» »

Dunkirk (2017)

Dunkirk (2017)

1
2
3

kow ::

Traparije. Vsak Britanec dobro pozna kontekst zgodbe. Ce ne poznas zgodovine (tipicen mednaroden gledalec), pa so poskrbeli z naslovom. Ocitno si sel gledati film na slepo, ker je pac na plakatu pisalo Nolan. Se za naslov se ti ni dalo pogooglati.

Lepo, da ni reziser zamoril filma in ga nepotrebno podaljsal z nepotrebnimi prizori.

kow ::

Ocitno sploh nisi pozorno gledal filma, ker "ribici" vojakov niso pripeljali nazaj v Britanijo, ampak samo stran od obale do vecjih ladij.

kow ::

@rupsi31
Podatek o vremenu si je Kurzweil izmislil - kot sem marsikaj drugega. Nemci niso napadli zaradi drugih razlogov.

bambam20 ::

kow je izjavil:

@rupsi31
Podatek o vremenu si je Kurzweil izmislil - kot sem marsikaj drugega. Nemci niso napadli zaradi drugih razlogov.


No , potem pa napiši razloge zaradi katerih jih Nemci niso uničili,ker se mi zdi čudno, glede, da so bili v zanki.

kow ::

Mas na voljo cel internet. Pa knjig o Dunkirku kolikor hoces.

bambam20 ::

kow je izjavil:

Mas na voljo cel internet. Pa knjig o Dunkirku kolikor hoces.


Torej nimaš pojma o razlogih zakaj so Šwabi 3 dni čakali. :)

Kurzweil ::

@kow, ta film ni namenjen samo Britancem, zato bi bila predstavitev širše slike/zgodbe nujna (verjetno je zato bolj pomembno, da kaže kadre kako gre nekdo na veliko potrebo?), ker tudi tebi, ki tako pomatuješ ni nič jasno. In pa še enkrat več si pokazal svoj obraz s tem, ko praviš, da sem videl nekje plakat in sem šel gledat film. Če te ne bi mučilo bralno razumevanje bi videl, da vem za ta film že leta in ne, da sem fan Nolana, ampak vseh dobrih režiserjev, posledično spremljam njihovo delo in ne iščem plakatov. Zgodovinsko pa poznam to bitko, verjetno še preden si se rodil kow. In še enkrat več si pokazal, da te muči bralno razumevanje, kajti nisem nikjer napisal, da so ribiči opravili celoten prevoz, dejansko sem razlagal samo to, da je Nolana zjabala časovna premica. Po eni strani se gre nekega težkega strokovnjak s tem da povezuje 3 časovno različne zgodbe, po drugi strani pa mu ne znese, ko pride do časa evakuacije in prihoda pomoči, o čemer bi se film naj izključno dogajal po tvoje, vse to ne spremeni dejstva, da so jih prišli reševat casual ljudje in ribiči, kar sem sarkastično napisal, če razumeš kaj je to? Verjetno se boš strinjal, da če vojska ni hotela na obalo Dunkirka, ker so varčevali ladjevje za naslednje bitke, da brez teh "ribičeh" se ne bi rešili? Torej boš spoznal, da si še enkrat več govoril oslarije.

Pametuješ na dolgo in široko in potem kow, ko ti zmanjka argumentov seveda začneš napadati človeka da laže. Ne bom tako kot ti napisal, da naj folk browsa po spletu, ampak bom dal dokaz, kako si se osmešil in na suho nekoga označil, da laže:

Halder wrote in his diary on 30 May:
"Brauchitsch is angry ... The pocket would have been closed at the coast if only our armour had not been held back. The bad weather has grounded the Luftwaffe and we must now stand and watch countless thousands of the enemy get away to England right under our noses."

Kot rečeno, poznam bitko pri Dunkirku že dolgo časa, takšno kot je in ne takšno kot si jo ti interpretiraš in kot jo prikaže Nolan. Lahko pa te je sram, da takole pametuješ in obtožuješ nekoga laži, čeprav sam nimaš blage veze. In prosim, ker si napisal, da sem si izmislil tudi druge stvari, te prosim da poveš katere, da te še malce osmešim kow!

;((

bambam20 ::

hehe. ;((

kow ::

Skratka sam si sedaj povedal resnicni razlog, da so imeli dovolj casa za evakuacijo. Da so ustavili svoje tankovske enote zaradi logistike oz. je bilo tvegano nadaljevati. Vreme ni imelo nikakrsnega vpliva - ker je popolnoma normalno, da je spremenljivo.

Kurzweil ::

"Kristus jezus"... tebi zgleda res ne sprocesira. Daj še enkrat vse preberi... če ne bi bilo slabega vremena, bi v tem žepu Nenmci praktično pobili vse, če to zate ni faktor :));((8-O Govoriš neumnosti in res velike, ni potrebno za vsako ceno nekaj napisati, ker si se milo rečeno blamiral. Težko je komunicirati z nekom, ki nima pojma in te poleg vsega še napada, žali in obtožuje. S tabo sem končal v tej debati, jaz sem napisal vse, podal linke, argumentiral. Ti pa poleg obtožb in pogooglajte nisi napisal nič in tudi če človek pogoogla (če seveda ne pozna stvari od prej) ugotovi da je stva povsem nasprotna. Lahko bi se vsaj opravičil, za to, da si ma označil za lažnivca, ali pa vsaj dokaži, kar mi kontriraš. Jaz sem, daj še ti, da te vidimo in pa prosil sem te, če poveš kaj bi si naj jaz še izmislil? Te bo tudi tu zmanjkalo, ker seveda nabijaš brez podlage in je to praktično še vse kar ti ostane - kot rečeno, če nimaš pojma ne piši in ne obtožuj drugih, če si se zmotil poba.

D3m ::

Slabo vreme?

Da faq?

Če je slabo vreme uporabiš topništvo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bambam20 ::

D3m je izjavil:

Slabo vreme?

Da faq?

Če je slabo vreme uporabiš topništvo.



ČE je Hitler upal, da se bodo Angleži sami do sebe predali. Dejansko pa nihče ne ve, zakaj ni takoj izdal ukaza za uničenje. Pa tudi, če imaš 2 X večje število vojakov bi jih moral z lahkoto uničit.

D3m ::

Saj bi jih. Pa so se zajebali.

Britanc ti ni prijatelj.

Morali bi zbombardirati.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Kurzweil ::

Dejansko je ta Nemška ofenziva vsebovala res ogromno tankov, ampak se trenutno ne spomnim kateremu generalu se je zdelo škoda tankov in jih je predčasno potegnil nazaj, saj so bili prepričani, da bo nekaj pehote in letalstvo naredilo svoje, seveda so imeli Nemci takrat še druge fronte. Torej na kratko, tanke so poklicali nazaj, letalstvo pa je zmrznilo, ker je seveda bilo slabo vreme, menda megla in visoka oblačost. Ko pridem domov, če se bom spomnil bom malce pogooglal, mogoče pa celo obstaja kakšna slika ali posnetek. Posneti film, da zanemariš vse to je milo rečeno žalost, dejansko je bila ta bitka ZELO pomembna v 2. SV... predstavljajte si, kako bi izgledalo, če bi tam umrlo 400.000 Francozov, Angležev, Belgijcev in Nizozemcev, marsikaj bi bilo drugače. Je pa bila takrat Anglija res na robu, saj so morali pustiti takšno število svojih ljudi na obali Dunkirka, ker si preprosto niso mogli privoščiti izgube ladjevja, ki so ga krvavo potrebovali za primer Nemške ofenzive na otok.

bambam20 ::

Ampak Šwabi so imeli nekja 800.000 vojakov, na drugi strani samo 400.000. Zelo slaba ofenziva. Se mi zdi, da šwabi, ko je šlo za velike ofenzive dejansko niso bili kaj prida sposobni ali pa jim je močno šepala usklajenost pri komunikaciji med poveljniki. Včasih se mi zdi, da je ta hvalospev šwabski vojski močno pretiran.

Kurzweil ::

Res je ja... tudi bolj ko se je bližala kapitualcija, vedno bolj so bile razprtije med generali usodne, še najbolj od vsega, pa je sevead bil problem, da se je v večini primerov izkazalo, da so bili Hitlerjevi generali odlični, največje napake pa je Nemčija naredila, ko Hitler ni poslušal svojih generalov in je počel stvari po svoje in glede na trenutni navdih in prebliske. No ko smo že ravno pri Hitlerjevih prebliskih in izpadih, tip je bojda jemal več kot 10 različnih drog, spodbujeval, amfetaminov, tablet za živce... praktično vse :|

V glavnem zaradi narave te bitke pa sem napisal, da vsaj to spoštujem, da ni Nolan iz tega naredil neko zgodbo o junaštvu, patriotizmu, nacionalnem ponosu, ker so imeli v bitki pri Dunkirku res brutalno srečo, da so preživeli. Vsaj enkrat so bili Angleži res veseli slabega vremena, ki ga imajo konstantno doma.

bambam20 ::

Kurzweil je izjavil:

Res je ja... tudi bolj ko se je bližala kapitualcija, vedno bolj so bile razprtije med generali usodne, še najbolj od vsega, pa je sevead bil problem, da se je v večini primerov izkazalo, da so bili Hitlerjevi generali odlični, največje napake pa je Nemčija naredila, ko Hitler ni poslušal svojih generalov in je počel stvari po svoje in glede na trenutni navdih in prebliske. No ko smo že ravno pri Hitlerjevih prebliskih in izpadih, tip je bojda jemal več kot 10 različnih drog, spodbujeval, amfetaminov, tablet za živce... praktično vse :|

V glavnem zaradi narave te bitke pa sem napisal, da vsaj to spoštujem, da ni Nolan iz tega naredil neko zgodbo o junaštvu, patriotizmu, nacionalnem ponosu, ker so imeli v bitki pri Dunkirku res brutalno srečo, da so preživeli. Vsaj enkrat so bili Angleži res veseli slabega vremena, ki ga imajo konstantno doma.


Hitlerju so vsaj zadnej leto konstatno lagali glede dogajanja na fronti. Verjetno pa že vsaj od časa, ko so se začele težave na Ruski fronti in so mu prikazovali drugačno stanje, da se revček ne bi preveč zaživciru. ;((

Kurzweil ::

Tudi to ja... seveda do 2. Svetovne vojne ne bi prišlo, če ne bi bil Hitler na oblasti, ampak če bi bil vsaj malce bolj razsoden in racionalen, predvsem pa šel bolj počasi in z glavo, bi mi danes mogoče tudi imeli težave z izgovorjavo šumnikov. Sicer je zelo žalostno, kar se je dogajalo, ampak branje teh diary-jev, ki so jih pisali generali pa je zabavno, mislim način pisanja... ko recimo razlagaš kako boš izpraznil žep, medtem ko je govora o 400.000 ljudeh. Mam občutek, da če ne končamo z debato o 2. Svetovni vojni, bo tale topic of filmu Dunkirk postal splošna debata o 2. Svetovni vojni, kar mene sicer ne bi tako motilo, moti pa verjetno koga, ki ne pozna prav veliko zgodovine in se mu zdi mešanje tovrstnih s filmom overload.

bambam20 ::

Kurzweil je izjavil:

Tudi to ja... seveda do 2. Svetovne vojne ne bi prišlo, če ne bi bil Hitler na oblasti, ampak če bi bil vsaj malce bolj razsoden in racionalen, predvsem pa šel bolj počasi in z glavo, bi mi danes mogoče tudi imeli težave z izgovorjavo šumnikov.


Verjetno je bila vojna neizogibna. Bi se pa končala tako ali drugače s kapitulacijo Šwabov, ko bi Američani na Berlin in Munchen odvrgli Hansa in Fritza ;((

sulaco ::

Najprej tole poslušat: http://www.missedinhistory.com/podcasts...

Potem pa še to: http://www.missedinhistory.com/podcasts...

...na "ameriški način" pojasnijo zakaj Hitler ni stolkel britancev ;)

Zagor_tenay ::

Britanci so največje imperialistične pizde na svetu, ki so tudi staro Jugoslavijo potisnile v drugo svetovno vojno. Največja zgodovinska napaka Nemcev je, da niso pregazili Britancev v Dankirku. To je res misterij, ki ga ne razumem.

@nny ::

Dunkirk je poraz oziroma beg britanske vojske, ki je dolgoročno pomenil taktično zmago.:D Mislim, da so se Nemci hoteli malo igračkati z Britanci kot mačka z mišjo, preden bi jih pojedli...če bi padlo 400k britanskih vojakov, bi to pomenilo hud, mogoče za potek vojne odločilen udarec. Ne samo številčno, tudi psihološko gledano.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

vostok_1 ::

Dvomim. ZDA bi vrjetno nadoknadila.
Nemčija skoraj zagotovo ne bi morala zmagat in the end. Which is good.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zagor_tenay ::

Še večja napaka kot Dunkirk je bil Hitlerjev napad na Sovjetsko zvezo. Nemci bi morlai pustiti Sovjetsko zvezo na miru in svoje sile poslati v severno Afriko. Če bo v Severno Afriko, namesto peščice vojakov Afriškega korpusa, poslali tri milijone vojakov kot so jih v Barbarosi, bi Britance iz Afrike izbrisali v nekaj tednih. Prepričan sem, da bi Nemci tako prodrli preko Egipta tudi do Palestine in danes ne bi obstajal Izrahell.

Ishmael ::

Zagor_tenay je izjavil:

Še večja napaka kot Dunkirk je bil Hitlerjev napad na Sovjetsko zvezo. Nemci bi morlai pustiti Sovjetsko zvezo na miru in svoje sile poslati v severno Afriko. Če bo v Severno Afriko, namesto peščice vojakov Afriškega korpusa, poslali tri milijone vojakov kot so jih v Barbarosi, bi Britance iz Afrike izbrisali v nekaj tednih. Prepričan sem, da bi Nemci tako prodrli preko Egipta tudi do Palestine in danes ne bi obstajal Izrahell.


Sovietska zveza je bila pripravljena napasti nemčijo v času enega mesca. Napad na SZ je, po današnji terminologiji - preemptive strike, vse ostalo so laži.

Stalina je to tako zabolelo da se je skril za cel teden in je bila njegova vojska popolnoma brezglava.

Ishmael ::

Zagor_tenay je izjavil:

Še večja napaka kot Dunkirk je bil Hitlerjev napad na Sovjetsko zvezo. Nemci bi morlai pustiti Sovjetsko zvezo na miru in svoje sile poslati v severno Afriko. Če bo v Severno Afriko, namesto peščice vojakov Afriškega korpusa, poslali tri milijone vojakov kot so jih v Barbarosi, bi Britance iz Afrike izbrisali v nekaj tednih. Prepričan sem, da bi Nemci tako prodrli preko Egipta tudi do Palestine in danes ne bi obstajal Izrahell.


Palestina je bila cilj za premestitev židov še pred začetkom WW2

Balfour Declaration @ Wikipedia
Haavara Agreement @ Wikipedia

Kurzweil je izjavil:

Tudi to ja... seveda do 2. Svetovne vojne ne bi prišlo, če ne bi bil Hitler na oblasti, ampak če bi bil vsaj malce bolj razsoden in racionalen, predvsem pa šel bolj počasi in z glavo, bi mi danes mogoče tudi imeli težave z izgovorjavo šumnikov.


https://www.quora.com/Did-Hitler-try-to...
Did Hitler try to make peace with Churchill several times?

Yes he did. The details of his final peace offer to Churchill are still protected under the British Official Secrets act, which was due to become public in 2017, but which has been extended for another unprecedented twenty years.


Tako imenovani "zavezniki" še danes molčijo o tem.
Hitler je ponujal sporazum o miru še pred začetkom vojne.
Japonska pa je ponudila sporazum o miru en teden pred atomskim bombandiranjem. Američani in angleži so te prošnje zavrnili in zravnali vse z zemljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ishmael ()

Nikec3 ::

bambam20 je izjavil:

kow je izjavil:

Mas na voljo cel internet. Pa knjig o Dunkirku kolikor hoces.


Torej nimaš pojma o razlogih zakaj so Šwabi 3 dni čakali. :)

Tega še danes zgodovinarji ne vedo.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

kow ::

Ocitno mi je uspelo popolnoma zavoziti temo. O_O

@Nikec3
Na quora.com je eden visje ocenjenih odgovorov (uporabnik Andrew Warinner).
https://www.quora.com/Why-did-Hitler-ha...

===============================
Hitler never issued a halt order of the advance on Dunkirk, period.

It is a common misunderstanding, and a popular prop to support some wild theorizing about Hitler's strategy - like Hitler really wanted to make peace with Britain and thought that letting the BEF escape at Dunkirk would make that more likely, or Hitler wanted the Luftwaffe to destroy the BEF at Dunkirk since it was a more Nazi branch of the military than the Wehrmacht - but there is scant evidence for the theories and a whole lot of evidence to show that Hitler's commanders were the ones asking for a halt and that Hitler was not the micromanager of his armies he was later the in war.

Here's what happened: the British and French counterattack at Arras on May 21, 1940 put a fright into German commanders. Though the counterattack had been pretty much a fizzle (some French troops barely got off the start line before running headlong into German spearheads and the British attack had been mauled), it had caught the German panzers with their pants halfway down.

The German armored divisions had outrun the slower infantry divisions and German commanders were worried about their flanks. Erwin Rommel contributed to the general angst among German commanders by claiming he was attacked by "hundreds" of British tanks at Arras and was in favor of sitting tight until the infantry caught up.

While the counterattack had been fended off, German commanders feared another attack at Arras.

General Ewald von Kleist, commanding Panzer Group Kleist, pulled out the 10th Panzer Division from Heinz Guderian's XIX Corps's advance on Boulogne and Dunkirk, put it into in reserve in case Britain and France renewed their attack at Arras. Kleist complained that his XIX and XIV corps weren't strong enough to continue their advance until Arras was dealt with.

These moves were kicked up the chain of command to 4th Army's Gunther von Kluge and on to Army Group A commander Gerd von Rundstedt. von Kluge ordered a halt on May 23. von Rundstedt approved of the halt and kicked it up to OKH where Field Marschal Walter von Brauchitsch and Hitler okayed the halt. OKH's orders to von Rundstedt gave him the discretion of when to resume the advance.

von Rundstedt thought 36 hours would be enough for the infantry to catch up and stabilize the flanks but it took more than 48 hours before the panzers got rolling again on May 25, and they did so on von Rundstedt's orders, not Hitler's.

While the relative respite between May 23 - 25 gave the BEF, French and Belgian troops a little bit of breathing room, they were still in a dire situation with little hope.

So the halt order originated with the lower level Wehrmacht commanders, not Hitler, and wasn't part of some elaborate double-flip fakeout move by Hitler in service of some grand strategy. Of course that didn't stop surviving Wehrmacht generals from blaming Hitler after the war for all the bad decisions and taking credit for the good decisions, of which the halt before Dunkirk, with 20-20 hindsight, was judged a bad decision.
================================================

Zdi se dokaj kredibilna razlaga (navaja dejstva - sicer brez referenc - nisem preverjal tocnost podatkov).

Ishmael ::


Zdi se dokaj kredibilna razlaga (navaja dejstva - sicer brez referenc - nisem preverjal tocnost podatkov).

Because nobody would lie on internet would they ?

Kje so bili Fallschirmjägri in Luftwaffe, Kriegsmarine ne obstaja ?
Parkirani doma.

Ni bilo nobene potrebe po dodatnem prelivanju krvi. Vojake so evakuirali s počitniškimi ladjicami, neoklepljenimi in čisto brez vojaške zaščite. To je trajalo več dni.

Nemčija na vrhuncu vojaške moči in ni zmogla enega bombnika za miniranje obale ? Bi**h please


Bombandiranje francije pa se je začelo z "osvoboditvijo" francozov. Hitler sam ni ukazal bombandiranja, vsa škoda je krivda izključno angležev.

kow ::

Kurzweil je izjavil:

"Kristus jezus"... tebi zgleda res ne sprocesira. Daj še enkrat vse preberi... če ne bi bilo slabega vremena, bi v tem žepu Nenmci praktično pobili vse, če to zate ni faktor :));((8-O Govoriš neumnosti in res velike, ni potrebno za vsako ceno nekaj napisati, ker si se milo rečeno blamiral. Težko je komunicirati z nekom, ki nima pojma in te poleg vsega še napada, žali in obtožuje. S tabo sem končal v tej debati, jaz sem napisal vse, podal linke, argumentiral. Ti pa poleg obtožb in pogooglajte nisi napisal nič in tudi če človek pogoogla (če seveda ne pozna stvari od prej) ugotovi da je stva povsem nasprotna. Lahko bi se vsaj opravičil, za to, da si ma označil za lažnivca, ali pa vsaj dokaži, kar mi kontriraš. Jaz sem, daj še ti, da te vidimo in pa prosil sem te, če poveš kaj bi si naj jaz še izmislil? Te bo tudi tu zmanjkalo, ker seveda nabijaš brez podlage in je to praktično še vse kar ti ostane - kot rečeno, če nimaš pojma ne piši in ne obtožuj drugih, če si se zmotil poba.


Argumentiral nisi nic (glede vremena). Citiral si nemskega generala, ki je podobno kot fuzbal trener po tekmi, objokoval izgubljeno priloznost. Ce si lahko ti izmislis soncne dneve sredi Dunkirka, si lahko tudi jaz izmislim mocan dezeven dan na recimo 23.maj, ki bi zaustavil nemske tankovske enote. Britanci pa bi se evakuirali kot na pikniku. Pises bedarije, sprijazni se.

oo7 ::

Ni slabo :)


Budget: $100 million
Box office :$412.2 million

Magic1 ::

Koliko so eni pametni tukaj, zakaj nemška vojska ni napadla Dunkirk. Razlogov je kar nekaj. Najpomembnejši je to, da je Nemčija presekala z hitrim napadom Angleško in Francosko vojsko, ki sta bile skupaj konkretno večje od nemške. Če bi se spustili na polno v boj z Angleži v Dunkirku, bi imeli zelo odprt hrbet Francozem. Zraven bi se močno oslabili, Francozi bi se lahko utrdili. Byby blitzkrig in enostavna osvojitev Francije, ki je imela več vojske (vendar slabše motivirane). Poleg tega je Nemčija računala, da se bo pogodila z Britanci. Saj britanska kraljeva družina v bistvu nemških korenin. Samo je Churchill bil preveč odločen in dovolj pameten.
Magic

nurse013 ::

Hm,na Dunkirk bi lahko komot en nuke vrgl,bi biv isti ucinek kot na japonskem,
Aja,tedaj ga se ni bilo
:)
you gotta be kidding me...

Ishmael ::

Samo je Churchill bil preveč odločen in dovolj pameten.

Churchil je bil podkupljen pijanec in gambler
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

kow ::

Churchill ni bil noben pijanec. Bil je popolnoma funkcionalni alkoholik.

opeter ::

kow je izjavil:

Traparije. Vsak Britanec dobro pozna kontekst zgodbe. Ce ne poznas zgodovine (tipicen mednaroden gledalec), pa so poskrbeli z naslovom. Ocitno si sel gledati film na slepo, ker je pac na plakatu pisalo Nolan. Se za naslov se ti ni dalo pogooglati.

Lepo, da ni reziser zamoril filma in ga nepotrebno podaljsal z nepotrebnimi prizori.


Zakaj bi hotel karkoli vedeti o sami zgodbi ipd.? Sem navaden, neveden dojenček, ki se vsede v stol v kinu in čaka na "možgansko hrano".
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

oo7 ::

'Dunkirk' Wins International Box Office With $30 Million Debut in China

http://variety.com/2017/film/box-office...

Kot kaže bo Dunkirk zaslužil še malo. Na Kitajskem dober začetek in 9 septembra začnejo predvajati še na Japonskem.

Production Budget: $100 million
Worldwide: $458,754,545 + Kitajska in Japonska

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Flitko ::

@Packistan

Torej se tudi tu najdejo naci apologisti :) Povej mi, kje imaš kakršen koli dokaz, da je Sovjetska zveza bila pripravljena napasti Nemčijo v času enega meseca? Vojska ni bila pripravljena. Ni imela dovolj izkušenega oficirskega kadra, oborožitveni program še ni bil končan, ravno takrat so bili sredi reorganizacije svojih oklepnih enot (tega ne počneš tik pred večjim napadom), sile so bile razporejene vzdolž celotne meje namesto koncentrirane na morebitnih oseh napada itd. Dokaj suveren si s svojim "vse ostalo je laž" glede na to, da ne navajaš nobenega vira za to trditev.

Tudi s temi sporazumi o miru mi ne srat. Veš, kakšni so bili japonski pogoji v mirovni ponudbi? Da se sami razorožijo, sami sodijo svojim vojnim zločincem in obdržijo del zasedenih ozemelj. Kakšni pogoji so to? Nemce bi tudi morali Britanci najbrž po tvojem pustiti, da harajo po Evropi in koljejo ljudi?

Tisto, kar je napisal @kow tudi ni samo komentar naključnega uporabnika interneta, pač pa je pisec za vir najbrž uporabil knjigo The Blitzkrieg Legend (Karl-Heinz Frieser). Ni mi jasno, kaj naj bi po tvojem padalci in Kriegsmarine dosegli? Bi ti odvrgel padalske enote na sredo zavezniškega mostišča? Če ja, imaš končni rezultat par tisoč trupel, zavitih v padala. Kriegsmarine je bila prešibka, sploh po norveški kampanji, v kateri so utrpeli hude izgube in se nikoli ni mogla primerjati z britanskol mornarico. Luftwaffe pa sama tudi ne bi mogla uničiti mostišča oz. preprečiti evakuacije. Ne pozabi, da so imeli tudi Britanci letalstvo.


@Zagor_tenay

Brez napada na ZSSR nimaš 2. svetovne vojne. Za to se je v bistvu šlo. Hitler je hotel plodno zemljo in druga naravna bogastva vzhodne Evrope. Tudi mi ni jasno, kako naj bi Nemci oskrbovali 3 milijone vojakov v severni Afriki, če niso mogli oskrbovati tistih par deset tisoč, ki so dejansko bili tam. 3 milijone vojakov ti ne pomaga, če nimajo kaj žret, streljat ali točit v rezervoarje tankov.

Ishmael ::

Povej mi, kje imaš kakršen koli dokaz, da je Sovjetska zveza bila pripravljena napasti Nemčijo v času enega meseca? Vojska ni bila pripravljena. Ni imela dovolj izkušenega oficirskega kadra, oborožitveni program še ni bil končan, ravno takrat so bili sredi reorganizacije svojih oklepnih enot (tega ne počneš tik pred večjim napadom), sile so bile razporejene vzdolž celotne meje namesto koncentrirane na morebitnih oseh napada itd. Dokaj suveren si s svojim "vse ostalo je laž" glede na to, da ne navajaš nobenega vira za to trditev.


Sredi reorganizacije jih je hičo napadel.
https://www.wintersonnenwende.com/scrip...
https://latvianhistory.com/2011/04/18/s...



Tudi s temi sporazumi o miru mi ne srat. Veš, kakšni so bili japonski pogoji v mirovni ponudbi? Da se sami razorožijo, sami sodijo svojim vojnim zločincem in obdržijo del zasedenih ozemelj. Kakšni pogoji so to? Nemce bi tudi morali Britanci najbrž po tvojem pustiti, da harajo po Evropi in koljejo ljudi?


Japonci so večkrat poslali pogodbo o miru še preden so jim američani na glavo spustili 2 jedrski bombi.
Enako tudi nemci.
Do ww2 sploh nebi rabilo priti.


Tisto, kar je napisal @kow tudi ni samo komentar naključnega uporabnika interneta, pač pa je pisec za vir najbrž uporabil knjigo The Blitzkrieg Legend (Karl-Heinz Frieser). Ni mi jasno, kaj naj bi po tvojem padalci in Kriegsmarine dosegli? Bi ti odvrgel padalske enote na sredo zavezniškega mostišča? Če ja, imaš končni rezultat par tisoč trupel, zavitih v padala. Kriegsmarine je bila prešibka, sploh po norveški kampanji, v kateri so utrpeli hude izgube in se nikoli ni mogla primerjati z britanskol mornarico. Luftwaffe pa sama tudi ne bi mogla uničiti mostišča oz. preprečiti evakuacije. Ne pozabi, da so imeli tudi Britanci letalstvo.

UK je imela zaloge hrane za en teden. Nemške podmornice so bile zelo učinkovite in so potapljale vse konvoje.


Brez napada na ZSSR nimaš 2. svetovne vojne. Za to se je v bistvu šlo. Hitler je hotel plodno zemljo in druga naravna bogastva vzhodne Evrope. Tudi mi ni jasno, kako naj bi Nemci oskrbovali 3 milijone vojakov v severni Afriki, če niso mogli oskrbovati tistih par deset tisoč, ki so dejansko bili tam. 3 milijone vojakov ti ne pomaga, če nimajo kaj žret, streljat ali točit v rezervoarje tankov.

More allies lies.

http://www.dailymail.co.uk/news/article...

And it was only by a wildly improbable intervention, almost an act of God, that he wasn't bankrupt in 1940 instead of Prime Minister: as war loomed, a secret benefactor wrote two cheques for well over ?1 million to clear Churchill's debts.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ishmael ()

Flitko ::

Ja saj, sredi reorganizacije. Reorganizacije strukture vojske ne počneš pred napadom. Zanimiv je tudi podatek, da je ZSSR v roku 10 dni po nemškem napadu mobilizirala 4 milijone rezervistov. Zakaj niso bili mobilizirani že 22. junija 1941, če je bila ZSSR tik pred napadom? Lepil si mi zemljevid načrta napada na Nemčijo. Obstoj sovjetskih ofenzivnih načrtov ne pomeni še dejansko namere. Pomeni, da je generalštab Rdeče armade opravljal svoje delo. Vsi generalštabi delajo načrte za številne verjetne scenarije, tudi če jih država nima namena izvršiti. Pomembno je tudi, da so sovjetski vojni načrti v primeru nemškega napada načrtovali njegovo ustavitev na mejah oziroma nedaleč za njimi in takojšen protinapad, ki bi prodrl v Nemčijo. Konsenz večine zgodovinarjev je, da je bila vojna med Tretjim rajhom in Sovjetsko zvezo neizogibna in da bi jo morda lahko začela tudi Sovjetska zveza, če Nemčija ne bi napadla prva. Vendar se to ne bi zgodilo leta 1941. Sovjetska zveza ni bila pripravljena na to. Bistveno je tudi, da v nemških ofenzivnih načrtih ni besede o preventivnem napadu, to je povojna izmišljotina. Tudi če bi se Sovjeti šli priprave na vojno, so Nemci napadli z namenom zavojevanja države, ne zaščite samih sebe.

Japonci so večkrat poslali pogodbo o miru še preden so jim američani na glavo spustili 2 jedrski bombi.
Enako tudi nemci.
Do ww2 sploh nebi rabilo priti.


Res ne bi bilo treba 2. svetovne vojne. Nemcem ne bi bilo treba napasti Poljske, Japoncem pa ne Kitajske, Filipinov, Malaje, Burme in Nizozemske Vzhodne Indije. Hecno se mi zdi tvoje mnenje, da so zavezniki krivi za vojno, ker so zavrnili mirovne ponudbe. Sile osi so začele vojno, zasedle dobršen kos planeta, nato skušale vsiliti nasprotnikom svoje pogoje in po neki sprevrženi logiki so zavezniki krivi za vojno, ker niso sprejeli nemških in japonskih pogojev?

UK je imela zaloge hrane za en teden. Nemške podmornice so bile zelo učinkovite in so potapljale vse konvoje.

Ne. Konvoj HX 72 se denimo smatra za pokol, pa je še vedno 32 od 43 trgovskih ladij prispelo na cilj. Kriegsmarine ni imela dovolj podmornic, da bi spravila Britanijo na kolena. Nemci so samo v štirih od prvih 27 mesecev vojne potopili več tonaže, kot so jo Britanci zgradili v ladjedelnicah. Ko so se v vojno vključile ZDA, je bil pa cilj tako ali tako nedosegljiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Flitko ()

oo7 ::

Dunkirk becomes the highest grossing WWII film of all time

Dunkirk now sits at $493 million worldwide, which, thanks to this past weekend's takings in locations like China, now places it ahead of Steven Spielberg's Saving Private Ryan, sitting at $481.8 million

https://www.flickeringmyth.com/2017/09/...


Bravo Nolan :)

jype ::

Flitko je izjavil:

Kriegsmarine ni imela dovolj podmornic, da bi spravila Britanijo na kolena. Nemci so samo v štirih od prvih 27 mesecev vojne potopili več tonaže, kot so jo Britanci zgradili v ladjedelnicah. Ko so se v vojno vključile ZDA, je bil pa cilj tako ali tako nedosegljiv.
Truth.

bambam20 ::

oo7 je izjavil:

Dunkirk becomes the highest grossing WWII film of all time

Dunkirk now sits at $493 million worldwide, which, thanks to this past weekend's takings in locations like China, now places it ahead of Steven Spielberg's Saving Private Ryan, sitting at $481.8 million

https://www.flickeringmyth.com/2017/09/...


Bravo Nolan :)



A obseg zaslužka je pojem kvalitete? Ryana sem zagotovo gledal enih 4-krat. Tega pa dvomim, da bom. Tudi, če za služi milijardo. ;((

oo7 ::

bambam20 je izjavil:




A obseg zaslužka je pojem kvalitete?


In kdo je rekel, da je obseg zaslužka pojem kvalitete ?

bambam20 ::

oo7 je izjavil:

bambam20 je izjavil:




A obseg zaslužka je pojem kvalitete?


In kdo je rekel, da je obseg zaslužka pojem kvalitete ?



Povej raje, če si že pogledal IT in zadnje Transformerse. Pa kako se ti zdita :).

oo7 ::

bambam20 je izjavil:




Povej raje, če si že pogledal IT in zadnje Transformerse. Pa kako se ti zdita :).


Ne še.

FrRoSt ::

Čakte mal, čakte mal,....

Tole pa ne bo šlo takole! :| Saj tole pa ni antika, da kakšen detajl ne bi bil jasen.

Res da, takrat še niso imeli interneta, pametnih telefonov in kriptovalut, vendar kdo bi pa že moral vedeti, zakaj in kako se je to zgodilo!?

Radovedni morate biti. Spraševati! Zahtevati odgovore! :)

Vprašajte Kita! Naj se pozanima! Naj vam razloži!! Če se gre že tukaj šerifa. ;)

Zahtevajte pojasnilo. 8-O
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Nikec3 ::

Dunkirk je nominiran za 8 Oskarjev. Christopher Nolan je dobil svojo prvo nominacijo za režijo.

http://www.rtvslo.si/kultura/film/srecn...
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Dominik11 ::

Dunkirk ni bil nek presežek tud veliko lukenj je bilo glede realizma. V realnosti ni bilo par letal na nebu kot v filmu, ampak jih je bilo ogromno,...več je tekih lukenj,... To je film, ki ga 1 krat gledaš to je pa vse, mogoče kako sceno dvakrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dominik11 ()

stjan ::

potvarjanje zgodovine in delanje junakov iz poražencev :(
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tenet [Nov film Cristopher Nolan - 2020] (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
13019491 (6315) c3p0
»

1917 (film) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
647481 (4412) oo7
»

TOP filmi 2017

Oddelek: Sedem umetnosti
408481 (6080) bambam20
»

Evropska vojska (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13522934 (19904) Go-ahead
»

The Dark Knight Rises 2012 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
14119757 (13161) T-h-o-r

Več podobnih tem