» »

Tesla 3

Tesla 3

Temo vidijo: vsi
««
151 / 175
»»

Gagarin ::

in zakaj ti je potem žal da si premalo kupil, če laho danes kupiš po 765?

kow ::

Osebno mislim, da bi Tesla lahko tolkla vecjo izgubo in trosila ekstra milijardo na leto za boljse storitve/mrezo.

Machete ::

Gagarin je izjavil:

in zakaj ti je potem žal da si premalo kupil, če laho danes kupiš po 765?


Ker do eur natančno ciljati dno je težko (skoraj nemogoče, razen po sreči?) in nepomembno, če misliš holdat malo dlje. Obremenjevanje za trejde +-10, 50 eur+ razlike, je za trejderje. Žal mi ni več, ker sem po tistem še dokupil. Low pa je preteklost in zamujen. Za sedaj je dovolj, vseeno je blizu ath kupiti dokaj brezbrižno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

DamijanD ::

Ker sem bolj bos na tem področju: Tesla sama verjetno nima nič od tega, če je cena delnice visoka?

Machete ::

Nima nič od česa točno?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Okapi ::

DamijanD je izjavil:

Ker sem bolj bos na tem področju: Tesla sama verjetno nima nič od tega, če je cena delnice visoka?

Ima. Če hoče nov denar, recimo za novo tovarno, lahko izda nove delnice (ali proda del obstoječih) in zanje več iztrži. Poleg tega lahko z delnicami, če so dovolj vredne, poplača del dolgov.

WarpedGone ::

Tesla trenutno sedi na cca 6 milijardah keša, kar pokrije cca 2 novi GF.
Uraden vir.

O izdaji novih delnicah sanjajo predvsem mrhovinarji, ki so trenutno dolžn okrog 25 milijonov delnic, katere so si sposodl in prodal. Ko bo treba kupt in vrnit, bo njihova zguba nekaj nižja, če Tesla na trg lansira vsaj nekaj dodatnih kosov.

https://www.marketwatch.com/story/tesla...
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Ee vpoklic in stoječa kitajska tovarna. Čas za jačanje pozicij.

https://seekingalpha.com/news/3541466-t...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

WarpedGone ::

"En vpoklic" je tipa "you do not have to do anything".
"Stoječa" kitajska tovarna pa je s proizvodnjo štartala v ponedeljek, 10.02.2020.

To dobiš, če verjameš seekingalpha ki je eno glavnih orodij šorterjev za delanje profita s širjenjem neumnosti.
Zbogom in hvala za vse ribe

Machete ::

WarpedGone je izjavil:

"En vpoklic" je tipa "you do not have to do anything".
"Stoječa" kitajska tovarna pa je s proizvodnjo štartala v ponedeljek, 10.02.2020.
To dobiš, če verjameš seekingalpha ki je eno glavnih orodij šorterjev za delanje profita s širjenjem neumnosti.


Ne poznam strani, samo tračarsko sem preposlal od kolega linkanje.
*Sicer pa je slabo, da rahlo pada, kljub temu, da to ni res. Je pa vsaj rahlo nihanje :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

WarpedGone ::

TSLA spada v skupino delnic, kjer je spremljanje dnevnih nihajev zgolj šport.

Zaenkrat je še močno pod vplivom MM, da cuzajo procente z manipuliranjem opletanja in naked shortanjem (prodaja dalenic, katerih si niso niti sposodl).
Poglej zadnjih pol leta... Buy&Hold, vse ostalo je loterija kjer zlahka fašeš negativni dobitek.

Glede coveringa shortanih delnic: NASDAQ short interest:
- zadnji maximum je bil poročan na 15.10.2019, ko je bilo shortano 37,1 milijona delnic, cena ob zaprtju: $257.89
- zadnje poročilo je za 31.01.2020, ko je bilo shortano še vedno 22,7 milijona delnic, cena ob zaprtju: $650.57

Short interest je padel za 14,4M delnic, oz 39%, medem ko je cena šla gor za +153% (i.e. krat 2,53).

Naivna matematika kaže, da se bi lahko ob naslednjem padcu Short interesa za enakih 14,4M kosov cena dvigna na $1650. Ampak stvari seveda ne delujejo tako ... vsaka naslednja delnica je dražja, lahko tudi eksponentno dražja.

Nakazuje se StarLink IPO ... predstavljajte si, da Elon doseže predkupno pravico za tesline delničarje... masaker.
Zbogom in hvala za vse ribe

Vazelin ::

W1: jaz ti priporočam, da sproti prodajaš svežnje. Ko je market cap skoraj največji v avto industriji veš, da je čas za delni cashout
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

WarpedGone ::

Ne, tega pač ne veš, le špekuliraš na podlagi pogleda nazaj in vlečenjem analogij z XY stvarmi.
Kar drži, dokler enkrat ne drži.

Največji kiks, ki ga lahko narediš je še, prezgodnja prodaja.
Jaz nimam pojma, kdaj je pametno prodajat zato bom prodajal ko bom v to prisiljen - ko bom nucal keš in nič prej.

Glede "delni": čist brezveze.
Njegov maksimalni doseg, ko ti super rata, je kvečjemu nekaj deset procentov profita.

Moj interes ni v nekaj deset procentih, moj interes je, da mi bo praktično vseeno za točen mnogokratnik.... al sm naredu x15 al x20 se pozna samo v matematki, v mojem življenju bol malo. Delni kešout bo komot kriv da bo samo x5.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Glede predvidljivosti: Tesla Announces Offering of Common Stock
No, I did not forsee it ...
Zbogom in hvala za vse ribe

Okapi ::

:))
Jaz sem pred tremi dnevi omenil možnost prodaje novih delnic. Warpijev komentar:

WarpedGone je izjavil:

Tesla trenutno sedi na cca 6 milijardah keša, kar pokrije cca 2 novi GF.
O izdaji novih delnicah sanjajo predvsem mrhovinarji, ki so trenutno dolžn okrog 25 milijonov delnic, katere so si sposodl in prodal.

Toliko o tem, komu se kaj sanja.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Zheegec ::

Tesla gre spet po svež denar, tokrat $2 miljardi.

"Tesla to issue about $2 bln of common stock

Tesla says CEO Elon Musk will participate in equity raising by buying up to $10 mln of stock

Tesla says board member Larry Ellison will buy up to $1 mln of stock

Tesla to use proceeds of equity raise to bolster balance sheet, for general corporate purposes
"


2,923 days since Elon Musk said Tesla will never need to raise capital again. (2/12/2012)
"Tesla does not need to ever raise another funding round."
Elon Musk, quoted by John Voelcker in Green Car Reports


2,694 days since Elon Musk raised $195.7M in common stock. (9/28/2012)
2,464 days since Elon Musk raised $313M in common stock. (5/16/2013)
2,464 days since Elon Musk raised $600M in convertible notes. (5/16/2013)
2,177 days since Elon Musk raised $2B in convertible notes. (2/27/2014)
1,645 days since Elon Musk raised $652.2M in common stock. (8/13/2015)
1,359 days since Elon Musk raised $1.4B in common stock (excluding Musk's $600M sale). (5/25/2016)
1,429 days since Elon Musk raised $350M in common stock. (3/16/2016)
1,064 days since Elon Musk raised $850M in convertible notes. (3/16/2017)
910 days since Elon Musk raised $1.8B in high yield notes. (8/17/2017)
287 days since Elon Musk raised $850M in common stock. (5/2/2019)
287 days since Elon Musk raised $1.2B in convertible notes. (5/2/2019)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

kow ::

Zigec se je vrnil, lol.

Machete ::

Bo panika čez pol ure? Jaz sem ravno vstopil, ne želim ravno takoj opekline.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kow ::

Odvisno kako trg to interpretira. Lahko interpretira kot zigec, lahko pa kot povecevanje investicij in je to nekaj pozitivnega. Kdo bi vedel.

pirat ::

Machete je izjavil:

Bo panika čez pol ure? Jaz sem ravno vstopil, ne želim ravno takoj opekline.

Zaradi izdaje novih delnic bo vpliv obstoječih delničarjev na glasovanje seveda proporcionalno zmanjšan, zato se trg na izdajo novih delnic običajno odzove s padcem vrednosti obstoječih. Pre-market kaže cca. 5% dol. Je pa tole Tesla, kjer običajne tržne zakonitosti ne veljajo vedno, tako da bomo videli.

kow ::

Ce bodo 2 milijardi vrgli v baterije, je to zame bullish, ker so se vedno 100% all in.

Zheegec ::

kow je izjavil:

Odvisno kako trg to interpretira. Lahko interpretira kot zigec, lahko pa kot povecevanje investicij in je to nekaj pozitivnega. Kdo bi vedel.

Po njihovih lastnih besedah je to (ponovno) za denarno blazino, tako kot njihov financial raise skoraj eno leto nazaj. Še ~dva tedna nazaj so trdili, da capital raise nima smisla in ga ne bo. Pričakujem, da bo šla cena delnice gor, kot gre vsakič ko se izkaže, da se je Elon lagal :)

Martin Viecha -- Senior Director of Investor Relations

Okay. The next question from institutional investors is, given the recent run in the share price, why not raise capital now and substantially accelerate the growth in production, i.e., build the Gigafactories, investment in Supercharger and customer service?

Elon Musk -- Co-Founder and Chief Executive Officer

Well, we're actually spending money as quickly as we can spend it sensibly. So if there's any sensible way to spend money, we're spending it. There is no artificial hold back on expenditures. Anything that I see that is what looks like it's got good value for money, the answer is yes immediately. But we're spending money I think efficiently and we're not artificially limiting our progress. And then despite all that we are still generating positive cash. So in light of that, it doesn't make sense to raise money because we expect to generate cash despite this growth level. Zach?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Gagarin ::

ti nimaš pojma, Musk je proaktiven, stvari se premikajo urno, kaj se ne bi tedensko.

kow ::

Zigec, tip se res rad naredi neumnega (beri: laze) Ve, da se lahko vedno izgovarja na spremenjene okoliscine. Pac reces, da te skrbi coronavirus in potencialna globalna recesija. Recimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Zheegec ::

Bolj ujemanje trenutka, ko je cena delnice noro noro napihnjena.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

WarpedGone ::

In to je slabo ker?
Zbogom in hvala za vse ribe

codeMonkey ::

Slabo edino ce si konkurent in ostanes brez se kaksnega kljucnega dobavitelja.

Okapi ::

Pa še finančni šerifi jim še kar dihajo za ovratnik.>:D

On December 4, 2019, the SEC (i) closed the investigation into the projections and other public statements regarding Model 3 production rates and (ii) issued a subpoena seeking information concerning certain financial data and contracts including Tesla's regular financing arrangements. Separately, the DOJ had also asked us to voluntarily provide it with information about the above matters related to taking Tesla private and Model 3 production rates.

Cruz ::

Machete je izjavil:

Bo panika čez pol ure? Jaz sem ravno vstopil, ne želim ravno takoj opekline.
Nikoli se ne pridruži hypu oz. vsaj ne vloži ogromno denarja.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

WarpedGone ::

Unstoppable Tesla Rally?


P.S. 2nd higest close price: $804
Zbogom in hvala za vse ribe

kow ::

@cruz
Bedarija. Vedno oceni podjetje (razpon cene). v samem bistvu: kupuj, ce je vrednost nizja od ocene oz. prodajaj, ko je visja.

Cruz ::

kow je izjavil:

@cruz
Bedarija. Vedno oceni podjetje (razpon cene). v samem bistvu: kupuj, ce je vrednost nizja od ocene oz. prodajaj, ko je visja.
Tudi res. Ampak, ko še na 24ur pišejo o delnici, kriptovaluti, je potrebno dati lisice na roke.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

kow ::

Se 100p ne strinjam. Drzi se svojih pravil/ocen in ignoriraj kratkorocni/srednjerocni sum. Je pa res, da se nimamo nekega mehanizma za vrednotenje kripta, tako da .. za kripto se delno strinjam.

Poleg tega. Ne beri 24h ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

rkobarov ::

The Truth About Electric Cars Biggest Problem
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

feryz ::

Včeraj je hotel en s črno trojko mojo zafiro nadmudriti na ljubljanski obvoznici.
Pa se je malo uštel. Bi se moral stegniti za tisto ludicrus opcijo, če bi hotel, da bi mu to uspelo.

jype10 ::

Oooo, feryz je jokal, ker ga je nekdo prehitel z avtomobilom, ki ne smrdi!

Machete ::

Saj ga ni. 750d ne prehitiš kar tako za zjutraj. :))
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

hojnikb ::

ma dj,to tunan golf r kamot prehiti >;)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

feryz ::

Saj zafira se počasi poslavlja. Da ne bo pomote, je strašansko dober stroj, praktično brez konkurence trenutno.
Le podhranjen je. Šmrk.
Zdaj švicam kot konj, kaj mi je kupiti. Bužđet imam namreč omejen. Samo en četrt.

Utk ::

Tisto kar ti rabiš, se ne da kupit.

hojnikb ::

> Zdaj švicam kot konj, kaj mi je kupiti. Bužđet imam namreč omejen. Samo en četrt.

Maybach, kakopak.
#brezpodpisa

feryz ::

Evo, sem nazaj od dilerja. Čas se mi hitro izteka.
Moj motor gre počasi ven iz produkcije, V12 takisto.
Zdaj mi mrzlično iščejo 760-tko, skrajšano M verzijo, seveda. Bi bilo malo preveč perverzno, če bi se v podaljšani karjoli vozil naokrog. Plus nepraktično, je res predolga.
Čeprav je zaradi udobja tudi mikavna. Lebdeča ladja.

Gagarin ::

Kaj si kmetavz... Kup si tole, ti bo še bolje pristajalo:
https://www.caranddriver.com/reviews/a2...

dj_uro ::

hojnikb je izjavil:

ma dj,to tunan golf r kamot prehiti >;)

ne žalit golfa =)
vw-klub.si

feryz ::

Gagarin je izjavil:

Kaj si kmetavz... Kup si tole, ti bo še bolje pristajalo:
https://www.caranddriver.com/reviews/a2...
Jaz sem na selu doma.
Se moram vseeno zlit z okolico. Tole ni baš v kontekstu.
Čeprav je še vedno znotraj buđeta.

Gagarin ::

Ja sej, le kaj piše v Cambridge slovarju za poshness:

Although he prided himself on his poshness, he was at heart spectacularly vulgar.

Ti bi pasalo kot ata na mamo...

feryz ::

Pod črto, avtomobili so ogrožena, hitro izumirajoča vrsta. Kar je žalostno.
Ostali bodo turbo ena nula malni in Tesle. In milijonske pošasti.
Future is not bright.
Zato se mi tudi malo mudi.

hojnikb ::

dj_uro je izjavil:

hojnikb je izjavil:

ma dj,to tunan golf r kamot prehiti >;)

ne žalit golfa =)

ne žalim, ampak izpostavljam kak shit je, k morš okol nosit 2t+ teže :)
stock vs stock je 750d nekje tam k golf r
#brezpodpisa

Machete ::

Tule je še vse kar je na izbiro dan danes.. (ps video je v Nemčiji cenzuriran)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

feryz ::

Evo, nov updejt. So me klicali bavarci.
760 ni več. Spljoh ne. Niti M verzije, niti luksuzne L ne. Končan boj.
Ravno tako je konec s 750 in 750D.
Samo še rabljena jajca.
Zamudil sem zadnji vlak.
Edina še realna možnost za novo, je Alpina sedmica. Ima pa zgolj V8 motor, ne V12. Vseeno prileze do 600 konjičev. Kar je zadosten razlog za menjavo. Drug teden mi bodo javili.

Primejati golfa z zafiro!? Ha, ha, ha, ti kar.
««
151 / 175
»»