» »

Windows ne zazna zunanjega diska

Windows ne zazna zunanjega diska

Nocloud ::

Živjo!

Prijatelj mi je posodil zunanji trdi disk. Ko ga priklopim v računalnik se na njem prižge lučka vendar ga pod napravami ne prikaže.
Ko sem poskusil na maminem računalniku z linux OS-om mi ga je našlo.

Disk je Maxtor Basics Portable Storage 160gb.

Hvala in lep pozdrav.

AC_DC ::

Poglej če ga najde v "disk management".

Nocloud ::

V disk management mi ga najde spodaj kot disk1---osnoven 149GB.

111111111111 ::

Svaka čast mami, da je na linuxu. :D

Bizkit45 ::

vsa čast tistemu, ki jo je prepričal, da bo računalnik isto uporabne kot z windowsi - ponavadi je to problem s starejšo generacijo. Težko jim dopoveš da bo hitreje delalo, pa da bo isto surfal po avto.net-u kot z windowsi :)

AC_DC ::

Nocloud je izjavil:

V disk management mi ga najde spodaj kot disk1---osnoven 149GB.

Dodaj mu črko pogona.

[ecstazy] ::

Se opravičujem za obujanje stare teme. Od prijatelja sem dobil zunanji disk My Book Essential. V njem je WD Green 2TB. Disk se normalno zažene, nobenih čudnih zvokov. Ampak ga računalnik ne prepozna. Tudi če ga vzamem iz ohišja in priklopim direktno ne. Ne zazna ga niti bios. Je disk mrtev? Je možno na kašenen način (poleg anni/kotar) priti do podatkov? Koliko bi prišlo reševanje podatkov s takega diska?

Aston_11 ::

Bizkit45 je izjavil:

vsa čast tistemu, ki jo je prepričal,
Jim enostavno namestiš, niti ne opazijo, vprašajo samo, kje je sedaj ikona. To jo daš v Unity ali pa na namizje in jim dela vse...

solatko ::

Poglej v disk managerju, verjetno moraš dodeliti črko.
Delo krepa človeka

flipflop ::

Imam enak problem kot [ecstazy]. Isti disk. V diskmanagementu ga vidim, v explorerju pa ne. Tudi v diskpartu ga vidim kot disk, kot volume pa ga ne prikaže. Ne morem mu dodeliti črke. Namestil sem nov firmware, driverje,... Še vedno isto. Razne diagnostike ne pokažejo da bi bilo kaj narobe. Poskusil sem na drugih računalnikih in je isto. Tudi z drugim kablom ne dela. Ima kdo kako idejo, kaj narediti?

Riff ::

v mojem primeru sm moral nardt na novo particjo celotega diska potem je bil pa s5 vidm v win 8.1


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistem zazna disk, v raziskovalcu pa ga ni

Oddelek: Pomoč in nasveti
233455 (2867) Opkow
»

prikaz diska (hd) v mojem računalniku

Oddelek: Strojna oprema
7920 (860) avangarde
»

Je USB disk pokvarjen?

Oddelek: Strojna oprema
7904 (727) MIHAc27
»

Priklop drugega SATA diska

Oddelek: Strojna oprema
202781 (2365) amigo_no1
»

Linux EXT4 branje na Win7 ?

Oddelek: Operacijski sistemi
111671 (1356) Iatromantis

Več podobnih tem