» »

Pametne ure po dveh letih zastarele

Pametne ure po dveh letih zastarele

Slo-Tech - Eden izmed glavnih pomislekov glede dragih pametnih ročnih ur je bilo zastarevanje, ki je pri elektroniki čedalje hitrejše, medtem ko drage klasične ure s starostjo praktično ne izgubljajo vrednosti. Da so imeli skeptiki prav, se dokazuje že dve leti po prvem razmahu pametnih ročnih ur, saj tedanji izdelki ne bodo dobili nove verzije operacijskega sistema Android Wear 2.0.

LG G Watch in Motorola Moto 360 prve generacije, ki sta bili eni prvih pametnih ročnih ur na trgu, ne bosta dočakali Androida Wear 2.0. To je sedaj že jasno, saj sta informacijo potrdila oba proizvajalca. Če za Moto 360 to še nekako razumemo, ker je strojno precej podhranjena, pa je LG G Watch veliko razočaranje. To je tudi v nasprotju z Googlovimi zagotovili, da se pametne ure ne bodo starale kot androidni telefoni, za katere po navadi dve leti po izidi ni nobene nadgradnja več.

Tudi lastnikom ostalih starejših modelov pametnih ročnih ur se ne piše nič dobrega, saj je negativnih odgovorov na seznamu več kot pozitivnih, precej pa je tudi še neopredeljenih.

To pomeni, da je nakup pametne ročne ure bolj podoben nakupu telefona kakor drage klasične ure. Sprijazniti se moramo, da bo sorazmerno hitro zastarala, od večnosti pa bodo ostale zgolj težke kovine v notranjosti. Vrednosti pa žal ne bo ohranjala.

87 komentarjev

«
1
2

FireSnake ::

Z denarnico se bo glasovalo.

Če ne bodo poštimali, bo pač ta trg začel zamirati.

Ne verjamem, da bodo userji tako neumni, da bi podpirali zadeve, ki v dveh letih zastarajo.

Na firmi smo morali kupiti en Android telefon. Glede na izkušnje smo posegli po Nexusu, ker vemo, da bomo imeli posodobitve.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

darkolord ::

FireSnake je izjavil:

Če ne bodo poštimali, bo pač ta trg začel zamirati.

Ne verjamem, da bodo userji tako neumni, da bi podpirali zadeve, ki v dveh letih zastarajo
Motiš se. Pri Android telefonih se to dogaja že lep čas, pa se očitno ne pozna prav dosti.

Pithlit ::

FireSnake je izjavil:

Ne verjamem, da bodo userji tako neumni, da bi podpirali zadeve, ki v dveh letih zastarajo.

Glede na to da je na tem svetu vedno več "hipsterjev" ki _morajo_ imet praktično vsak nov gadget ki se pojavi na trgu (si že kdaj pogledal kaj vse se na kickstarterju vrti?)... se hudo motiš.
Life is as complicated as we make it...

koyotee ::

FireSnake je izjavil:

Z denarnico se bo glasovalo.

Če ne bodo poštimali, bo pač ta trg začel zamirati.

Ne verjamem, da bodo userji tako neumni, da bi podpirali zadeve, ki v dveh letih zastarajo.

Na firmi smo morali kupiti en Android telefon. Glede na izkušnje smo posegli po Nexusu, ker vemo, da bomo imeli posodobitve.



Ker če ni posodobitve, naprave čudežno ne moreš več uporabljati, ane...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Pithlit ::

Odvisno za kaj rabiš. Če ni posodobitve je naprava luknjasta. Za osebno rabo nima grozne veze... za biznis zna bit drugače.
Life is as complicated as we make it...

Invictus ::

Pokazala se je samo še ena, precej dobro že uveljavljena lastnost vseh proizvajalcev.

To so proizvajalci hardwara in morajo prodajati hardware. Zato starega ne nadgradijo, čeprav bi ga lahko. Kupi novo, ali pa čao...

Nimaš garancije niti 2 meseca, da boš prejel kak kritičen update.

Google bo moral Android drugače zastaviti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pithlit ::

Mja... bi moral kar na novo štartat. Radikalne spremembe obstoječih sistemov se preprosto ne obnesejo.

Ali pa... uvest 'certificirane' naprave. Ki bi morale zagotavljat nadgradnje za določen čas... necertificirane bi pa pač delovale po tem sistemu.
Life is as complicated as we make it...

Thuban ::

Pithlit je izjavil:


Ali pa... uvest 'certificirane' naprave. Ki bi morale zagotavljat nadgradnje za določen čas... necertificirane bi pa pač delovale po tem sistemu.


Misliš Nexus naprave?

Sicer, če smo iskreni imajo celo nexusi smešno kratek rok posodabljanja, potem pa tudi ti postanejo zastareli.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Pithlit ::

Približno. Sam širše. Tako da bi bilo v isti generaciji več 'nexus-ov' več različnih proizvajalcev (magari tudi kitajcev). En nexus na leto ali dve je pač joke.
Life is as complicated as we make it...

Goody ::

Pithlit je izjavil:

En nexus na leto ali dve je pač joke.


Jabolčni joke, ki pa se jim "kar" fajn obnese

win64 ::

Hecno, kako se naprave označi za zastarele, samo zato ker cel življenski cikel počnejo točno tisto kar ob nakupu.

FireSnake ::

darkolord je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Če ne bodo poštimali, bo pač ta trg začel zamirati.

Ne verjamem, da bodo userji tako neumni, da bi podpirali zadeve, ki v dveh letih zastarajo
Motiš se. Pri Android telefonih se to dogaja že lep čas, pa se očitno ne pozna prav dosti.


In to me čudi. Čeprav, malo se pozna trend upadanja - in zdaj firme hitijo cviliti, kako je hudo :)

koyotee je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Z denarnico se bo glasovalo.

Če ne bodo poštimali, bo pač ta trg začel zamirati.

Ne verjamem, da bodo userji tako neumni, da bi podpirali zadeve, ki v dveh letih zastarajo.

Na firmi smo morali kupiti en Android telefon. Glede na izkušnje smo posegli po Nexusu, ker vemo, da bomo imeli posodobitve.



Ker če ni posodobitve, naprave čudežno ne moreš več uporabljati, ane...


Sploh ne gre za to. Bi ti bil zadovoljen z Androidom 2.1?
Gre se za to, da bi se zadeva dala posodobiti (to je eden glavnih namenov pametnih ur) pa nimajo interesa.
Ignoranca in nič drugega.
Če bi želel statično zadevo, si omislim žepno uro na navijanje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

jan_g ::

Pithlit je izjavil:

Mja... bi moral kar na novo štartat. Radikalne spremembe obstoječih sistemov se preprosto ne obnesejo.

Ali pa... uvest 'certificirane' naprave. Ki bi morale zagotavljat nadgradnje za določen čas... necertificirane bi pa pač delovale po tem sistemu.


Mislim, da so predlani uveljavljeni proizvajalci podpisali nek dogovor, da dobijo flagshipi vsaj dve major nadgradnji Androida (=najmanj 2 leti posodobitev). Od lani pa tudi obljubili mesečne varnostne popravke. Celo Samsung se drži tega. Glede cenejših naprav (pa tudi kitajskih proizvajalcev) pa, hja, nekih zavez ni bilo podanih, vsaj nisem slišal.

Glede Googla in certificiranih naprav ali kakšne druge oblike kontrole proizvajalcev pa mislim, da se ne bo zgodilo. Google je zaradi nečesa podobnega (certificiranje Play naprav) že v preiskavi pri Evropski komisiji.

zez ::

Tuki se mi zdi da je apple vseeno ubral bolši pristop, ker kot izgleda bo dajal uro ven na dve leti. Sicer je to po eni strani "slabo", ker nimaš potem morsa najbolšega hardwera, ampak se vsaj bolj približa "navadnim" uram, kjer si uro kupil in jo nosil nekaj časa. Je pa res da škoda da ni posodobitev, pametno uro kupiš zato, ker je "pametna" in ti olajša nekatere stvari in omogoča nekaj, kar z navadno uro ne moreš in malo bedno je, da večino ur potem kar odpišejo in ne dobiš novih priročnih funkcij (ali pa samo npr hitrejsi OS, manjšo porabo baterije) zaradi katerih si kupil pametno uro.

Markoff ::

Pithlit je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Ne verjamem, da bodo userji tako neumni, da bi podpirali zadeve, ki v dveh letih zastarajo.

Glede na to da je na tem svetu vedno več "hipsterjev" ki _morajo_ imet praktično vsak nov gadget ki se pojavi na trgu (si že kdaj pogledal kaj vse se na kickstarterju vrti?)... se hudo motiš.

Ti isti hipsterji protestirajo proti neoliberalizmu, delu otrok, onesnaževanju...
...potem pa na mrtvo kupujejo izdelke, proizvedene v sweatshopih na Kitajskem in Bangladešu s strani otrok, po 2 letih jih mečejo v smeti, imajo gadgetov, da zanje dela NEK overtime, ...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

shadeX ::

Folk še ni slišal za Apple watch :P

MrStein ::

Medtem v paralelni dimenziji:
watchOS 1.0, upgradable to v2.2, planned upgrade to v3.0
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zmajc ::

Raje nosim eno malo bolj kvalitetno analogno uro, ki se polni na svetlobo in vem da jo bom lahko brez polnjenja ali menjave baterije uporabljal še naslednjih 15 let.

MrStein ::

Čak, a folk še nosi ure na zapestju? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ales ::

Kar dosti ja... Sem bil tudi sam presenečen, ko me je po kar nekaj letih prijelo, da bi jo ponovno tudi jaz in sem postal zgleda bolj pozoren tudi na zapestja drugih.

Zmajc ::

MrStein je izjavil:

Čak, a folk še nosi ure na zapestju? ;)


Osebno ure nisem uporabljal odkar so se pojavili mobiteli. Sem si pa jo pred kratkim spet kupil (kvalitetnejšo analogno) in mi ni žal.

rodniy ::

eh.. ura gor al pa dol.
Tisti, ki ima in je pripravljen dat zajeten kupcek denarja za tak hipsterski gadget, ga te stvari najbrz ne zanimajo.
Cez par mesecev, ko ne bo vec The Coolest Kid On The Block in se zacetno obcudovanje kolegic ohladi, si bo pac omislil nov gadget, ki ga bo (ampak zdej pa res!) nujno rabil.
Pa naj bo to nova ura, notebook, hladilnik, pisker or whatever.
In to se pac prodaja.. koga briga tistih 14 ljudi, ki je uro mogoce res kupilo iz pametnega razloga.

Ganon ::

Ura na moji roki bo vedno mehanska. Pika.

nekikr ::

Good for you! Zdaj se pa poberi iz teme o pametnih urah :)

pirlo ::

Problem prvih ur je hardware. Moto 360 je že takrat imela zastarel procesor in je nekako logično, da ne bo podpore dolgo. LG G Watch pa nima fizičnega gumba, Wear 2.0 pa ga potrebuje za ogromno funkcij.

fantasycamp ::

jah edino tako uro je za kupit klasičen casio ali pa če je draga, kak pulse meter suunto, se strinjam te ure niso niti uporabnem premajhen zaslon...

opeter ::

Goody je izjavil:

Pithlit je izjavil:

En nexus na leto ali dve je pač joke.


Jabolčni joke, ki pa se jim "kar" fajn obnese


Trenutno. Kako dolgo še?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Rias Gremory ::

FireSnake je izjavil:



Ne verjamem, da bodo userji tako neumni, da bi podpirali zadeve, ki v dveh letih zastarajo.


:)):))
Ljudje že kupujejo nove stvari tudi, če obstoječa naprava ni zastarala.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

skika ::

pirlo je izjavil:

Problem prvih ur je hardware. Moto 360 je že takrat imela zastarel procesor in je nekako logično, da ne bo podpore dolgo. LG G Watch pa nima fizičnega gumba, Wear 2.0 pa ga potrebuje za ogromno funkcij.


Logicno je ja da ko kupis Android, da lahko pricakujes zelo omejen software support. Tak je pri telefonih zakaj bi bile ure drugacne? Tako kot je nekdo napisal meanwhile pri applu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skika ()

Goody ::

skika je izjavil:


Logicno je ja da ko kupis Android, da lahko pricakujes zelo omejen software support. Tak je pri telefonih zakaj bi bile ure drugacne? Tako kot je nekdo napisal meanwhile pri applu...


Ja, če hočeš trolat...Android je samo OS, iphone je pa OS+hw. Če gledaš samo Nexuse (kot nek približek applu - čeprav jih ne dela Google), pa razlika ni ravno drastična: ta nov android bo najstarejši (verjetno) dobil Nexus 5, IOS10 pa bo najstarejši dobil iphone 5. Razlika v izidu - 1 leto.

Pa še nadaljna resnica: sedanji IOS9 je na iPhone 4s (čeprav ga uradno podpira) povsem neuporaben (laga za znoret), Nexus 5 pa na zadnjem Androidu leti....

skika ::

Goody je izjavil:

skika je izjavil:


Logicno je ja da ko kupis Android, da lahko pricakujes zelo omejen software support. Tak je pri telefonih zakaj bi bile ure drugacne? Tako kot je nekdo napisal meanwhile pri applu...


Ja, če hočeš trolat...Android je samo OS, iphone je pa OS+hw. Če gledaš samo Nexuse (kot nek približek applu - čeprav jih ne dela Google), pa razlika ni ravno drastična: ta nov android bo najstarejši (verjetno) dobil Nexus 5, IOS10 pa bo najstarejši dobil iphone 5. Razlika v izidu - 1 leto.

Pa še nadaljna resnica: sedanji IOS9 je na iPhone 4s (čeprav ga uradno podpira) povsem neuporaben (laga za znoret), Nexus 5 pa na zadnjem Androidu leti....


Ok, ker je ta tema o urah, kak je pa z nexus watch?

Ps: tisti ki imajo nexus telefone so v izjemni manjsini in ni proti argument za to kaj vecina izkusi z androidom to pa je izjemno omejena software podpora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skika ()

bambam20 ::

nekikr je izjavil:

Good for you! Zdaj se pa poberi iz teme o pametnih urah :)



Kaj bo pametna če je neuporabna brez telefona?

Goody ::

skika je izjavil:

Goody je izjavil:

skika je izjavil:


Logicno je ja da ko kupis Android, da lahko pricakujes zelo omejen software support. Tak je pri telefonih zakaj bi bile ure drugacne? Tako kot je nekdo napisal meanwhile pri applu...


Ja, če hočeš trolat...Android je samo OS, iphone je pa OS+hw. Če gledaš samo Nexuse (kot nek približek applu - čeprav jih ne dela Google), pa razlika ni ravno drastična: ta nov android bo najstarejši (verjetno) dobil Nexus 5, IOS10 pa bo najstarejši dobil iphone 5. Razlika v izidu - 1 leto.

Pa še nadaljna resnica: sedanji IOS9 je na iPhone 4s (čeprav ga uradno podpira) povsem neuporaben (laga za znoret), Nexus 5 pa na zadnjem Androidu leti....


Ok, ker je ta tema o urah, kak je pa z nexus watch?


Ne obstaja (zaenkrat).

nekikr ::

bambam20 je izjavil:

nekikr je izjavil:

Good for you! Zdaj se pa poberi iz teme o pametnih urah :)



Kaj bo pametna če je neuporabna brez telefona?

Določene stvari lahko brez problema delujejo brez telefona. A telefon potem tudi ni pameten, če ni povezan na internet?

skika ::

Goody je izjavil:

skika je izjavil:

Goody je izjavil:

skika je izjavil:


Logicno je ja da ko kupis Android, da lahko pricakujes zelo omejen software support. Tak je pri telefonih zakaj bi bile ure drugacne? Tako kot je nekdo napisal meanwhile pri applu...


Ja, če hočeš trolat...Android je samo OS, iphone je pa OS+hw. Če gledaš samo Nexuse (kot nek približek applu - čeprav jih ne dela Google), pa razlika ni ravno drastična: ta nov android bo najstarejši (verjetno) dobil Nexus 5, IOS10 pa bo najstarejši dobil iphone 5. Razlika v izidu - 1 leto.

Pa še nadaljna resnica: sedanji IOS9 je na iPhone 4s (čeprav ga uradno podpira) povsem neuporaben (laga za znoret), Nexus 5 pa na zadnjem Androidu leti....


Ok, ker je ta tema o urah, kak je pa z nexus watch?


Ne obstaja (zaenkrat).


Aha, torej tvoj argument je za nexus telefone. Ker nexus watch ne obstaja, zakaj bi na ne-nexus watch pricakoval kaj drugega kot na ne-nexus telefonih?

_koki_ ::

Najpopolnejša pametna ura za moje pojme je še vedno samsung gear s, ima vgrajeno vse kar si lahko zamisliš vključno s sim kartico in razen za nameščanje dodatnih aplikacij iz trgovine, telefona sploh ne rabiš.

skika ::

_koki_ je izjavil:

Najpopolnejša pametna ura za moje pojme je še vedno samsung gear s, ima vgrajeno vse kar si lahko zamisliš vključno s sim kartico in razen za nameščanje dodatnih aplikacij iz trgovine, telefona sploh ne rabiš.


Se zavedas da to pomeni posebaj narocnina za uro? Jaz nisem pripravljen imeti posebaj narocnino za uro ker je telefon 99% casa pri meni.

bambam20 ::

nekikr je izjavil:

bambam20 je izjavil:

nekikr je izjavil:

Good for you! Zdaj se pa poberi iz teme o pametnih urah :)



Kaj bo pametna če je neuporabna brez telefona?

Določene stvari lahko brez problema delujejo brez telefona. A telefon potem tudi ni pameten, če ni povezan na internet?



kaj ti bo taka ura, ki zdrži koliko 12 ur ? Zakaj bi jo sploh imel? Ne vidim poante. Sam sem zagovornik klasičnih ur.

skika ::

bambam20 je izjavil:

nekikr je izjavil:

bambam20 je izjavil:

nekikr je izjavil:

Good for you! Zdaj se pa poberi iz teme o pametnih urah :)



Kaj bo pametna če je neuporabna brez telefona?

Določene stvari lahko brez problema delujejo brez telefona. A telefon potem tudi ni pameten, če ni povezan na internet?



kaj ti bo taka ura, ki zdrži koliko 12 ur ? Zakaj bi jo sploh imel? Ne vidim poante. Sam sem zagovornik klasičnih ur.


Imas smartphone? Zakaj pa, ce dumbphone zdrzi 4X vec?

tikitoki ::

Sam imam raje dumb nokio, ki jo ni treba polniti 2 tedna. Smartphone is a pain in the ass, ki vedno crkne, k je najmanj treba.

bambam20 ::

skika je izjavil:



Imas smartphone? Zakaj pa, ce dumbphone zdrzi 4X vec?



Delno smart phone, saj mi ne predvaja posnetkov v html5.. Ostalo pa načeloma dela.. pošta, viber, Fb .. več ne rabim..

nekikr ::

kaj ti bo taka ura, ki zdrži koliko 12 ur ? Zakaj bi jo sploh imel? Ne vidim poante. Sam sem zagovornik klasičnih ur.

1. Kupi potrebam primerno pametno uro. Tako, ki zdrži teden ali več, če te vsakodnevno polnjenje spravlja ob pamet.
2. Če ne veš zakaj bi jo imel, potem je ne kupi. Evo, prihranil sem ti nekje od 200-600€, boš dal vsaj za pijačo? :)
3. Super, da zagovarjaš klasične ure. Zdaj pa pojdi iz teme o pametnih urah in piši naprej v tisti, namenjeni klasičnim uram..

bambam20 ::

nekikr je izjavil:

kaj ti bo taka ura, ki zdrži koliko 12 ur ? Zakaj bi jo sploh imel? Ne vidim poante. Sam sem zagovornik klasičnih ur.

1. Kupi potrebam primerno pametno uro. Tako, ki zdrži teden ali več, če te vsakodnevno polnjenje spravlja ob pamet.
2. Če ne veš zakaj bi jo imel, potem je ne kupi. Evo, prihranil sem ti nekje od 200-600€, boš dal vsaj za pijačo? :)
3. Super, da zagovarjaš klasične ure. Zdaj pa pojdi iz teme o pametnih urah in piši naprej v tisti, namenjeni klasičnim uram..



zaaj si tečen.Niti enega razloga ne vidim, da bi imel pametno uro. Niti enga.

Zakaj bi tebi dla za pijačo? Lahko ti ponudim vodo, je najboljša.

nekikr ::

Dal sem ti nasvet, kako prihraniš 500€, pa niti za pijačo ne boš dal... :)

bambam20 ::

nekikr je izjavil:

Dal sem ti nasvet, kako prihraniš 500€, pa niti za pijačo ne boš dal... :)


Voda ni pijača? Sem ti jo ponudil ampak si odklonil.

roli ::

Jaz naprave z Android Wear (pa naj bo kaaterekoli verzije) še kar nekaj časa ne bom kupil. Pa ne zato, ker mi trenutna tako dobro služi ampak zato, ker je Android Wear crap.

Če bi stvar delala to kar oglašujejo bi bil čisto zadovoljen. Ampak ne. Hardware je čisto ok, bateriji nič ne manjka, dizajn je okusen, ... Problem je, ker so obljubljali notificatione. Polovico od tega jih ne dobim, ker se vsake toliko časa (beri: vsake par minut) odloči izgubiti povezavo. Pa nisem edini s tem problemom.

Poleg nekaterih totalno zgrešenih UX potez.

Z konceptom pametnih ur ni nič narobe. Tudi 200€ dat vsakih nekaj let ni toliko problematično. Samo ne za software, ki je tak crap, da te srat prime. Mogoče je Applov kaj boljši. Ne vem. Ampak po pravici povedano dvomim. Googlov je definitivno zanič, kar sem videl od Garmina je bilo tudi zelo neimpresivno.
http://www.r00li.com

korenje3 ::

zato sem jaz kupil patek philippe uro, ker vem da bo čez 10 let enako vredna.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

JerryP ::

Nekako moram omeniti Pebble in njihovo izjemno podporo. Originalna verzija njihove ure, ki se je začela prodajati leta 2013 je še danes podprta s posodobitvami. Konec lanskega leta je celo dobila nov OS s podporo za časovnico ter možnost prikaza sive barve. Aplikacija za upravljanje ure na telefonu se posodablja cca 1x mesečno, medtem, ko je zadnji firmware upgrade dobila kakšen mesec nazaj. Trajanje baterije lahko štejemo v več dneh in se raztegne do enega tedna z bolj zmerno uporabo.

Glugy ::

Markoff je izjavil:

Pithlit je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Ne verjamem, da bodo userji tako neumni, da bi podpirali zadeve, ki v dveh letih zastarajo.

Glede na to da je na tem svetu vedno več "hipsterjev" ki _morajo_ imet praktično vsak nov gadget ki se pojavi na trgu (si že kdaj pogledal kaj vse se na kickstarterju vrti?)... se hudo motiš.

Ti isti hipsterji protestirajo proti neoliberalizmu, delu otrok, onesnaževanju...
...potem pa na mrtvo kupujejo izdelke, proizvedene v sweatshopih na Kitajskem in Bangladešu s strani otrok, po 2 letih jih mečejo v smeti, imajo gadgetov, da zanje dela NEK overtime, ...


Ja mislm da tistih tapravih hipsterjev praktično ni več. Zdej so vsi samo še "hipsterji" in ne hipssterji. Na žalost; Ali na veselje kokr za koga. Ampak to je že druga tema.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametne ure po dveh letih zastarele (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8724310 (14485) korenje3
»

Samsung predstavil novo pametno uro Gear S2

Oddelek: Novice / Android
129111 (6116) branc
»

Se splača kupiti android watch?

Oddelek: Kaj kupiti
244741 (4280) roli
»

Pebble Time

Oddelek: Mobilne tehnologije
274395 (3452) St235
»

Prvi dan Google I/O prinesel Android L

Oddelek: Novice / Android
4321275 (16376) Dosan

Več podobnih tem