» »

Tesla 3

Tesla 3

Temo vidijo: vsi
««
150 / 175
»»

Spock83 ::

Vazelin je izjavil:

Trnutno ima Tesla dva minusa:
- ne-dostava v Slovenijo
- ni servisne mreže (oz. vsaj en servis v slo)

Veliko folka tole odvrne. Ko bo to zrihtano bo model 3 no brainer


Ta minus ima tudi Hyundai. Noben v SLO ga ne zna servisirati. Npr. menajva baterije ob okvari.

Gagarin ::

A to pomeni da moraš ob okvari sam peljati Hyundai nekam v tujino na servis? Verjetno (upam) da ne. Verjetno ti vse zrihta slo servis.

Gagarin ::

P.s.: a dans ko je TSLA 10% v minusu oa WO in WS ne bosta nič nabijala o ceni delnice? Sam vprašam...

WarpedGone ::

V konkretnem primeru je tipu odletel cel modul, ki pa predstavlja manj kot 30% kapacitete, zato ga je slo zastopnik zaenkrat odpikal z "to je normalna degradacija".

P.s.: a dans ko je TSLA 10% v minusu oa WO in WS ne bosta nič nabijala o ceni delnice? Sam vprašam...

If you can't take volatility, don't buy our stock.
Nism kupu včeraj tko da bmk. Če bo zopet 200 bom kupoval kar bo šlo, sicer pa si žvižgam.
Tesla danes je boljša firma kot včeraj, tesla jutri bo boljša firma kot danes.

P.S. Trenutnih -10% je še vedno +25% na petek.
Je posebn občutek ko si v enem dvevu pripišeš nekaj letnih plač ... in če boš ob minus nekaj plač jokcal, ... GTFO.
Zbogom in hvala za vse ribe

Gagarin ::

LOL, le zakaj pa ni isto veljalo prejšnje dni ko si vsak dan nabijal o ceni? Če vzamemo konzervativno da je tvoja letna plača 50K recimo, "nekaj" letnih plač je recimo 200K, vzemimo enodnevni skok 15% (pa le popravi me, če je bilo kak dan več), torej praviš da si imel v TSLA cca 1.300.000€? LOL, nabijaj komu drugemu....

Okapi ::

WarpedGone je izjavil:

Je posebn občutek ko si v enem dvevu pripišeš nekaj letnih plač ... in če boš ob minus nekaj plač jokcal, ... GTFO.
Bo poseben občutek tudi čez leto ali dve, ko boš ugotavljal, da si včeraj zamudil priložnost za vnovčenje penzije.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Gagarin ::

Ma a ne vidiš da se laže čim usta odpre...

-valvoline- ::

Tesla delnica nima tetherprinterja v ozadju. slej k prej bo delnica pristala tm okrog pozitivne 0.

Okapi ::

Gagarin je izjavil:

Ma a ne vidiš da se laže čim usta odpre...

Verjetno pretirava s številkami, ampak po čem sklepaš, da bi bila letna plača 50k? Ni razloga za sklepanje, da bi imel kaj dosti več kot povprečno plačo. Povprečna letna neto plača je 15k. Nekaj letnih plač je 40-50k, se pravi, če je toliko skok za 15%, bi imel recimo trenutno 250k v delnicah. Vernik v Muska, kakršen je, je čisto lahko vse prihranke vlagal v TSLA. Če je kupoval v povprečju po 200, je torej v nekaj letih vložil dobrih 50k v delnice. Cifre so videti čisto možne.

Gagarin ::

OK, lahko da maš prav, sicer sam plačo zmeraj gledam bruto. Tu smo pa že na ene (ugibam) povprečnih 25 jurjev. Tolk nabija tud o svojem finančnem statusu, (kako že nabija neprestano: da berači ne morejo izbirati, on pa lahko...), tako da sem predpostavljal da ima vsaj ene 4 jurje bruto, kar je nekje 2400 neto če se prav spomnim...

-valvoline- ::

V zda so ponucal svojih 200.000 subvencij tu je s prodajo tesel prakticno konec, Razen ce blefer ne bo ustanovil tesla v2. Tudi chevrolet z boltom je popolnil kvote. Tam bo/do evje prodajal naslednji upravicenci do 200.000 subvencij. Tolk so evji oh in sploh da jih brez subvencij noben nece met, tudi v slo ne.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Gagarin je izjavil:

OK, lahko da maš prav, sicer sam plačo zmeraj gledam bruto. Tu smo pa že na ene (ugibam) povprečnih 25 jurjev. Tolk nabija tud o svojem finančnem statusu, (kako že nabija neprestano: da berači ne morejo izbirati, on pa lahko...), tako da sem predpostavljal da ima vsaj ene 4 jurje bruto, kar je nekje 2400 neto če se prav spomnim...
Če bi imel tako plačo, bi si, vernik v Muska, kakršen je, sigurno privoščil tudi "full self-driving". Kaj pa je ena mesečna plača za funkcijo, ki bo Teslo popeljala do svetovne dominacije? Pa je očitno moral šparati.

-valvoline- ::

Ko so 1x v igri subvencije sploh pa v taksnih zneskih k se casti za nakup ev podaljskov pa se kup drugih ugodnosti je prostega trga konec in prakticno mamo drzavno diktaturo. Not gonna end well i tell ya.

Gagarin ::

Jah tip je patološki lažnivec:

WarpedOne je danes ob 14:21:17 izjavil:

Beggars can't be choosers.
Če si revež tvoj problem ni avto na štrom al na bencin, tvoj problem je da si revež.

Stop being one.

Ne veš kdaj takšen tip govori resnico...

krucymucy ::

Okapi je izjavil:

Če bi imel tako plačo, bi si, vernik v Muska, kakršen je, sigurno privoščil tudi "full self-driving". Kaj pa je ena mesečna plača za funkcijo, ki bo Teslo popeljala do svetovne dominacije? Pa je očitno moral šparati.

Se vedno lahko posodobi naknadno.
Za place imate pa druge teme.

Okapi ::

Ampak zakaj bi čakal, če si lahko privoščiš?

krucymucy ::

6.800€ je enak znesek za nekoga z 1000€ in za tistega s 3000€ mesecno.
V bistvu iz izkusenj vem da ti drugi veckrat pretehtajo za kako stvar ali jo res potrebujejo.

IL_DIAVOLO ::

Cruz je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Cruz je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Se zdaj nisi povedal, zakaj ti gre Musk tako grozno na moski organ.
Seveda sem, prav na tvoj post sem odgovoril enkrat.

Recimo, za začetek:

Cruz je izjavil:

Evo, poglobljen članek o tem "pedo guy" primeru. Dolg, a vreden branja. Me zanima kako ga boste fanboyi zdaj branili.

Da bi me z njim zaprli v sobo za 15 min... >:D

Tesla's billionaire CEO fought a lawsuit over his own bad behavior and won. Elon Musk Can't Lose

https://www.buzzfeednews.com/article/ry...


To pa res ni neka huda zadeva, sploh če pogledaš the bigger picture:

https://www.theguardian.com/technology/...
Kaj točno je "the bigger picture"? "I was just kidding, duh."? Aja, nah, nisem to mislil, mislil sem x. Come on, res verjameš nakladanju v tej novici? P.S. Ta izgovor je uporabil komaj kasneje in ne takoj na začetku. Če bi takoj na začetku, bi še verjel.

Daj preberi raje tisti moj članek.


Da mu je pac zelel dati kajlo, ampak ne ravno na classy nacin.

Meni je to celo smesno(pedoguy lmao), ne pa nekaj tako groznega da bi cloveka sovražil.

You need to calm down for real.

Okapi ::

krucymucy je izjavil:

6.800EUR je enak znesek za nekoga z 1000EUR in za tistega s 3000EUR mesecno.
V bistvu iz izkusenj vem da ti drugi veckrat pretehtajo za kako stvar ali jo res potrebujejo.


:)) Ja, zato vsi vozijo enako drage avte in nosijo enako drage ure na roki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Machete ::

Korekcija je pričakovana, veliko je bilo fomota in ostalih malih ribic, ki so zamujale vlak. RAst ni bila zdrava (+100% v nekaj dneh? brez nekih dramatičnih najav ali izkazov?). Če bo znatno pod 700 bom presenečen. Za okoli 700 jih vzamem še sam za par jurjev, jutri se odločim. Bo spaceX kdaj združil s Teslo? Verjetno ne, v to smer sam ne bi špekuliral z ocenjevanjem prihodnosti Tesle. Musk je izjmeno neugoden lik za 'čitat', vendar mu je vsaj s kitajsko tovarno uspel mali čudež za začetno target proizvedenih kosov. To je bil dokaj zanimiv znak, da zna naredit tudi kak čudež. Imel je kar zanimive kolobocije zadnje leta, pa vse nekako pregural. Na račun koga in česa je bolje, ne vedeti. Gre za krvavi usa kapitalizem na nož. Tu me vest malo bremza, isto kot za vesoljca BEzoza, za katerega so zaposleni smeti.
Kitajska je zelo samosvoja zemlja in ima ogromno svojih lastnih znamk EVjev, ni rečeno, da bodo trojke goltali v neomejenih številkah. Medtem, ko warpi recimo kropi dinozavre, mogoče ne ve, da preko investicij obvaldujejo kar nekaj kitajskih firm EVjev in manjših dobaviteljev, kot tudi kope redkih zemelj. Predvsem bral sem za GM, povezave zdaj ne bom našel. Tudi nafta žal še dolgo ni za odpis, kot tudi ne dinozavri. VW ne misli popuščati, zgolj pogonu samemu se je zadnje par let dajalo mogoče malo preveč veljave in pozabilo, da dinozavri imajo znanje, obrate, supply chain, lobiste, podkupljene prave ljudi, mrežo marketinško, servisno prodajno itd.. Ni to vse kar instant relikt prejšnjega tisočletja, kot bi w1 mogoče rad prikazal. Prelom (osebnih in nekaj avtobusnih) pogonskih agregatov je že res danes tu, ampak tudi v 10-15. letih od modela T, so vsi bolj ali manj ujeli pobeglega Forda in potem zgodovino poznamo. Prelom bo, ko se bo našla rešitev za tovornjake, ladje in letala. Pa vendar na vrh stopnic se res pride s korakom na prvo in potem naslednjo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Cruz ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Da mu je pac zelel dati kajlo, ampak ne ravno na classy nacin.

Meni je to celo smesno(pedoguy lmao), ne pa nekaj tako groznega da bi cloveka sovražil.

You need to calm down for real.
Nope.

Elon Musk Hired A Convicted Felon To Investigate The Cave Rescuer Who Is Now Suing Him

Saj, če bi prebral tisti moj članek, itak ne bi takšnih stvari pisal. Resnica je drugačna, zakaj je nočete priznati, ne vem. Verjetno se bojite, da bi ugotovili, da Jezus ni vstal od mrtvih.

Bi pa rad videl kako bi se ti počutil, če bi ti ultra znana oseba kaj takega javno napisala/obtožila. In kako bi vplivalo na tvoje javno življenje ter kariero.

In vi vlagate upanje v takšnega človeka. :) Vrti vas kot v vrtiljaku.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Machete ::

To s to pedo izjavo je bil absolutno nepotreben brainfart. Ne bi ga pričakoval od najbolj nažganega tipa v mojem domačem bifeju. Res ne vem kaj mu je bilo tega treba, razen, če je psihično bolan za pozornostjo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Okapi ::

Tenu se strokovno reče narcisizem in je pri Musku tako očitno, da še sam na more zanikati.;)
If I am a narcissist (which might be true), at least I am a useful one

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Gagarin ::

@mačeta, za okol 700 jih lahko vzameš zdajle, kaj boš čakal

-valvoline- ::

Ce se bodo na svetovnem nivoju istocasno ukinile ev subvencije tesla gre na 0 do poletja.

Cruz ::

>:D

One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Cruz ::

It's all joke guys!!

When Elon Musk Tried to Destroy a Tesla Whistleblower

On June 20, the company sued Tripp for $167 million. Later that day, Tripp heard from the sheriff's department in Storey County, Nev. Tesla's security department had passed a tip to police. An anonymous caller had contacted the company to say Tripp was planning a mass shooting at the Gigafactory.

When the police confronted Tripp that evening, he was unarmed and in tears. He said he was terrified of Musk and suggested the billionaire might have called in the tip himself.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

-ninja-91- ::

Dober video :D

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::


:D
Original clutch turbo gearbox...
Pac random naziwagen z original km na stevcu.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

tole ni random nazivagen, ampak 1.9 PD. Spravi tolk kilometrov ven iz kakega 1.4tsija :) Ali pre CR 2.0tdi
#brezpodpisa

roCkY ::

krucymucy ::

Tukaj se zbirajo "hejterji"

https://www.facebook.com/groups/3598919...

-valvoline- ::

krucymucy je izjavil:

Tukaj se zbirajo "hejterji"

https://www.facebook.com/groups/3598919...

Haha, k si kupu jugeca si ze vnaprej vedel da mors dodatno izolirat celotno podvozje, se posebej pragi. Here we go again.
Tako slampastega in nepopolnega spricanja se pri zastavi si ne bi upali privoscit. Kje je quality control?
:))

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Saj pravim, polizdelki kar se tice non-EV tehnologije. Tam so pa glavni.

-valvoline- ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Saj pravim, polizdelki kar se tice non-EV tehnologije. Tam so pa glavni.

Se nadaljevanje zgodbe o a4ki z 900kkm, pocevina in podvozje ekstra kljub starosti in kilometrom. :D

Machete ::

To z barvo je precej na meji katastrofe, upam, da se odzovejo čimprej.

Je pa pomembno si postaviti vprašanje. Kaj je v porizvodnji lažje 'popraviti'?
A) slabo karoserijsko zaščito oz. barvanje
B) slab pogonski sklop
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

-valvoline- ::


Hahahahaha, poglejte zice.
:))
Jugecom vsaj zici niso rjavel.

Zgodovina sprememb…

krucymucy ::

Machete je izjavil:

To z barvo je precej na meji katastrofe, upam, da se odzovejo čimprej.

Je pa pomembno si postaviti vprašanje. Kaj je v porizvodnji lažje 'popraviti'?
A) slabo karoserijsko zaščito oz. barvanje
B) slab pogonski sklop


Kdo od trenutnih proizvajalcev ima slab pogonski sklop?

To kaj je lazje popraviti je pa dobro vprasanje, jaz bi rekel B, ker je veliko lazje menjat komponento, dve tri, kot pa izboljsati celoten sistem vodenja kakovosti.
Veliki proizvajalci so z razlogom konzervativni, ne zato ker so dinozavri, pac pa ker vedo da spreminjanje postopkov na vrat na nos prinese kvecjemu slabse rezultate in se vec tezav pri resevanju le-teh.

hojnikb ::

-valvoline- je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Saj pravim, polizdelki kar se tice non-EV tehnologije. Tam so pa glavni.

Se nadaljevanje zgodbe o a4ki z 900kkm, pocevina in podvozje ekstra kljub starosti in kilometrom. :D

Ni bil zastonj 200$ ;)

da bi se hotu s tem furat nekaj časa bi mogu vrzit vsaj 1500EUR not, kje je še karoserija in ogabna notranjost ;)
Najdražji avto je tist, k ga kupiš pocen :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

-valvoline- ::

Holy fkin shit:
https://www.facebook.com/groups/3598919...

.....For those of you with visible primer on the bottom of doors, the trunk struts, and inside the door arches: How did you explain the issue to Tesla in order to convey that this needs to be painted?....

:))

hojnikb je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Saj pravim, polizdelki kar se tice non-EV tehnologije. Tam so pa glavni.

Se nadaljevanje zgodbe o a4ki z 900kkm, pocevina in podvozje ekstra kljub starosti in kilometrom. :D

Ni bil zastonj 200$ ;)

da bi se hotu s tem furat nekaj časa bi mogu vrzit vsaj 1500EUR not, kje je še karoserija in ogabna notranjost ;)
Najdražji avto je tist, k ga kupiš pocen :)

Tist itak, nov ne more bit. Ampak je vseeno 100% vozen in brezhibno delujoc, razen airbagov ter klime. Motor,menjalnik plocevina in ostalo top. Ce spregledas klimo je pripravljen za naslednjih mil. km. DIY vsa omenjena popravila stanejo max 100e + filanje klime.
:V

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Mater ka dela TSLA, čisto premalo sem jih kupil :O
Dajmo SEPA dajmo op op op
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

WarpedGone ::

Je blo 420, zdej je 1500 ...
Google Could Acquire Tesla For $1,500 Per Share On Its Way To $2 Trillion Stock

Še vedno 10x prenizka ponudba ...
Zbogom in hvala za vse ribe

WarpedGone ::

In the US, Model 3 has the highest resale value after 1 year of ownership (only losing 5.5%):
Tesla Model 3 tops list of cars that hold their value | The Driven


Ni švoh za avto, ki je po pridigah lokalne inteligenzze klump od klumpa ...
Zbogom in hvala za vse ribe

hojnikb ::

"rabljen" trabant je tut bil dražji k nov, ker jih ni blo za dobit :)
#brezpodpisa

-valvoline- ::

WarpedGone je izjavil:

In the US, Model 3 has the highest resale value after 1 year of ownership (only losing 5.5%):
Tesla Model 3 tops list of cars that hold their value | The Driven


Ni švoh za avto, ki je po pridigah lokalne inteligenzze klump od klumpa ...

Kje so subvencije warpi? Ce danes kupis teslo je torej -10k letno na ceni. V zda je konec s subvencijami. Tak da razlika med novo in rabljeno teslo je v startu visja za nakupno subvencijo. LOOOL

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Cena polnjenja na SC je odvisna od države.
Tle v Slo je trenutno 0,26EUR/kWh, v avstriji 0.28EUR/kWh, hrvaška 1,69HRK/kWh, Italija 0,3EUR/kWh, madžarska 73.24HUF/kWh, itd...
Komplet cenik je objavljen na Tesla.com

Za cca 750 km AC in 50km regionalk sm skup plačal 34EUR.


LOOOL, pod 5e na 100km spravis vsakega povprecnega lpg plinovcka, tudi 20 let starega vrednega 100 evrov.
CNG avto torej se danes lahko prakticno pomete z ev po strosku na prevozen km, tudi ce tankas kg po 1e. Ce pa se kg poceni na realnih max 50c....

Zgodovina sprememb…

Gagarin ::

Machete je izjavil:

Mater ka dela TSLA, čisto premalo sem jih kupil :O
Dajmo SEPA dajmo op op op


Saj jih nisi. Takim ki nabijate za nazaj jaz nič ne verjamem. Objavi ob nakupu. Si sam nekaj "razmišljal"...

Matevz96 ::

WarpedGone je izjavil:

In the US, Model 3 has the highest resale value after 1 year of ownership (only losing 5.5%):
Tesla Model 3 tops list of cars that hold their value | The Driven


Ni švoh za avto, ki je po pridigah lokalne inteligenzze klump od klumpa ...


Moj dedek je v Zastavi vsaki dve leti naročil nov avto, ko je prejel novega je starega prodal za več kot je stal nov.
#hooldthedoor

codeMonkey ::

WarpedGone je izjavil:

In the US, Model 3 has the highest resale value after 1 year of ownership (only losing 5.5%):
Tesla Model 3 tops list of cars that hold their value | The Driven


Ni švoh za avto, ki je po pridigah lokalne inteligenzze klump od klumpa ...


Klump od Klumppa? 😁

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Gagarin je izjavil:

Machete je izjavil:

Mater ka dela TSLA, čisto premalo sem jih kupil :O
Dajmo SEPA dajmo op op op


Saj jih nisi. Takim ki nabijate za nazaj jaz nič ne verjamem. Objavi ob nakupu. Si sam nekaj "razmišljal"...


Ne razumem, kaj ma veze kdaj napišem. Razmišljal sem in kupil. Pri ca 760, 750 in 770. Malo visoko, sam me je fomo. Nisem pa fanatik in trojke ne bi kupil trenutno. Ocenjunem pa, da zna tesla v prihodnosti speljati še precej dobrih poslov in idej. Trenutna neprofitabilnost pomoje ni nekaj dramatičnega, če se polaga temelje za leto 2030. Mam pa malo pod 10k, če je pomembno? Potem so pa še ostale zadeve, da je malo razpršeno...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
««
150 / 175
»»