» »

Pik žuželke

Pik žuželke

kaktus223 ::

V nedeljo popoldne sem bil na sprehodu, nakar me nekaj zasrbi na nogi. Želel sem preveriti, če morda imam klopa, dvignil sem hlačnico in na mestu, kjer me je srbelo je bila kapljica krvi.

Naslednji dan me je na mestu pika srbelo, zato sem se parkrat popraskal in mesto pika je bilo takrat blago rdeče, sedaj pa je to zelo pordečilo in se malce tudi razširilo

zgleda takole (2-3cm premera);



Kakšna ideja, kaj je to bilo(nevem če je klop glede na to da ga niti nisem opazil?) ali naj obiščem zdravnika?

Malce sem prebral na drmed.org in sedaj nevem, ker v vsakem odstavku pise drugace
Na mestu pika lahko pride takoj ali v prvih 24 urah do lokalnega vnetja, ki je največkrat posledica
alergijskega ali toksičnega odziva na pik ali pa nestrokovnega odstranjevanja klopa, zaradi
katerega del klopa ostane v koži. Prizadeto mesto je rdeče in oteklo, včasih precej srbeče. Težave
v nekaj dneh izzvenijo.


daj morate k zdravniku? Zdravnika obiščite v primeru povišane telesne temperature, bruhanja, hudega glavobola, gripi
podobnih simptomov ali v primeru kolobarjastega izpuščaja


ako poteka spremljanje osebe po piku klopa?
Vbodno mesto je potrebno opazovati en mesec. V kolikor se po nekaj dnevih razvije na tem
mestu značilna kožna sprememba, je potrebno čimprej obiskati zdravnika družinske medicine,
ki vam bo predpisal ustrezno zdravljenje

#000000 ::

pejt takoj k zdravniku, lahko bi bla alergija, al pa klop.

maco-maco ::

Najbrž mravlja, lahko bo kasneje izgledalo kot podplutba, na sredini pa luknjica.
Kaj?

ivanuscha ::

Mogoče je bil obad, se kar orenk pozna, celo oteklina nastane.

[D]emon ::

Ce moras na forumu sprasevat ... jao. Bejz k dohtarju.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

MIHAc27 ::

Zgleda kot obad, ja.... te sv*nje so skor hujše kot komarji. Kar traja, preden ta rdečica zgine.

Jaz mažem z kamagelom, pa je.

GupeM ::

Da bi že zdaj bil obad? Dvomim. Obadi ponavadi pridejo kasneje, ko je zunaj že vroče.

Jaz osebno ne bi kompliciral če se mi stanje ne bi začelo poslabševati, oz bi se začeli kazati še kakšni drugi simptomi (slabost, glavoboli, slabo počutje na splošno,...)

chucki ::

Za vsak pik pa res ni treba zdravniku. Sem že imel podobno, kot ti in je z dnevi bilo počasi boljše.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

#000000 ::

Jest bi šel vsaj pokazat k zdravniku, ker če fašeš borelijo ki je neozdravljiva si lahko dobr zagreniš ostanek življenja, je pa čas za klope ravno taprav.

shadeX ::

Pejd k dohtarju, zato pa plačuješ zdravstveno zavarovanje.

Carsomyr5 ::

Parkrat me je že pičila neka mala črna žuželka v približni velikosti vinske mušice, iz katere se je razvila precejšnja alergična reakcija na mestu pika, z dokaj razširjeno rdečico in gnojno luknjo na mestu pika. Je nadležno, srbeče in moteče, vendar eventuelno izgine. Slika je moje zadnje srečanje s to žuželko.

Zgodovina sprememb…

Sunna ::

Carsomyr5 je izjavil:

Parkrat me je že pičila neka mala črna žuželka v približni velikosti vinske mušice, iz katere se je razvila precejšnja alergična reakcija na mestu pika, z dokaj razširjeno rdečico in gnojno luknjo na mestu pika. Je nadležno, srbeče in moteče, vendar eventuelno izgine. Slika je moje zadnje srečanje s to žuželko.



Meni se je tudi podobno, koliko dolgo je pa trajalo pri tebi, da je šlo stran? Je ostala kaka brazgotina. Pri meni je več kot mesec trajalo in se pozna.

koyotee ::

#000000 je izjavil:

Jest bi šel vsaj pokazat k zdravniku, ker če fašeš borelijo ki je neozdravljiva si lahko dobr zagreniš ostanek življenja, je pa čas za klope ravno taprav.


Borelija je ozdravljiva, meningitis pa ni
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

harvey ::

Borelija je ozdravljiva, meningitis pa ni

Po tej logiki vsak, ki zboli za meningitisom umre. 8-O. Borelija je lahko enako usodna (ne sicer akutno), enako meningitis. Imaš pa to možnost, da se lahko proti virusu klopnega meningoecefalitisa, ki ga prenašajo klopi cepiš. Za borelijo pa zaenkrat še ni cepiva.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Carsomyr5 ::

Sunna je izjavil:

Meni se je tudi podobno, koliko dolgo je pa trajalo pri tebi, da je šlo stran? Je ostala kaka brazgotina. Pri meni je več kot mesec trajalo in se pozna.

Približno kakšen teden je vse skupaj trajalo, ne več. Potem pa še kakšen teden s krasto in rahlo srbečico.

D3m ::

Ratal boš Spider-man.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Phantomeye ::

harvey je izjavil:

Borelija je ozdravljiva, meningitis pa ni

Po tej logiki vsak, ki zboli za meningitisom umre. 8-O. Borelija je lahko enako usodna (ne sicer akutno), enako meningitis. Imaš pa to možnost, da se lahko proti virusu klopnega meningoecefalitisa, ki ga prenašajo klopi cepiš. Za borelijo pa zaenkrat še ni cepiva.


Neuzdravljivo ne pomeni smrtno.

uros123 ::

Zakaj ni ozdravljiv, sam sem ga imel(klopni meningitis+borelija) ko sem bil star 8 let. Zdravljenje je trajalo mislim da 1 mesec da so vse posledice izginile pa je trajalo nekje pol leta. Imel sem težave samo s občasnimi glavoboli, danes pa ne čutim niti ene same posledice, po kateri logiki torej ni ozdravljiv?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: uros123 ()

Invictus ::

koyotee je izjavil:


Borelija je ozdravljiva, meningitis pa ni

Je ozdravljiv, samo ponavadi ga prepozno odkrijejo ... Ko bolezen že napade možgansko ovojnico. Potem je pa sranje ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

uros123 ::

Tukaj piše da je ozdravljiv http://www.seniorji.info/MOJE_ZDRAVJE_P...
Sicer le dobra polovica primerov.

BigWhale ::

Tudi ebola je ozdravljiva. Sicer le kakih 10% primerov v najslabsi situaciji. :>

[D]emon ::

Dr. Zemljaric vse pozdravi. :>
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cepljenje

Oddelek: Loža
359149 (2834) tikitoki
»

Koliko klopov je okuženih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5820149 (17567) mirage
»

ugriz klopa!

Oddelek: Loža
269534 (8690) z00s
»

Učinkovito sredstvo proti klopom

Oddelek: Loža
82417 (2177) mirage
»

Klopi

Oddelek: Loža
121769 (1439) Tear_DR0P

Več podobnih tem