» »

Dunkirk (2017)

Dunkirk (2017)

«
1
2 3

oo7 ::

Nov film Christopher Nolana izide 19 julija 2017



Directed by : Christopher Nolan
Music by : Hans Zimmer
Cast: Tom Hardy, Cillian Murphy...

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt5013056/?re...

Zgodba: Miraculous evacuation of Allied soldiers from Belgium, Britain and France, who were cut off and surrounded by the German army from the beaches and harbor of Dunkirk, France, between May 27- June 04, 1940, during Battle of France in Word War II.


Na trailer bo pa treba še počakati, ker film še sneamajo.

oo7 ::

General Views On The Set Of Upcoming War Film Dunkirk

.

oo7 ::

Dunkirk - Announcement [HD]


.

oo7 ::

Dunkirk - Trailer 1




21 Julij 2017

Cunami80 ::

scipascapa ::

in zakaj so morali ubit konje?

jest10 ::

Da se lahko ti čohaš po glavi

oo7 ::

Malo konkurence ne škodi :)

Včeraj sem pogledal vojaški film Hacksaw Ridge in film mi je bil res dober ni kaj Mel Gibson obvlada 8-) upam, da bo zdaj, ko se je pomehkuženi Hollywood pomiril Mel Gibson spet režiseral čim več filmov >:D

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt2119532/

opeter ::

Mel Gibsona ne marajo, ker zna zadeve direkt povedat v obraz in se ne drži politične korektnosti.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

oo7 ::

opeter je izjavil:

Mel Gibsona ne marajo, ker zna zadeve direkt povedat v obraz in se ne drži politične korektnosti.


Res je.
Mel Gibson je nekaj rekel čez žide in takrat dobil veliko črno piko v Hollywodu in to je bil npr mnogo hujši prekršek kot npr od Romana Polanskega, ki naj bi poslil otroka.
Briga me kaj Mel Gibson govori v prostem času zame je odličen igralec in režiser kar je še enkrat dokazal z najnovejšim filmom :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Dunkirk Sneak Peek #1





V petek trailer.

oo7 ::

Dunkirk Trailer #2 (2017)


.

oo7 ::



oo7 ::

Dunkirk IMAX(R) Behind the Frame



Christopher Nolan has captured the majority of Dunkirk with IMAX's extremely high-resolution 2D film cameras to deliver IMAX audiences greater scope and breathtaking image qualit

oo7 ::

Kot kaže je Cristopher Nolan spet naredil dober film 8-)


Trenutno ocena na IMDB 9,6 z 3.261 glasovi - http://www.imdb.com/title/tt5013056/

Rotten tomatoes

All critics


Top critics




IGN ocena 9,5

Nikec3 ::

Ooooh shit. To so noro dobre ocene! 8-O
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

D3m ::

Pa je res tako dober?
|HP EliteBook|R5 6650U|

vostok_1 ::

How can you make a good movie out of such a...khm...dull event? No offense meant.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

oo7 ::

D3m je izjavil:

Pa je res tako dober?


Jaz bom vedel v petek :)

kow ::

vostok_1 je izjavil:

How can you make a good movie out of such a...khm...dull event? No offense meant.


Najrajsi imam filme kjer je zgodba ze napisana - ni potrebe po "deus ex machina". Scenaristi se potem dejansko ukvarjajo z razvojem likov, reziser in ekipa pa s kinematografijo. Ce hoces zgodbe, beri knjige.

D3m ::

oo7 je izjavil:

D3m je izjavil:

Pa je res tako dober?


Jaz bom vedel v petek :)


Poročaj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Nikec3 ::

Pogledal! Mojstrovina, vsem priporočam ogled.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

D3m ::

V kakem smislu?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Nikec3 ::

D3m je izjavil:

V kakem smislu?

V smislu, da se vse pomembne stvari tako dobro poklopijo. Način prikaza vojne, kot ga še nismo videli, glasba ki izjemno zajame ton filma in določenih odsekov, pa do igralske zasedbe in pacinga.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

kow ::

Tudi jaz priporocam ogled - ze dolgo nisem prisel iz kina tako zadovoljen.

oo7 ::

Sem pogledal zelo dober film od začetka, do konca. Snemali so na pravi lokaciji z pravimi letali kapo dol Nolanu :)

SPOILER !

Edino ni mi jasno zakaj Tom Hardy na koncu ni skočil v morje ampak je raje pristal daleč stran kjer so ga potem Nemci ujeli. Saj bi lahko tisto letalo strmoglavil nekje v morje blizui ladij pa bi ga pobrali. pa tistega fanta mi je bilo najbolj škoda, ki je imel poškodbo glave

kow ::

oo7 je izjavil:

Sem pogledal zelo dober film od začetka, do konca. Snemali so na pravi lokaciji z pravimi letali kapo dol Nolanu :)

SPOILER !

Edino ni mi jasno zakaj Tom Hardy na koncu ni skočil v morje ampak je raje pristal daleč stran kjer so ga potem Nemci ujeli. Saj bi lahko tisto letalo strmoglavil nekje v morje blizui ladij pa bi ga pobrali. pa tistega fanta mi je bilo najbolj škoda, ki je imel poškodbo glave


Zaradi:

Verjetno je bil takrat ze prenizko, da bi lahko skocil s padalom. Morje ni bilo dovolj mirno, da bi pristal na vodi.
Pa konec - da je malo bolj kul.

oo7 ::

kow je izjavil:

oo7 je izjavil:

Sem pogledal zelo dober film od začetka, do konca. Snemali so na pravi lokaciji z pravimi letali kapo dol Nolanu :)

SPOILER !

Edino ni mi jasno zakaj Tom Hardy na koncu ni skočil v morje ampak je raje pristal daleč stran kjer so ga potem Nemci ujeli. Saj bi lahko tisto letalo strmoglavil nekje v morje blizui ladij pa bi ga pobrali. pa tistega fanta mi je bilo najbolj škoda, ki je imel poškodbo glave


Zaradi:

Verjetno je bil takrat ze prenizko, da bi lahko skocil s padalom. Morje ni bilo dovolj mirno, da bi pristal na vodi.
Pa konec - da je malo bolj kul.



Ko je prvič odprl loputo letala je bil še visoko potem se je pa premislil in zaprl. Takrat je bil po moje še dovolj visoko, da bi letalo preusmeril proti morju in izskočil ali ne ? V glavnem vojna se je takrat komaj dobro začela tako,
da ga je naj... po domače povedano.

kow ::


Ce se prav spomnim, je na koncu sesul se eno stuko (ni je pokazalo, se je pa slisal zvok) - ko vec ni imel motorja. Mornariski oficir na pomolu je ze zaprl oci in se pripravil na smrt, pa je potem odprl oci. Ostali vojaki na obali pa so slavili.

D3m ::

What the...?
|HP EliteBook|R5 6650U|

vostok_1 ::

I know, right? :))

Ej, vrjetno je res dober, ampak dat 6eu...kaj pa vem.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

oo7 ::

D3m je izjavil:

What the...?


Spoilerji

D3m ::

Nisem siguren.

Po eni strani 6 eur po drugi pa ali bo mojim možganom film ok.

Včeraj sem gledal Ghost in the Shell (animeja še nisem).

In sem bil malo puzzled nad celim filmom. Bom še pogledal original.
|HP EliteBook|R5 6650U|

oo7 ::

kow je izjavil:


Ce se prav spomnim, je na koncu sesul se eno stuko (ni je pokazalo, se je pa slisal zvok) - ko vec ni imel motorja. Mornariski oficir na pomolu je ze zaprl oci in se pripravil na smrt, pa je potem odprl oci. Ostali vojaki na obali pa so slavili.



Loputo v letalu je odprl in zaprl če se ne motim, ko je sestrelil zadnje letalo ali se je vrnil nazaj lej zdaj pa nisem več siguren :)


D3m je izjavil:

Nisem siguren.

Po eni strani 6 eur po drugi pa ali bo mojim možganom film ok.

Včeraj sem gledal Ghost in the Shell (animeja še nisem).

In sem bil malo puzzled nad celim filmom. Bom še pogledal original.



Če so ti Nolanovi filmi dobi in vojaški filmi potem le pojdi gledat ti ne bo žal ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

D3m ::

Nad Inception sem bil navdušen.
|HP EliteBook|R5 6650U|

oo7 ::

Dunkirk (2017) Timeline Explained






Na kopnem se je dogajalo 1 teden na ladjah 1 dan v letalih pa samo 1 uro :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

billy ::

Hitreje, kot je gibanje, hitreje se dogaja ;)

Za ta film mi je mogoče žal, da ga ne morem it gledat v kino.

bambam20 ::

D3m je izjavil:

Nisem siguren.

Po eni strani 6 eur po drugi pa ali bo mojim možganom film ok.

Včeraj sem gledal Ghost in the Shell (animeja še nisem).

In sem bil malo puzzled nad celim filmom. Bom še pogledal original.


Anime je seveda neprecenljivo boljši.


Drugače pa, če si blizu Cineplexxa imaš ob torkih res lepo znižano ceno in te ogled pride zgolj 3,33€.

Toliko se pa že splača dat za vstopnico.

D3m je izjavil:

Nad Inception sem bil navdušen.



Splača se pogledat tudi njegov The Prestige. Film, ki je slabo poznan a ima izjemno zgodbo in igralsko zasedbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

kow ::

@M-Power
Kolk zabit pa mora biti gledalec, da ne dojame dogajanja. A ni samoumevno, da si lahko z letalom v zraku kvecjemu nekaj ur (zmanjka goriva). Pa koliko casa rabis, da z ladjico prepotujes tistih nekaj 10km. In da je evakuacija trajala vec dni.

Ne vem no... meni se je zdelo dogajanje vec kot ocitno.

Tr0n ::

Dober filmcek ja. Nolan obvlada audio in kamero. :)

Nikec3 ::

To je najbolj enostaven Nolanov film, kjer je časovno prepletanje taka fajn atrakcija, ni pa treba ravno kaj dosti razmišljati zraven. :)
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Sarkozy ::

hmm, je bila to najveličastnejša britanska "zmaga" v WW2?
me malo spominja na BREXIT 2017 8-)

drugače pa, film dober (8/10)
Ils sont fous ces Slovenes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sarkozy ()

Kurzweil ::

Včeraj šel v kino gledat... zanimiv je bil način prikaza 3 zgodb na treh različnih časovnih dolžinah, seveda nobeno izumljanje tople vode. Film je vizualno zelo všečen, tudi sicer berem da je bilo namenjenih 5M$ samo za to, da so letala izgledala proper, ker Nolan ne mara CGIja so recimo vojake v ozadju delali celo iz kartona, seveda pa vse to ni problem, če imaš na voljo 100M$, kamera in kadri so bili res top, zvok, ki ga vsi tako pretirano hvalijo je bil dobro masteriziran in editiran (mene sicer ni motilo, ampak razne bombe, gunshoti, preleti letal so bili kar glasni, kdor je občutljiv naj vzame čepke, je pa to seveda odvisno od kina do kina), sam soundtrack pa nič posebnega oz. na trenutke je že prav moteče, ker verjetno več kot 50% filma poslušamo samo tempiranje dramatic climaxa, karakterji nič posebnega, igralci nič posebnega, igra solidna. Nemške vojske v celem filmu niti ne pokaže dobro, še posebej ne tistih tankov oz. kar smešno je da niso lepo vizualno prikazali tudi kako so jih Nemci stiskali proti obali. Tudi sicer je razdalja med Dunkirkom res nizka (recimo nekaj takega kot med Estonijo in Finsko, za kar rabiš dobre 30 min da prečkaš, torej že samo v času filma bi lahko nekatere ladje 2 priške tja in nazaj), zgodovinsko je prikaz zelo ohlapen in zelo na hitro. Všeč mi je, da Nolan ni hotel narediti še en generičen sekret od vojaškega akcionerja, ampak je uporabil precej bolj dovršen pristop, brez tipičnih znakov akcijskega filma, zaradi tega je, kot je sam izjavil tudi maksimalno odstranil kri iz filma. Dejansko po tem filmu dobiš občutek, kot da je bitka pri Dunkirku dobila epilog v obliki spopada 10 letal (skupaj na obeh straneh), sam konec filma pa je milo rečeno šrot, oz. ko pričakuješ konec v obliki nekega spektakla, dobiš nek generičen konec, edino kar sem vesel, da ni bilo preveč oz. skoraj nič tistega retardiranega ameriškega patriotizma, junaštva in podobnega (pa čeprav je bil fight med Belgijci/Franzoci/Angleži in Nemci), čeprav seveda morajo uporabljati izraze, kot je sovražnik, golazen in vse mogoče, je tako težko reči Nemci, podobno kot Američani počnejo tudi za Japonce in še kup drugih narodov, kot da so marsovci. Prevodi iz podnapisi v kinu pa so obupni oz. skrajno debilni, kdor ga je gledal se bo gotovo spomnil izraza "žabarji", prevesti deliverance v rešitev je tudi patetika, da ne naštevam dalje. Mogoče sem od filma preveč pričakoval, ko vsi pišejo in govorijo takšne hvalospeve.

Na kratko, konec filma sem naredil "meh, a to je to?", sem velik fan Nolana, vendar je tole verjetno eden njegovih najslabših filmov. Glede na to, kar se zadnja leta vrti v kinu bi rekel, da se še vseeno splača pogledat zadevo, če pa bi dal oceno filmu pa bi bila 7.5 po kriteriju IMDBja.

sulaco ::

"Mogoče sem od filma preveč pričakoval, ko vsi pišejo in govorijo takšne hvalospeve.
Na kratko, konec filma sem naredil "meh, a to je to?", sem velik fan Nolana, vendar je tole verjetno eden njegovih najslabših filmov."

+1
iz ust si mi vzel :)





(pri besonovem Valerianu je bil isti feeling )

lynxslo5 ::

So mogoče tudi za ta film priredili zgodovino, tako da je vse politično korektno in je glavni junak v britanski vojski black homo transgender Muslim woman?

bambam20 ::

Kurzweil je izjavil:

Včeraj šel v kino gledat... zanimiv je bil način prikaza 3 zgodb na treh različnih časovnih dolžinah, seveda nobeno izumljanje tople vode. Film je vizualno zelo všečen, tudi sicer berem da je bilo namenjenih 5M$ samo za to, da so letala izgledala proper, ker Nolan ne mara CGIja so recimo vojake v ozadju delali celo iz kartona, seveda pa vse to ni problem, če imaš na voljo 100M$, kamera in kadri so bili res top, zvok, ki ga vsi tako pretirano hvalijo je bil dobro masteriziran in editiran (mene sicer ni motilo, ampak razne bombe, gunshoti, preleti letal so bili kar glasni, kdor je občutljiv naj vzame čepke, je pa to seveda odvisno od kina do kina), sam soundtrack pa nič posebnega oz. na trenutke je že prav moteče, ker verjetno več kot 50% filma poslušamo samo tempiranje dramatic climaxa, karakterji nič posebnega, igralci nič posebnega, igra solidna. Nemške vojske v celem filmu niti ne pokaže dobro, še posebej ne tistih tankov oz. kar smešno je da niso lepo vizualno prikazali tudi kako so jih Nemci stiskali proti obali. Tudi sicer je razdalja med Dunkirkom res nizka (recimo nekaj takega kot med Estonijo in Finsko, za kar rabiš dobre 30 min da prečkaš, torej že samo v času filma bi lahko nekatere ladje 2 priške tja in nazaj), zgodovinsko je prikaz zelo ohlapen in zelo na hitro. Všeč mi je, da Nolan ni hotel narediti še en generičen sekret od vojaškega akcionerja, ampak je uporabil precej bolj dovršen pristop, brez tipičnih znakov akcijskega filma, zaradi tega je, kot je sam izjavil tudi maksimalno odstranil kri iz filma. Dejansko po tem filmu dobiš občutek, kot da je bitka pri Dunkirku dobila epilog v obliki spopada 10 letal (skupaj na obeh straneh), sam konec filma pa je milo rečeno šrot, oz. ko pričakuješ konec v obliki nekega spektakla, dobiš nek generičen konec, edino kar sem vesel, da ni bilo preveč oz. skoraj nič tistega retardiranega ameriškega patriotizma, junaštva in podobnega (pa čeprav je bil fight med Belgijci/Franzoci/Angleži in Nemci), čeprav seveda morajo uporabljati izraze, kot je sovražnik, golazen in vse mogoče, je tako težko reči Nemci, podobno kot Američani počnejo tudi za Japonce in še kup drugih narodov, kot da so marsovci. Prevodi iz podnapisi v kinu pa so obupni oz. skrajno debilni, kdor ga je gledal se bo gotovo spomnil izraza "žabarji", prevesti deliverance v rešitev je tudi patetika, da ne naštevam dalje. Mogoče sem od filma preveč pričakoval, ko vsi pišejo in govorijo takšne hvalospeve.

Na kratko, konec filma sem naredil "meh, a to je to?", sem velik fan Nolana, vendar je tole verjetno eden njegovih najslabših filmov. Glede na to, kar se zadnja leta vrti v kinu bi rekel, da se še vseeno splača pogledat zadevo, če pa bi dal oceno filmu pa bi bila 7.5 po kriteriju IMDBja.


Zelo dober opis is naredil

Na splošno je tvoj slog pisanja odličen , tako, da se lahko mirno prijaviš za pisca v reciji Joker :)

kow ::

@Kurzweil
Po opisu sodec nisi razumel, da tema filma ni vojaska bitka pri Dunkirku, ampak samo evakuacija.
Ne vem od kod ti ideja o nekem grandiznem koncu, za moj okus je konec se rahlo pretiran.

Kurzweil ::

kow je izjavil:

@Kurzweil
Po opisu sodec nisi razumel, da tema filma ni vojaska bitka pri Dunkirku, ampak samo evakuacija.
Ne vem od kod ti ideja o nekem grandiznem koncu, za moj okus je konec se rahlo pretiran.


Ja kak smo pametni... o čem gre film, sem vedel še preden so ga začeli snemati. Dejansko mi je to ravno všeč, da ne gre za tipično vojaško akcijo, kar sem napisal, če bi ti prebral moj zadnji komentar bi to videl. Ne govorim, da bi moral biti fokus na bitki, ampak film bi moral za kratek čas predstavit in prikazat, pred kom in čim dejansko bežijo oz. so stisnjeni ob obalo. Zgleda je tebi bolj všeč na začetki da enega od protagonistov kaže kako gre srat. Dejansko je Nolan hotel prikazat bitko iz treh stališč, kot rečeno med morjem, kopnim in letalstvom in ne vem zakaj potem kaže polovico filma slednje kako se bojujejo, če ni noben namen prikazat bitko, katere outcome je ta potreba po evakuaciji?! Dejansko dobiš obučtek, da 400.00 ljudi beži pred parimi letali, kot rečeno če hočeš pokazat folku za kaj gre, je prav da pokažeš zakaj se premisa filma sploh gre oz. zakaj takšno panično bežanje.

SPOILER!
Ja konec ko pokaže par ribiških ladij in potem tekst koliko se jih je rešilo je pa res presežek in pretiran konec filma :)) Aja, pozabil sem napisat, da ima konec en tak osladen in rahlo debilen twist, ko se vrnjeni vojaki bojijo, da jih bo narod gredo gledal, ker so zbežali, a dva od glavnih akterjev dobita pivo. To je ta konec, ki je tako super in še preveč pretiran. Jaz o koncu ne govorim o grandioznosti, kot si uporabil besedo v takšnem smislu, da bi morala stvar izgledat kot tipičen hollywoodski film, ampak tako da še zadnjič pokaže enote Nemške vojske in BISTVO tega filma, kakšno srečo so imeli, da so se zadnji čas pobrali iz obale Dunkirka. Najlažje je tako reči... film se ne fokusira na zgodovinska dejstva, film se ne fokusira na bitko (čeprav je to seveda tudi bila)... dejansko pa gledamo celoten film 3 zgodbe, ki vojakov :)) ...da vse zanemariš in rečeš, da je film de facto samo zgodba o evakuaciji, potem je ta film še 2x bolj prazen, kot že dejansko je, zgodbe tako ni nobene, karakterji so flat in boring isto igralci. Tudi, če hočeš prikazat samo evakuacijo, moraš pokazati še kaj druga, da folk sploh ve za kaj gre. Ta film je tako ohlapen in prazen, da je dejansko tako vseeno kaj bi bila predloga za film oz. katera bitka je, ker tako se na strani poražencev vedno beži, če je le mogoče. Po drugi strani se Nolan trudi z nekimi 3 časovnimi premicami... na 3 zgodbah... po drugi strani, ko že ravno misli Nolan, da tako obvladuje time management, naj si pogleda na zemljevid, koliko je od Dunkirka do angleške obale oz. baz/pristanišč in potem ugotoviš, da je stvar smešna... V glavnem konec prikazuje tako, da se je borilo par letal, vojaške kapacitete jim Nemci sesujejo, potem pa pride casual folk in ribiši, ki pa jim uspe rešit nekaj manj kot 400.000 ljudi, takrat pa imajo potem Nemci malico in jih ne napadejo... če bi bil film resen bi prikazali, da je takrat zagodlo vreme in da Nemška vojska ni mogla napadit, ampak kot rečeno v tem filmu tega ni in pomembna je samo evakuacija ;(( V bistvu bolj kot grem v detajle tega filma, bolj se mi zdi površen in prazen.

@rupsi31, hvala, ponavadi niti ne preberem teksta za sabo, hehe

SimplyMiha ::

Na kratko, konec filma sem naredil "meh, a to je to?", sem velik fan Nolana, vendar je tole verjetno eden njegovih najslabših filmov. Glede na to, kar se zadnja leta vrti v kinu bi rekel, da se še vseeno splača pogledat zadevo, če pa bi dal oceno filmu pa bi bila 7.5 po kriteriju IMDBja.


To. Ne vem, od kod 100% ocene. Mogoče ker je vsaka roža najlepša, če zraste med plevelom.

bambam20 ::

Kurzweil je izjavil:


V glavnem konec prikazuje tako, da se je borilo par letal, vojaške kapacitete jim Nemci sesujejo, potem pa pride casual folk in ribiši, ki pa jim uspe rešit nekaj manj kot 400.000 ljudi, takrat pa imajo potem Nemci malico in jih ne napadejo... če bi bil film resen bi prikazali, da je takrat zagodlo vreme in da Nemška vojska ni mogla napadit, ampak kot rečeno v tem filmu tega ni in pomembna je samo evakuacija ;(( V bistvu bolj kot grem v detajle tega filma, bolj se mi zdi površen in prazen.



:))

Zanimiv podatek o vremenu, čeprav o Dunkirku nisem nikoli slišal niti bral ničesar.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tenet [Nov film Cristopher Nolan - 2020] (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
13019488 (6312) c3p0
»

1917 (film) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
647480 (4411) oo7
»

TOP filmi 2017

Oddelek: Sedem umetnosti
408481 (6080) bambam20
»

Evropska vojska (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13522927 (19897) Go-ahead
»

The Dark Knight Rises 2012 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
14119755 (13159) T-h-o-r

Več podobnih tem