» »

Prikrito zvočno snemanje javnega uslužbenca ?

Prikrito zvočno snemanje javnega uslužbenca ?

BRBR ::

https://www.uradni-list.si/1/content?id...

Neupravičeno prisluškovanje in zvočno snemanje

137. člen

(1) Kdor neupravičeno s posebnimi napravami prisluškuje pogovoru ali izjavi, ki mu ni namenjena, ali jo zvočno snema, ali kdor tak pogovor ali tako izjavo neposredno prenaša tretji osebi ali ji tak posnetek predvaja ali kako drugače omogoči, da se z njim neposredno seznani, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do enega leta.

(2) Enako se kaznuje, kdor zvočno snema njemu namenjeno zaupno izjavo drugega brez njegovega soglasja z namenom, da bi tako izjavo zlorabil, ali kdor tako izjavo neposredno prenaša tretji osebi ali ji tak posnetek predvaja ali ji kako drugače omogoči, da se z njim neposredno seznani.

(3) Če stori dejanje iz prvega ali drugega odstavka tega člena uradna oseba z zlorabo uradnega položaja ali uradnih pravic, se kaznuje z zaporom od treh mesecev do petih let.

(4) Pregon za dejanje iz prvega odstavka tega člena se začne na predlog, za dejanje iz drugega odstavka pa na zasebno tožbo.


Alora, glede na 2 člen mora biti zaupno in snemati moraš z namenom zlorabe.

Za konkreten primer menim da ni zaupno ker mi javni uslužbenec , v javni službi, razlaga stvari, ki jih ne deklarira za zaupne.
Ali je zloraba če tak posnetek uporabiš na sodišču ali v inštitucijah države RS ?

Kdo kakšne izkušnje s tem ?

PaX_MaN ::

Do odvetnika pejt, so pocen.

BRBR ::

Relativno ja, če se bo spomnil in našel v stvari gotovo soldno tožbo.

mn ::

ali kdor tako izjavo neposredno prenaša tretji osebi


Kaj pa tale del. Jaz bi to razumel, da ne smeš predvajati posnetka odvetniku (ali katerikoli drugi osebi).

Nimam pojma o pravu, zgolj berem člen, ki si ga kopiral.

BRBR ::

tako izjavo
kakšna je taka, je definirana je malo prej, mora bit zaupna in snemana z namenom zlorabe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

MadMen ::

OP, ti si pravi top kek.

Ti kar pojdi v tožbo, boš naredil profit odvetniku in še stroške boš moral plačat, davek na nemnost po domače :))

windigo ::

Na podlagi česa že preganjajo Orniga, po prvem ali drugem odstavku 137. člena?

Torej lahko mu je nadrejeni rekel, pssst, tole je zaupno, ampak ti si eno govedo, butelj in navaden šalabajzer (karikiram), ampak rahlo dvomim.

Po prvem odstavku pa je interpretacija rahlo kreativna. Izjava: "ti Ornig si govedo, butelj in navaden šalabajzer" (karikirano) ali ni bila namenjena Ornigu, kar bo po mojem težko dokazati, ali pa se "ki mu ni namenjena" v prvem odstavku nanaša samo na neupravičeno prisluškovanje s tehničnimi sredstvi, ne pa tudi na zvočno snemanje in prenašanje tretji osebi ipd. Kar pomeni, da je kaznivo vsako zvočno snemanje brez predhodne privolitve vseh vpletenih. Največ verjetno tja nekje do aplavza publike na koncertu, vsekakor pa vključuje vsakega pozavnista in pa fagotista v orkestru. Vključno z bootlegi in livestreamingom in podobnim, tudi brez omembe avtorskih pravic.

A mi lahko to kdo (neavtentično) razloži in utemelji?

mancini ::

Za konkreten primer menim da ni zaupno ker mi javni uslužbenec , v javni službi, razlaga stvari, ki jih ne deklarira za zaupne.

jaz tukaj razumem da ti on razlaga zadeve kot oseba in ne javni uslužbenec
torej ti podaja njegovo osebno mnenje, ki pa se seveda razlikuje od službenega

tako da ti to nič ne koristi, in ti ga snemaš ravno s tem kar piše 2 točka, snemaš ga samo zato, da boš te informacije zlorabil

seveda ti gledaš na vse skupaj subjektivno in tega ne dojemaš za zlorabo

objektivno pa je in to velika


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Snemanje osebe in objava na internetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5311981 (4205) simnov
»

Video snemanje osebe - vprašanje?

Oddelek: Loža
458257 (6574) gendale_sef2
»

Ali je kaznivo live streamanje radijskega prometa javnih služb?

Oddelek: Loža
213715 (2799) St235
»

Kolikšna kazen grozi

Oddelek: Loža
317513 (5735) St235
»

Zasebnost SMS sporočila

Oddelek: Loža
132162 (1689) Invictus

Več podobnih tem