» »

Kateri dual monitor za programiranje?

Kateri dual monitor za programiranje?

retrz ::

Živjo, počasi imam namen nabaviti vsaj 27" monitor, pa me zanima kaj priporočate?
Uporabljal se bo za programiranje, torej na enem ekranu odprt code editor na drugem pač aplikacija oziroma browser. Ne bo se pa uporabljal za kakšne grafične programe ali igrice itd.

sajmon ::

Če mora biti obvezno 27", potem glej, da bo 1440p. Z dellovimi monitorji ne boš falil.
u2715h

Ista resolucija obstaj še na 25 in 23.8 modelu.

Še pa gledaš full hd resolucije, potem priporočam 24" v razmerju reslucije 16:10 (dodatnih 120px višine).

b4d ::

Glej da ima tilt, da ga lahko pokoncno postavis, meni je to top. Imam vodoravno HP Z27i in navpicno ZR24w. Drugace imam dobre izkusnje z Dell in HP monitorji, ostalih nisem kaj dosti uporabljal.
b4d.sablun.org

retrz ::

sajmon, kolikor vidim s 1440p pridem ven iz mojega budgeta, vsi monitroji z omenjeno resolucijo ki jih uspem najti so 400€+ :/

Dr_M ::

Ce hoces imet dovolj prostora, je to to. Z velikim monitorjem in nizko locljovostjo nisi nic naredil.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Invictus ::

Poglej malo na tem linku, če ti paše v budžet.

http://geizhals.eu/?cat=monlcd19wide&xf...

Najdeš si pa lahko kako svojo kombinacijo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

klinker ::

Dr_M je izjavil:

Ce hoces imet dovolj prostora, je to to. Z velikim monitorjem in nizko locljovostjo nisi nic naredil.


+1

Praskalec ::

Če na njem ne boš igral igric, ni potrebe po visokem odzivnem času, kar pomeni da je monitor lahko IPS - te so dražji, ampak dajejo bolj natančne barve.
Predlagam enega izmed treh modelov, ki jih je predlagal sajmon.
Osebno nisem mnenja, da je 1440p ekran nujno 27" - doma imam DELL p2416d (24") in mi njegova velikost zadosca.
To pravim zato, ker je ta, vsaj ko sem jaz kupoval (3 mesece nazaj), bil 1.8x cenejsi od 27" alternativ. Tako imas lahko za isto ceno dual monitor.
Samo hotel sem opozoriti, da mogoče obstaja boljša izbira.

sajmon ::

Praskalec je izjavil:

Če na njem ne boš igral igric, ni potrebe po visokem odzivnem času, kar pomeni da je monitor lahko IPS - te so dražji, ampak dajejo bolj natančne barve.
Predlagam enega izmed treh modelov, ki jih je predlagal sajmon.
Osebno nisem mnenja, da je 1440p ekran nujno 27" - doma imam DELL p2416d (24") in mi njegova velikost zadosca.
To pravim zato, ker je ta, vsaj ko sem jaz kupoval (3 mesece nazaj), bil 1.8x cenejsi od 27" alternativ. Tako imas lahko za isto ceno dual monitor.
Samo hotel sem opozoriti, da mogoče obstaja boljša izbira.


Vidim, da si uporabnik p2416d, se da delat na tem monitorju brez scalinga v windowsih (povečevanja fontov...).

Praskalec ::

sajmon je izjavil:

Vidim, da si uporabnik p2416d, se da delat na tem monitorju brez scalinga v windowsih (povečevanja fontov...).

Za veliko vecino stvari to ni prevelik PPI (vecurno pisanje kode je lahko izjema - odvisno od obcutljivosti oci)- windows scaling imam na 100% kljub temu da imam malo dioptrije na blizu (0.5, 0.5). Je pa to seveda odvisno od osebe in oddaljenosti od ekrana. Moj je oddaljen za dolzino roke + ~10 cm (ne morem preveriti, ker me ni doma).
V svetlobi ima zelo lepo sliko, edino v temi trpi za IPS glowom, tako kot vsi ostali ne 1000+ evrski IPS monitorji :).
TL DR: Ja.

Morenov ::

Oživljam temo. Iščem par monitorjev s 24 palčno diagonalo, ker se mi zdi, da je 27 too much. Bi bilo dobro, da sta 1440p in da se jih, da prišraufati na nosilec pritrjen na premično mizo (delo sede in stoje). Pa da sta dokaj poceni.
Kateri par monitorjev naj vzamem?

b4d ::

Dell U2520D
b4d.sablun.org


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup monitorja 27 - prosim za nasvet

Oddelek: Kaj kupiti
465527 (3003) fopi
»

4K monitorji (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29271378 (21220) Yenk
»

1440P monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
214249 (3636) galu
»

Kater IPS monitor kupiti? (vsaj 23'', cca. 250€)

Oddelek: Kaj kupiti
71004 (709) gddr85

Več podobnih tem