» »

Tezave z kupcem na bolhi glede konzole

Tezave z kupcem na bolhi glede konzole

«
1
2 3

stax ::

Pozdravljeni,

verjetno si vsi mislite, da sem tisti ki "sere" na bolhi ljudem glede na naslov teme, ampak naj vam povem svojo zgodbo.

Imel sem konzolo PS3, ki sem jo redkokdaj uporabljal zato sem se odločil za prodajo preko Bolhe.

Konzolo dam na bolho, prodajal sem ga za 100€, zraven sem omenil da je konzolo popolnoma delujoča in naštel kaj spada vse zraven.

Naj še enkrat poudarim da je konzola delovala!

No... in kliče mene nek tip iz bolhe, pa da ga kupi, pa da ga pošljem, in ker se mi je zdelo boljo pošteno opraviti prodajo na 4 oči sem mu rekel in sva to tudi strila 24.6.2016 v Lj z tem da mi ni dal 100€ ampak 90€ se vsedel v avto in odšel !
Danes me kliče tip in reče da konzola nedela češ da naj bi biL pri serviserju (BERI !! KI JE NJEGOV SOSE) in da mu je ta rekel da so notri skurjeni čipi. (preden sem prodal sem še enkrat preveril in konzola je delovala !).. Po kreganju z njim, da ga nebom vzel nazaj se je ene 3x razjezu in mi rekel da me bo prijavil policiji, civilno tožil itd..



Drugače to sploh ni moj stil. Iskreno povedano se mi neljubi kregat in če bi konzola še delovala, bi jo vzel nazaj, ampak ne deluje oz. ni več v takem stanju kot sem prodal!


V glavnem.. nevem če tip blefira, ali ne, ker nimam pojma kako gredo ti kazenski postopki, vsa zadeva se mi zdi malo smešna, ampak vseeno. Vprašam raje vas, in upam da mi bo kdo znal odgovoriti!

Lp,
Dane
  • predlagal izbris: bosslipxx ()

Tilen ::

Zakaj si prodal za 90 EUR?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

stax ::

ko sem nahitro prestel denar se mi je zdelo 100€ ko pa sem bolj pozorno pogledal je že speljal in odšel

Sami ::

Vedno, ko karkoli tehničnega prodam omenim, da je na voljo tudi test, v koliko se oseba odloči za prevzem brez testa ali po pošti tudi izrecno povem, da ni kasnejših reklamacij, saj sem imel pred leti podoben problem. Na tvojem mestu bi mu rekel, da te je po domače še nategnil (90 namesto 100EUR) in da je seveda konzola delovala, naj naredi kar hoče :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

shadeX ::

Se ne javiš sploh, ko te kliče. Njegova beseda proti tvoji. Tožil te pa ne bo. Stroški civilne tožbe narastejo tudi do 2000€, s tem da bo moral on lepo dokazati, da si ti njemu prodal zjebano konzolo. Na kratko, blefira.

stax ::

Trdil mi je tudi da mu pripada 30 dnevni rok reklamacije potem pa sem jaz klical na bolho vprašala in so rekli da ni res ker sem fizični prodajalec + trdil mi je da mu računa nisem dal. WTF kakšnega računa?


Bojim se samo da mi ne nakopa nepotrebnih težav na vrat ker se mi res neljubi ukvarjati z takimi osebami

shadeX ::

Ne, ne skrbi. Pacient nima kaj.

S tem, da šele sedaj opazim da te je šele 4 dni po nakupu klical da je konzola skurjena. Če je, jo je zagotovo on v tem času :)

Sami ::

Nimaš kaj skrbeti, kot so napisali pač psihopat.....civilno pa te zaradi 100 oz. 90EUR ne bo tožil :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Furbo ::

Ignoriraj nateguna, nima kaj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

smacker ::

Videl je da si naiven in te ustrahuje. Sry, ampak če te je za 10€ nagnil na način kot ga opisuješ, pol nisi ravno brihten. Na tebi je, če se mu boš pustil al pa ga odjebeš. Nakup je bil videno-kupljeno, sam je kriv če ni sprobal. Lahko ti samo teži (telefon, domač naslov,...) in grozi, v tožbo ne bo šel. Če prestopi meje, ga prijaviš policiji.

stax ::

Mi je kar malo odleglo po tem :D

V petek okoli 15.30 sem mu jo predal on me je pa klical danes ob 18:00 to je 4 dni po tem češ da jo je sosed priklopil ki je računalničar in da ni delovalo potem pa je en drug sosed preveril PS na računalniku in češ da je pokazalo da so neki čipi notri sežgani.


Vem da je bila moja napaka da me je "nategnil" (P.S. verjemi sem brihten :D ) ampak gospod je bil cca 50 let star in sem mu verjel + pripeljal se je v belem novem Audiju in sem tudi po tek sklepal da me nebo nategnil.

toplakd ::

In potem bi ti prinesel enega drugega skurjenega nazaj, ker verjetno ne veš serijske številke tvoje konzole.

HighBane ::

Tožil te ne bo, pravic tudi nima, ti samo vztrajno trdi, da ko je šla od tebe je še delala.

mihec87 ::

hah na računalniku je pokazalo da so skurjeni čipi..

Furbo ::

stax je izjavil:

Vem da je bila moja napaka da me je "nategnil" (P.S. verjemi sem brihten :D ) ampak gospod je bil cca 50 let star in sem mu verjel + pripeljal se je v belem novem Audiju in sem tudi po tek sklepal da me nebo nategnil.

Kaj pa ima avto s tem, če te bo nekdo nategnil ali ne?
Boljši avto, večji nategun.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

stax ::

Serijske ševilke na žalost ne vem, kupil sem konzolo pa v Belgiji ko sem bil gore.

Definitivno bom trdil to ker vem in sem 100% da je konzola delovala bi razumel če bi me še isti dan ali pa naslednji poklical in to trdil ne pa po 4 dneh.

Pač sodeč po letih ter avtu se mi je zdel gospod posten in svojim letom primerno zrel ampak sem se očitno uštel.

[D]emon ::

Jebiga, drugic pa ne prodajaj na bolhi...

Ta debil pa proti tebi ne more nic. Itak se pa ne bo spuscal v pravdanje za 90 eur.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

toplakd ::

Ti mu lepo povej da je konzola ob predaji delala, ter da ti je dolžan še 10€.

jamiroq ::

toplakd ::

LOL :))
Zgleda da boš fasal še eno kazensko ovadbo.

@jamiroq: Lepo si ga našel

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

stax ::

jamiroq je izjavil:

Kazenska ovadba zoper mene zarado "natega" na bolhi.
?



Hej naj pojasnim to identiČno besedilo. Ko sem malo prebiral po forumu sem naletel na odprto temo "Kazenska ovadba zoper mene zarado "natega" na bolhi." in ko sem prebral sem videl da je skoraj ista zgodba kot pri meni in sem malo besedilo skopiral.

Se opravičujem če sem koga z tem užalil, ujezil ali pa kakšna pravila foruma kršil.

Machete ::

stax je izjavil:

jamiroq je izjavil:

Kazenska ovadba zoper mene zarado "natega" na bolhi.
?

in ko sem prebral sem videl da je skoraj ista zgodba kot pri meni in sem malo besedilo skopiral.


monty python material :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

radmannsdorf ::

ignoriraj ga. alpa ne, povej mu da je kljukec :)

stax ::

Ga bom in ce bo nadaljeval bom sel na policijo in reku da me nadleguje.

toplakd ::

Ni treba pojasnjevat.
Te je pač dobil.
Pa ravno za odprtje te teme si se moral registrirati danes z alter nickom.

stax ::

toplakd je izjavil:

Ni treba pojasnjevat.
Te je pač dobil.
Pa ravno za odprtje te teme si se moral registrirati danes z alter nickom.


amm z alert nickom? Mi lahko prosim pojasnis kaj to je?

Pesimist ::

stax je izjavil:

Mi je kar malo odleglo po tem :D

V petek okoli 15.30 sem mu jo predal on me je pa klical danes ob 18:00 to je 4 dni po tem češ da jo je sosed priklopil ki je računalničar in da ni delovalo potem pa je en drug sosed preveril PS na računalniku in češ da je pokazalo da so neki čipi notri sežgani.


Vem da je bila moja napaka da me je "nategnil" (P.S. verjemi sem brihten :D ) ampak gospod je bil cca 50 let star in sem mu verjel + pripeljal se je v belem novem Audiju in sem tudi po tek sklepal da me nebo nategnil.


beli novi audi, fleten in bogat gospod skrtari za 90€. Bolj verjetno da zdaj ti kaj skup sestavlaš s pomočjo foruma....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

stax ::

Pesimist je izjavil:

stax je izjavil:

Mi je kar malo odleglo po tem :D

V petek okoli 15.30 sem mu jo predal on me je pa klical danes ob 18:00 to je 4 dni po tem češ da jo je sosed priklopil ki je računalničar in da ni delovalo potem pa je en drug sosed preveril PS na računalniku in češ da je pokazalo da so neki čipi notri sežgani.


Vem da je bila moja napaka da me je "nategnil" (P.S. verjemi sem brihten :D ) ampak gospod je bil cca 50 let star in sem mu verjel + pripeljal se je v belem novem Audiju in sem tudi po tek sklepal da me nebo nategnil.


beli novi audi, fleten in bogat gospod skrtari za 90€. Bolj verjetno da zdaj ti kaj skup sestavlaš s pomočjo foruma....



Ne sestavljam nič s pomočjo foruma. Na ta forum sem se prijavil zgolj zaradi tega ker sem potreboval kakšen nasvet kako reagirati v tem primeru ter po predhodnem branju teme z katere sem skopiral del besedila.

MadMicka ::

V bodoče prodajaj zadeve po načelu videno-kupljeno. Če kupec ne testira zadeve preden jo kupi, je to njegov problem. Sicer pa za 90 EUR tako ali tako ne bo nobenih sodnih sporov. Gre se samo za poštenje.

scipascapa ::

za 90€? resno?

Aston_11 ::

Saj ne more dokazati obstoja napake ob nakupu.

dexterboy ::

Zaklep teme? Wake up, Admini!
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

stax ::

dexterboy je izjavil:

Zaklep teme? Wake up, Admini!



Zaklep teme? Mi lahko pojasnis zakaj?

Furbo ::

Eni radi pozivajo na zaklepe tem, namesto da bi se spokali iz njih, če jim niso pogodu.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

smacker ::

@stax: mene bi na tvojem mestu bolj skrbelo, da bo @ajfon vložil tožbo zaradi avtorskih pravic, ker si ukradel njegove besede. Dokazi za to so trdni, zasluži lahko mastne denarce ;)
In pol trdiš da si brihten :))
/thread

poweroff ::

stax je izjavil:

Trdil mi je tudi da mu pripada 30 dnevni rok reklamacije potem pa sem jaz klical na bolho vprašala in so rekli da ni res ker sem fizični prodajalec + trdil mi je da mu računa nisem dal. WTF kakšnega računa?

Reklamacije ni, ker si fizični prodajalec in prodaja izdelkov ni tvoja dejavnost. Ravno tako ti iz istega razloga ni treba izdajati računov.

Zadeva deluje po konceptu videno-kupljeno. On je zadevo videl, imel možnost stestirati, se strinjal, da jo kupi in jo kupil. Če se je zdaj premislil, je to njegov problem.

stax je izjavil:

+ pripeljal se je v belem novem Audiju in sem tudi po tek sklepal da me nebo nategnil.

Ravno to je najbolj sumljivo. :))
sudo poweroff

scipascapa ::

dajte že zapret to temo.

NOVI AUDI - rabljen PS3 90€

bruh bruh.

Furbo ::

Meni je pa krasna tema, avtor teme, daj kak screenshot smsov gor al pa kej :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

stax ::

Furbo je izjavil:

Meni je pa krasna tema, avtor teme, daj kak screenshot smsov gor al pa kej :D


@furbo ni dogovor je potekal prek klicev lahko pa postam screenshote sporocil prek bolhe ter screenshot njegovega oglasa kjer prodaja PS2 z tem da pod opis navaja da zaradi tega ker ima ze PS3 pa je biu oglas objavljen pred tem ko so mene kontaktirali.

stara mama ::

poweroff je izjavil:


Zadeva deluje po konceptu videno-kupljeno. On je zadevo videl, imel možnost stestirati, se strinjal, da jo kupi in jo kupil. Če se je zdaj premislil, je to njegov problem.

Njemu se je tako zelo mudilo nategnit prodajalca da niti ni imel časa zadeve stestirat :)
Js bi ga zdaj nategoval zaradi tistih 10EUR, da bi mu naredil še dodatne stroške.
Aja pa potem mu seveda še reči da je kljukec :)

stax je izjavil:


@furbo ni dogovor je potekal prek klicev lahko pa postam screenshote sporocil prek bolhe ter screenshot njegovega oglasa kjer prodaja PS2 z tem da pod opis navaja da zaradi tega ker ima ze PS3 pa je biu oglas objavljen pred tem ko so mene kontaktirali.

Prosim, le pokaži screenshote sporočil :)

AMpak vrjemi, za 90€ se ne bo šel neke tožbe in nevemkaj ča ima le vsaj malo pameti.
Razen če je moten, tud taki osebki obstajajo, taki pa sam bejž od njih.

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

stax je izjavil:

@furbo ni dogovor je potekal prek klicev lahko pa postam screenshote sporocil prek bolhe ter screenshot njegovega oglasa kjer prodaja PS2 z tem da pod opis navaja da zaradi tega ker ima ze PS3 pa je biu oglas objavljen pred tem ko so mene kontaktirali.

Zadoščalo bo njegovo uporabniško ime na bolhi. Če je to res, ima precej zabave s pokvarjenim PS3. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

stax ::

Furbo je izjavil:

stax je izjavil:

@furbo ni dogovor je potekal prek klicev lahko pa postam screenshote sporocil prek bolhe ter screenshot njegovega oglasa kjer prodaja PS2 z tem da pod opis navaja da zaradi tega ker ima ze PS3 pa je biu oglas objavljen pred tem ko so mene kontaktirali.

Zadoščalo bo njegovo uporabniško ime na bolhi. Če je to res, ima precej zabave s pokvarjenim PS3. :)


 Screenshot

Screenshot

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mlamat ()

stax ::

 screenshot

screenshot




 screenshot2

screenshot2






To je pogovor na bolhi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mlamat ()

mzakelj ::

Če si novo konzolo kupil, potem (seveda da nisi vrgel škatle) je ponavadi tudi na škatli serijska. Ali pa poišči račun in kontaktiraj trgovino. Ti bodo poslali serijsko.

stara mama ::

Tole mi ne zgleda 50-letnik z audijem ampak en navaden mulc, katerega so starši premalo okrog ušes.
Res, ni nobene variante da bo kakorkoli ukrepal, je samo poln praznih besed.

knesz ::

Njemu se je tako zelo mudilo nategnit prodajalca da niti ni imel časa zadeve stestirat :)
Js bi ga zdaj nategoval zaradi tistih 10EUR, da bi mu naredil še dodatne stroške.
Aja pa potem mu seveda še reči da je kljukec :)

Ne more, ker je tudi plačilo po sistemu videno-kupljeno :)

shadeX ::

stara mama je izjavil:

Tole mi ne zgleda 50-letnik z audijem ampak en navaden mulc



Po pisavi definitivno človek ni starejši od 15. let. A si pa pomislil, da je mogoče prišel njegov oče po konzolo?

mlamat ::

Jaz ne bi objavljal screenshotov, ker je mogoče priti do kupčevih osebnih podatkov, podatkov o izobrazbi...

shadeX ::

What? 8-O

Aja :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

ProGo ::

NOV audi in "imamo STARO televizijo" in kupujem "RABLJEN ps2"

Slovenska mentaliteta at its finest!
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Me kupec hoče ogoljufat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
519765 (6777) gendale2018
»

Konzola za 7 in 9 letnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6712941 (10438) opeter
»

kupec želi denar nazaj od prodanega telefona- what to do (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
519453 (7580) MadMen
»

xbox za sina (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
6813958 (12266) scipascapa

Preko bolhe nevede kupil ponaredek

Oddelek: Loža
316565 (5991) kuglvinkl

Več podobnih tem