» »

Googlov projekt Ara se odmika

1
2
»

Manu ::

Power user.

To kar je Draconis opisal se lahko definira kot power user po zgornji definiciji.

Večina ljudi uporablja pametne telefone za klice, SMS-e, slikanje, neposredno sporočanje (Viber...) in tu se več ali manj konča. Pametni telefon omogoča veliko večji nabor opravil in uporabnosti, ki jo povprečni uporabnik ne izkoristi.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

FireSnake ::

GupeM je izjavil:

FireSnake je izjavil:

GPS signal je po celem svetu. To gre prek satelita, veš?
Nam znaš razložit tole: "najboljši možen GPS, ker ga rabiš na področju s slabim signalom"?

Marsikje je GPS signal slab. Lahko preveriš natančnost GPSa v kakšnem gostem gozdu ali med visokimi stolpnicami (Manhattan), po možnosti ob oblačnem vremenu. Nato pa ga primerjaj z natančnostjo nekje na neki odprti planoti. V kakšnih ozkih, globokih dolinah ga sploh ne najde, čeprav je menda po celem svetu. Tudi v Postojnski jami ga boš težko našel.



In kaj bo tu modul pomagal? Sploh v postonjski jami (??!!??)

Uporabniki, ki rabijo take zadeve, imajo za to namensko opremo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

trnvpeti ::

>To, da je dal za telefon zgolj 1€ ne pomeni popolnoma nič.
debela laz, da je dal za telefon 1eur

FireSnake ::

trnvpeti: Če se laže je to potem popolnoma druga zgodba.

Zakaj tako meniš?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

trnvpeti ::

>dal natanko 1€ (novo, brez odplačevanja na obroke ali dodatnih stroškov kjerkoli drugje, za paket plačujem 14,90€ mesečno)
torej uporablja ga ze recimo 3leta
in je dal v tem casu 540eur, kar je dalec od 1eur

win64 ::

trnvpeti je izjavil:

>dal natanko 1€ (novo, brez odplačevanja na obroke ali dodatnih stroškov kjerkoli drugje, za paket plačujem 14,90€ mesečno)
torej uporablja ga ze recimo 3leta
in je dal v tem casu 540eur, kar je dalec od 1eur

BV izračun, saj bi nek mesečni znesek plačeval tudi če ne bi vzel telefona.
Edino, če je naročnina po novem zastonj; potem se opravičujem...

trnvpeti ::

>BV izračun
veliko bolje, kot da rece 1eur

>naročnina po novem zastonj
seveda je lahko tudi zastonj

>mesečni znesek plačeval tudi če ne bi vzel telefona
se ti zdi to bv trditev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

win64 ::

trnvpeti je izjavil:

>BV izračun
veliko bolje, kot da rece 1eur

>naročnina po novem zastonj
seveda je lahko tudi zastonj

Če ciljaš na predplačniške zadeve, potem to ni zastonj.

trnvpeti ::

narocnina?

win64 ::

trnvpeti je izjavil:

narocnina?

Kje dobim zastonj naročnino? Pa da ima vsaj pogovore zastonj in SMS-e zastonj.
Povej, kje se to dobi. Takoj vzamem! Pa še kdo drugi, ki bere ta forum.

trnvpeti ::

> vsaj pogovore zastonj in SMS-e zastonj
in se 1eur za telefon

win64 ::

trnvpeti je izjavil:

> vsaj pogovore zastonj in SMS-e zastonj
in se 1eur za telefon

Kaj se zdej vlečeš ven. Trdil si, da je možno plačevati 0EUR za mesečno naročnino(govora je bilo o mesečni naročnini, ki ima vključenih nekaj pogovorov - naročnina za 15EUR ima to sigurno noter). Zdaj pa da slišimo.
In trdiš, da vseh 540 EUR gre za telefon, storitev je pa brezplačna. Kar pa je daleč od resnice.

trnvpeti ::

>Kar pa je daleč od resnice
extremni primer, si opazil vidim
pri 1eur pa seveda nisi :)

Thuban ::

win64 je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

narocnina?

Kje dobim zastonj naročnino? Pa da ima vsaj pogovore zastonj in SMS-e zastonj.
Povej, kje se to dobi. Takoj vzamem! Pa še kdo drugi, ki bere ta forum.


izimobil, 7 EUR mesečno 1500 enot. 9 EUR mesečno 2000 enot.

FireSnake je izjavil:


In kaj bo tu modul pomagal? Sploh v postonjski jami (??!!??)

Uporabniki, ki rabijo take zadeve, imajo za to namensko opremo.


potem ne bi rabli namenske opreme temveč ustrezen _modul_.

FireSnake je izjavil:

[
GPS signal je po celem svetu. To gre prek satelita, veš?
Nam znaš razložit tole: "najboljši možen GPS, ker ga rabiš na področju s slabim signalom"?


pojdi v svet obkrožen z zelo strmimi in visokimi gorami, me zanima kak dolgo bo trajalo preden boš pogruntal da GPS ne lovi dobro.

Pithlit je izjavil:


Torej, na kratko, power user je tisti ki lahko uporablja nakupovalni seznam na telefonu?


preberi definicijo izraza, preden si pameten/pametna, kakršnegakoli dafuq spola si. Ne, to ni developer.

FireSnake je izjavil:

In kaj bo tu modul pomagal? Sploh v postonjski jami (??!!??)


recimo kupiš modul z 1 metersko anteno, pol boš verjetno že kar nekaj ujel.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Thuban ::

Pithlit je izjavil:

V bistvu si opisal stereotipičnega hipsterja



žalostno torej da povprečen hipster bolje uporablja tehnologijo kot nekdo iz IT foruma.

kaj a smo združenje bab ki so se srečale v kozmetičnem salonu ali pa smo tehnološki navdušenci jebemo?

spokajte si lakirat nohte v ustrezne prostore, tu pa pustite prostor za debato ljudem, ki jih kaj zanima.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

boolsheat ::

Thuban je izjavil:

win64 je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

narocnina?

Kje dobim zastonj naročnino? Pa da ima vsaj pogovore zastonj in SMS-e zastonj.
Povej, kje se to dobi. Takoj vzamem! Pa še kdo drugi, ki bere ta forum.


izimobil, 7 EUR mesečno 1500 enot. 9 EUR mesečno 2000 enot.



7EUR je zastonj?

Tu si se našel?
Users may erroneously label themselves as power users when they are less than fully competent.[12]

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

trnvpeti je izjavil:

>Kar pa je daleč od resnice
extremni primer, si opazil vidim
pri 1eur pa seveda nisi :)

Ne bluzi. Malo si se zakalkuliral, priznaj in gremo dalje. Če je telefonček 1€ + naročnina, je telefon 1€ in pika.

FireSnake ::

Thuban je izjavil:


potem ne bi rabli namenske opreme temveč ustrezen _modul_.


Mene to ne prepriča. Ko govorimo o telefonih so ljudje zelo izbirčni. Treba je vedeti, da gizmota nosimo vseskozi s sabo. In ne verjamem, da ima zadeva uporabno vrednost. Sploh v luči tega, da ti govoriš o modulu, ki sploh ne obstaja.

Thuban je izjavil:


recimo kupiš modul z 1 metersko anteno, pol boš verjetno že kar nekaj ujel.

Ker smo že tako daleč zajadrali: tudi tole, se mi zdi, da si kar od nekod potegnil.
GPS signal se izgubi že pod vodo. Pod zemljo ti nobena antea ne bi koristila. In zopet govorimo o zadevi, ki obstaja le v tvoji glavi (pa brez zamere).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Thuban ::

boolsheat je izjavil:

Thuban je izjavil:

win64 je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

narocnina?

Kje dobim zastonj naročnino? Pa da ima vsaj pogovore zastonj in SMS-e zastonj.
Povej, kje se to dobi. Takoj vzamem! Pa še kdo drugi, ki bere ta forum.


izimobil, 7 EUR mesečno 1500 enot. 9 EUR mesečno 2000 enot.



7EUR je zastonj?

Tu si se našel?
Users may erroneously label themselves as power users when they are less than fully competent.[12]


da, ker ne gre za naročnino ampak zakup količin vsak mesec. Nisi vezan na nič.

FireSnake je izjavil:


Ker smo že tako daleč zajadrali: tudi tole, se mi zdi, da si kar od nekod potegnil.
GPS signal se izgubi že pod vodo. Pod zemljo ti nobena antea ne bi koristila. In zopet govorimo o zadevi, ki obstaja le v tvoji glavi (pa brez zamere).


gps NE lovi v dolinah zelo hribovitega sveta ali v gostem gozdu. To ni pod vodo.

FireSnake je izjavil:

Treba je vedeti, da gizmota nosimo vseskozi s sabo. In ne verjamem, da ima zadeva uporabno vrednost.


seveda ima uporabno vrednost, če ga NONSTOP nosiš s seboj.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Jupito ::

Thuban je izjavil:

Pithlit je izjavil:

V bistvu si opisal stereotipičnega hipsterja



žalostno torej da povprečen hipster bolje uporablja tehnologijo kot nekdo iz IT foruma.

kaj a smo združenje bab ki so se srečale v kozmetičnem salonu ali pa smo tehnološki navdušenci jebemo?

spokajte si lakirat nohte v ustrezne prostore, tu pa pustite prostor za debato ljudem, ki jih kaj zanima.


Torej ni tvoj osebni trololo blog? Is this real life? :))


BTW: Modaratorji, prosm. Dajte nam še lizike. Od kdaj so ta strokovna prepucavanja o številkah in barvi gat zdaj nekaj normalnega?
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Qushaak ::

Na konferenci je bilo rečeno, da v tej prvi izvedenki Are ne bo modul CPU-GPU-RAM kot posebej. Očitno so se ušteli in zato so morali precej spremeniti dizajn da je tak kot je trenutno. Slednji je zelo podoben finskemu PuzzlePhone-u s to razliko, da se bo septembra PP začel že prodajati na trgu.
Prednost Are v primerjavi s PP je definitivno v tem, da zadaj stoji eno največjih podjetij na svetu.
Prav tako je že v drugi reinkarnaciji zunaj FairPhone, ki pa mi osebno ravno ne potegne. PP in Ara mi precej bolje delujeta.

Prav tako je že v osnovi za Aro bilo rečeno, da se bodo specifikacije spreminjale, kar je za tako nov produkt kot je Ara popolnoma normalno. Jasno je, da ne bo šlo v neskončnost s prvotnim dizajnom, ampak tudi to sčasoma konvergira k temu.

Jasno je, da vsaj v štartni fazi ta modularnost ni za zares široke množice, ampak najbrž (upam) pa da vsaj za neko dobro kritično maso. Navsezadnje to ne gre samo za mobilne telefone ampak za nek nov tip platforme (z novim konceptom). Niti to ni za take, ki se grejo neki postavlat - to je treba imet high-end Apple ali Samsung.

neboben ::

PuzzlePhone je bolj skop z novicami, tako da sploh ne vem kako deleč so prišli. FairPhone preveč težav in slabe specifikacije za kar precej visoko ceno. Nad zadnjimi novicami glede ARA pa sem preprosto razočaran.
A se PP sploh še da naročiti, kje imajo pa forum ?
Sicer vem da je PP kljub failu na indiegogo al je bil kickstarter dobil evropska sredstva. Amaak vseeno forum nej bi bil sele 2016, pa ne vem kdaj tocno. Čudna komunikacija s potencialnimi uporabniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

Dr_M ::

Tista jajca od LGja niso modularna, je bolj pokveka.


Se vedno ponuja vec, kot prazne googlove obljube. Toliko casa, toliko sredstev, pa se LGjevih jajc ne dosezejo. Da ostalih sekretov sploh ne omenjamo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pirlo ::

Vse bo odvisno od proizvajalcev modulov. Če bodo zagrabili platformo in naredili dobre module bo to zadetek v polno. Če pa bo tak kot z razvojem appov za WP pa bo propad. Meni se zdi ideja fenomenalna, verjamem, da bo tudi produkt dodelan, veliko bolj kot Glass.
Še najbolj me je strah, da bo Google zvest svoji prodajni politiki in bodo to prodajali samo v US in UK, kjer pa je večina na iNapravah in bo vse skupaj zaradi tega stagniralo in propadlo.

Dr_M je izjavil:

Tista jajca od LGja niso modularna, je bolj pokveka.


Se vedno ponuja vec, kot prazne googlove obljube. Toliko casa, toliko sredstev, pa se LGjevih jajc ne dosezejo. Da ostalih sekretov sploh ne omenjamo.

Takšen koncept zahteva celovit pristop. To kar LG ponuja je pač kar nekaj. Ideja dobra, samo brez modulov ni nič. Moraš met idejo v štartu kakšne module vse ponudiš in kdo jih bo delal. Sam ne moreš vsega. Rabiš par profi audio sistemov, profi kamer, da dodaš neko dodano vrednost tem modulom. Pa še nekaj out-of-the box idej, ki jih ponudiš samo zato, ker lahko. Da ponudiš odstranljivo baterijo in zunanji disk ni nekaj novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirlo ()

Qushaak ::

Tako PP kot Ara nimata nekega uradnega foruma. To sta izdelka, ki sta še v razvoju in se hočejo malo otresti kod da jim masa ljudi teži na forumu.
FairPhone jasno ima saj je že v drugi verziji. Samo kaj ko so res same težave. Poleg tega bi od modularne naprave pričakova, da si sestavim poceni, ne pa samo high-end (FairPhone konkretno).

Razvoj tako mobilne modularne naprave je pa resnično tako težak tehnični podvig, da močno unese tudi velikane kljub ogromnim pripravam. Ampak vsaj res nekaj novega je, ne pa kot telefoni zadnje nekaj let ko samo večajo zaslone, nabijajo resolucije (4k pri cca 5" - lepo prosim, zakaj že), največ pa jih rešujejo čipovja, ki res močno iz generacijo v generacijo izboljšujejo performance/Watt. Samo tudi to se bo enkrat nehalo v tem (mobilnem) segmentu.

Dzhimen ::

trnvpeti je izjavil:

>To, da je dal za telefon zgolj 1€ ne pomeni popolnoma nič.
debela laz, da je dal za telefon 1eur


In to ti pametnjakovič veš kako?

Pri (takrat še) tušmobilu je bila lansko poletje akcija za paket Premium EU, kjer si ob vezavi za 2 leti dobil bon za 100€ za nakup telefona. Paket sem vzel, ker je bil takrat ugoden (neomejeno klici/sms, 2048 MB podatkov mesečno in 1000 enot za gostovanje v državah EU letno za 14.90 €). Ob vezavi sem vzel še telefon Microsoft Lumia 535 in zanj plačal (še zdaj se spomnim) s kovancem za 1€. In od tistega dne nisem za omenjeni mobilni aparat operaterju plačal niti centa več (da nebo kdo situacije zamenjal z primerom ko kupiš Galaxyja za 1€ in potem poleg mesečne naročnine za mobilne storitve plačuješ še 25€ mesečno dve leti za odplačilo aparata). Pa lahko grem jutri v poslovalnico in prosim za kopijo računa in ti ga nalimam sem, da se boš načudil.

Če pa mesečni strošek za storitve mobilne telefonije smatraš kot ceno fizične naprave, pol pa bog ti pomagaj. A če kupiš 10 let starega cliota za 200€ in z njim narediš 25k km v dveh letih potem ljudem naokrog praviš da si za avto dal 2200€, ker si v dveh letih dva jurja porabil za bencin?
Ne? Se mi je kar zdelo...

Utk ::

Dej ne bluzi, pri vsakem resnem operaterju se da dobit popust na narocnino, ce se vezes in ne vzames telefona.

trnvpeti ::

ne se razburjat
ce trdis, da je telefon 1eur, potem to velja, da grem jz(ali en drug) na telemach, in ga dobim za 1eur
bo slo?

Dzhimen ::

Utk je izjavil:

Dej ne bluzi, pri vsakem resnem operaterju se da dobit popust na narocnino, ce se vezes in ne vzames telefona.


Ok, tole sem pozabil všteti. Telemach ma 10% popust na naročnino če telefona ne vzameš. Torej v praksi plačujem 1.49€ večjo naročnino na mesec, ker sem telefon vzel. Ok, če tako gledaš bom za telefon v dveh letih dal 36,76€ po obrokih (pa čeprav sem za telefon še vedno tehnično plačal samo 1€). Ampak nevem kaj se pičite v ta moj 1€, ki niti ni bil bistvenega pomena, uporabljen je bil samo da ilustriram primer. Še vedno je precejšnja razlika med tem in 800€ letno za najnovejši flagship ali 300€ vsake tri leta za dve leti star telefon.

trnvpeti je izjavil:

ne se razburjat
ce trdis, da je telefon 1eur, potem to velja, da grem jz(ali en drug) na telemach, in ga dobim za 1eur
bo slo?


Da si lahko poletje šel v katerokoli poslovalnico tušmobila in vzel paket Premium EU, bi tudi ti bil upravičen do popusta pri nakupu telefona in če bi hotel vzeti ravno takega kot sem ga jaz, bi ga tudi ti dobil za 1€. Nisem član nobenega elitnega kluba in nimam sklenjenih prav nobenih poznanstev z ljudmi iz tušmobila/telemacha, če si na to namigoval. Moj ponudnik mobilnih storitev je imel akcijo in jaz sem jo izkoristil. A če grem v mercator in vidim da majo za bučke tisti dan 50% popust in je kila en evro namesto dveh in jaz kupim pet kil bučk, kolk sem pol dal za bučke? 10 €? Mislim kake mate eni... :))

trnvpeti ::

premium EU akcija , poletje 2014
lumia 535 je bila izdana november 2014

Dzhimen ::

A ti se prav trudiš da take ven mečeš? :))

Dzhimen je izjavil:

/.../ Pri (takrat še) tušmobilu je bila lansko poletje akcija za paket Premium EU /.../



Lansko poletje pomeni poletje 2015, razen če jaz česa ne vem. :))
Res pa je da sem v zadnjem postu namesto "lansko" zatipkal "lahko". Za to se ti pa iz srca opravičujem. ;)

Če bi se nehali zaletavati v nepomembne detajle in poizkušali dojeti bistvo, bi tudi bil svet malo lepši...

trnvpeti ::

>Če bi se nehali zaletavati v nepomembne detajle in poizkušali dojeti bistvo, bi tudi bil svet malo lepši...
zakaj si potem poskusal(oz si celo hypal) nepomembne(1:800) , a zelo extremne detajle, potegniti v bistvo?

Alen T 1978 ::

Modularnost je prov fajn. Sam če bi tole že v štartu bilo lepo malo, tanko, kompaktno... potem bi bilo za mene zanimivo. Tako pa... trlja baba lan. Svaki dan.

Od pi*ke ku*ac.

Pithlit ::

Thuban je izjavil:

preberi definicijo izraza, preden si pameten/pametna, kakršnegakoli dafuq spola si. Ne, to ni developer.

Thuban je izjavil:

kaj a smo združenje bab ki so se srečale v kozmetičnem salonu ali pa smo tehnološki navdušenci jebemo?

spokajte si lakirat nohte v ustrezne prostore, tu pa pustite prostor za debato ljudem, ki jih kaj zanima.

Ahhh... ko zmanjka argumentov se vedno lahko zanesemo na stari dobri seksizem...
Life is as complicated as we make it...

7982884e ::

tale projekt je bil ena šala že od same ideje. tako da so zdaj presenečeni in razočarani zgolj naivni.
modularen je lahko domači, namizni PC, kjer prostor ni pomemben, ki se ne premika, ki ne rabi met fizične trdnosti, ki lahko deluje tudi brez ohišja.

telefon pač ne, razen če hočete 2x večji telefon za 2x več denarja. predraga proizvodnja, prevelika neučinkovitost sestave, na koncu za uporabnika nič pozitivnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

Poldi112 ::

Pa, ne vem. Mene bi modul za na Mars definitivno zanimal.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

7982884e ::

sploh ne vem, kakšne module bi folk hotel.
današnji smartphone ni modularna zadeva ampak je prepletena v božjo mater. še kamere ne bi mogel konkretno upgradat, brez da bi za to spisal en kup hudo omejujočih standardov. za hitro polnjenje nucaš primeren procesor. velika večina pomembnejšega hardvera poleg kamere je pa itak v samem SoCju. a bi folk raje SoCje razdrl v posamezne komponente, da bi si grafične in wifi module upgradal (pa pol kupil ruzak za prenašanje telefona)?

Dzhimen ::

trnvpeti je izjavil:

>Če bi se nehali zaletavati v nepomembne detajle in poizkušali dojeti bistvo, bi tudi bil svet malo lepši...
zakaj si potem poskusal(oz si celo hypal) nepomembne(1:800) , a zelo extremne detajle, potegniti v bistvo?


Če nisi sposoben razumeti prebranega oz. ne veš o čemu teče debata, daj se prosim zadrži s komentarji.

No, da povzamem da boš lahko še ti za spremembo kaj konstruktivnega pripomogel k debati...
Nekdo je trdil, da vsi menjavamo telefone na 3 leta in da je najmanj kar lahko narediš da kupiš vsake toliko en telefon prejšnje generacije za 300€. To je sicer res za določen tip mobilnega uporabnika. Za druge je spet nuja met vsako leto nov flagship za 800€, večini pa je čisto dovolj en povprečen telefon ki je praktično zastonj in ti lahko zdrži krepko čez 3 leta. In tu sem podal primer med drugim tudi sebe, ki mam telefon za katerega sem odštel 1€ in si upam trdit da ga kljub temu uporabljam in izkoriščam bolje kot povprečen uporabnik najnovejše android mašine.

pirlo ::

7982884e je izjavil:

sploh ne vem, kakšne module bi folk hotel.
današnji smartphone ni modularna zadeva ampak je prepletena v božjo mater. še kamere ne bi mogel konkretno upgradat, brez da bi za to spisal en kup hudo omejujočih standardov. za hitro polnjenje nucaš primeren procesor. velika večina pomembnejšega hardvera poleg kamere je pa itak v samem SoCju. a bi folk raje SoCje razdrl v posamezne komponente, da bi si grafične in wifi module upgradal (pa pol kupil ruzak za prenašanje telefona)?

Ja in ne. Saj vsaka taka komponenta ima lahko zraven svojo vezje. Npr. Apple za gibanje (šteje korakov in podobno) uporablja namensko čipovje. Zakaj ne bi bil to svoj modul? Podobno bi se lahko dodalo dodatne module za varnost. Odvisno od osebe kaj hoče.

boolsheat ::

To z nekimi moduli ne gre reševati, gre enostavno za fizično premale zadeve, da bi jih lahko menjaval na napravi, ki mora biti zelo kompaktno in trdno narejena, ker se ves čas s sabo nosi. Če imaš pa ge velile module si pa spet omejen s količino modulov...


Potem spet kakšno prednost ti prinaša, da nekaj priključiš fizično na telefon v prinerjavi s samostojnimi rešitvami (ki imajo lahko svoje baterije in brezžično komunicirajo s telefonom)...

pirlo ::

boolsheat je izjavil:

Potem spet kakšno prednost ti prinaša, da nekaj priključiš fizično na telefon v prinerjavi s samostojnimi rešitvami (ki imajo lahko svoje baterije in brezžično komunicirajo s telefonom)...

Da ni ekstra fizična naprava. Če imaš modul z večjim objektivom ga priklopiš gor in pretvoriš telefon v super duper fotoaparat s sinhronizacijo slik v cloud, obdelavo slik, možnostjo deljenja na vsa socialna omrežja,.... vse z ene naprave. Če imaš pa fotoaparat mu moraš sd kartico kopirat na računalnik, polnit s še enim ekstra polnilcem... ni tak praktično, saj rabiš zraven še ene par sd kartic ali pa računalnik in dodaten polnilec. Enim sicer to bolj odgovarja, da imajo ločene naprave za vsako stvar. Odvisno od pogleda.
Bomo vidli kaj bo prinesla prihodnost :)

Pithlit ::

Pirlo: maš wifi na fotoaparatih... znajo kar lepo delat to. Pa wifi SD kartice tudi poznamo.
Life is as complicated as we make it...

zeleni ::

trnvpeti je izjavil:

ne se razburjat
ce trdis, da je telefon 1eur, potem to velja, da grem jz(ali en drug) na telemach, in ga dobim za 1eur
bo slo?


Kaksen telefon je za 1e? Mogoce bi jih vzel nekaj, za kak projekt. Pa se ceneje je od powerbanka. Vrzem v torbo se 2 taka telefona s polno baterijo, pa imam za nekaj dni.
V koncni fazi tudi ce jih samo razdrem pa pogledam kaki so notri. Za 10e bi imel dosti zabave vsaj za kako popoldne.

Thuban ::

in boš plačeval x naročnin mesečno za x telefonov za "1" €?

samo ne potem pisat kak car si z lumio 535.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

zeleni ::

Takoj vzamem 535. Je dober telefon. Za 1e bi jih vzel verjetno se prevec.

Ampak ne z narocnino. Imam ze telefon in narocnino :)

7982884e ::

pirlo je izjavil:

7982884e je izjavil:

sploh ne vem, kakšne module bi folk hotel.
današnji smartphone ni modularna zadeva ampak je prepletena v božjo mater. še kamere ne bi mogel konkretno upgradat, brez da bi za to spisal en kup hudo omejujočih standardov. za hitro polnjenje nucaš primeren procesor. velika večina pomembnejšega hardvera poleg kamere je pa itak v samem SoCju. a bi folk raje SoCje razdrl v posamezne komponente, da bi si grafične in wifi module upgradal (pa pol kupil ruzak za prenašanje telefona)?

Ja in ne. Saj vsaka taka komponenta ima lahko zraven svojo vezje. Npr. Apple za gibanje (šteje korakov in podobno) uporablja namensko čipovje. Zakaj ne bi bil to svoj modul? Podobno bi se lahko dodalo dodatne module za varnost. Odvisno od osebe kaj hoče.

kam ga boš pa vtaknil, ta nepotreben in nišen modul?
boš mel v telefonu zevajočo luknjo, al bo treba en drug nepotreben in nišen modul odstranit, da bo plac?

te stvari so danes že v midrange telefonih out of the box. noben se ne bo šel zajebavat z razdiranjem telefona in nekimi zamenljivimi moduli, če lahko v 300€ flagshipu dobi vse out of the box, pa še zgleda fancy.

boolsheat ::

pirlo je izjavil:

boolsheat je izjavil:

Potem spet kakšno prednost ti prinaša, da nekaj priključiš fizično na telefon v prinerjavi s samostojnimi rešitvami (ki imajo lahko svoje baterije in brezžično komunicirajo s telefonom)...

Da ni ekstra fizična naprava. Če imaš modul z večjim objektivom ga priklopiš gor in pretvoriš telefon v super duper fotoaparat s sinhronizacijo slik v cloud, obdelavo slik, možnostjo deljenja na vsa socialna omrežja,.... vse z ene naprave. Če imaš pa fotoaparat mu moraš sd kartico kopirat na računalnik, polnit s še enim ekstra polnilcem... ni tak praktično, saj rabiš zraven še ene par sd kartic ali pa računalnik in dodaten polnilec. Enim sicer to bolj odgovarja, da imajo ločene naprave za vsako stvar. Odvisno od pogleda.
Bomo vidli kaj bo prinesla prihodnost :)


Spregledal si "brezžično komunikacijo s telefonom" v mojem postu. Torej v smislu samostojnih naprav, ki pa vseeno lahko delujejo kot brežični oz. stični modul za telefon.

Res je dodatna naprava za zravno nosit, ampak je pa taka naprava lahko veliko zmoglivejša kot tisti modul, ki je fizično/oblikovno zelo omejen - telefon z ogromnim štrlečim objektivom ni neka praktična zadeva, če pa ga odstraniš imaš pa spet dve napravi za okol nosit.

Zgodovina sprememb…

McMallar ::

Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

mailer ::

Govora je o Motorolinih telefonih, ki bodo uradno v sredini novembra dostopni tudi pri nas.

Na voljo bodo tudi cenejši modeli (Moto E in Moto G), bolj zanimivi pa so dodatki, ki sedejo na modele Z. Pri Lenovu jih imenujejo MotoMods, gre pa za dodatke, ki jih le enostavno "prilepimo" na zadnjo stran telefona in že delujejo. Na mestu jih drži močan magnet, za povezavo pa poskrbijo kontakti na zadnji strani telefona. V praksi smo preizkusili tak barvni pokrov, zvočnik (JBL), video projektor in optični objektiv (Hasselblad!), zdi pa se nam, da bo še najbolj uporabna kar - dodatna baterija, ki stane 70 evrov. Mimogrede, Lenovo zagotavlja, da bodo dodatki združljivi za vsaj dve generaciji telefonov, proizvajalcev, ki naj bi izdelovali nove, drugačne dodatke, pa je menda okoli 30.


Kakšna je sploh razlika med zgornjim citatom in projektom ara?

Vir citata: revija Monitor
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Googlov projekt Ara se odmika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9834255 (28260) mailer
»

Are ni več

Oddelek: Novice / Android
3610535 (7430) roli
»

Project Ara ali modularni pametni telefon gre na test v Portoriko (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9227818 (19747) kpkp
»

Project ARA

Oddelek: Mobilne tehnologije
363880 (2504) Qushaak

Več podobnih tem