» »

Dostop do WI-FI kamere izven domačega omrežja

Dostop do WI-FI kamere izven domačega omrežja

Suly ::

Doma imam wi-fi kamero na lokalnem ip-ju 192.168.1.201. V kolikor želim dostopat izven domačega omrežja do te kamere, torej preko ip-ja mojega omrežja, me zanima kako moram nastavit Telekomov router? Hvala za pomoč.

FX6300B ::

nastaviti moraš port forward
May the force be with you!

Suly ::

Lahko poveš bolj podrobno, kateri port oz kako to nastavit na Telekomovem routerju. Hvala

greatdrakon ::

Rabis staticni ip (lokalni in fajn tud eksterni) ali dinamicni dns resolver. Plus port forward, odvisn od kamere. Sicer pa ti ne priporocam da izvajas tole, ker se ti komot zgodi da ti bo heker v kamero shekal in te potem gledal ... te kamerce so znane da imajo šity zaščito. Jaz bi naredil vpn povezavo v mrezo notri in tam potem pogledal v kamero. Ti pa od telekoma router to verjetno ne omogoca, lahko pa si vpn streznik sam postavis poceni na kaksnem raspberry pi in podobno...

Suly ::

Ni težava v zasebnosti, ker kamera snema zgolj garažna vrata. Statični ip od routerja imam, lokalni ip kamere imam, povezan sem na telekomov router in opcije port forward ni nikjer. Najdem dvoje: Virtual server in port triggering. Zdaj pa rabim samo pomoč, kak to vse skupaj najenostavneje nastavim, kot rečeno, zasebnost ni ovira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Suly ()

greatdrakon ::

oboje je "variacija" podobnega. Slikco naredi kaksno mas na virtual server vmesnik, pa ti bomo povedal kaj vpisat kam.

nikjozo ::

Praktična in dokaj varna varianta je avtoanswer prek TeamViewer na lokalni računalnik. Ne rabiš se ukvarjati z omrežnimi nastavitvami in je bolj varno, če se ne spoznaš za zaščito,FW,portforwarding...

dukedl ::

nikjozo je izjavil:

Praktična in dokaj varna varianta je avtoanswer prek TeamViewer na lokalni računalnik. Ne rabiš se ukvarjati z omrežnimi nastavitvami in je bolj varno, če se ne spoznaš za zaščito,FW,portforwarding...


no ja.... https://slo-tech.com/novice/t675195
lp dukedl


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava z odaljenim računalnikom - desktop remoute

Oddelek: Omrežja in internet
112496 (2241) Malajlo
»

Lokalni in Globalni IP

Oddelek: Pomoč in nasveti
241790 (1368) KoMar-
»

Statični ip in rdc; rabim pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
18977 (797) tadusz:)
»

remote desktop - varnost

Oddelek: Informacijska varnost
132045 (1750) karafeka
»

ADSL - staticn ip+Router Planet XRT-401D +port forwarding?

Oddelek: Omrežja in internet
53278 (3138) deamon

Več podobnih tem