» »

Katere 18650 (in polnilec)

Katere 18650 (in polnilec)

«
1
2

Jst ::

Imam problem.

Ko sem kupil vaping napravo, sem kupil zraven še Sony VTC4 2 baterije, ki pa mi ne zdržijo skozi ves dan. Recimo če jih polne začnem uporabljati ob 6ih zjutraj, so ob sedmih-osmih že prazne.

Prebral sem na na večih virih, da treba paziti, da ne dobiš ponaredke. Torej, jaz bi rad kupil čimboljše 18650 baterije in mogoče še en pošten polnilec. Na "vaper" straneh so baterije in polnilci blazno dragi. Na ali/fasttech/banggood/.. pa z veliko verjetnostjo dobiš ponaredke.

Bi mi kdo svetoval, kje naj kupim?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

koyotee ::

Js mam še ene 4 komade Samsung INR1865025r 2500mah/20A
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Tilen ::

Se pravi ni ti všeč, da so originalne baterije drage, ponaredkov pa ne bi uporabljal, ker so slabi? Nerodna reč.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

koyotee ::

Ponaredkov baterij je zelo zelo zelo malo. Več je slabih baterij samih po sebi, razne karkoliFIRE znamke.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

st0jko ::

Lahko kaki link do vaping naprave?
keks?

FX6300B ::

koyotee je izjavil:

Ponaredkov baterij je zelo zelo zelo malo. Več je slabih baterij samih po sebi, razne karkoliFIRE znamke.

poglej na aliexpress ultrafire 8-O 9800mah??? čeprav če ima 500mah je ok , takih ni malo ampak ogromno, originalne ultrafire naj bi bile ok in piše da delajo samo do 3000mah na njihovi spletni strani
May the force be with you!

connel ::

HAHA, ponaredkov je OGROMNO, še od "dobre" trgovine z lahkoto prejmeš ponaredek. Škoda ker nimam več linka za te baterije, en model jih redno testira.
Ni ravno to kar sem iskal, so pa podobni testi - http://www.best18650battery.com/

Edit: našel - https://www.e-cigarette-forum.com/forum...

Drugače pa, več W boš kuril, več boš uporabljal, prej bodo baterije prazne. VTC4 so čisto v redu baterije oz. odlične. Kupi extra set kjer si te, ki jih že imaš pa je to to.

There are ONLY 5 manufacturers. Aspire being the newest, with Sony, LG, Samsung and the Leader Panasonic the rest are simply rewraps of the subsequently lower grades on those 5 production lines Bins A-E A being the best and gets the company TM logo the rest as I mentioned are wrapped by those other companies that purchase from the B-D bins. So in other terms those FAKE Ultrafires are not even Ultrafires lol.

jype ::

Sem preizkusil:



Okoli 1100mAh.

Mogoče so jih originalno prodajali v škatlah po 8 :)

koyotee ::

FX6300B je izjavil:

koyotee je izjavil:

Ponaredkov baterij je zelo zelo zelo malo. Več je slabih baterij samih po sebi, razne karkoliFIRE znamke.

poglej na aliexpress ultrafire 8-O 9800mah??? čeprav če ima 500mah je ok , takih ni malo ampak ogromno, originalne ultrafire naj bi bile ok in piše da delajo samo do 3000mah na njihovi spletni strani


Ponaredek bi bil, če bi jih prodajali pod takšnim imenom, ki že obstaja, tako pa so vse FIRE baterije znamka zase. Res da so ponavadi najmanj 3x manjše kapacitete, kot je na njih navedeno. Dobiš pa tut dobre, npr. Trustfire.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

darkolord ::

Seveda obstajajo ponaredki vseh bolj znanih brand baterij. Tisti ovitek jim je pa res najlažje sprintat in prodajat za 5x ceno.

koyotee ::

No dej, a mi lah linkaš prosim do ponaredkov.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

darkolord ::

Lahko ti dam link do ovitkov. In ja, piše gor tudi Samsung, samo je sfotošopano (klik).

koyotee ::

Mislil sem baterije, ne ovitke.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

hojnikb ::

kupiš kako fuč baterijo od laptopa. Ponavadi se najde kak par celic, ki so še vedno dobre. In tam običajno niso noter čungalunga znamke.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

darkolord ::

koyotee je izjavil:

Mislil sem baterije, ne ovitke.
Katerekoli generične baterije z zgoraj linkanimi ovitki.

Ne naročam ponaredkov, tako da ti žal ne morem dati link do kakšneg "trusted" prodajalca ponarejenih baterij.

koyotee ::

Sem naročil sigurno 300+ baterij, in še nisem dobil ponaredka.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Jst ::

Tilen je izjavil:

Se pravi ni ti všeč, da so originalne baterije drage, ponaredkov pa ne bi uporabljal, ker so slabi? Nerodna reč.



Ne. V "Vaping shopih" so te baterije drage. Na Gearbest/Fasttech/... so poceni, a jih ne bi tam kupoval. Imajo jih v Conradu, Nitecore 18650 2300 mAh za 23UER. Eno. To se mi zdi malce drago, ker imajo na Amazonu dve Samsung 2600mAh za 11EUR. Jaz sem pa dal za Sony VTC4 10EUR za eno. Torej cene so "all over the place."

Za druge tehnične trgovine v Sloveniji razen Conrad pa ne vem. Zato sprašujem.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Jaz sem prepričam, da so Sony VTC4, katere imam dve v Cuboidu, ali ponaredek ali slaba kvaliteta. Kolegica ima Kangertech Kbox, ki ima samo eno baterijo (LG) in ji zdrži ves dan. Res, da manj tekočine pokuri, ampak takšna razlika mi je pa sumljiva.

Torej: Kje in katere naj kupim? Če mi priporočate še polnilec, bom bil še bolj hvaležen, ker so tudi polnilci od 10 do 150 EUR.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jinto ::

Jst ::

Pa še nekaj: glede na ta PDF s specifikacijami za VTC4, so moje dosti bolj švoh.

https://www.powerstream.com/p/us18650vt...

Jinto: Hvala za link. Malo sem skeptičen, da so "LG INR18650-MJ1 3500mAh" res 3500mAh, ampak za 5EUR na komad, tudi če so tretjino manj, torej 2300mAh, so super. Ampak res samo 5 EUR? Kaj je to "normalna" cena?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Jinto ::

So med cenejšimi ponudniki v evropi, če ne najcenejši.
Mislim da je vse original, sem samo eno 26650 tu kupil za svetilko (KeepPower), nimam pa orodja za testirat,

Nekdo je tam v komentarjih napisal:
The cells provide approximately 2900mAh, so less than what it says.

6151 ::

3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

OZZY ::

Dobro se obnesejo tudi LG INR18650-HG2 3000mAh - 20A .. imam doma za svetilko.. Po mojem ti bi zadostovale, saj je 20Y in kapaciteta je tudi boljša.
Go with the flow.

FX6300B ::

koyotee je izjavil:

FX6300B je izjavil:

koyotee je izjavil:

Ponaredkov baterij je zelo zelo zelo malo. Več je slabih baterij samih po sebi, razne karkoliFIRE znamke.

poglej na aliexpress ultrafire 8-O 9800mah??? čeprav če ima 500mah je ok , takih ni malo ampak ogromno, originalne ultrafire naj bi bile ok in piše da delajo samo do 3000mah na njihovi spletni strani


Ponaredek bi bil, če bi jih prodajali pod takšnim imenom, ki že obstaja, tako pa so vse FIRE baterije znamka zase. Res da so ponavadi najmanj 3x manjše kapacitete, kot je na njih navedeno. Dobiš pa tut dobre, npr. Trustfire.


Ultrafire dela baterije njihove originalne naj bi bile OK potem imaš pa na kitajskem cel kup ponarejevalcev ki pod istim imenom Ultrafire tržijo ponaredke ki naj bi imele neke astronomsko visoke kapacitete, npr 9800mah tu imaš pa si preberi ultrafire.net
May the force be with you!

koyotee ::

FX6300B je izjavil:

koyotee je izjavil:

FX6300B je izjavil:

koyotee je izjavil:

Ponaredkov baterij je zelo zelo zelo malo. Več je slabih baterij samih po sebi, razne karkoliFIRE znamke.

poglej na aliexpress ultrafire 8-O 9800mah??? čeprav če ima 500mah je ok , takih ni malo ampak ogromno, originalne ultrafire naj bi bile ok in piše da delajo samo do 3000mah na njihovi spletni strani


Ponaredek bi bil, če bi jih prodajali pod takšnim imenom, ki že obstaja, tako pa so vse FIRE baterije znamka zase. Res da so ponavadi najmanj 3x manjše kapacitete, kot je na njih navedeno. Dobiš pa tut dobre, npr. Trustfire.


Ultrafire dela baterije njihove originalne naj bi bile OK potem imaš pa na kitajskem cel kup ponarejevalcev ki pod istim imenom Ultrafire tržijo ponaredke ki naj bi imele neke astronomsko visoke kapacitete, npr 9800mah tu imaš pa si preberi ultrafire.net


Ne, ultrafire ne dela dobrih baterij, pika.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Jst ::

li6151: OK, bom kupil štiri.

Sedaj bi pa rad en pošten polnilec. Sam sem naletel na enega, ki ima ceno od 20 do 60 EUR, odvisno od trgovine. Rad bi, da vsako baterijo obravnava posebej - veliko za 10-20 EUR je namreč takšnih, pri katerih moraš filati po parih.


---

Mogoče so pa moje Sony VTC4 dobre, samo jih Cuboid ne zna pošteno nafilati. Čeprav, po drugi strani, če uporabim dve od drona, mi pa zdržijo skoraj dva dni... (so pa LG)

---


Torej, na kaj naj bom pozoren, ko kupujem Li-* polnilec? Cene so, kot sem napisal že za baterije "all over the place". Obstaja kakšna priznana firma? Dal bi pa nekje do 50 največ 70EUR.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

tigrr ::

tole sprobano, dela vredu. ebay

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tigrr ()

tigrr ::

glede akujev, npr. efest imr 18560 deklarirana 2500 ima dejansko cca. 2000 mAh, pri no-name inn podobnih pa je razmerje med deklarirano in dejansko običajno še bistveno slabši.

S polnilcem zgoraj lahko izmeriš dejansko kapaciteto (približno, odvisno, kako maš nastavljene mejo praznenja akuja na napravi).

Če najdeš (oz. kdorkoli drug) kak dober 18650 aku, prosim javte.

darkolord ::

Samsung, LG, Sony, Panasonic/Sanyo imajo deklarirane realne kapacitete.

Assass1n ::

Pa če se ne motim rabiš high discharge baterijo.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Jst ::

Jaz sem linkal PDF, z detajlnimi specifikacijami za Sony VTC4. Nisem strokovnjak, ampak se mi zdi, da so dobre baterije. (In niti malo podobne od mojih "sony vtc4" iz vaper shopa.)

tigrr: Hvala, sem kar naročil ker je tako nizka cena.

edit: baterije bom pa naročil iz linka, ki ga je posredoval Jinto. Hvala.

Slo-tech is the best.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

koyotee ::

tigrr je izjavil:

glede akujev, npr. efest imr 18560 deklarirana 2500 ima dejansko cca. 2000 mAh, pri no-name inn podobnih pa je razmerje med deklarirano in dejansko običajno še bistveno slabši.

S polnilcem zgoraj lahko izmeriš dejansko kapaciteto (približno, odvisno, kako maš nastavljene mejo praznenja akuja na napravi).

Če najdeš (oz. kdorkoli drug) kak dober 18650 aku, prosim javte.


http://lygte-info.dk/review/batteries20...
Ne kvasi neumnosti.
Lp
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

KuntaKinte ::

najbrž si nabasal na ponaredke ali pa kuriš watte na puno,meni na vtc5 ostane skoraj 50 % po koncu dneva,je pa ganz nova,tudi vtc4 mi je nova držala cel dan,po letu in pol vsakdanje uporabe še vedno zdrži več kot pol dneva

kupujem tukaj btw,
http://www.bargainvapour.com/Sony_VTC5_...

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Tukaj je en link do strani, kjer tip testira chargerje:
http://www.lygte-info.dk/info/indexBatt...

Tipi baterij in kapacitete:
List of battery sizes @ Wikipedia
3000mAh+ je fejk, razen če je od znane znamke in s fajn zasoljeno ceno.
Magic

Jst ::

Jaz sem dal za eno Sony VTC4 10EUR. V Cuboid pridejo dve. Kurim jih pri 23-27W. Ne zdržijo celega dneva. Dobrih 16 ur, kje je cel dan...

Drugače so pa "vaper shopi" dobesedno hinavski. Recimo grelne glave, ki jih dobiš 5 komadov v embalaži, jih prodajajo po eno za 4-5EUR. V bistvu bi morali prodajati cel komplet petih. (Na fasttech so okoli 7 EUR - 5 komadov, toliko, kolikor, jih dobiš v embalaži. Zraven je tudi scratch off koda, da vidiš, če je original. In jaz sem dobil originalne, glede na kodo in njihovo spletno stran.)

Potem testne e-tekočine. Za 5 različnih testnih tekočin hočejo ~20 EUR (ali 15, nisem prepričan). V vsaki je 6 ali 8 ml tekočine. Ko "razdreš" embalažo pa vidiš, da piše "NOT FOR SALE" in "FOR PROMOTIONAL PURPOSES ONLY" na veliko na "kartončku", kjer so opisane katere arome in tudi na vsaki flaški.

Ne vem, kako si to lahko dovolijo...

Aja, pa še nekaj: kako za določeno baterijo ugotoviš, koliko mAh ima? Z polnim "charge-om" in potem "discharge"?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Magic1 ::

Točno tako, le s dischargom lahko izveš.
Magic

Jst ::

Sedaj je stanje že takšno, da moram polniti dvakrat na dan. Glede na zgoraj linkan pdf, bi morale "Sony VTC4" baterije delati še kot nove. V pdfju so specifikacije in piše, da ob 10A discharge "60% Min. of Initial capacity at 500 cycles." Jaz jih dischargam z okoli 6A, največ 7 in sem recimo da pri stotem ciklu.

Naročene baterije pa še nisem uporabljal, ker še čakam polnilec.

They sold me some strange crap za fakin' 20EUR.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Slikal s telefonom na hitro v slabih pogojih, ampak se vidi display. Zjutraj odklopil, ura še ni 12 in pol prazne baterije. Pa pol tanka, torej 2ml sem uparil.

Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

koyotee ::

Pod 2.5V ne prazni.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Jst ::

Tisti "volt" samo pomeni, koliko voltaže bo dobil coil.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Magic1 ::

Pri 2.5V liion celica ni le prazna, temveč že kar mrtva. Že pri 3.5V delaš škodo.
Magic

darkolord ::

Magic1 je izjavil:

Pri 2.5V liion celica ni le prazna, temveč že kar mrtva. Že pri 3.5V delaš škodo.
Ne drži.

fikus_ ::

Pod 2,7 V je vprašanje koliko ciklov Li-ion preživi. Pod 2,5V je pa praktično ne zbudiš več. Polnjenje na 3,5 V je pa že loterija, če hkrati polniš več celic vezanih skupaj. Je velika verjetnost, da voltaža ene celice pobegne in bum.

darkolord ::

Ne vem, kaj ste kadili.

Boljše li-ion celice imajo specificiran discharge cutoff na 2,5 V in vsi testi so tudi narejeni s to napetostjo. Polni se pa na 4,2 V.

hojnikb ::

Pod 2,5V je pa praktično ne zbudiš več.

Se, če maš proper polnilc. Ne vedno, ampak gre.
#brezpodpisa

fikus_ ::

Pod 2,5V gre nekaj kemije v tri k..., nekaj je pa še uspeš uporabiti s kvalitetnim polnilcem!

darkolord ::

"proper" oz. "kvaliteten" polnilec je tak, ki polni v CC/CV načinu in ne preseže nastavljenega toka in napetosti. To je vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Jst ::

Tisti screenshot, na katerem na zaslonu Cuboida piše "Volt = 2.71" pomeni samo to, da ko bom pritisnil "Fire", bo coil dobil to napetost pri okoli 7A. To NI trenutna napetost baterij(e) (dve prideta v Cuboid).


---

Kupil sem Sony VTC5A, kot ste mi zgoraj svetovali. Tudi tisti charger. Vse sem že dobil.

Sedaj mi baterije zdržijo več kot dan. Trenutno (uporaba od šestih zjutraj) so več kot na polovici.

XTAR VC4 LED Screen USB Battery Charger, katerega ste mi svetovali, dobro napolni baterije. Hitreje, kot če jih filam v Cuboidu, ampak zdržijo enako. Vseeno jih bom raje filal v Chargerju. Te "kao Sony VTC4" pa tudi če jih nafilam z omenjenim chargerjem, zdržijo pol dneva oziroma ravno en tank (4ml) tekočine.

Edino kar me moti pri tem chargerju je "kao fancy" števci. Grdo zgledajo, ter kar opažam, ne kažejo pravilno. Ker če bi, potem bi VTC4 stare morale zdržati skoraj enako kot nove. Minor disconvenience. Se da display v low power mode, pa je.

Anyway, prodali so mi kao Sony VTC4, dve za 20 EUR, za katere sumim, da niti sami ne vejo, da so crap v primerjavi z Sony VTC5A, katere uporabljam sedaj.

Še slika (vmes sem zamenjal coil, furam na 24W, kar dostavlja z okoli 7A):




---

Vsem hvala za nasvete kaj in kje kupiti.

Want a beer? PM me and I'll buy you a (paypal) drink.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

6151 ::

Jaz sem si tudi ravno danes nabavil 4x VTC5A + Charger, ker sem ravno dobil evic-vtc mini(presenetljivo po 4 delovnih dneh in to z kitajske)
Bom poročal koliko jih bom čez dan porabil, glede na to da v mod gre le 1 :) (bom ga pa verjetno okrog 40-50W gonil na 0,5ohm coilu)
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Jst ::

Zgleda, da se je najbolje izogibati SLO "vaping" trgovin.

1. Prodajajo po eno gralno glavo, a v paketu jih je 5 - s scratch kodo, da preveriš, če je original. (kako si to dovolijo, ne vem...)
2. Prodajajo že pripravljene tekočine, ki so namenjene reklami in na veliko piše "NOT FOR SALE".
3. Prodajajo čudne baterije, za katere najbrž še sami ne vedo, da so ponaredki. (kaj jih naročajo preko ali/...?)
4. Prodajajo nekatere stvari več kot dvakrat dražje, kot so na Amazonu.
5. V eni trgovini je prodajalec tako kretenski, da bi mu morali prepovedati stike z ljudmi za 20 let. (opisano v namenski temi o uparjanju)
6. Nategujejo s cenami tudi za druge stvari. Recimo kit za delanje coilov, ki ga dobiš na Amazonu za 49EUR, oni vsako stvar prodajajo po 50 + 30 + 10 + 10 + 4 + 4 + 1 EUR. (kaj lahko nek "kit" razderejo in prodajajo samo "dele"???)

(nekaj zadnjih točk sigurno ni po "regelceh" države)

So pa nekateri dobronamerni in dobro svetujejo, kaj je najbolje za nas, vaperje. ...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterija 18650

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
447415 (494) FireSnake
»

katero 18650 baterijo kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
549538 (5907) jb_j
»

Baterija kapaciteta

Oddelek: Mobilne tehnologije
101398 (1166) Samael
»

Kje kupiti 21700 baterije?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71545 (1304) Jst
»

Best practices polnenja baterij v gadgetih?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
323298 (2445) Jst

Več podobnih tem