» »

Nujen nakup best budget laptopa!

Nujen nakup best budget laptopa!

Pharah ::

Pozdravljeni vsi,

Odločam se za nakup novega prenosnika, saj...:
1. ... sta pri trenutnem uničeni tako baterija kot omrežna kartica,
2. ni dovolj zmogljiv za nekatere programe - počasi začenjam s programiranjem (Phython2, Javascript, Processing), 2D dizajniranjem(Adobe Photoshop, Adobe Ilustrator) in 3D dizajniranjem (3D Max, Blender, CAD, rendering), pa še game-am seveda, tako da bi mi soliden in hkrati cost-effective računalnik ogromno pomenil.

Vašo pomoč pa potrebujem, ker...:
1. ... nameravam čez nekaj mesecev krepko investirati v stacionarni računalnik
2. si zato ne morem privoščiti še ene večje investicije - pomeni cenejši prenosnik - več kompromisov - težko začrtam mejo
3. se mi tudi malo mudi (pravkar dobila letno prakso, ki zahteva lasten in prenosni računalnik)
4. gledam preveč ameriških YouTube review-jev in se zato še toliko bolj zavedam da so isti računalniki tam za do 400€ cenejši kot pri nas - odločitev postane še težja ko se tega zavedaš skozi specifične primerke
5. in ker se komaj spuščam v bolj tehnične vode, se na strojno in programsko opremo računalnikov, in njihovih overall atributov nasploh, še ne spoznam.

Do zdaj vem samo, da želim upgrade svojega prejšnjega Toshiba Satellite 4GB RAM(trenutno ga nimam pri sebi, naknadno dopišem točen model) - da ima 8 GB RAM pomnilnika, in sprejemljive: procesor (se ne spoznam),grafično (se ne spoznam), battery life (se ne spoznam), in tipkovnico (veliko tipkam) - poudarek na sprejemljive funkcije za zgoraj naštete dejavnosti (minus igre, minus rendering, kar mi ni treba početi na laptopu). Cena je namreč še vedno na prvem mestu, mora biti :(

Prednost bi bila tudi, da je malo tanjši/lažji in malo bolj trpežen, ampak sem se temu pripravljena odpovedati, spet, če je le najcenejši glede na moje "zahteve".

Npr. Bi bil ta iz Mimovrste ok? https://www.mimovrste.com/prenosniki/as... Je najcenejši z 8RAMa, 4-jedrni procesor? Ali pa ta, glede na prejšnjo ceno? https://www.mimovrste.com/prenosniki/to... Kakršenkoli drug predlog z vaše strani? Prosim, bo ZELO dobrodošel...

Hvala vsem že vnaprej!!! \m/

gslo ::

preprosto. najboljši budget laptopi so trenutno:

12'
thinkpad x220 - najcenejši
thinkpad x230 - naslednik

14'
thinkpad t430 - če želiš večjo različico

laptope odlikuje odličen upgrade path. do 16GB spomina, ssd upgrade, na 12' IPS zaslon. različne kapacitete baterije, poceni deli. i5/i7 procesorji 3 generacije. pri x30 generaciji intel hd 4000 grafika. sprejemljivo. za cene poglej bolho, še raje pa ebay.de. thinkpad x220 lahko stakneš hudo poceni, pa je še kar relevanten laptop za "budget" ceno.

aja, omenil si tipkovnico. na thinkpadu *20/*30 generacije dobiš najboljšo tipkovnico, ki jo lahko denar kupi na laptopu - po mnenju večine. win-win.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gslo ()

Han ::

Definitivno Toshiba Satellite L50-C-15C pri Mimovrste - odličen prenosnik za zelo dobro ceno!

Core i7-5500U sicer ni pravi 4-jedrnik, a je ca. 50% hitrejši od starega Pentiuma v cenejšem Asusu.

Han ::

Toshiba Satellite L50-C-15C review. Skratka, za 646 eur dobiš odličen FullHD IPS ekran in dober procesor, moraš pa računati na slabšo avtonomijo (baterija zdrži dobre 3 ure), procesor pa se pod večjimi obremenitvami kar precej segreje. Plitke tipkovnice se navadiš ali pa priklopiš zunanjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

vilonja ::

gslo je izjavil:

preprosto. najboljši budget laptopi so trenutno:

12'
thinkpad x220 - najcenejši
thinkpad x230 - naslednik

14'
thinkpad t430 - če želiš večjo različico

laptope odlikuje odličen upgrade path. do 16GB spomina, ssd upgrade, na 12' IPS zaslon. različne kapacitete baterije, poceni deli. i5/i7 procesorji 3 generacije. pri x30 generaciji intel hd 4000 grafika. sprejemljivo. za cene poglej bolho, še raje pa ebay.de. thinkpad x220 lahko stakneš hudo poceni, pa je še kar relevanten laptop za "budget" ceno.

aja, omenil si tipkovnico. na thinkpadu *20/*30 generacije dobiš najboljšo tipkovnico, ki jo lahko denar kupi na laptopu - po mnenju večine. win-win.


Vidim da se zelo spoznaš na tele laptope. Tudi jaz gledam nekaj v tej smeri. Bi mogoče vedel, kakšna naj bo cena za posamezen model, da bo nakup res budget?

vilonja ::

Koliko pa pri teh starih laptopih drži baterija? Verjetno ne prav dolgo, kajne?

OldSkul ::

Če je problem velik, kupiš novo, se dobi na ebayju. Sam sem nabavil dva x220 (obvezno kupiš še SSD in dodaten RAM - vsaj 8GB) in delata odlično. Na enem sem že menjal baterijo in tipkovnico, na drugem pa še nič, je prišel v res dobrem stanju. Uporablja ga moja zaposlena.

vilonja ::

In koliko časa ti zdrži z novo baterijo?

krin ::

Tale Toshiba je dobra za svojo ceno, le še ssd flikneš not pa winse gor :)
Pa stran od unga pentiuma v Asusu, švoh procesor

mtosev ::

Jaz se strinjam. Manjka ji ssd. Na srečo so 120gb ssdji pod 50e.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pharah ::

Hvala vsem za nasvete/komentarje. Če pa se malo oddaljim od ogledane Toshibe, priporočate še kakšnega 8GB RAM in Intel Core i7 laptopa?

dj_uro ::

asus n serija
vw-klub.si

krin ::

asus n serija je boljša, ampak seveda dražja


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lenovo x250 Cena

Oddelek: Pomoč in nasveti
151693 (1390) zbrisan
»

Programerski laptop

Oddelek: Kaj kupiti
416922 (4931) ragezor
»

Lenovo IDEAPAD vs THINKPAD

Oddelek: Kaj kupiti
4810095 (8001) Invictus
»

najboljši vrhunski prenosnik za okoli 1500€

Oddelek: Pomoč in nasveti
252767 (2271) solatko

Več podobnih tem