» »

Izdelava Spletne Trgovine

Izdelava Spletne Trgovine

zacetnik11 ::

Pozdravljeni

Bil sem (še vedno) pred dilemo za spletno trgovino, razvijat od nule ali vzet kakšen ecommerce razvit sistem.
Ko sem se odločal za CMS sistem ni bilo dvoma, da ga sam zarvijem, ter ga za vsako stranko prilagodim.
Zanima me kako ste se kaj vi odločili, costum razvoj ali opensource app?

Če že opensource, katero se začet "učit" od nule, katero izbrat za najlažji začetek?

Hvala za vse odgovore.

LP,

111111111111 ::

Tukaj ni dileme. Vzameš že obstoječ sistem plačljiv ali zastonjski, še posebej če si začetnik. Začneš pa tako, da si zastaviš realen projekt trgovine in urediš vse. Od oblike, dodajanja izdelkov, iskalnika, šumnikov, paypala, prijave, itd...

Nekaj sistemov: Laravel, Joomla (malo je out), Salesforce...

smacker ::

zacetnik11 ::

Super hvala za odgovore.
Samo Laravel ni eCommerce ali CMS ampak Framework???
#smacker hvala za namig, sem pa gledal še Prestashop, kakšno mnenje?

Hvala.

hellboy123 ::

111111111111 ::

My bad. :) Mislil sem na Magento ne Laravel, furam dva projekta drug ob drugem pa mi jezik spodrsne. :D

Kaj boš pa sploh delal?

smacker ::

Podoben kot OpenCart, minimalne razlike. Drugače pa se mi zdi da so na trgu najbolj iskani Magento razvijalci. Je težji za naučit in malenkost dražji za vzdrževanje, ampak je menda vodilni na tem področju: https://www.besthostnews.com/prestashop...
Maš zastojnsko community različico, ki jo uporabiš za učenje in manjše stranke ter enterprise za bolj resne trgovine - licence itak plača naročnik ;)

zacetnik11 ::

Predvsem bi rad osvojil izdelavo, postavitev eno od spletnih trgovin.
Začel bi rad pri lažji in nato nadeljeval pri bolj kopleksnih kot je Magento.

Hvala za vašo pomoč

111111111111 ::

Ciljaš na zaposlitev ali s.p.?

Zaposlitev: Loti se Magenta cca. 8 ur na dan pa boš zaposljiv v pol leta. ( preden me kdo da iz kože: pomeni da se lotiš dejanskega projeta postavitve trgovine, ne da 8 ur na dan gledaš tutoriale, in spelješ vse od a do Ž.

S.P.: izberi si platformo v kateri boš delal, mogoče je OpenCart res dobra izbira, ker lahko kakemu kolegu potem malo ceneje postaviš trgovino kot z Magentom. Še vedno pa velja, da prej kot pol leta ne bo nič, če si popoln začetnik seveda.

EDIT1: Mankajoča vejica
EDIT2: Lažjih in težjih trgovin ni. Če začneš s kako bolj "preprosto" se kmalu pokažejo težave drugje, ko greš v kake specifike. Predvsem poglej katere so bolj podprte s strani communitiya, da boš hitro dobil pomoč ko jo boš rabil. To je najpomembneje v tvojem primeru, ko si na začetku.

Zgodovina sprememb…

zacetnik11 ::

Hvala za izčrpen odgovor.

Sem že zaposlen, tako da za enkrat ne(še) iščem zaposlitve.
Programiram C#(služba), veliko v prostem času PHP, zaradi tega me zanima še izdelava trgovine.

V začetku sem želel iz nule napisat, vendar bi res potreboval preveč časa...
Bom pa sedaj res poskusil eno naredit, da vidim koncept, načim urejanja...

LP,

111111111111 ::

Če si bolj za microsoft in bi rad nadgradil potem pa: http://www.smartstore.com/en/net/ :)

scipascapa ::

Prestashop nima več cloud variante, tako, da je še zadnji šel rakom zvižgat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava spletne trgovine - pomoč

Oddelek: Izdelava spletišč
457771 (6419) Netrunner
»

prestashop, opencart, magento...?

Oddelek: Izdelava spletišč
163627 (2981) Netrunner
»

Enostavna spletna trgovina

Oddelek: Izdelava spletišč
91653 (1435) GabrieLeo
»

spletna trgovina

Oddelek: Izdelava spletišč
234380 (3734) kumer
»

Manjša spletna trgovina

Oddelek: Izdelava spletišč
71132 (880) Netrunner

Več podobnih tem