» »

Windows 10 vs Windows 8.1

Windows 10 vs Windows 8.1

He-Man ::

Pozdravljeni,

gre za starejše računalnike, ki so prej gnali Windows XP. Opazil sem, da ko nanje namestim Windows 8.1 delujejo nekoliko bolj odzivno kot, če nanje namestim Windows 7.

Kako je pa pri teh starih škatlah glede Windows 10 vs Windows 8.1? Če ima kdo izkušnje s tega področja, delujejo W10 bolj odzivno, kot W8.1 na starih škatlah in prenosnikih?

Hvala.

hojnikb ::

najbolse da sam testiras na konkretnem hardwareu
#brezpodpisa

klinker ::

10ka je bolj pozresna.
Jst imam en star laptop, Turion X2, 2GB rama in 320GB 7200 disk, 8.1 na njem dela fenomenalno, medtem ko 10ka katastrofalno. Je 7ka na njem delala boljse od 10ke, 8.1 pa je majka ce mene vprasas.

OvCa77 ::

klinker je izjavil:

10ka je bolj pozresna.
Jst imam en star laptop, Turion X2, 2GB rama in 320GB 7200 disk, 8.1 na njem dela fenomenalno, medtem ko 10ka katastrofalno. Je 7ka na njem delala boljse od 10ke, 8.1 pa je majka ce mene vprasas.

A si probal pa s ssdjem na w10
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Nikonja ::

Jaz sem šel na svom starem laptopu tudi turion X2 na win 10 ampak pred tim sam dodal še 2GB ram-a in poceni SSD, in iskreno je kot da bi imel nov prenosnik. Pa 10-ka mi je bolj stabilna in bolj všeč kot 8.1 ali 7ka.

LP

He-Man ::

Hvala, klinker, kar sem bral po internetu naj bi bila 10-ka celo odzivnejša od 8.1 ampak sem si mislil, da je to lahko plačana reklama. Ima še kdo izkušnje 8.1 VS 10 na stariejših PC-jih?

hojnikb ::

na 6910p z 4gb rama in ssdjem je tam tam. oboje dela kul, glede na to kak star prenosnik je.
#brezpodpisa

d4vid ::

OP, kaj je zate starejši PC? Napiši specifikacije.
Za nekoga je starejši PC nekaj generacij stara i7, za nekoga Pentium 4.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

He-Man ::

Na Pentiumu 4 sicer ne, a na Pentium D sem že gnal 8.1, brez težav. Torej vse od Pentium D z 1 GB RAM pa do starega i7. Pač na splošno me zanima, če so hitrejši W10 ali 8.1 na starih kripah. Na netu seveda piše, da 10.

Riff ::

men se tud 8.1 dopade glede hitrosti

d4vid ::

Je odvisno od konfiguracije do konfiguracije.

Najbolje da poskusis. Ce pa mislis pc pogosto uporabljat, priporocam en ssd. So ze 20€ s kitajske 60GB, pa delovalo bo opazno hitreje. Jaz cakam se malo, potem bom pa za moj c2d narocil enega. Pa je ze hitrost navadnega diska kar lepa in mi ssd ne manjka. Pa mam 2 ssdja doma v uporabi in vem razliko. Vcasih res malo zasteka, ampak prezivim. Medtem ko na slabsem, laptopu sicer, moram met ssd.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Invictus ::

Ko boš dal noter SSD, se boš sam sebi zdel kot največji kreten, ker tega nisi naredil že prej...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

OvCa77 ::

d4vid je izjavil:

OP, kaj je zate starejši PC? Napiši specifikacije.
Za nekoga je starejši PC nekaj generacij stara i7, za nekoga Pentium 4.

Zame je to starejše od s939
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Riff ::

zame je tud kar je eno jedrno je starejše, drugo pa ne tako čeprav je že dolgo od prvega dvojedrnega proca ali amd ali intel

d4vid ::

Invictus je izjavil:

Ko boš dal noter SSD, se boš sam sebi zdel kot največji kreten, ker tega nisi naredil že prej...


Če to leti name: vem razlike, ampak pravim da zaenkrat ne rabim, ker mi je c2d čist kul tudi s HDD. Imam pa Phenom X6 in Pentium N3940 računalnika, prvi škatlca, drugi laptop. Oba na SSDjih.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Invictus ::

d4vid je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ko boš dal noter SSD, se boš sam sebi zdel kot največji kreten, ker tega nisi naredil že prej...


Če to leti name: vem razlike, ampak pravim da zaenkrat ne rabim, ker mi je c2d čist kul tudi s HDD. Imam pa Phenom X6 in Pentium N3940 računalnika, prvi škatlca, drugi laptop. Oba na SSDjih.

V bistvu je letelo na vse, ki se še vedno upirajo uporabi SSD...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

klinker ::

OvCa77 je izjavil:

klinker je izjavil:

10ka je bolj pozresna.
Jst imam en star laptop, Turion X2, 2GB rama in 320GB 7200 disk, 8.1 na njem dela fenomenalno, medtem ko 10ka katastrofalno. Je 7ka na njem delala boljse od 10ke, 8.1 pa je majka ce mene vprasas.

A si probal pa s ssdjem na w10


Kaj ma veze SSD? Lahko bi pol se poskusu z dodatnim ramom, ane.
A bom dajal v 50€ vreden laptop SSD vreden lih tolko? Nima smisla, za filme in poloznice je ok :)
Na isti masini je pac 8.1 dosti odivnejsi od 10ke in tudi od 7ke, pika.
Poskusu sem ga tudi na Athlonu X2 AM3 z Velociraptorjem in 6Gb DDR3 rama in je enako 8.1 deloval boljse od 10ke.

peko_deko ::

ja ker ssdja ne boš mogel dat v nov računalnik ko boš enkrat menju?

d4vid ::

Ne ne, sploh se ne branim. Sam čakam na pravo priložnost.

@klinker, definitivno se splača kupit SSD tudi za v 50€ vreden laptop, če le ma SATA. Ga lahko potem daš v drug PC.
Razlika je pa opazna, rama lahko nabutaš noter kolikor hočeš, če ga disk ne bo mogu hiter filat, ti nič ne koristi triljon gigabajtov RAM-a.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

peko_deko ::

optični pogon vn, stari disk na mesto kjer je bil prej optični, ssd pa tam kjer je bil disk

r3dkv1c4 ::

sedmica ima problem, da jo je potrebno ročno optimizirat in potem deluje fenomenalno.....

vsaj moje izkušnje so take.....10-ke pa itak ne maram.

brez ssd-ja je pa debata tako ali tako brezpredmetna, če to dopušča plata
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

klinker ::

peko_deko je izjavil:

ja ker ssdja ne boš mogel dat v nov računalnik ko boš enkrat menju?


Pa dobro a mislite da ne vem kaj je SSD? :)) sej ga imam tam kjer ga rabim, tu pac ne in niti ne vem kaj ima to veze z debato ki tece.
Zdaj ker je 10ka z en kurac bom pa trosu kes da bo delala ok na krsu od prenosnika ki ga imam za kak film in poloznice placevat 8-O
Pac, 8.1 je najodzivnejsi win do sedaj, to je to...pa primerjal sem tudi s par linux distribucijami in je 8.1 cista zmaga.

Riff ::

hehe 8.1 je zakon, tako je ali z ssd diskom ali brez

solatko ::

8.1 je zakon, trdijo tisti, ki 10-ke še probal niso.
10 - ka združuje vse dobro iz 7-ice in 8-ice in je trenutno najboljša izbira, za tiste, ki hočejo M$. Potrebno je samo zapret One drive in ga vklapljat po potrebi.
Delo krepa človeka

opeter ::

solatko je izjavil:

8.1 je zakon, trdijo tisti, ki 10-ke še probal niso.
10 - ka združuje vse dobro iz 7-ice in 8-ice in je trenutno najboljša izbira, za tiste, ki hočejo M$. Potrebno je samo zapret One drive in ga vklapljat po potrebi.


Poleg pa ša marsikaj odkljukat in odstranit ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

klinker ::

solatko je izjavil:

8.1 je zakon, trdijo tisti, ki 10-ke še probal niso.
10 - ka združuje vse dobro iz 7-ice in 8-ice in je trenutno najboljša izbira, za tiste, ki hočejo M$. Potrebno je samo zapret One drive in ga vklapljat po potrebi.


Sprobal 10ko po dolgem in po cez od prve Insider verzije do danes, ki jo se imam na eni masini za se igrat. Na ostalih ki so za resne zadeve je 10ka letela dol.
Pa ne klincam UIja, da se razumemo...z izjemo kiksa Control panela in settingsov, ker ne vem koji kurac rabim dve zadeve za nastavljat OS, kar pa je kiks ze v 8ki.

broken/link ::

solatko je izjavil:

10 - ka združuje vse dobro iz 7-ice in 8-ice in je trenutno najboljša izbira, za tiste, ki hočejo M$. Potrebno je samo zapret One drive in ga vklapljat po potrebi.

desetka je tolk boljša od 7 in 8.1, da je še MS ostal brez besed
https://www.microsoft.com/en-us/windows...

me pa zanima, če nam lahko predstaviš, v čem je 10ka boljša od 7/8.1

solatko ::

7-ica je precej neodzivna, 8-ico pa hebe metro. Pa še veliko stvari bi se našlo, zaradi katerih je 10-ka prava izbira, če furaš M$. Tudi špijoniranje se da zapret, kot pri drugih windows sistemih. V kombinaciji z windows telefonom ali tablico, je pa tako najboljša kombinacija za Office, pošto, Skype, Dropbox,......

Seveda mi lahko svetujete kaj drugega, kar brez muke poveže cel poslovni svet, z enim sistemom in veliko napravami, na katerih je windows 10.
Hitreje in enako brez napak.

Se pa na veliko odpira tudi do Androida in ios-a.
Delo krepa človeka

broken/link ::

solatko je izjavil:

7-ica je precej neodzivna, 8-ico pa hebe metro. Pa še veliko stvari bi se našlo, zaradi katerih je 10-ka prava izbira, če furaš M$. Tudi špijoniranje se da zapret, kot pri drugih windows sistemih. V kombinaciji z windows telefonom ali tablico, je pa tako najboljša kombinacija za Office, pošto, Skype, Dropbox,......

* 7ica neodzivna? na firmi je 50+ ljudi uporablja pa še nismo opazili neodzivnosti. kaj si s tem mislil?
* 8ica - metro - namestiš classic shell in je zadeva rešena.
* špijoniranje - tega sedmica in osmica nimata out of the box - oz če imaš vključene avtomatske update pa pač neljube update (s katerimi pride špijoniranje na komp) odstraniš, skriješ - ker to na win7 in win8.1 _lahko_ narediš napram win10.
* kombinacija s telefonom/tablico - to smo že predebatirali. trg tablic/telefonov je pod 1%, torej zanemarljivo.
* office, pošta, skype, dropbox - to vse dela bp in na sedemki in na 8.1. Pa tudi povezljivo je ravno toliko kot na desetki s tem, da imaš na sedemki in osemki še malo več kontrole.

Tako da do sedaj ni bilo še niti enega razloga, da je desetka boljša od 7/8.1. imaš še kakšen drug argument oz trditev, s katero lahko podkrepiš svoje izjave?

Zgodovina sprememb…

solatko ::

broken/link - Seveda se tolaži, da špioniranja v 7-ici in 8-ici ni. Že sam classic shell je poln.
Seveda ne veš koliko je odzivna 10-ka, dokler ne sprobaš dve enaki mašini, na eni 7, na drugi 10.
Kontrole je na vseh sitemih toliko, kolikor si je nastaviš.
Glede na to, da gre za firmo in vam trenutno vse deluje b.p., je morda prehod na nov sistem nesmiselen, saj vseeno zahteva določeno prilagajanje tako adminu, kot uporabnikom.
Pobiranje podatkov pa je tako implementirano v vse OS-e, samo v starejših poteka to bolj skrito.
Bolj je pomembno, kako se s temi podatki ravna, ali so na trgu, ali se jih uporablja zato, da se sistem dopolnjuje, izboljšuje,.....

Pri Yahoo, Google, FB,...... gre za pridobivanje podatkov, s katerimi se trži in ogromno zasluži, pri M$ gre vsaj zaenkrat za popolnoma drug koncept.
Mimo vsega pa gredo podatki, ki jih pobirajo na vse mogoče načine tričrkovne organizacije, za katere pa do Snovdna ni vedel skoraj nihče.

To, da je večina update-ov namenjenih zaščiti uporabnikov, povezav,.... pa tako nikogar ne briga in jih je večina že zaradi zastarelosti sistemov, obsojena na obstoj ugotovljenih lukenj in s tem možnostjo ukužb, celih mrež.

Čisto vsaka komunikacija predstavlja potencialno nevarnost, da to sliši, prebere, vidi tudi kdo drug in ne samo tisti, kateremu je namenjeno.
Že od klasičnih telefonov naprej!

Ko vam bo nekdo vdrl v mrežo in vam sesul kopico podatkov in za nekaj dni onemogočil delo v podjetju, pa boste začeli, glede nadgradenj in posodobitev, morda razmišljati drugače.

Windows 10 namreč obstoja tudi za podjetja, kjer pa je vse nastavljivo, tudi popolna zaščita za odtok kakršnihkoli informacij, pa tudi posodobitve (izvzete so tiste za tričrkovne organizacije).
Delo krepa človeka

neres ::

Niti v Windows 10 za podjetja (Enterprise) ne moreš povsem izklopiti telemetrije, ampak jo lahko samo preklopiš na nižjo stopnjo:
https://technet.microsoft.com/en-us/itp...
(Torej 0 dejansko ne pomeni 0.)

špela113 ::

Živjo.


Je imel kdo težave na 8.1 s tem, da se aplikacije niso hotele odpreti? Je update na win 10 mogoče to rešil?

moi ::

Imam na Zboxu ki ima celeron 2957u, 8gb rama in 320 gb 5400 rpm hd oboje win8.1 pro in w10 pro, je w8.1 bistveno htirejsi in odzivnejsi. Tako boot, kot vsakodnevna opravila.
oh no its alive

Dr_M ::

Imam celerona j1900 in 4GB rama, prej sem imel gor win8.1, zdej pa win10 in je slednji precej bolj odziven in hitrejsi, pa se boljsi memory management ima.
Tudi na Zbox id18 s celeronom 1007 in 8GB rama je podobna situacija, win10 je bolj odziven. Na temu compu sem imel na zacetku win7 gor in je bila katastrofa.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri OS

Oddelek: Operacijski sistemi
201486 (1109) blackbfm
»

Windows 10 DA ali NE? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
9017330 (13486) next3steps
»

i3, 4gb rama, kateri operacijski sistem?

Oddelek: Loža
413484 (2598) s1m0n
»

32 ali 64bit Windows na laptop, kjer je bil Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
121294 (934) hojnikb
»

Windows clean install (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
577295 (6139) BorutK-73

Več podobnih tem