» »

Pokemon Go

Pokemon Go

Temo vidijo: vsi

krneki0001 ::

Kaj so to pokemoni?

Compufreek ::

@Draconis pa @shadex to da vidva ne poznata oseb ki tole igrajo še ne pomeni da zadeva ni poznana ... marsikdo pozna blizzard in marsikdo pozna warcraft ampak VSI pa poznajo pokemone, one way or another, napram tega da je samo ta igra držala gor firmo vsa ta leta ostalo so bili samo bonusi so trenutne števiilke neki čist normalnega ... zavedat se je treba da je prejšnjo sredo igra izšla. Sem kot otrok bil fenboy tehle pokemonov potem pa je malo zamrlo ampak še vedno sem celo še letos ponovno preigral igro na GBA ker je preprosto dober RPG in po igralnosti zelo malo modernih iger pride blizu. Tale koncept GO ja pa je nekaj kaj so ljudje čakali zadnjih 10 let in se vidi da je nastala nova norija kot so pred dobrim desetletjem jo naredile gameboy igre. Pa še malo statistike :

App analytics company SensorTower used its predictive model of the App Store and Google Play, which takes hundreds of thousands of data points from its partners to generate an estimate of the download numbers Pokémon Go is seeing: it’s been downloaded a total of around 7.5 million times in the U.S. From Google Play and the iOS App Store, according to their numbers.

In terms of earning power, the game is making around $1.6 million per day, according to SensorTower, and that revenue estimate is limited to iOS only.


Ps. pardon za vse slovnične napake ampak je prevroče da bi se mi dalo z njimi ubadat ;)

Zgodovina sprememb…

PARTyZAN ::

Koncept igre niti približno ni nov (tole je zaenkrat ingress v drugi preobleki), samo marketing Nintenda je naredil svoje.

Jerry000 ::

Thuban je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

shadeX je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Kda pride igra za WP?


Pozabi. Če niti Hearthstone ni prišel za WP s tem da ima igra večje število potencialnih igralcev (otroci, odrasli) kot Pokemoni (otroci), potem se ti lahko dozdeva kdaj boš dočakal Pokemone na WP. Je pa seveda odvisno od tega kako bo nintendo pristopil na trg s to igro in "zračunal" ali se mu zadeva izplača tudi z WP perspektive.

We'll see, ampak garantirano še dolgo ne - če sploh.

Kje si zasledil da je pokemon za otroke samo? Otroc dons COD nažigajo, odrasli pa Pokemone, tko je v realnem svetu danes.


dejansko nihče ne igra pokemonov. 10 ljudi jih igra in dela celo galamo okol tega. Hype machine.

Se oproščam, nisem ciljal direktno na PokemonGO, ampak na generalno področje Pokemon :). GO verjetno res malo folka igra, jih je pa zato ogromno (še vedno!) na gameboy ali pa imajo na telefonih GB emulator za pokemone. Če ne v SLO, pa po svetu sigurno. Mene vleče samo da bi gledal Pokemone še 1x, za igro mi pa nikoli niso bili...

Cruz ::

Pokemon GO ni narejena za Pokemon fane. To igro igrajo vsi, tudi tisti, ki sploh niso Pokemonov gledali. Igro igrajo bolj wannabe fani in attention seekerji. Vsaj v mojem kraju. Me spominja na izid novega Star Wars filma, kjer so vsi naenkrat postali Star Wars oboževalci. Ugh.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

ahac ::

"I liked Pokemon before it was cool."
Si lahko istočasno nerd in hipster? :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

borisk ::

na podoben princip je bila na eni nokiji kao VR igra, kjer si streljal neke črve, ki so bili overlayani preko slike od kamere.

Master_Yoda ::

Bah inkubiram 2 jajci z 2 km hoje in se mi ven izlezeta weedle in magicarp :D. Vem da so to najbolj pogosti ampak vseeno hehe. Me zanima kaj se mi bo iz 10 km jajce izleglo, in studiram da bi pocakal da sem malo visji lvl.

Ce ni drugega sem sedaj vec zunaj in hodim ogromno vec, tako da je za zdravje igra vredu :D.

shadeX ::

Nisi edini ki je to izjavil.


Kam gre svet, da človek po novem potrebuje igro da ga spravi iz hiše.

Jst ::

Očitno za Ingress norijo še niste slišali. V enem "Ingress Agents Reports" so štirje 40-50 letniki naredili 2000km po Evropi, ker je tip kupil nov avto in jim je bilo kul iti na "ingress akcijo". Folk hodi iz vsega sveta (USA,...) v Nemčijo, Tokyo, Sydney na evente imenovane Anomalije. Niantic je z Ingressom zadel v nulo, ker tako lahko spoznaš ljudi od 6 do 60 let, ki aktivno hodijo, se peljejo z avtom, gredo skupaj v skupini z letalom, najemajo čolne, tudi helikopterje, da naredijo čimvečje fielde. Tudi v Slo imamo aktivno Ingress skupnost, ki so skupaj šli na nekaj anomalij. Recimo v Bratislavo.

---

Ampak za Pokemon pa res prvič slišim. Se moram malo pozanimati kaj je sploh to. :/
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Phantomeye ::

Jst je izjavil:

Očitno za Ingress norijo še niste slišali. V enem "Ingress Agents Reports" so štirje 40-50 letniki naredili 2000km po Evropi, ker je tip kupil nov avto in jim je bilo kul iti na "ingress akcijo". Folk hodi iz vsega sveta (USA,...) v Nemčijo, Tokyo, Sydney na evente imenovane Anomalije. Niantic je z Ingressom zadel v nulo, ker tako lahko spoznaš ljudi od 6 do 60 let, ki aktivno hodijo, se peljejo z avtom, gredo skupaj v skupini z letalom, najemajo čolne, tudi helikopterje, da naredijo čimvečje fielde. Tudi v Slo imamo aktivno Ingress skupnost, ki so skupaj šli na nekaj anomalij. Recimo v Bratislavo.

---

Ampak za Pokemon pa res prvič slišim. Se moram malo pozanimati kaj je sploh to. :/


heh, poznaš ingress, ki je nišna igra, medtem ko pa za pokemone, ki obstajajo že 20 let, še nisi slišal?

St235 je izjavil:

Geocaching za otroke torej?


In kaj klasični geocaching naredi geocaching za odrasle? Pokemon Go je alternativna geocachinga, kjer namesto zakladov loviš kreature.

shadeX je izjavil:

Nisi edini ki je to izjavil.


Kam gre svet, da človek po novem potrebuje igro da ga spravi iz hiše.


Ja, ali pa aplikacije za šport ane.

Zgodovina sprememb…

Cervantes ::

There is ni 90prot8n decay

St235 ::

In kaj klasični geocaching naredi geocaching za odrasle? Pokemon Go je alternativna geocachinga, kjer namesto zakladov loviš kreature.

Uporaba več kot dveh možganskih celic.

shadeX ::

Ja, ali pa aplikacije za šport ane.


... misliš aplikacije s katerimi trekaš statistiko?

Niti približno enaka zadeva.

Phantomeye ::

St235 je izjavil:

In kaj klasični geocaching naredi geocaching za odrasle? Pokemon Go je alternativna geocachinga, kjer namesto zakladov loviš kreature.

Uporaba več kot dveh možganskih celic.


ah, "moja oblika zabave je boljša od tvoje" logika. Never heard that one before.

shadeX je izjavil:

Ja, ali pa aplikacije za šport ane.


... misliš aplikacije s katerimi trekaš statistiko?

Niti približno enaka zadeva.


uporaba mobilne naprave kot oblika motivacije za reakracijo. veliko tovrstnih aplikacij ima vključeno neko obliko igrifikacije. Na to sem meril.

Zgodovina sprememb…

subby ::

Ker zadeve ni in ne bo na Windows Phone, bom moral samo za to igro kupit nekega rabljenege Androida.
So kakšne druge zahteve poleg priročene ločljivosti, povezljivosti ter operacijskega sistema?

folfy333 ::

Ena redkih stvari, ki me je dala motivacijo za na kolo / sprehode. Če pa komu ne paše / se zdi otročje pa ne rabi igrat, ane? :)


Compufreek je izjavil:


Kar se pa lokacij tiče, kolega iz koroške je aplikacijo posnel prejšnjo sredo in še danes ni lvl 5 ker je spawnov zelo malo, pokestopov pa praktično ni (razen SG in radlje pa še tam jih je malo) tukaj v ljubljani pa greš iz šiške peš v center preko tivolija pa boš srečal 25 pokemonov :)


Sem sam z koroškega konca pa ni tak hudo, v dokaj mali vasi sem lvl5 v 3 dneh. Nekajkrat prevoziš lastno okolico pa ugotoviš kje so spawni.
Drugače pa se mi zdi da več kot je cest/ulic/dovozov skupaj, več pokemonov se tam nahaja (tud če so gozde ceste ali neposeljeno območje).
V Radljah sem ravno danes videl, da sta 2 pokestopa in en gym, pa kar veliko pokemonov :D

shadeX ::

folfy333 je izjavil:

Ena redkih stvari, ki me je dala motivacijo za na kolo / sprehode. Če pa komu ne paše / se zdi otročje pa ne rabi igrat, ane? :)



Sej o tem govorim. To je žalostno, da se folk prej ni znal gibat oz. it vn iz hiše. Takih revijujev na app storu je celo morje.

Prospekt ::

Thuban je izjavil:



dejansko nihče ne igra pokemonov. 10 ljudi jih igra in dela celo galamo okol tega. Hype machine.


Pokemon Go About to Overtake Twitter's Daily Active Users on Android

vir:ign

Medtem v Avstraliji:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Prospekt ()

Jst ::

>heh, poznaš ingress, ki je nišna igra, medtem ko pa za pokemone, ki obstajajo že 20 let, še nisi slišal?

Resno. Igral sem Magic The Gathering karte na turnirjih okoli 1997-1999, za "Pokemon" besedo sem pa prvič slišal, ko je bila najava na koncu ene Ingress anomalije v Tokyju pred parimi meseci. Igre (ali karkoli tole je) pa resnično nikoli nisem videl/igral.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Phantomeye ::

Jst je izjavil:

>heh, poznaš ingress, ki je nišna igra, medtem ko pa za pokemone, ki obstajajo že 20 let, še nisi slišal?

Resno. Igral sem Magic The Gathering karte na turnirjih okoli 1997-1999, za "Pokemon" besedo sem pa prvič slišal, ko je bila najava na koncu ene Ingress anomalije v Tokyju pred parimi meseci. Igre (ali karkoli tole je) pa resnično nikoli nisem videl/igral.


Ta igra je zunaj nekaj dni. Franšiza iger, filmov, serij pa 20 let.

shadeX ::

Prospekt je izjavil:

Thuban je izjavil:



dejansko nihče ne igra pokemonov. 10 ljudi jih igra in dela celo galamo okol tega. Hype machine.


Pokemon Go About to Overtake Twitter's Daily Active Users on Android

vir:ign

Medtem v Avstraliji:


Slišal sem da je na top charts kar se tiče downloadov, ampak tole?

Svet je šel v kurac..

Phantomeye ::

shadeX je izjavil:

folfy333 je izjavil:

Ena redkih stvari, ki me je dala motivacijo za na kolo / sprehode. Če pa komu ne paše / se zdi otročje pa ne rabi igrat, ane? :)



Sej o tem govorim. To je žalostno, da se folk prej ni znal gibat oz. it vn iz hiše. Takih revijujev na app storu je celo morje.


Ti ne veš, kaj govoriš. 1) Zelo veliko igralcev izhaja iz generacije, kjer se ni toliko časa preživljalo za računalnikom. 2) Kot da je VAŽNO, kaj človeka spravi v gibanje. Boljše, da je to igra kot pa nič. Namesto, da bi se osredotočil na posledica, se obremenjuješ z vzrokom. Škoda časa.

shadeX ::

Jaz se popolnoma nič ne obremenjujem, sploh pa z drugimi. Jaz sem danes že pretekel slabih 10 kilometrov, pa brez da bi ulovil kakšnega pokemona :)

Jaz samo mislim, kako je folk retardiran, da jih mora igra spravit na noge in ven iz hiše. Da bi se pa s kom takim obremenjeval, niti podrazno - dokler mi ne bo stopil na cesto s telefonom v roki, ko bom bil za volanom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Pesimist ::

pa se zavedate da je to neumnost brez primerjave? Prej so jokali in stokali zakaj folk tolko v mobitele buli ko prečka cesto in so govorili nekaj da se bo prepovedalo. Zdaj pa ta norost? Gremo pobirat stave kdaj bo prvi froc pod kolo pado? Bog ne daj da ki celo pod mojo!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Jerry000 ::

shadeX je izjavil:

Jaz se popolnoma nič ne obremenjujem, sploh pa z drugimi. Jaz sem danes že pretekel slabih 10 kilometrov, pa brez da bi ulovil kakšnega pokemona :)

Jaz samo mislim, kako je folk retardiran, da jih mora igra spravit na noge in ven iz hiše. Da bi se pa s kom takim obremenjeval, niti podrazno - dokler mi ne bo stopil na cesto s telefonom v roki, ko bom bil za volanom.

Žal je danes tako, se strinjam. Ampak če tko pogledaš nas je tudi košarka spravila ven iz hiše - igra, ampak ok, to je drugo :). Ampak folk k buli v telefon po pločniku in ko prečka cesto, ma fokus drugje...v telefonu, to je nevarno

Thuban ::

Prospekt je izjavil:

Thuban je izjavil:



dejansko nihče ne igra pokemonov. 10 ljudi jih igra in dela celo galamo okol tega. Hype machine.


Pokemon Go About to Overtake Twitter's Daily Active Users on Android

vir:ign

Medtem v Avstraliji:


svet je šel v kurac.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Bam-Bam ::

Bolje kot pa da gre žoga pod avto, otrok pa z njo.

stjan ::

Pokemone postavit na železniške proge, pa bo manj brezposelnih :(

Kdaj bo tržna niša za stareje?
xxx verzija kjer iščeš osamljene pokemonke po mestu, ko jo najdeš pa telovadba v dvoje :)

Rusty77 ::

 error

error

Meni pa skoz tole kaže čeprav imam priklopljen gps.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rusty77 ()

PrihajaNodi ::

stjan je izjavil:

Pokemone postavit na železniške proge, pa bo manj brezposelnih :(

Kdaj bo tržna niša za stareje?
xxx verzija kjer iščeš osamljene pokemonke po mestu, ko jo najdeš pa telovadba v dvoje :)



Evo, tržna niša. A ni to že Facebook?

Lim00n ::

Rusty77 je izjavil:

Meni pa skoz tole kaže čeprav imam priklopljen gps.

Mja, jaz mam enga kitajca ki mi v notranjosti stavbe ne lovi GPS signala, občasno mi zašteka GPS, občasno 3/4G, pa tko. Predlagam da greš ven, če si not pa malo poresetiraš telefon :).

Assass1n ::

Jaz sem charmenderja ujel v prvi minuti :) sedaj sem pa vezan na šihtu in ne morem okol lovit :'(
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

shadeX ::

Rusty77 je izjavil:

 error

error

Meni pa skoz tole kaže čeprav imam priklopljen gps.


Moraš it ven iz objekta oz. proc od dreves.

freesty ::

subby je izjavil:

Ker zadeve ni in ne bo na Windows Phone, bom moral samo za to igro kupit nekega rabljenege Androida.
So kakšne druge zahteve poleg priročene ločljivosti, povezljivosti ter operacijskega sistema?


Za celo izkusnjo rabi telefon giroskop.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Phantomeye ::

freesty je izjavil:

subby je izjavil:

Ker zadeve ni in ne bo na Windows Phone, bom moral samo za to igro kupit nekega rabljenege Androida.
So kakšne druge zahteve poleg priročene ločljivosti, povezljivosti ter operacijskega sistema?


Za celo izkusnjo rabi telefon giroskop.


Predvsem pa hudičevo dobro baterijo.

Ciklamen ::

Jp, za kaj takega igrat rabiš kak powerbank s sabo nosit, al pa kar cel akumulator :D
- End of the Post ->

pegasus ::

Torej bo stvar dobro gonilo za nadaljni razvoj mobilcev in baterij :)

PARTyZAN ::

Power bank, signal booster in sončne celice na ruzaku. Tko to počnejo resni ingress igralci ;>

Jerry000 ::

Ampak ne razumem...to mene odvrača od igranja. Da igra tolk požre (razumljivo) medtem ko skopušijo z baterijami. Mogoče res tako kot je pegasus rekel, mogoče, mogoče pa celo se kaj premakne, to je igra za prihodnost ko bojo baterije (upam) boljše

Phantomeye ::

Jerry000 je izjavil:

Ampak ne razumem...to mene odvrača od igranja. Da igra tolk požre (razumljivo) medtem ko skopušijo z baterijami. Mogoče res tako kot je pegasus rekel, mogoče, mogoče pa celo se kaj premakne, to je igra za prihodnost ko bojo baterije (upam) boljše


Sej bolj kot igra požre ekran (pa kamera). skoda, ker igra v ozadju ne deluje. razlog za to je itak pokemon go plus, k je taka mala bluetooth naprava (pride kmalu), ki te opozarja, da so pokemoni blizu.

Jerry000 ::

Kaj potem koristi ta bluetooth naprava? Če moraš imeti igro prižgano in poleg vsega še bluetooth za to napravo...kje je pol finta? Ne razumem. Razumel bi tako kot si rekel da teče v ozadju

Phantomeye ::

Jerry000 je izjavil:

Kaj potem koristi ta bluetooth naprava? Če moraš imeti igro prižgano in poleg vsega še bluetooth za to napravo...kje je pol finta? Ne razumem. Razumel bi tako kot si rekel da teče v ozadju


no saj naj bi...

bambam20 ::

krneki0001 je izjavil:

Kaj so to pokemoni?


Mutirane fantazijske živali, ki prebivajo v kroglah.

Men se je zdela zadeva povsem mimo že pred 20-imi leti.

Thuban ::

saj je mimo, oziroma niti nikdar ni bila "in". Samo so na 9gagu in podobnih bedarijah uporabniki toliko hypali s temi pokemoni, narod pa je itak že totalno zdolgočasen da se je zadeva primla. reason unknown.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

shadeX ::

Kadar so bili pokemoni "in", 9gag še obstajal ni. Še več kot 10 let ne.

bambam20 ::

Thuban je izjavil:

saj je mimo, oziroma niti nikdar ni bila "in". Samo so na 9gagu in podobnih bedarijah uporabniki toliko hypali s temi pokemoni, narod pa je itak že totalno zdolgočasen da se je zadeva primla. reason unknown.



Bi rekel, da se je zadeva prijela med otroki na Japonskem in delno v ZDA.

buneech ::

shadeX je izjavil:

Kadar so bili pokemoni "in", 9gag še obstajal ni. Še več kot 10 let ne.

Jap. Najbolj "in" je bila prva serija (Red, Blue in Green) na Gameboy.

Jerry000 ::

bambam20 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Kaj so to pokemoni?


Mutirane fantazijske živali, ki prebivajo v kroglah.

Men se je zdela zadeva povsem mimo že pred 20-imi leti.

Boks ti je pa všeč? Ko se 2 moža v gatah tepeta za en pas? Al pa nogomet, kjer si miljonarji in manekeni podevajo žogico na travi...upam da štekaš kam gre to

shadeX ::

buneech je izjavil:

shadeX je izjavil:

Kadar so bili pokemoni "in", 9gag še obstajal ni. Še več kot 10 let ne.

Jap. Najbolj "in" je bila prva serija (Red, Blue in Green) na Gameboy.

Sem ravno hotel to napisati. Ta "hype" se je začel leta 96 kadar so prišli Red ter Green.
-Leta 97 je prišel Blue
-Leta 98 zelo popularen Yellow, Red ter Blue
-Leta 99 Gold in Silver
-Leta 2000 legendarni Crystal (izboljšan Gold - Silver)


Po tem, je počasi tale "hype" upadal, čeprav je bilo še nekaj popularnih releasov, kot so FireRed, LeafGreen.. pa tudi Ruby ni bil slab za nekatere.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se obeta kakšna revolucionarna igra?

Oddelek: Igre
386407 (4561) nokkj
»

Pokemon Go je obnorel svet (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Igre
22860825 (47754) Truth
»

Pokemon Go nadgrajen

Oddelek: Novice / Igre
219574 (6915) Dr_M
»

Pokemon Go Nintendu ne bo prinesel milijard, delnice strmo padle

Oddelek: Novice / Rezultati
88483 (6393) PaX_MaN

S Pokemon Go v zapor?

Oddelek: Loža
275090 (3685) zee

Več podobnih tem