» »

30 let Černobila

30 let Černobila

vostok_1 ::

RIP vsem likvidatorjem, gasilcem, vojakom, reševalcem in vsem drugim, ki so preprečili potencialno res neprijetno situacijo ter seveda vsem preteklim in bodočim žrtvam černobila, for millennia to come.
And also a big "fuck you" vsem neuravnovešenim, tavmatiziranim ideologom 20. st, ki so posredno in neposredno, iz obeh strani zavese, pot taktirko lastnega egoizma in zmotnih prepričanj, odgovorni za kulminacijo do dogodka.

Chernobyl disaster @ Wikipedia


http://www.imdb.com/title/tt2266628/
http://www.imdb.com/title/tt2323535/


Tisti takrat že samozavedajoči in z dobrim spominom, daje kake zgodbe na plan.
  • spremenil: vostok_1 ()

genesiss ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

s1m0n ::

Meni se pa zdi, da so vsi sodelujoči (likvidatorji, gasilci...) žrtvovali svoje zdravje ali življenje v primeru gasilcev za nič. Kaj bi v primeru lahko gasilci sploh naredili? Pogasit tega ne moreš... Edino reševanje ljudi, ki bi še ostali ujeti. Je pa tudi možno, da se sploh niso zavedali v kaj se podajajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

vostok_1 ::

Picture this (namenjeno splošni publiki). Zbudiš se, poješ zajtrk...pol pa potrkajo možje v zeleni kamuflaži, z maskami, pa ti rečejo, da moreš prit pomagat kidat razbitine.
Tri dni kasneje začneš razpadat in umirat v bolečinah, whith nobody around to help you, except some really disinterested hospital staff.

Roko na srce, to je popolnoma nedoumljiv koncept za 95% folka, še posebej milenijcev, ki jim reset iPhona predstavlja največji stres v lajfu.
Sicer lahko bi rekli, da je to dobro...ampak te popolnoma oddalji od realnosti in naredi totalnega nehvaležnega debila.

Priznam, da ko se mal skušam vživet v kožo tistih ljudi, me prav zmrazi in zna bit, da ne bi imel dovolj jajc za se tako žrtvovat.
Resno...dajo ti malo folje, eno medicinsko masko in lopato pa rečejo, da ne smeš bit več kot minuto zunaj na strehi. Fuck...i'd shit my pants. Še posebej ker veš, da boš najvrjetneje umru zelo hladne smrti.

nurse013 ::

V bistvu nismo vedeli za kaj se gre
Nismo se zavedali pomena kaksna je sploh ta nevarnost in kaksne so posledice
:)
you gotta be kidding me...

D3m ::

V njihovo čast grem igrati S.T.A.L.K.E.R Shadow of Chernobyl

:)
|HP EliteBook|R5 6650U|

nurse013 ::

^^se te bo scvrlo
:)
you gotta be kidding me...

D3m ::

Če me ne bo prej dobil Snorkel.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bambam20 ::

s1m0n je izjavil:

Je pa tudi možno, da se sploh niso zavedali v kaj se podajajo.



Seveda niso vedeli. Pa tudi vprašanje, če so imeli sploh opcijo, da bi lahko zavrnili. V tem primeru bi jih čakal zapor v Sibiriji ali pa metek v hrbtenjačo.

D3m ::

bambam20 je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Je pa tudi možno, da se sploh niso zavedali v kaj se podajajo.



Seveda niso vedeli. Pa tudi vprašanje, če so imeli sploh opcijo, da bi lahko zavrnili. V tem primeru bi jih čakal zapor v Sibiriji ali pa metek v hrbtenjačo.


Tilnik je pravilni odgovor.
|HP EliteBook|R5 6650U|

s1m0n ::

Zakaj pa pravijo, da so prav oni preprečili hujše? Kaj hujšega?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Filmi z maščevalno vsebino (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5613494 (5466) kiFni
»

Naslov filma izpred 20-25 leti (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5315418 (14105) STASI
»

Filmi v zaporu!?

Oddelek: Sedem umetnosti
408905 (7651) Donk3y

Več podobnih tem