» »

Zakrivanje kamere

Zakrivanje kamere

jizzer ::

pozdrav :)

Zadnje čase okoli kroži slika o Marku Cukerbergi, kjer ima v ozadju zakrito(zalepljeno) web kamero.

Pa gledam ta video: http://tinyurl.com/hefl88w

A je to dejansko tak easy job, da bi - hipotetično, sosed heknil v moj sistem in me opazoval?
Imam par rednih strank ki jim servisiram kompe(casual userji), in me nonstop opominjajo, če res ne rabijo met pokrite kamere in valda da jim zmeraj odgovorim ne. Delam napako? A jim naj dejansko rečem naj si jo zakrijejo?

Ampak ok recimo, da je sosed talentiran "selfmade" heker. Če maš vsaj solidno zaščiteno omrežje z kakim bolj premium softwarom in routerjem (katerim nevem, nisem sistemec in se glih ne spoznam na omrežja v tolikšni meri), je to dejansko pri NAS v sloveniji, sploh mogoče (glede na populacijo, izobraženost, itn...)?

Pa še zadnja varianta, da se RES vse okoliščine poklopijo. Kako bi sploh lahko vedel da te nekdo prek kamere opazuje? Meni naprimer gori lučka poleg kamere ko jo uporabljam. Bi tudi v tem primeru?

Osebno mi je to kar zanimiva in zadnja leta tudi precej aktualna tema, ampak nisem si nikoli mislil, da bi folk začel paničarit. Pa tudi sam še vedno mislim da je verjetnost za kaj takega, vsaj v mojem okolišu, manjša kot zadeti loto.

Miha 333 ::

jizzer je izjavil:

je to dejansko pri NAS v sloveniji, sploh mogoče ... ?

Seveda je in se je tudi že dogajalo:
http://www.24ur.com/novice/crna-kronika...

ziga1990 ::

je mogoče kdajkrat se pre lahko, ker nimajo vsi zavarovanih kamer in računalnikov z geslom.

in naprimer tole:


to se da delat brez, da kaj vdiraš, ker nekateri so nesposobni, da si kamer ne zavarujejo.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Alien123 ::

tole je preveč smešno


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vlomi v soseski (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13318009 (12094) T-h-o-r
»

Videonadzor kako in kaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5012824 (9175) starfotr
»

Anonimnost ne obstaja več. (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
518302 (6337) FrRoSt
»

Spletna kamera prosim za pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
213982 (3228) Egii
»

Aliexpress je nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7723998 (15988) MIHAc27

Več podobnih tem