» »

Prekinjanje VPN povezave, krivec Telemach?

Prekinjanje VPN povezave, krivec Telemach?

bastadu ::

Na lokaciji A imam dve poslovni internetni povezavi, Telemach (kabelski internet) ter T-2 (adsl), na lokaciji B privatni Telemach (kabelska). Med lokacijo A in B imam vzpostavljeno stalno LAN-to-LAN VPN IPSec povezavo, na obeh straneh za povezavo nastavljene Telemach-ove linije, VPN povezava mi občasno pada in je nikakor ne gre več vzpostaviti, na obeh straneh so internetne linije v času nedelovanja VPNja normalno delujoče, kot da mi nekaj zablokira promet med obema lokacijama. VPN se ponavadi spet poveže, ko resetiram router na lokaciji A. Routerja na obeh straneh sta enterprise level, ne neka poceni kitajska čungalunga ...
Sedaj sem zadevo nastavil tako, da se na lokaciji A za VPN uporablja linija T-2 (ki je sicer precej počasnejša od TM) in že več kot teden dni nisem zaznal teh težav z padanjem VPN povezave. Zanima me, ali je mogoče da Telemach namerno ali nenamerno ta promet blokira? Pred časom sem že klical na njihovo podporo, ampak nisem dobil nekega odgovora ...

Maximus ::

Ni nujno da promet blokirajo. Lahko pride do tega, da povezava nekoliko zaniha in se SPI-ji več ne ujemajo na obeh koncih, zraven pa routerja ne počistita SA-jev. Imaš mogoče vklopljen Dead Peer Detection? Če ne, priporočam vklop le tega.

#000000 ::

Baje je telemah pred meseci vspostavil tki. blokiranje paketkov, vse kar ni njegovega (plačljivega) se počasi a sigurno ustavlja, pravim da samo BAJE ker nisem 100% se mi pa dozdeva, ko berem izkušnje iz tujine, pri vpn naj sicer naj nebo šlo blokirat ampak če nekako im uspeva, so zblokirali da noben skor več ne uporabllja druge sip telefonije na telemahu kot njihovo, jest jo sicer lahko še vedno ampak tudi to ne bo večno, kako pa naj ostane tajna, dokler ne menjam providerja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Omrežna vrata (porti)

Oddelek: Omrežja in internet
386447 (4876) Daniel
»

Telemach in porti za SIP ?

Oddelek: Omrežja in internet
456823 (5253) #000000
»

povezava delovnih mest med sabo(različni kraji)

Oddelek: Omrežja in internet
193532 (2925) čuhalev
»

Point-to-point internet po optiki ali bakru

Oddelek: Omrežja in internet
71341 (1183) Bakunin
»

Prekinjanje VPN povezave

Oddelek: Omrežja in internet
212265 (1915) ircr

Več podobnih tem