» »

Realni kilometri so tu kaj?

Realni kilometri so tu kaj?

1
2
»

Mehmed ::

perci je izjavil:


Kar se pa tiče prevrtavanja kilometrov na splošno, se pa strinjam s tabo, da bi država morala tu več narediti.


Kaj naj pa se naredi? Goljufija je ze zdej kazniva, samo folku se je ne da prijavit.
Ce folku dol visi za to ne mores pricakovati, da se bo pa policija sekirala.

harmony ::

Mehmed je izjavil:

perci je izjavil:


Kar se pa tiče prevrtavanja kilometrov na splošno, se pa strinjam s tabo, da bi država morala tu več narediti.


Kaj naj pa se naredi? Goljufija je ze zdej kazniva, samo folku se je ne da prijavit.
Ce folku dol visi za to ne mores pricakovati, da se bo pa policija sekirala.


Kaj pomeni kazniva? Koliko € se placa na 1 prevrten kilometer?

fikus_ ::

Na vsakem avtu se dajo preveriti km. Preprodajalci "popravijo" km na glavnem računalniku, tam kjer ti vsak s pravim kablom in vmesnikom lahko pogleda. Posebej se km beležijo pri nekaterih proizvajalcih avtomobilov v motornem rač. , v kontrolni enoti za airbage, . . . Samo vedeti moraš, kje iskati. Do teh podatkov prideš, če imaš veze na orginal servisu ali skrekan program za dostop v te zadeve.

ententenera ::

Thuban je izjavil:


M-XXXX je izjavil:

Hm, glede na tole statistiko se mi zdi pa zelo zelo zanimivo, da bi delali 1/4 več kot povprečen evropejc?


O Sloveniji je govora. Državi kjer je javni prevoz katastrofalno slab.


O Sloveniji je govora. Državi kjer javnost subvencionira čim daljšo pot do službe.

HotBurek ::

Je kdo že poizkusil preveriti kilometre za slovensko registriran avto pri tujem serviserju?

V tujini (spet ta nemčija) smo pri uradnem servisu preverili, pri koliko km je bil narejen zadnji servis. In to brez, da bi bil lastnik avta. Samo šasijo smo napisali na papir in šli na servis. Zastonj.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

fishstick ::

fikus_ je izjavil:

Na vsakem avtu se dajo preveriti km. Preprodajalci "popravijo" km na glavnem računalniku, tam kjer ti vsak s pravim kablom in vmesnikom lahko pogleda. Posebej se km beležijo pri nekaterih proizvajalcih avtomobilov v motornem rač. , v kontrolni enoti za airbage, . . . Samo vedeti moraš, kje iskati. Do teh podatkov prideš, če imaš veze na orginal servisu ali skrekan program za dostop v te zadeve.


Pravi preprodajalci imajo ljudi, ki se s tem ukvarjajo in za vsak avto vedo kje se belezijo km...in tudi na servisu ne pogruntajo.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Je kdo že poizkusil preveriti kilometre za slovensko registriran avto pri tujem serviserju?


Za svoj avto lahko sam preverim kilometre in vso delo, ki je bilo opravljeno, kar na strani proizvajalca.

myAudi Login

Tukaj sta trenutno vidna oba redna servisna posega opravljena pri Porsche Slovenija.

Takole izgleda:

Servisna knjižica

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

sejmon ::

sem videl primer 4500km letnik 2012...rekord pa je 1043km letnik tudi 2012

PARTyZAN ::

Jaz sem prodal svoj avto letos, letnik 2001, 69k km. Bil sem drugi lastnik, prišel je pa iz žlahte, tako da je podatek realen.

HotBurek ::

Jaz sem prodal svoj avto letos, letnik 2001, 69k km. Bil sem drugi lastnik, prišel je pa iz žlahte, tako da je podatek realen.

To je možno, vendar tako star avto lahko ima tudi 369k km, pa bo cena ista. Sicer so pa manjši mestni avti (npr. Clio) mišljeni bolj za krajše relacije in lahko tak avto dobiš z malo kilometrov. Večji avti se pa pogosteje vozijo na relacije.

Če nekdo prodaja nek Audi A6 letnik 2001, računaš na 300.000 km ali več.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

bambam20 ::

Mavrik je izjavil:

perci je izjavil:


Vir, prosim. Nisem namreč vedel, da država vodi kilometre in servisno knjigo.


Kilometri se zapisujejo in hranijo na vsakem tehničnem pregledu.


Ja in? Tudi, če naredijo z avtom 40.000, jih lahko zbijejo dol polovico.

d4vid ::

Ljudje so pač neumni. Dokler bo folk hotu met 10 let starga dizla s pod 200kkm, bodo prodajalci vrtel km.

Tud sam sem jih vrtu. Na tomos apn 6s. Ampak tist motor bo pri meni, se ne bo prodajal. Zakaj sem vrtel? Čist iz dolgčasa ko sem bil še mlajši in neumen.

Kolega jih je sukal na enem 125ccm kitajcu, s navadno "bormašino". Je reku da je v celem dnevu prevrtel cca 30km :))
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

bajsibajsi ::

HotBurek je izjavil:


To je možno, vendar tako star avto lahko ima tudi 369k km, pa bo cena ista.


Se ne strinjam.

Pa tudi ce bi bila cena ista, se bo avto z 69k km lazje/hitreje prodal, kot pa avto ki ima 369k km. Tisti, ki se spozna na zadevo, bo ze ob pogledu pri dvignjeni havbi takega avtomobila videl, ce jih ima res 69k oz. verjel, da je velika verjetnost, da je kilometrina prava. Zlasti skupaj z ostalimi lazje preverljivimi in verodostojnimi podatki (npr. # lastništev).

BTW, tudi sam sem pred casom prodal 11 let star avto, ki je imel dobrih 70k km. Prodal sem ga "v pol ure" na sejmu; se preden sem sploh objavil oglas. Zdajsnji 5 let star jih ima 30k.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Ljudje so pač neumni. Dokler bo folk hotu met 10 let starga dizla s pod 200kkm, bodo prodajalci vrtel km.


Nop. Ljudje bodo vrteli kilometre dokler se ne bo zakonodaja okoli tega uredila. Npr 1€ na prevrten kilometer kazni, potem pa boš dvakrat premislil ali se ti bo splačalo vrtet ali pa ne.

Kot drugo ljudje bodo vrteli kilometre, ker bi radi iz avtomobila iztržili čim več. Ni problem kupit 10 let starega dizla s 300k km (realni kilometri), ampak naj bo tudi cena temu primerna. Saj veš da več kot jurja za takega golfa ti ne bom dal?

BTW, tudi sam sem pred casom prodal 11 let star avto, ki je imel dobrih 70k km. Prodal sem ga "v pol ure" na sejmu; se preden sem sploh objavil oglas. Zdajsnji 5 let star jih ima 30k.


Tudi sam delam letno zelo malo kilometrine in tudi ljudje okoli mene niso neki težki "pohajači". Ampak tukaj jih veliko ne razume, da se da dobit avto s 50k km pa 10 let star.

Sam delam tedensko cca 70km kar nanese letno dobre 3000 km. To je 30k v 10 letih (če bi jih tako vedno delal). Res je sicer da poleti grem več okoli, ampak to bistveno ne prispeva k večji kilometrini.

Brat je kupil 5 let nazaj novega Seata , danes ima na števcu 25k km. Večino časa stoji pred hišo, zgleda pa kot da je prišel iz trgovine. Vreden je pa seveda 5k manj kot pri nakupu.

Kar hočem povedati je da nekateri pač brez avta ne moremo, ker je pač nujno zlo, kilometrine se pa letno zelo malo nabere. Ko tak avto pristane v oglasu se seveda pojavi dvom o resnični kilometrini tega avta. Ampak če si res prvi lastnik, maš vso dokumentacijo, avto zgleda ohranjen, boš hitro dokazal resnico :)

d4vid ::

Povpraševanje - ponudba. To je to.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Aston_11 ::

shadeX je izjavil:

Ni problem kupit 10 let starega dizla s 300k km (realni kilometri), ampak naj bo tudi cena temu primerna.
Najbrž je bolj problem v tem, da ljudje menijo, da avta z dosti km ni za kupovati. Ker pač drugega indikatorja obrabljenosti kot km pač ne poznajo in se na nekaj morajo zanesti. Potem pa je rezultat tak kot je. Ostalim nam je popolnoma vseeno za km, ker obrabljenost se rešuje s sprotnimi menjavimi kosov, manjši problem lahko je le v tem, če jih je hitro precej časovno skupaj. Recimo kakšne pakne, diske, svečke, filtre, olje, kakšno tesnilo, senzor, pa se nabere.... na konc koncev pa je bistveno bolj važno, da ni bil razbit v pm, ker tega pa ne saniraš.

bajsibajsi ::

shadeX je izjavil:

Kar hočem povedati je da nekateri pač brez avta ne moremo, ker je pač nujno zlo,


Ja, ali pa je zgolj luksuz. :) Nekdo ima mogoce vec kot en avto... drugi se tudi privat vozi s sluzbenim. Verjetno marsikateri uporabnik/lastnik avtomobila nizjega cenovnega razreda gleda tudi na strosek goriva in se ne vozi, tako kot se precej ljudi, kar nekaj za "brezveze" naokoli. Skratka, razlogov, da ima avto nizko kilometrino, je lahko ogromno.

Npr. sam naredim letno vec kilometrine z motorjem in kolesom, kot pa prevozim z avtom.

shadeX ::

Npr. sam naredim letno vec kilometrine z motorjem in kolesom, kot pa prevozim z avtom.


Glede na to da živim v mestu in rad skrbim za svoje zdravje in okolje se tudi sam tega poslužujem, ko grem npr v trgovino ali kakšen drug podoben opravek. Seveda ko ni dežja, ali pa ko je za pripeljat poln prtljažnik robe iz trgovine.

Sem pa ravno 2 dni nazaj videl soseda ko je smeti peljal z avtom na konc ulice (100m).

Mehmed ::

harmony je izjavil:


Kaj pomeni kazniva? Koliko € se placa na 1 prevrten kilometer?


Kazniva pomeni za manjse vsote mogoce denarna kazen, za vecje vsote ali pa ce vas vec sodeluje pa do 8 let zapora.
Te drugi detajli dolocajo koliksna bo kazen, ne stevilka na stevcu.

Isotropic ::

harmony je izjavil:

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...

Spet bo...smo se zmotili pri vnosu oglasa.

ne kupuj tega avta. praktično enaki se dobijo od fizičnih oseb za 2k manj.
imajo sicer večinoma kaj več km, sam itak so dizli in so namenjeni za relacije.

Zgodovina sprememb…

harmony ::

Kolega bi rad kupu tegale:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...

Kaj menite so to realni km? Je avtohisa vredna zaupanja?

fikus_ ::

Naj pogleda obrabljenost volana (se ne bi smelo kaj opaziti) in stopalk (mala obraba, profil stopalke dobro viden). Pa če je kakšen listek/kartonček od zadnjega servisa.
Kilometri so možni,če je prodajalec/ka kakšen/a starejši/a gospod/a.

Invictus ::

harmony je izjavil:

Kolega bi rad kupu tegale:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...

Kaj menite so to realni km? Je avtohisa vredna zaupanja?

Kilometri so najbrž realni, ker ga je vozil kak upokojenec in ker je bencinar. Poleg tega s takim avtom ne delaš relacij.

Ampak 1550 EUR za 12 let star avto je pa cirka 3x preveč. Cena je 500 EUR.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

probi dobit tak avto za 500e then :)
#brezpodpisa

Invictus ::

12 let star pizdec ni vreden več. Kdor da več za taka stara mala jajca, neka ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dj_uro ::

če vse štima u nulo in nimaš težav z njim je vreden teh 1500€

ker mirno spiš...neglede na starost in velikost...
vw-klub.si

Aston_11 ::

Če vse štima v nulo za 12 let star avto, potem je vreden tega denarja.

Buggy ::

verjetno se pozablja, da se velik servis dela ne samo na stevilo kilometrov ampak tudi na doloceno starost (6 let).
Pri tem Getzu sem preprican da niso bili menjani jermeni in pumpa pa ostale prckarije...izpuh bi znal biti tudi bogi, ce so bile kratke fure, pa sklopka tud ce ga je vozil kaksen nadarjen stric al pa teta od starcune do starcune ...pol pa mislis da si dobil dober avto pa se mehankarju vrzes tretjino cene da ga zrihta ;)

In pol folk raje takega kupi kot pa enega s pol vec kilometri in opravljenimi vsemni servisi za manj denarja ...kot je bilo ze povedano tale obsedenost s kilometri je res znacilna za nas prostor :))

Aston_11 ::

Buggy je izjavil:

tale obsedenost s kilometri je res znacilna za nas prostor :))
Bolj zaradi tega, ker niso pokazatelj ničesar ;) Vsake toliko se celo najde avto z točnimi km, kar predstavlja zanimivost, od katere so vsi zmedeni. Meni v servisni knjižici ne piše, da bi se jermeni menjali glede na leta.

Buggy ::

"In the last few years, some manufacturers have already started to change replacement intervals to take age into account, especially for timing belts," said Roger Homer, ContiTech's director of North America business development. "However, these changes are not always indicated in the service manual. In order to perform maintenance in accordance with the inspection guidelines, repair shops should always refer to up-to-date information."

ContiTech advises that if auto makers haven't provided suitable specifications, then replace timing belts in older cars after six years at the latest.

http://www.tirebusiness.com/article/201...

bambam20 ::

harmony je izjavil:

Kolega bi rad kupu tegale:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...

Kaj menite so to realni km? Je avtohisa vredna zaupanja?



Težko bo kupil, ker mi je prodajalec pred 10- imi minutami rekel , da je avto prodan.

Buggy je izjavil:

verjetno se pozablja, da se velik servis dela ne samo na stevilo kilometrov ampak tudi na doloceno starost (6 let).



Tudi na 5 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

GrimReaper ::

Kilometri niso vse, prvo se gleda letnik. 2010 letnik s 60k km je že ok, 2004 pa ne več toliko.
In grem stavit da je pri takem najbolje da ima 120-150k km, zdaj če bi jih delal 20k na leto - skupaj 240k, je pa spet problem večja obraba.
Tako da mislim da je idealno, če avto dela 10-15k na leto.
Pa saj tudi manj bi bilo drugače ok, če bi se vsak dan vozil 10km v eno smer in avto tudi pritisnil vsaj do 4000 po ene 4-5km. Ampak tako voženega avta pri nas ne boš dobil, tako da je bolje gledat take z več km, ko vsaj veš da so se vozili po AC, tam pa z manj kot 3500 že ne gre.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Arzen28 ::

A kdo slučajno ve, a se da kje videti od začetka kako so šli kilometri skozi tehnične? Sam imam vozilo staro 12 let, kilometre lahko vidim le zadnjih 5 let preko registra vozil. Lastnik sem 6 let.

MadMax ::

Prej se km niso popisovali.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

hojnikb ::

jih ni, ker se niso vpisval.
#brezpodpisa

Arzen28 ::

Hvala za odgovora, škoda. :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevrteni km na avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6210334 (6343) Kron
»

nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
32685824 (51368) lucky13
»

Nakup Ford Focus 2013 karavan (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5210750 (9313) Flambeone
»

Spet en nategun al kaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5920447 (17373) Heavy
»

VW Passat letnik 1999-2003 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
537988 (6465) fokz8

Več podobnih tem