovo kišt ki imajo neke low end 2GB grafične noter.
Za photoshot je čisto vseeno koliko rama imaš na grafični, je sistemski bolj važen. Glede na to da bo občasno photoshopiranje najbolj zahteven task na PCju, je ločena grafika brezveze.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

smacker ::

MrStein a ti si Ciralog al kaj? Ker nasvetov ravno ne daješ, ne vem kaj se pol mešaš. Kaj boš z VRAMom če maš 16GB RAMa, ki ga lahko grafa izkorišča? Intel HD 530, ki je integrirana v i5 CPU poseka marsikero low-end grafo tut v gajmingu, tut GTA V bi za silo letel na takem kompu

Za photoshop pa si lahko gtx1080 zmontiraš v kišto, pa ne bo nič boljše laufal kot brez nje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

MrStein ::

konspirator je izjavil:

ciralog
nova ohišja so od 20 eur dalje.

In so sigurno ful kvalitetna.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matjaz79 ::

Glede na to, da imam trenutno v uporabi še star HP xw4600 Workstation, bi se dalo lepo uporabiti ohišje, napajalnik, DVD in SSD. Bi bila spodnja konfiguracija nadgradnje zadovoljiva za par let?

 Mindfactory sestava

Mindfactory sestava

Samsung UE49KS7002, Yamaha RX-V463, Infinity Beta HCS

hojnikb ::

to lahk kamot še ene 50e+ pršparaš z cenejšo plato pa i5 6500
Pa nebo nič kaj slabše
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PredatorX ()

PredatorX ::

Z tako plato dodaš par EUR za i5 6600K... glede na uporabo bo pa i5 6500 dober.

EDIT: Ponesreči kliknil : predlagaj izbris

Zgodovina sprememb…

smacker ::

MrStein je izjavil:

konspirator je izjavil:

ciralog
nova ohišja so od 20 eur dalje.

In so sigurno ful kvalitetna.

A se ti je že kero ohišje kdaj pokvarlo? A s "kvalitetnejšim" ohišjem računalnik boljše dela? :)

hojnikb ::

kaksen lcpower za 20-25e je cist ok. recimo kak 2004/2005mb... 3.0 usbji, plac za daljso grafiko..
#brezpodpisa

gddr85 ::

smacker je izjavil:

MrStein je izjavil:

konspirator je izjavil:

ciralog
nova ohišja so od 20 eur dalje.

In so sigurno ful kvalitetna.

A se ti je že kero ohišje kdaj pokvarlo? A s "kvalitetnejšim" ohišjem računalnik boljše dela? :)

manj se trese in škripa ;)

smacker ::

Sej PC nima centrifuge, da bi ti komp skakal po mizi :))

MrStein ::

Ne, sploh nima boljšega hlajenja, več/bolj priročnih mest za diske, priključke.
Že vem, vsako ohišje nad 30 EUR je nateg!
Že grem sistemcu rečt, naj več ne kupuje enterprise grade ohišij, če pa na bolhi dobi za 15 EUR.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

smacker ::

Budget PC primerjaš z enterprise mašino v firmi. Nehaj trolat, pomagaj človeku če misliš al pa nehaj bedarije pisat.

innerspace ::

Zdravo,
kolega kupuje pretezno gamerski pc, zanima me par detajlov glede kompatibilnosti ram+cpu+mb ter izbire graficne enote.
Neka priblizna konfiguracija naj bi izgledala tako(naumil jaz, ki nisem gejmer):

Cpu: i5-6600K
MB: Asus Z170(-A ali -Pro Gaming)
Ram: 16GB DDR4 3000-3200
SSD: 120GB
HDD: WD 1TB 7200
GPU: RX-480 ali GTX-1060-JS (GTX-980Ti je over budget) ali R9 390X Nitro
PSU: 750-850W

Prvi problem je izbira prave kombinacije cpuja in MB s hitrostjo rama, ali bo delal recimo DDR4 3200? Kolikor berem cpu specifikacije, naj bi skylake podpiral samo 2133 ddr4 rame, najverjetneje cesa ne razumem glede tega.
Druga stvar je GPU, nek okvirni budget zanjo je 300-320€, za celotni sistem pa 1000-1200€.

Please help.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

hojnikb ::

za 1200e dobiš kamot sestavo z 1070ko
#brezpodpisa

hojnikb ::

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

evo pa eno ohišje po izbiri...
#brezpodpisa

Jerry000 ::

1070 je nova od nvidie? Nekaj se je govorilo da naj bi nova prišla septembra?

hojnikb ::

1070 je novo od nvidije, ja (rang 980Ti). septembra bo kvečjemu kej od amdja, če sploh.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Jerry000 ::

hojnikb je izjavil:

1070 je novo od nvidije, ja (rang 980Ti). septembra bo kvečjemu kej od amdja, če sploh.

Ker se ne spoznam ravno na te range, in po ceni sklepam, da je to top šit grafa za špile? No, vem da imajo tudi titanium linijo ampak one so mal predrage :)

hojnikb ::

maš še 1080 in Titan X Pascal, če hočeš best of the best.
#brezpodpisa

tt2 ::

Bi le vprašal, zakaj tako zelo v te sestave PC-jev dajete plošče s čipom B150, katerih cen so v rangu plošč s čipom H170. Saj a ni B150 na nivoju H110?
««
675 / 1142
»»