» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
376 / 378
»»

delavec44 ::

Ima kdo idejo zakaj na novejšem Xiaomi Redmi Note 12 po posodobitvi na HyperOS google pay zavrača plačila. Javi da telefon ne izpolnjuje varnostnih zahtev. Prej na miui to ni bil nikoli problem. Ni rootan ali kakorkoli spreminjan.

Če zbrišem cache, google play, google wallet in vse resetiram ter kartice dodam na novo, potem dela kakšen dan, nato pa se spet spomni, da ne izpolnjuje zahtev.

Nazaj na MIUI ni trivialen downgrade. Čakam update že par mesecev, pa karkoli pride tega še vedno ne popravi. Najbolj mi gre na jetra, da stari Note 8 pro, ki ni deležen nadgradnje na HyperOs, dela kot urca. Nov ima pa probleme.

Če uveljavljam garancijo, se bodo verjetno smejali?

Zgodovina sprememb…

Anney ::

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

delavec44 ::

Hvala. Nekaj sem že sam googlal pa nisem našel permanentne rešitve.

Ta 2. link gledam, pa mi ni nič jasno :D. Mogoče sem spregledal kakšno idejo ampak ne bi rad rootal telefona ali nameščal kakšen drug rom zaradi tega. Verjetno zgubim garancijo potem?

Vanadium ::

Mah tale MUIU/Hyper OS je taki crap, da glava peče. Dejansko še slabše kot nekoč od Samsunga skin (kaj je že bil TouchWiz). Mislim, hočeš zamenjati vrsto zvonjenja pa se reklame pojavljajo, skratka katastrofa, potem pa, če pa naložiš custom rom pa je velika verjetnost, da boš imel jebo z bančno aplikacijo/G pay ... Če bi tok časa vložili v optimizacijo sistema, kolikor vlagajo v reklame, bi to delovalo kot urica. Škoda, da ni več kaki budget friendly Android One telefonov ...

Ganon ::

Kakšne reklame, kje? Meni je drugače Hyper OS odličen. Že prej mi je bil kot MIUI.

ZveeZ ::

Jaz sem pristal iz xiaomi 13t pro na pixlu 6a ravno zaradi hyperos.
Pika na i je bila ta, da so zaceli skrivat osnovne nastavitve npr "default apps".
Never again..

PunkDude ::

Kaj pol glede HyperOS, odličen ali never again :))
Razmišljam o nakupu 14 ultra...

amacar ::

Ni neke razlike napram MIUI 14. V prvih verzijah je bil sicer bug z aplikacijo messenger, da ni prikazovalo chat headsov, ampak so že popravili.

delavec44 ::

V njihovih appih, ki jih ne moreš zbrisati so reklame. Pa kakšna nastavitev kje manjka. Drugače nimam pripomb razen, da mi google pay ne dela :(

Pinturicchio ::

Vanadium je izjavil:

Mah tale MUIU/Hyper OS je taki crap, da glava peče. Dejansko še slabše kot nekoč od Samsunga skin (kaj je že bil TouchWiz). Mislim, hočeš zamenjati vrsto zvonjenja pa se reklame pojavljajo, skratka katastrofa, potem pa, če pa naložiš custom rom pa je velika verjetnost, da boš imel jebo z bančno aplikacijo/G pay ... Če bi tok časa vložili v optimizacijo sistema, kolikor vlagajo v reklame, bi to delovalo kot urica. Škoda, da ni več kaki budget friendly Android One telefonov ...

Ko sem pa jaz pred kratkim tu napisal da je Xiaomi poln reklam, so me pa napadli kot zveri, češ kje so reklame....

ZveeZ ::

Jaz se nisem zasledil reklam. Vsaj od miui 7 do hyperos 1.
Meni je pac dopizdilo, da morem googlat kako do osnovnih nastavitev, pa da na random nekateri modeli nimajo vec opcije "android style" notification ampak le xiaomijev, kateri mi res ne odgovarja.
Skratka.. UI je vedno manj intuitiven.
Hvala ampak ne hvala.

PunkDude ::

A res ni nobene opcije počistit njihove aplikacije?

ZveeZ ::

PunkDude je izjavil:

A res ni nobene opcije počistit njihove aplikacije?

Tisto najbolj nadlezno, ki med drugim tudi servira oglase (security app) ne.
Nekatere ostale se pa da preko fastboot ukaza

Ampak dandanes ne vem zakaj bi si delal probleme s shitty UIjem, ko imas toliko konkurence.
Zakaj bi si kdorkoli zelel ravno Xiaomija? Niti cena ni vec ugodna, ce gledamo vse kar je nad 300EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

Vanadium ::

Mah, ker za ceno do 300 EUR npr. Redmi note 13 pro 5G ali POCO X6 dobiš kljub vsemu soliden polizdelek, ki ima snapdragon notri (ne najbolj čudovit), ampak bo pa vseeno mogoče z veliko verjetnostjo dobil kaki pixel expirience rom. Npr. v tem cenovnem rangu imaš potem mogoče še dosti solidno nothing phone 2a, CMF, ampak oba z dimensity, kjer ni custom rom podpore ... ne vem pač res je manko neke solidne ponudbe mid range za nekje 300 EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

PunkDude ::

S24 me odvrača zaradi slabe baterije.
Huawei zarad slabše podpore Google apps, slabši procesor, nima 5g, nima esim.
iPhone me odvrača zaradi omejenega delovanja Locus map, aplikacija katero dejansko največ uporabljam. Pa cena seveda.
In tako pridemo do Xiaomi, ki ima odlično kamero, kar je eden top pogojev.
Če še to skenslam, nimam pojma kaj kupiti.
Sem pa že 6+ let zelo zadovoljen P30 Pro uporabnik.

ZveeZ ::

PunkDude je izjavil:

S24 me odvrača zaradi slabe baterije.
Huawei zarad slabše podpore Google apps, slabši procesor, nima 5g, nima esim.
iPhone me odvrača zaradi omejenega delovanja Locus map, aplikacija katero dejansko največ uporabljam. Pa cena seveda.
In tako pridemo do Xiaomi, ki ima odlično kamero, kar je eden top pogojev.
Če še to skenslam, nimam pojma kaj kupiti.
Sem pa že 6+ let zelo zadovoljen P30 Pro uporabnik.

Pixel, oneplus, motorola, nothing?

amacar ::

Zakaj sploh uporabljate te xiaomi prednaložene aplikacije (Varnost, čistilec, Teme itd...)? Jaz jih ne, in dejansko ne vidim reklam.

Vanadium ::

Sej ne sem pa včeraj zamenjal zvok zvonenja pa se mi je vedno neka nadležna reklama pojavila, ko sem testiral melodije.

PunkDude ::

ZveeZ je izjavil:

Pixel, oneplus, motorola, nothing?

Pixel - zelo slabe izkušnje.
Ostalo kar si naštel se res nisem poglabljal.
Priporočaš kaj?

amacar ::

Za dobro kamero še kak Honor Magic6 Pro, ker Xiaomi pri kamerah ni ravno neka revolucija, je ok ampak daleč od vrhunskega.

PunkDude ::

Kolikor sem uspel prebrati kamero pri Xiaomi 14 ultra zelo hvalijo.
Najbolj je sicer ocenjena Hauwei 70 ampak ima telefon preveč drugih pomanjkljivosti.

Kodrnusa ::

Jaz imam oneplus 12. Vrhunska kamera, čist in hiter OS, dobra baterija ki se napolni v 25 minutah. Deluje kot urca. Kupil na gshopper za 615EUR, vidim da jih dobis ze za pod 600EUR. Pac vrhunski telefon, za budget ceno. Zena ima oneplus 9 pro, sin oneplus 7, mlajši pa 6. Vsi telefoni delujejo kot prvi dan. Os čist pregleden , prilagodljiv. Oneplus trenutno best price/performance na trgu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

Ganon ::

ZveeZ je izjavil:

Zakaj bi si kdorkoli zelel ravno Xiaomija?


Z razlogom so tretji največji proizvajalec telefonov, če se postavljaš na trepalnice, ali ne.

ZveeZ ::

Ganon je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Zakaj bi si kdorkoli zelel ravno Xiaomija?


Z razlogom so tretji največji proizvajalec telefonov, če se postavljaš na trepalnice, ali ne.

No, pa povej v cemu je Xiaomi boljsi od konkurence. Ker HW je dovolj zmogljiv v vsakem flagshipu, kvaliteta izdelave ni nic posebnega napram konkurenci, cena prav tako.
Sw pa ne bom komentiral, ker nimam namena blatiti katerokoli firmo.
Samo me zanima: zakaj bi danes kupil najraje Xiaomija?

Pinturicchio ::

PunkDude je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Pixel, oneplus, motorola, nothing?

Pixel - zelo slabe izkušnje.
Ostalo kar si naštel se res nisem poglabljal.
Priporočaš kaj?

Mi zaupaš kaj je bilo narobe s pixlom?

Ganon ::

ZveeZ je izjavil:

Ganon je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Zakaj bi si kdorkoli zelel ravno Xiaomija?


Z razlogom so tretji največji proizvajalec telefonov, če se postavljaš na trepalnice, ali ne.

No, pa povej v cemu je Xiaomi boljsi od konkurence. Ker HW je dovolj zmogljiv v vsakem flagshipu, kvaliteta izdelave ni nic posebnega napram konkurenci, cena prav tako.
Sw pa ne bom komentiral, ker nimam namena blatiti katerokoli firmo.
Samo me zanima: zakaj bi danes kupil najraje Xiaomija?


Dajva recimo en konkreten primer. Izredno uspešna serija redmi note. S čim jo boš primerjal?

Buggy ::

Samo me zanima: zakaj bi danes kupil najraje Xiaomija?


meni osebno so (bili) vsec ker so kot underdogi ze od strata za top ceno ponujali super zadeve. Res da se je trenutno, kjer jih propagirajo ze mobilni operaterji marsikaj spremenilo, vseeno pa vzamem raje Xiaomi kot nek Samsung ali buh ne daj Apple. Pixel pa tudi mene zanima kaj so bile tezave, ker glede kamere in kompaktnosti so nekako druga alternativa tudi zame.

mancini ::

amacar je izjavil:

Zakaj sploh uporabljate te xiaomi prednaložene aplikacije (Varnost, čistilec, Teme itd...)? Jaz jih ne, in dejansko ne vidim reklam.


Prav namensko sem šel v te appe in nikjer ne najdem reklame.
Zanimivo se mi zdi tole.
Bo potrebno napisat model tel da vidimo kateri so naloženi s smetmi.
Xiaomi 13 je brez

ZveeZ ::

Buggy je izjavil:

Samo me zanima: zakaj bi danes kupil najraje Xiaomija?


meni osebno so (bili) vsec ker so kot underdogi ze od strata za top ceno ponujali super zadeve. Res da se je trenutno, kjer jih propagirajo ze mobilni operaterji marsikaj spremenilo, vseeno pa vzamem raje Xiaomi kot nek Samsung ali buh ne daj Apple. Pixel pa tudi mene zanima kaj so bile tezave, ker glede kamere in kompaktnosti so nekako druga alternativa tudi zame.


Tudi sam sem dal veliko xiaomijev skozi in so bili ok. Ampak evolucija njihovega UIja mi gre tako na k, da se jih lep cas ne bom vec dotaknil.

Ganon je izjavil:


Dajva recimo en konkreten primer. Izredno uspešna serija redmi note. S čim jo boš primerjal?

No, par postov pred tem, sem omenil xiaomije nad 300€ ravno iz razloga, ker je v budget segmentu redmi note serija neprimerljivo boljsa od konkurence. Ko preckas 300€, pa se zacne brutalna konkurenca, da mi ni jasno v cemu je Xiaomi res boljsi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

Buggy ::


No, par postov pred tem, sem omenil xiaomije nad 300€ ravno iz razloga, ker je v budget segmentu redmi note serija neprimerljivo boljsa od konkurence. Ko preckas 300€, pa se zacne brutalna konkurenca, da mi ni jasno v cemu je Xiaomi res boljsi.


ma sej to tudi mene malo skrbi, trenutno uporabljam Mi 9T, sam je res najvecji problem Android 10, ki je zdej gor (vec app-ov dela od samo se od 11 naprej) + baterija, ki jo v zadnjih mesecih vidno pobira....ni pa se drame.

Sem rekel da bi vzel nekaj spet za 5 let in X14 se je zdej za 690€ dost logicna izbira (predvsem zaradi kamer), sem pa razmisljal tudi o segment Poco F6 (non-pro) za 340€, pa nikoli nisem imel se flagship specsov in sem to rundo hotel probat, ce je kaj na tem.

nwm no, zdej ste me mal prestrasil...pixel pa kot sem rekel je tud alternativa.

ZveeZ ::

Buggy je izjavil:


nwm no, zdej ste me mal prestrasil...pixel pa kot sem rekel je tud alternativa.

Sej mogoce bo tebi xiaomi in hyperos super.
Jaz sem bil preprican, da bom obdrzal 13t pro vsaj 2 leti. No, cca mesec po updateu na hyperos sem ga dal zeni, sebi sem si pa zacasno kupil rabljenega pixla 6a za 150€, kateri bo ocitno ostal se neki casa.

c0ck4m0u53 ::

Zakaj kupit Xiaomi, Redmi oz POCO, v določenih cenovnih razredih, morda večini, so price/ performance telefoni. Če malo pogledaš pred nakupom, pa lepo v miru izbereš model s snapdragon platformo, dobiš, pa tudi custom rome in vse kar paše poleg od gcam, do root, adblockerja...
Nenazadnje smo na tehnološkem forumu in odklep bootloaderja ter namestitev custom roma naj ne bi bila nek bav bav.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

Buggy ::

...samo imas v tem primeru lahko probleme s spletnim bancnistvom in podobnimi aplikaciji, ki ti zaznajo custom spremebe na telefonih.

c0ck4m0u53 ::

Večina tujih neobank (N26, Revolut, TradeRepublic, Wise, Aircash), deluje bp, enako Sparkasse. Ne vem, pa kako je z NLB, tam mislim, da so zelo "inovativni", kako ljudem otežit uporabo mobilne aplikacije.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

delavec44 ::

Meni je uporaben second space in dual apps. Ne vem če to dobiš s custom romom, če odmislimo morebitne težave z bankami?

amacar ::

mancini je izjavil:

amacar je izjavil:

Zakaj sploh uporabljate te xiaomi prednaložene aplikacije (Varnost, čistilec, Teme itd...)? Jaz jih ne, in dejansko ne vidim reklam.


Prav namensko sem šel v te appe in nikjer ne najdem reklame.
Zanimivo se mi zdi tole.
Bo potrebno napisat model tel da vidimo kateri so naloženi s smetmi.
Xiaomi 13 je brez

Jih nimam niti jaz, mogoce so bile na xiaomi 8 in 9, ampak na xiaomi 10, 11, 12, 14 pa reklam ne opazim.

Dodajam posnetek zaslona teh aplikacij

matobeli ::

Jaz mam enga izmed Pocotov in ima reklamo v aplikaciji Varnost.

Ampak tako kot si zapisal, ni nobene potrebe da bi se te aplikacije
uporabljale, sploh pa ne na dnevni ravni.

edit: prikaže se zgleda samo 1x v neznanem časovnem obdobju, tko da očitno ni problem tudi če bi večkrat dnevno odprl app.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Pinturicchio ::

Reklame so bile v aplikacijah varnost, teme, če si hotel zamenjat melodijo ali ozadje kot je predhodnik napisal, pa še marsikje drugje so se našle.

matobeli ::

Sam da zdej ugotavljamo da jih v resnic ni več (toliko).

Vsaj tisti ki dejansko imamo xiaomi telefone.

kanarin ::

Ta debata o prednaloženih aplikacijah in kao nadležnih reklamah je počasi že dolgočasna in v bistvu brepredmetna . Zakaj ? Ker to v praksi opazi in moti le peščico uporabnikov,v večina lastnikom Xiaomijev pa tega (skoraj) ne opazi in nas ne moti in smo povečini zadovoljni s svojimi telefoni. Kdor ni zadovoljen s Xiaomiji naj si pač izbere drugo znamko, simple as that.

Druga debata - ko je nekdo vprašal "zakaj bi kdorkoli želel ravno Xiaomi" - ja ne vem očitno so ljudje butasti in izberejo krš telefon ? Ali pa mogoče ugotovijo da dobijo za svoj denar (p/p) dosti telefona, s katerim ni težav se ne kvarijo ipd.. ? Mislim da ta drugo. Xiaomi seveda blesti predvsem v budget segmentu (Redmi, Poco) višje so seveda tudi druge zelo dobre opcije (predvsem Oneplus). Kar se tiče UI pa ... to je na koncu stvar okusa oz subjektivne presoje ter navade.

Sam kupujem izključno Xioamije doma in sorodnikom že cca 8 let (resda v budget segmentu) in še noben me v bistvu ni razočaral, še vedno vsi delajo ko urce. Recimo za otroka ki ne bo igral (zahtevenih) igric sem pravkar nabavil Redmi Note 12 5G za 125 € (torej low budget segment) - a se dobi kaj boljše za ta denar pri konkurenci ? Sam imam že skoraj 5 let star Xiaomi 9T Pro in mi je že vedno zakon ter ga še ne mislim menjat (velik argument je zaslon brez punch hole oz zareze, pa tudi baterija je še vedno solidna).

delavec44 ::

Moja percepcija je, da je v Xiaomiju za 100€ več reklam kot v Xiaomiju za 800€. Me motijo ampak jih ne vidim pogosto.

Djole ::

Buggy je izjavil:


No, par postov pred tem, sem omenil xiaomije nad 300€ ravno iz razloga, ker je v budget segmentu redmi note serija neprimerljivo boljsa od konkurence. Ko preckas 300€, pa se zacne brutalna konkurenca, da mi ni jasno v cemu je Xiaomi res boljsi.


ma sej to tudi mene malo skrbi, trenutno uporabljam Mi 9T, sam je res najvecji problem Android 10, ki je zdej gor (vec app-ov dela od samo se od 11 naprej) + baterija, ki jo v zadnjih mesecih vidno pobira....ni pa se drame.

Sem rekel da bi vzel nekaj spet za 5 let in X14 se je zdej za 690€ dost logicna izbira (predvsem zaradi kamer), sem pa razmisljal tudi o segment Poco F6 (non-pro) za 340€, pa nikoli nisem imel se flagship specsov in sem to rundo hotel probat, ce je kaj na tem.

nwm no, zdej ste me mal prestrasil...pixel pa kot sem rekel je tud alternativa.

Nekdo je tudi omenil honor magic 6 pro? Sam imam 5 pro, kamera super, 6ka je pa mislim da se boljsa, pa jo dobis na marketplacu za 600€.

Buggy ::

Vedno, tudi tamali in babice uporabljamo Xiaomi telefone in do sedaj vsi izjemno zadovljni. Zdej me pocas ze firbec matra kaj je s temi reklamami na novejsih, ker nihce se nic ni opazil na svojih. Sicer cez par mesecev prihaja tudi Xiaomi 14T, samo bo kamera bolj svoh od X14, bo pa imel tudi brezzicno polnjenje, se malo kasneje pa ze X15, samo glede cakanja vsi vemo kako grejo stvari, ker potem vedno cakas ;((

...tisti ki imate brezzicno polnjenje ga uporabljate ali je to zaradi baterije kaksen problem, predvsem v smislu tega, ker naj bi se bolj grela baterija/telefon?

edit: tamal mi je glihkar povedal, da po zadnjem update-u dejansko integriran cleaner prikazuje reklame na na Note 11

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Vanadium ::

V njihovih (MIUI) aplikacijah so reklame, jaz sem kar za ošpicami zbolel, ko sem jih videl v aplikaciji teme in s to aplikacijo štelaš melodije zvonenja torej je tehnično gledano sistemska aplikacija kar je men nedopustno ;(. Pa DND ne deluje, kakor bi moralo in to se vleče že od ne vem katere MIUI verzije. Imam naštimano, da mi gre telefon v DND ob 19:00 in ven iz DND ob 9:00 vsak dan. Zvonjenje je dovoljeno samo kontaktom z zvezdico. Viber sporočila pa veselo piskajo kot nora kljub DND. Skratka neuporabno. Ko sem imel na bivšem telefonu pixel expirience je delovalo b.p.

Dimnik ::

Točno sedaj vzel ženin xiaomi 12, odprl teme in nobene reklame tako da.....

PunkDude ::

Pinturicchio je izjavil:

PunkDude je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Pixel, oneplus, motorola, nothing?

Pixel - zelo slabe izkušnje.
Ostalo kar si naštel se res nisem poglabljal.
Priporočaš kaj?

Mi zaupaš kaj je bilo narobe s pixlom?

Baterija je totalen šit.

PunkDude ::

Sem pa malo šel brat za OnePlus in...
It's a true flagship in many respects, but there are some things that hold me back from singing its praises completely. Chief among them is the camera, which really didn't impress, especially at night. If photography is crucial to your mobile experience, it's worth looking elsewhere.

amacar ::

Vanadium je izjavil:

V njihovih (MIUI) aplikacijah so reklame, jaz sem kar za ošpicami zbolel, ko sem jih videl v aplikaciji teme in s to aplikacijo štelaš melodije zvonenja torej je tehnično gledano sistemska aplikacija kar je men nedopustno ;(. Pa DND ne deluje, kakor bi moralo in to se vleče že od ne vem katere MIUI verzije. Imam naštimano, da mi gre telefon v DND ob 19:00 in ven iz DND ob 9:00 vsak dan. Zvonjenje je dovoljeno samo kontaktom z zvezdico. Viber sporočila pa veselo piskajo kot nora kljub DND. Skratka neuporabno. Ko sem imel na bivšem telefonu pixel expirience je delovalo b.p.

Še enkrat odprl Teme, nobene reklame. DND pa meni dela bp še iz časa, ko sem imel Xiaomi Mi 8 (nastavljen DND med 00:00 in 9:00, dovoljeni klici za priljubljene).

ZveeZ ::

A zna kdo spremenit default app za karkoli, brez googlove pomoci?;)

Edit: pri HyperOS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

Pinturicchio ::

PunkDude je izjavil:

Pinturicchio je izjavil:

PunkDude je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Pixel, oneplus, motorola, nothing?

Pixel - zelo slabe izkušnje.
Ostalo kar si naštel se res nisem poglabljal.
Priporočaš kaj?

Mi zaupaš kaj je bilo narobe s pixlom?

Baterija je totalen šit.

To se pa strinjam, najbolj šibek člen pixla.

Dimnik je izjavil:

Točno sedaj vzel ženin xiaomi 12, odprl teme in nobene reklame tako da.....

Koliko berem poste sem prišel do sklepa da verjetno ima samo Redmi serija reklame, medtem ko jih flagship Xiaomi-ji nimajo.

Zgodovina sprememb…

««
376 / 378
»»