» »

Tesla 3

Tesla 3

Temo vidijo: vsi
««
115 / 175
»»

WarpedGone ::

Če ti uspe naročt, hočem vedet kako.
Zbogom in hvala za vse ribe

WarpedGone ::

According to BeboTech, this does not and will not ever exist...
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: nejcek74 ()

Mikrohard ::

WarpedGone je izjavil:

Če ti uspe naročt, hočem vedet kako.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id......

WarpedGone ::

Še vedno čakam njegovo ponudbo.
Zbogom in hvala za vse ribe

Gavran ::

WarpedGone je izjavil:

Če ti uspe naročt, hočem vedet kako.


Kako se pa kaj prvi obnese?

WarpedOne :: 9. apr 2016, 21:16citiraj
#
Če ga boš naročil danes, tam nekje 2019.
Js ga dobim kakšno leto prej.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Spock83 ::

WarpedGone je izjavil:

Če ti uspe naročt, hočem vedet kako.



Pravijo, če lahko narocis pod other eu, ga greš sam iskat na nizozemsko in urejaš papirje. Ena avto hiša v sloveniji je tako naročila.

Mikrohard ::

Meni se pri avtu za tako ceno teh dodatnih 3800EUR, ki jih računa autobroker, ne zdi tako veliko. Moraš upoštevati, da so tukaj notri vsi stroški uvoza (DDV, DMV, homologacija, transport) in seveda še neka provizija (ker niso dobrodelna ustanova). Lahko pa seveda delaš tudi uvoz in papirologijo na svoje stroške in kakšnega tisočaka privarčuješ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mikrohard ()

DamijanD ::

Kako se pa model S lahko kupi v Sloveniji? Oziroma a je med S in 3 kakšna razlika v nakupu v Sloveniji?

DamijanD ::

Se strinjamo, da:
- ima tesla največ podatkov
- uporablja najcenejšo tehnologijo

Ampak ne podcenjujemo problema avtonomne vožnje (predvsem vida/zaznavanja - sama vožnja je verjetno dokaj simpl, ko imaš enkrat 100% input vseh zadev), zato mislimo (čeprav si verjetno vsi želimo tega preboja), da FSDja še ne bo tako kmalu, kot ga napoveduje Elon. (Vsaj ne FSDja, kot ga povprečen človek razume - torej level 5)

Okapi ::

DamijanD je izjavil:


- ima tesla največ podatkov

Samo je problem, ker GIGO.

DamijanD je izjavil:


- uporablja najcenejšo tehnologijo

Ampak ne podcenjujemo problema avtonomne vožnje (predvsem vida/zaznavanja - sama vožnja je verjetno dokaj simpl, ko imaš enkrat 100% input vseh zadev), zato mislimo (čeprav si verjetno vsi želimo tega preboja), da FSDja še ne bo tako kmalu, kot ga napoveduje Elon. (Vsaj ne FSDja, kot ga povprečen človek razume - torej level 5)
Saj tako tudi Musk to razume, ko obljublja Tesla Network, robotske taksije in avte, ki lastnikom služijo denar.

Me prav zanima, koliko časa mu bo uspevalo prodajati to pravljico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

WarpedGone ::

Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: roCkY ()

bambam20 ::

Cene pa vse blizu 35 jurjih. :))

A je že kdo naredil izračun, koliko ga bo prišlo zavarovanje za 350 konjski oz. 480 konjski avto s polnim kaskom? :D

Takšen avto vzet brez polnega kaska je samomorilska misija.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: roCkY ()

_Tom_ ::

bambam20 je izjavil:

Cene pa vse blizu 35 jurjih. :))

A je že kdo naredil izračun, koliko ga bo prišlo zavarovanje za 350 konjski oz. 480 konjski avto s polnim kaskom? :D

Takšen avto vzet brez polnega kaska je samomorilska misija.



Nič posebnega...za kasko je pomembna NV.

bambam20 ::

_Tom_ je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Cene pa vse blizu 35 jurjih. :))

A je že kdo naredil izračun, koliko ga bo prišlo zavarovanje za 350 konjski oz. 480 konjski avto s polnim kaskom? :D

Takšen avto vzet brez polnega kaska je samomorilska misija.



Nič posebnega...za kasko je pomembna NV.


Seveda 2500€ ni nič posebnega. To zmore vsak.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: roCkY ()

VaeVictis ::

bambam20 je izjavil:

Cene pa vse blizu 35 jurjih. :))

A je že kdo naredil izračun, koliko ga bo prišlo zavarovanje za 350 konjski oz. 480 konjski avto s polnim kaskom? :D

Takšen avto vzet brez polnega kaska je samomorilska misija.


cca. 1400 EUR na leto, pri vrednosti avtombila cca. 75k EUR (cca. 350 KM)

Sam vrednost kaska gre na vrednost avtomobila, ne na konje btw.

Cestnina gre pa na prostornino motorja.

Tudi ni ravno samomorilska misija, ker se gre bolj kako ti voziš, če voziš normalno po predpisih, imaš lahko komot 600 KM, pa ni ravno big deal.

Če pa greš v vsak ovinek na polno je pa že 100 KM več kot dovolj za povzročitev nesreče.

Tole je enak princip kot na motorju, nima veze koliko KM ima motor, vprašanje je koliko ima voznik v glavi in koliko obrne ročico plina.

ps: Še tole, če bodo zavarovalnice ugotovile, da je ogromno nesreč z določenim vozilom in da so popravila tega vozila zelo draga, bo tudi zavarovanje za to vozilo občutno dražje.

Nekateri se, vsaj v ZDA, že ornk pritožujejo, da je zavoravanje za Model 3 zelo drago, saj so zavarovalnice zaradi dragih popravil zelo dvignile ceno zavarovanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VaeVictis ()

bambam20 ::

VaeVictis je izjavil:


cca. 1400 EUR na leto, pri vrednosti avtombila cca. 75k EUR (cca. 350 KM)

Sam vrednost kaska gre na vrednost avtomobila, ne na konje btw.

Cestnina gre pa na prostornino motorja.

.



Samo zavarovanje gre pa po višini KW. Zdaj pa pojdi malo do zavarovalnih agentov in vprašaj koliko pride samo osnovno in A0+ za avto s 350 konji oz. 258kw.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: roCkY ()

VaeVictis ::

bambam20 je izjavil:

VaeVictis je izjavil:


cca. 1400 EUR na leto, pri vrednosti avtombila cca. 75k EUR (cca. 350 KM)

Sam vrednost kaska gre na vrednost avtomobila, ne na konje btw.

Cestnina gre pa na prostornino motorja.

.



Samo zavarovanje gre pa po višini KW. Zdaj pa pojdi malo do zavarovalnih agentov in vprašaj koliko pride samo osnovno in A0+ za avto s 350 konji oz. 258kw.


Samo osnovno je okoli 500 EUR.

Cestnina je odvisna od motorja, max je 567 EUR.

s1m0n ::

Zavarovanje Tesle je kar drago. Glede na cene popravil...

D3m ::

Bliža se konec brezplačnega polnjenja električnih avtomobilov

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/bliz...

Ahhhhh ja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: roCkY ()

Vazelin ::

Na koncu bo dražje od benza, čez par let:)) je blo pa hitro to
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

VaeVictis ::

D3m je izjavil:

Bliža se konec brezplačnega polnjenja električnih avtomobilov

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/bliz...

Ahhhhh ja.


Naslednji korak, bo višji davek na elektriko.

Vazelin ::

Ko bo W1 pripeljal Teslo bo vožnja glih 8eur/100km?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

bambam20 ::

VaeVictis je izjavil:

D3m je izjavil:

Bliža se konec brezplačnega polnjenja električnih avtomobilov

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/bliz...

Ahhhhh ja.


Naslednji korak, bo višji davek na elektriko.


Nemogoče. Zakaj že? Štrom bo vedno poceni. Na koncu bomo tako daleč prišli, da bomo zvečer ob svečah brali knjige.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: roCkY ()

Vazelin ::

Na koncu bomo elektriko za ob večerih proizvajali s kultuvatorji na bencin:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

D3m ::

Res bomo znižali CO2 s tem. XD
|HP EliteBook|R5 6650U|

Vazelin ::

A niso te petrolove polnilnice financirala država? Predvidevam bo profit pobiral petrol?:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Mikrohard ::

Saj se zavedate, da se mora elektrika podražiti najmanj 5x, da bo vožnja z električnim avtom, ki ga polniš doma, dražja od najbolj varčnega dizla (če primerjam s svojim trenutnim avtom, ki ni ravno šparovček, je to bližje faktorju 10). Hitre polnilnice so pa seveda druga zgodba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mikrohard ()

Vazelin ::

Ne skrbi, ko bo to mainstream bo že kakšna trošarina v igri.
Tudi benz je na pol zastonj če iz enqčbe vzameš trošarino:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

bambam20 ::

Mikrohard je izjavil:

Hitre polnilnice so pa seveda druga zgodba.



Brez hitrih polnilnic je EV neuporaben, ker rabiš vsaj 10 ur, da ga spodobno napolniš.

J.McLane ::

Morda je res neuporaben, ampak izračunaj si če 85% filaš doma z 1,5€/100 km, tistih 15% ko greš dlje kot 300 km pa tudi če je 10 €/100 km ne bo tako pokvarilo računice.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Mikrohard ::

bambam20 je izjavil:

Brez hitrih polnilnic je EV neuporaben, ker rabiš vsaj 10 ur, da ga spodobno napolniš.

Neuporaben za daljše poti. Idealen za 99% ljudi, ki na dan naredijo manj kot 300km. Moj glavni razlog, da si želim EV, je ravno to, da mi ne bo več treba 1x tedensko na črpalko. Doma zvečer priklopiš in zjutraj odklopiš.

bambam20 ::

Mikrohard je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Brez hitrih polnilnic je EV neuporaben, ker rabiš vsaj 10 ur, da ga spodobno napolniš.

Neuporaben za daljše poti. Idealen za 99% ljudi, ki na dan naredijo manj kot 300km. Moj glavni razlog, da si želim EV, je ravno to, da mi ne bo več treba 1x tedensko na črpalko. Doma zvečer priklopiš in zjutraj odklopiš.


Nekaj je brezplačno podzavestno pomeni več vožnje. nižja kot je poreba, npr. dizel več se voziš. S tem, da pri EV-ju moraš potem 40-50 minut čakat, da napolniš 70% baterije in potem znova podpovprečnih 100 km/h po levem pasu živcirat.

Vazelin ::

Vmes ko čakaš pa v bifeju zravn polnilnice zapraviš ene 5eur:))

Tržna niša: imeti kafič poleg el. polnilnic
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

bambam20 ::

Vazelin je izjavil:

Vmes ko čakaš pa v bifeju zravn polnilnice zapraviš ene 5eur:))


ne vem za tebe. Jaz ne bom čakal 50 minut, da se bom potem lahko vozil morda 250 km. Preveč časa gre v zrak. Vsi jočejo, kako nimajo časa, kako so na tesnem s časom, potem bodo pa magično našli 50 minut.

Kok minut se potrebuje, da se napolni 50 litrski tank? 5 minut?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: roCkY ()

MrNighthawk ::

_Tom_ je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Cene pa vse blizu 35 jurjih. :))

A je že kdo naredil izračun, koliko ga bo prišlo zavarovanje za 350 konjski oz. 480 konjski avto s polnim kaskom? :D

Takšen avto vzet brez polnega kaska je samomorilska misija.



Nič posebnega...za kasko je pomembna NV.


Nobena (slovenska) zavarovalnica ne bo zavarovala (kasko + kombinacije) avta, ki nima servisa v Sloveniji, za "male pare". Če še ljudem ni jasno ampak zavarovalnica dela za profit. Že z zavarovanjem luksuznih in dražjih avtomobilov imajo probleme, ker je servis (za njih) predrag.

Najbolje se je pozanimat direktno pri zavarovalnici.

D3m ::

bambam20 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Vmes ko čakaš pa v bifeju zravn polnilnice zapraviš ene 5eur:))


ne vem za tebe. Jaz ne bom čakal 50 minut, da se bom potem lahko vozil morda 250 km. Preveč časa gre v zrak. Vsi jočejo, kako nimajo časa, kako so na tesnem s časom, potem bodo pa magično našli 50 minut.

Kok minut se potrebuje, da se napolni 50 litrski tank? 5 minut?


2 minuti pa res.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: roCkY ()

kow ::

2 minuti je kvecjemu best case scenarij (hitra crpalka in placilo s telefonom). V resnici cakas 3 minute v vrsti za placilo.

D3m ::

Pišemo o točenju rezervoarja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: roCkY ()

Gregor P ::

Niti ne rabiš plačati s telefonom, lahko takoj na tvoji črpalki ob vozilu. Tako da 5 minut res nimaš kaj delat, razen če se imaš željo še malo okoli postaje sprehajat, ker pač ...8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mikrohard ::

Povprečno tankanje (da zapelješ na črpalko, se ustaviš, natankaš, plačaš in se zapelješ nazaj na cesto) ti vzame 5 minut... lahko je seveda tudi hitreje ali počasneje... ampak govorim o mojem povprečju. Z električnim avtom (ki bi ga polnil doma) bi se lahko v celoti izognil tem postankom.

Gregor P ::

Ali pa obstal v prometu.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

MrNighthawk ::

Mikrohard je izjavil:

Z električnim avtom (ki bi ga polnil doma) bi se lahko v celoti izognil tem postankom.

Kaj pa, če te nekdo pokliče 15 minut po temu, ko prideš domov in daš prazen avto polnit?

Zgodovina sprememb…

Mikrohard ::

Jaz delam povprečno 100km na dan. Definitivno ne bi kupil avta z manj kot 400km realnega dosega. Ko bi prišel domov bi torej imel še 300km dosega. Zjutraj bi jih imel spet 400km. Res ne vem, od kod vam take ideje. A z bencinarjem/dizlom pa še nihče ni obstal v prometu?

Ne tako dolgo nazaj sem imel eno neprijetno izkušnjo... bili smo s prijatelji na večerji. Ene 15 minut pred polnočjo smo se odpravili domov. Ker sem bil na rezervi, sem moral na črpalko. Edina 24h črpalka na poti je bila zaprta zaradi obnove... torej sem moral narediti par kilometrov ovinka. Ko sem prišel na drugo 24h črpalko, bi moral spet čakat, ker so delali dnevni obračun.... ker se mi ni dalo čakat, sem zapeljal par 100m naprej na drugo 24h črpalko, kjer sem končno lahko natankal avto. Skratka... tudi pri fosilnih gorivih ni vse idealno.

BigWhale ::

Trenutna situacija ni idealna, saj noben ne pravi, da je. Hkrati pa EVji prinasajo nekaj stvari, k celotno izkusnjo voznje z avtomobilom v bistvu poslabsajo in trenutno se moras odlociti a so te stvari dovolj pomembne, da ti predstavljajo problem ali ne.

Gregor P ::

Mikrohard je izjavil:

Ne tako dolgo nazaj sem imel eno neprijetno izkušnjo... bili smo s prijatelji na večerji. Ene 15 minut pred polnočjo smo se odpravili domov. Ker sem bil na rezervi, sem moral na črpalko. Edina 24h črpalka na poti je bila zaprta zaradi obnove... torej sem moral narediti par kilometrov ovinka. Ko sem prišel na drugo 24h črpalko, bi moral spet čakat, ker so delali dnevni obračun.... ker se mi ni dalo čakat, sem zapeljal par 100m naprej na drugo 24h črpalko, kjer sem končno lahko natankal avto. Skratka... tudi pri fosilnih gorivih ni vse idealno.

... če živiš v tako odročnem kraju, se pač ne voziš naokoli ves čas na rezervi; če pa že, imaš potem vedno kantico goriva poleg. Sicer pa rezerva običajno pomeni, da imaš še okoli 50 km goriva, tako da ...
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Vazelin ::

Če nisi eden tistih, ki stalno šktarijo in so stalno na rezervi, je udobnost fosilnih goriv 99/100 zagotovo.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

bambam20 ::

Če si na rezervi pomeni, da si na tesnem z denarjem. Nič drugega.

WarpedGone ::



Jup
Zbogom in hvala za vse ribe

WarpedGone ::

Elon Musk: "The fundamental message that consumers should be taking from today is that it's financially insane to buy anything other than a Tesla. It will be like owning a horse in 3 years. Fine if you want to own a horse, but you should go into it with that expectation. If you buy a car that does not have the hardware necessary for full self driving, it is like buying a horse. And the only car that has the hardware necessary for full self driving is a Tesla."
Zbogom in hvala za vse ribe

Vazelin ::

And the only car that has the hardware necessary for full self driving is a Tesla."

Kaj ti pomaga če bo software nekje leta 2090:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...
««
115 / 175
»»