» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
353 / 374
»»

buttcrack ::

ok, zahteva po unlocku je dana, zdej me pa zanima kako se lahko izognem ponovnemu nalaganju vseh appov. ostale finoče bo že sam, ne da se mi/mu vseh 100 appov nalagat.

tinx ::

Pozdravljeni,

kmalu gre v prodajo moj POCO X3 NFC, 68gb RAM, 128 GB. Star je eno leto in je odlično ohranjen, kot nov. Kakšno ceno lahko po vašem postavim?

Hvala. LP

Kebo ::

150€

estons ::

Živjo, ali bi mi kakšen lastnik Xiaomi Redmi 9T lahko povedal, kateri jeziki so podprti za interface? Se da uporabniški vmesnik nastaviti na slovenščino?

Kodrnusa ::

estons je izjavil:

Živjo, ali bi mi kakšen lastnik Xiaomi Redmi 9T lahko povedal, kateri jeziki so podprti za interface? Se da uporabniški vmesnik nastaviti na slovenščino?

Vsi imajo slovenščino, če je global rom.

damirj79 ::

bsslo je izjavil:

Wolfie je izjavil:

A ima sploh kateri od Xiaomijev še LED notification?


Namesto tega uporabljajo Always On Display (AOD) oz. obrobo ob ekranu.
AOD ne rabim. Verjetno so notifikacije v obliki obrobe na voljo tudi, če je AOD onemogočen?

Kako se vam te notifikacije obnesejo v praksi? So moteče?


Niso moteče, PRoblem je edino, da ta obroba utripne samo enkrat, ko prispe sporočilo npr in potem nikoli več

MrStein ::

Kodrnusa je izjavil:

estons je izjavil:

Živjo, ali bi mi kakšen lastnik Xiaomi Redmi 9T lahko povedal, kateri jeziki so podprti za interface? Se da uporabniški vmesnik nastaviti na slovenščino?

Vsi imajo slovenščino, če je global rom.

Kitajski ("originalen") pred časom ni imel slovenščine. Je po novem kaj drugače?

(govorim nasploh, ne za 9T)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

amacar ::

Global ali EEA rom ima vedno slovenščino, CN rom pa samo kitajščino ali angleščino.

pol3ni ::

damirj79 je izjavil:

bsslo je izjavil:

Wolfie je izjavil:

A ima sploh kateri od Xiaomijev še LED notification?


Namesto tega uporabljajo Always On Display (AOD) oz. obrobo ob ekranu.
AOD ne rabim. Verjetno so notifikacije v obliki obrobe na voljo tudi, če je AOD onemogočen?

Kako se vam te notifikacije obnesejo v praksi? So moteče?


Niso moteče, PRoblem je edino, da ta obroba utripne samo enkrat, ko prispe sporočilo npr in potem nikoli več

Jaz uporabljam tole

https://noled.en.uptodown.com/android

escanor ::

Kdo ima Xiaomi 11T Pro in kakšne imate izkušnje?

Po spec. je nekje podoben Samsung Galaxyju S21 ultra, ampak skor pol cenejši.

jopar ::

Kje kaj kupujete originalne nadomestne dele? Rabil bi baterijo za MI9 (bm3l). Na Aliexpressu je tega poplava in vsi zatrjujejo, da je original, ko pa bereš komentarje pa vidiš, da tudi približno ne dosega original kapacitete.

Zvezdica27 ::

https://www.mishop.si/xiaomi-redmi-9at-...

https://www.mishop.si/xiaomi-redmi-10-4...

Saj govorimo o tej trgovini ne?

Kušujem za hčerko, neki ne predrag, pa da je OK

Sedaj imam Huawei p40 lite (no google) in kolikor razumem glede na spec bo Xiaomi Redmi 9AT malo slabši od tega, če pa vzamem Xiaomi Redmi 10, pa bo malo boljši od mojega P40 lite, ne?

Je še kaka druga izbira trenutno v tem rangu?

zz

Vm1999 ::

https://geizhals.eu/xiaomi-poco-f3-128g...
ali
https://geizhals.eu/?fs=redmi+note+10&h...

Neprimerljivo boljša izbira do 300 eur


Drugače pa je Redmi 10 recimo na nemškem amazonu cca 200 eur:

https://geizhals.eu/xiaomi-redmi-10-128...

Zvezdica27 ::

https://www.mobileshop.eu/si/xiaomi/mob...

tle je vsaj na lagerju...

Je to to, za neko basic delo, saj če moj p40 lite dela, bo pa tud to...

b

kanarin ::

Če koga zanima oz ne ve, danes je otvoritev tretje Mi Store trgovine v SLO - v Kopru (Planet Koper). Bil dopoldne tam, nora gužva, cca 50 m vrste za prit v trgovino (nimam pa pojma kakšne popuste so ponujali in za katere produkte). V glavnem zunaj so simpatične punce delile okoli majhne vrečke - noter pa so brezžične slušalke, seveda sem to dobil oz. vzel tudi sam, bravo Xiaomi, zakon ! ;)

https://www.mimovrste.com/slusalke-za-v...

Vm1999 ::

kanarin ::

Glede na to da jih po tej ceni ne moreš kupiti (Out of stock) je to povsem nerelevantna informacija. Sicer pa se podarjenemu konju ne gleda v zobe...

Do sedaj sem nabavil že kup teh poceni TWS slušalk, te pa so prve, ki se priklopijo/odklopijo kot AirPods (vsaj na Xiaomi napravah) - torej praktično takoj ko jih daš iz polnilne škatlice. Tudi sicer zaenkrat deluje b.p., zelo zanesljivo, seveda lahko uporabljaš obe ali samo eno slušalko, vse poteka zelo transparentno in brez nobenih težav. Sem tako kar pozitivno presenečen, pričakovanja so bila namreč nizka. Čeprav po ocenah ne blestijo pri predvajanju zvoka se baje povsem dobro obnesejo pri poslušanju podcastov in opravljanju tel. pogovorov. To pa je tudi moj glavni fokus uporabe.

Mimogrede, če je bil mogoče kdo na tej oz. ostalih otvoritvah me res zanima kakšne popuste so ponujali. Ker ne najdem prav nobene informacije o tem, niti na licu mesta to ni bilo razvidno, v trgovino se pa ni dalo prit v doglednem času saj je bila taka vrsta da me je takoj minilo. KAr več je samo splošna reklama o "do 50% popustih". Zanima me pa konkretno za Mi Pad 5 - da vidim kaj sem morebiti zamudil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

tikitoki ::

Ima kdo xiaomi note 10 pro? Imam bel halo okoli crnih crk. Ima kdo podoben problem? To ne more biti normalno, ziher defekt en zaslon al tolk gnule zaslone vgrajujejo?

Tine1993 ::

kanarin je izjavil:

Glede na to da jih po tej ceni ne moreš kupiti (Out of stock) je to povsem nerelevantna informacija. Sicer pa se podarjenemu konju ne gleda v zobe...

Do sedaj sem nabavil že kup teh poceni TWS slušalk, te pa so prve, ki se priklopijo/odklopijo kot AirPods (vsaj na Xiaomi napravah) - torej praktično takoj ko jih daš iz polnilne škatlice. Tudi sicer zaenkrat deluje b.p., zelo zanesljivo, seveda lahko uporabljaš obe ali samo eno slušalko, vse poteka zelo transparentno in brez nobenih težav. Sem tako kar pozitivno presenečen, pričakovanja so bila namreč nizka. Čeprav po ocenah ne blestijo pri predvajanju zvoka se baje povsem dobro obnesejo pri poslušanju podcastov in opravljanju tel. pogovorov. To pa je tudi moj glavni fokus uporabe.

Mimogrede, če je bil mogoče kdo na tej oz. ostalih otvoritvah me res zanima kakšne popuste so ponujali. Ker ne najdem prav nobene informacije o tem, niti na licu mesta to ni bilo razvidno, v trgovino se pa ni dalo prit v doglednem času saj je bila taka vrsta da me je takoj minilo. KAr več je samo splošna reklama o "do 50% popustih". Zanima me pa konkretno za Mi Pad 5 - da vidim kaj sem morebiti zamudil.


Imeli so Note 10 pro iz 329 na 230€ in, 11T iz 499 na 349€.ostalo pa nevem

Vm1999 ::

@kanarin
Informacija o otvoritvi trgovine pol slovenije stran, kjer delijo slušalke za 10 eur je zame ravno tako povsem irelevantna informacija in jo smatram bolj kot reklamo za odprtje nove poslovalnice, kot pa kaj drugega, tako da ne bluzi...

Slušalke so super za telefonske klice, kot si napisal so lepo integrirane z Xiaomi telefoni. Za glasbo so dokaj crap.

Napisal sem kot info, za bilokoga, ki iz tvojega linka dobi občutek, da so vredne 30.

kanarin ::

@Vm1999 saj razumem, da se zdaj vlečeš ven iz dreka, ker si objavil link, kjer slušalk sploh ni mogoče naročit. To je bila seveda "zelo" relevantna informacija. Ko sem na hitro pogledal v Sloveniji je 30EUR še najugodnejša cena, preveril sem še na Amazonu, kjer pridejo najceneje 26EUR (vendar s poštnico čez 30EUR). Tako da..je tu povsem jasno kdo dejansko bluzi oz zavaja. Btw. ne trudi se in ne rabi lepit linkov iz kitajskih trgovin, ker tudi če je dobavljivo je povsem irelevantno za kupce Slovenije (ki jih zanima CELOTNA cena ki jo morajo plačat za nek produkt). Pa tudi če vendarle najdeš ponudbo (celotno ceno) za manj kot 30EUR (vsi vemo, da pač obstajajo razne akcije, znižanja - na redne cene), ti lahko povem samo "who cares"!

Pa da ne bo kakšnega nesporazuma, nisem nikakršni odvetnik ali promotor za Xiaomi ,še pa manj pa teh konkretnih (podarjenih) poceni slušalk, ki jih sam iskreno ne bi kupil. Napisal sem samo kot informacijo oz zanimivost, to je vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

stara mama ::

Mater kolk hude krvi zarad enih slušalk!
Evo, 13€ + 5€ poštnine (lahk še manj s kuponom), tud realno niso vredne kaj dost več. Tist ki verjame da so, ga je pa nategnil marketing.
https://www.aliexpress.com/item/1005002...

In ja, nobenmu se ne da/splača vozit prek države po ene cenene slušalke.

kanarin ::

Haha, ajde mama en izziv, naroči to iz Alija pa da vidimo če te bo prišlo 18 €...glede na to da pri nas in recimo na Amazonu prodajajo za 30€ ne boš imel nobenega problem to prodat naprej...Sam sem bil tudi navajen kupovat na Aliju kakšne drobnarije za par € (npr. ovitki za telefone, igrače, podstavke za tablice/telefone, itd) večinoma kar s free sheeping, žal tega ni več, a razumeš? A recimo ovitek ki si ga zdaj prisiljen kupit za 15 € pa je realno toliko vreden ?

Se pa ponovno oglašam samo zato ker si omenil vožnjo "preko države", nekdo pred tabo pa "pol Slovenije stran". Sem iz Kopra, do trgovine bi lahko še peš. Pa nisem šel po slušalke, saj sploh nisem vedel kaj me čaka, ali kaj delijo, kakšni so sploh popusti,šel sem enostavno iz firbca. Kje vi tu vidite oz razumete da bi kdo vabil celince na to otvoritev (v smislu "brž se pripeljite iz LJ da boste dobili v dar slušalke"), mislim kakšne si nekateri zmišjujete. Še najbolj me vseskupaj spominja na tisto zgodbo o kislem grozdju in sladki limoni...

Konc te debate.

buttcrack ::

In zakaj jih ne bi dobil za 13+6$???
Res da bo trba mesec dni počakt, ampak kje vidiš da cena ni končna?

Zgodovina sprememb…

HitraSperma ::

buttcrack je izjavil:

In zakaj jih ne bi dobil za 13+6$???
Res da bo trba mesec dni počakt, ampak kje vidiš da cena ni končna?

Carina
fgdsfjk

darck ::

Ma brez veze kupovati neke posrane slušalke in pri tem gledat na kakšen eur,da prišparaš. Imaš po netu in Youtube prav veliko primerjav,prispevkov od poceni do najdrazjih slušalk in potem lahko izbiraš kar hočeš in zraven imaš ogromno komentarjev uporabnikov slušalk. Jaz sem raje na hitro si kupil v Bing bangu JBL slušalke z 50% popusta in saj vem kaj bom dobil ne pa neko sranje za malo denarja

Djole ::

darck je izjavil:

Ma brez veze kupovati neke posrane slušalke in pri tem gledat na kakšen eur,da prišparaš. Imaš po netu in Youtube prav veliko primerjav,prispevkov od poceni do najdrazjih slušalk in potem lahko izbiraš kar hočeš in zraven imaš ogromno komentarjev uporabnikov slušalk. Jaz sem raje na hitro si kupil v Bing bangu JBL slušalke z 50% popusta in saj vem kaj bom dobil ne pa neko sranje za malo denarja

Kakor za koga, jaz sem kupil v bigbangu philips slusalke, ki so se izkazale za "posrane", tiste "poceni posrane" pa se zmeraj v uporabi na polno, super zvok, baterija, itd :)

buttcrack ::

HitraSperma je izjavil:

buttcrack je izjavil:

In zakaj jih ne bi dobil za 13+6$???
Res da bo trba mesec dni počakt, ampak kje vidiš da cena ni končna?

Carina

Carina, kolega, se plača na določene izdelke nad 150€, če pa misliš DDV, je pa le ta že od 1.7.2021 vštet v ceno. Največ kar ga lahko doleti je doplačilo pošti 2,5€ pa še temu se da izogniti z izbrano poštnino (AESS).

se pravi imaš narobe in samo nabijaš v prazno...

tikitoki ::

darck je izjavil:

Ma brez veze kupovati neke posrane slušalke in pri tem gledat na kakšen eur,da prišparaš. Imaš po netu in Youtube prav veliko primerjav,prispevkov od poceni do najdrazjih slušalk in potem lahko izbiraš kar hočeš in zraven imaš ogromno komentarjev uporabnikov slušalk. Jaz sem raje na hitro si kupil v Bing bangu JBL slušalke z 50% popusta in saj vem kaj bom dobil ne pa neko sranje za malo denarja


Sem kupil JLB prenosni zvocnik, je tkaoj romal nazaj, ker je bil tako porazno slab zvok. Ti kar sanja, da nre placas znamke in nic kaj drugega.

wcpapir ::

Kateri JBL pa ima porazno slab zvok ?

Imam Charge 4 že x let, bil je že v morju, na dežju, bil je po teden dni kar zunaj, padel mi je v jupol, špila pa še kar ok. Edino kar je, je sedaj začela baterija pešati po nevem koliko letih.

Mimogrede če ima kdo kak nov xiaomi ki ga je samo testiral ali kaj podobnega sem resen kupec. Telefon do 200e rabim

darck ::

Ma vse te brezžične slušalke za male denarje 20-30 Eur sploh iz kitajske je en drek vredno tudi Xiaomi niso nič kaj vredu pa stanejo tudi 40 in več. Potem pa še zmogljivost baterije ko je ponekod spet en drek vse skupaj kaj šele zvok slušalk.

Master_Yoda ::

Jaz sem z QCY brezzicnimi za 20 eur zadovoljen. Pri enih je zal baterija v "skatlici" sla po letu in pol vsakodnevne rabe, sem zdaj na drugih. Ceprav bi lahko prestavil in tiste iz prve skatle tudi polnil v drugi heh.
Je pa res da jih uporabljam za audiobooke in podcaste vecinoma in ne za muziko.
Dovie'andi se tovya sagain.

Djole ::

darck je izjavil:

Ma vse te brezžične slušalke za male denarje 20-30 Eur sploh iz kitajske je en drek vredno tudi Xiaomi niso nič kaj vredu pa stanejo tudi 40 in več. Potem pa še zmogljivost baterije ko je ponekod spet en drek vse skupaj kaj šele zvok slušalk.
bluedio naglavne onear slusalke za 20EUR, ze vec kot 5let, drzijo jih skupaj vezice, zvok baterija, povezava, se zmeraj siba sto na uro
P.s. moja ima xiaomi brezicne slusalke..te palcke, za 30EUR, ko je povezana s tel jo bolje slisim preko njih kot preko samega telefona, uporablja za videoklice, sluzbeno, itd, s tistimi zicnatimi philips si ni mogla nic pomagati...v glavnem, tudi med "cheap" slusalkami se najdejo odlicne, tako kot med "firmiranimi" niso vse dobre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Djole ()

simnov ::

Če si kupiš z xiaomi.eu rom ali imaš potem posodobitve in trgovino.

darck ::

Djole je izjavil:

darck je izjavil:

Ma vse te brezžične slušalke za male denarje 20-30 Eur sploh iz kitajske je en drek vredno tudi Xiaomi niso nič kaj vredu pa stanejo tudi 40 in več. Potem pa še zmogljivost baterije ko je ponekod spet en drek vse skupaj kaj šele zvok slušalk.
bluedio naglavne onear slusalke za 20EUR, ze vec kot 5let, drzijo jih skupaj vezice, zvok baterija, povezava, se zmeraj siba sto na uro
P.s. moja ima xiaomi brezicne slusalke..te palcke, za 30EUR, ko je povezana s tel jo bolje slisim preko njih kot preko samega telefona, uporablja za videoklice, sluzbeno, itd, s tistimi zicnatimi philips si ni mogla nic pomagati...v glavnem, tudi med "cheap" slusalkami se najdejo odlicne, tako kot med "firmiranimi" niso vse dobre.



Sem tudi jaz imel na glavne slušalke Bluedio pa saj so bile kar solidne samo sem jih kasneje zabrisal v smeti,ker sem jih vrgel v tla in so se zjebala k so me razpizdile ja baterija je pa kar dolgo zdržala do 40 ur naj bi.Sem imel še pred kratkim slušalke JLAB in lahko rečem dobre najboljše za tak denar to so jih drugi majstri predlagali ki se z taki stvarmi ukvarjajo. Sedaj pa uporabljam Bluetooth žične slušalke JBL in so tudi kar dobre pa baterija zdrži 9 ur kar je tudi zelo pomembno in uporabljam jih pa samo za poslušanje glasbe,filmov.....in nič drugega. Bom pa v kratkem morda nabavil tudi kake boljše EARBUDS v cenovnem rangu do 100 eur katere bodo v akciji z popustom. Glede kvalitete zvoka slušalk pa verjamem samo še tistimi kateri to sigurno do potankosti stestirajo in potem tudi drugi uporabniki še pokomentirajo in tukaj ni nobenih čang šlag slušalk ampak tiste katere so resnično dobre. Briga mene za slušalke ali so 20 Eur ali 50 Eur hočem edino super zvok in dobro baterijo in nobene Xiaomi niso nikjer omenjene in pohvaljene pa ti uporabniki ko komentirajo na Mimovrste in podobnih trgovinah me sploh ne zanima ker nimajo pojma. Ljudje kateri se prav s tem ukvarjajo točno vedo kaj je dobro in sigurno pa ne bi dal NIKOLI 200 in še več EUR za neke slušalke,ker to je pa ogromno denarja pa tudi pomembno mi ni da bi moral imeti najboljši zvok za to kar rabim slušalke. Drugače pa kot sem rekel vedno raje dam 40-50 EU za malo boljše slušalke kakor 20 Eur in jebe se mi če je 30 Eur vmes razlike.

-Soundpeats,Edifer,EarFun Free Pro,Mpow,Jlab,Jabra,Jbl,Skullcandy in na spisku imam kar nekaj a najbolj se nagibam k Anker Soundcore Liberty 2.

tikitoki ::

wcpapir je izjavil:

Kateri JBL pa ima porazno slab zvok ?

Imam Charge 4 že x let, bil je že v morju, na dežju, bil je po teden dni kar zunaj, padel mi je v jupol, špila pa še kar ok. Edino kar je, je sedaj začela baterija pešati po nevem koliko letih.

Mimogrede če ima kdo kak nov xiaomi ki ga je samo testiral ali kaj podobnega sem resen kupec. Telefon do 200e rabim


Xiaomi NOte 10 pro za 220 EUR? Nov, zgolj sproban.

kanarin ::

darck je izjavil:

Ma vse te brezžične slušalke za male denarje 20-30 Eur sploh iz kitajske je en drek vredno tudi Xiaomi niso nič kaj vredu pa stanejo tudi 40 in več. Potem pa še zmogljivost baterije ko je ponekod spet en drek vse skupaj kaj šele zvok slušalk.


Za en drek je kvečjemu tvoj post. To je samo streljanje in posploševanje v prazno. Seveda je res da obstajajo tudi zanič modeli (se imel tudi sam nekaj izkušenj s tem) - sicer jih je vedno manj, ampak je kar nekaj povsem solidnih (še posebej glede na nizko ceno). Tudi sam zdaj že kar dolgo uporabljam ene brezžične slušalke "za 20 €" - Tronsmart Onyx Free (zanje sem se odločil po verodostojnih priporočilih iz sorodnega kajkupiti foruma) in sem zelo zadovoljen z njimi. Delujejo zanesljivo, so udobne, baterija zdrži kar dolgo. Čemu bi pol dajal 50, 100 ali celo več € ?? Res pa je, da poslušam večinoma podcaste, radio ipd. Kvaliteta zvoka je tako v drugem planu oz ker nisem noben audofil mi niti na splošno to kaj dosti ne pomeni. Komu to dosti pomeni naj si pač nabavi dražje slušalke, saj kdo to komu brani ?

Sem pa bil kar presenečen ,da niso zanič niti slušalke "za 10 €" (kot so eni tukaj komentirali) - torej v predhodnjih postih omenjene osnovne Xiaomi slušalke. Poleg tega sem par let nazaj kupil tudi osnovne Xiaomi žične slušalke (in-ear) da sem 3 € če se prav spomnem - in sem dejansko sem bil tudi s temi zadovoljen. Omenjam pa to ker zdaj me kar malo čudi to zmrdovanje nad 20-30 € češ da je avtomatično vse zanič. Kot da je zdaj normalno da za spodobne brezične slušalke bi moral dati koliko, vsaj 100€ ??

darck ::

To nikakor ne drži,da so po večini že kar vse slušalke dobre kakor tukaj nekateri omenjate ja verjetno potem ne prepoznate in ne razločite kaj vse morajo slušalke povdarjati seveda potem je pa spet druga stvar za kaj se uporabljajo. recimo moj sodelavc ko posluša metal muzko noče sploh slišat za kake slušalke katere imajo malo bolj ojačane base drugi so spet kontra ko hočejo povdarjene base. Potem pa pridejo slušalke katere si lahko z aplikacijo sam nastavljaš Equalizer in sam sebi prilagodiš glasbene tone. Sigurno pa ne morejo slabi zvočniki dobro igrati in po večini imajo vse nizko cenovne slušalke prav take ja in mogoče večina sploh pojma nimajo kako bi sploh morale slušalke špilati. sem v življenju kupil že ogromno teh nizkocenovnih slušalk in kaj sem naredil takoj ko sem jih probal sem jih vrgel v smeti imel sem pa vse mogoče že znamke in nekako od telefona Samsung so bile še najboljše ne morem pa točno reči kako se bi primerjale s temi JBL katere imam sedaj.

kanarin ::

Če iz slušalk prešaltam na tablice. Gledam Mi Pad 5, iščem kje se jo da dobit po najbolj ugodni ceni, pa sem naravnost šokiran - najugodnejše cene ne najdeš v kitajskih trgovinah, niti ostalih spletnih trgovinah ala Amazon ali kakšni naši... najugodneje sem našel v FIZIČNI trgovini pri nas - HN ! Verjetno je še kdo opazil aktualni letak - 359€ pa še zraven Mi Band 6 (cca 35€). Kako je to sploh mogoče ? Kaj je to kakšna Xiaomi promocija, vezana na aktualen konkreten vstop (z lastnimi fizičnimi trgovinami) na slovenski trg ? Ker kaj takega je bilo še nedavno nazaj nezaslišano - bolj je veljalo da pri nas plačaš bistveno več kot če nabavljaš iz tujine (sploh iz kitajske). Pa ta tablica sploh ni izjema, opažam podobno tudi pri ostalih izdelkih iz Xiaomi ponudbe...zdaj pa ne vem ali je res pri nas postalo ceneje, ali pa toliko dražje pri nakupih iz tujine...

darck ::

Boš moral jutri jih kar kontaktirati in povprašati glede te cene pa boš točno vedel.

kanarin ::

@darck tvoj pogled je tipično črno-bel. Ali je zanič ali pa odlično, vmes ne obstaja nič. V resnici seveda ni tako, vmes obstja obstaja veliko nivojev beline in sivine. In če je nekdo dejansko zadovoljen že s sivo - kdo si ti (ali kdorkoli) da bi ga zmerjal da nima pojma in podobno? Predvsem pa...ZAKAJ ? Samo da vsiliš svoj pogled oz mnenje ? A se ti zavedaš da nekaterim pač dol visi če obstaja nekaj objektivno boljšega (in posledično tudi dražjega), če pa so povsem zadovoljni s cenejšimi zadevami (v sklop tega zadovoljstva pa spada tudi občutek da nečesa nisi preplačal) ? A so res samo zaradi tega avtomatično nevedni oz. celo neumni?

darck ::

Kanarček zdej pa ti že preveč nekaj filozofiraš in ja vsak lahko počne kar mu je volja in kupi slušalke bilo katere samo nekateri bi morda pa tudi kakšen EUR več dali za slušalke,ko bi zares občutili razliko med enimi in drugimi. Normalno pa tudi,da vsak bi najraje za čim manj denarja dobil zadevo in tudi sam tako gledam za določene stvari samo tam kjer hočem pa le nekaj srednjega ali nadpovprečnega potem pa ne morem gledati za najcenejše variante.Nekdo ki dela inštalacijska dela in uporablja baterijski vrtalnik on sigurno ne bo imel EINHELL ampak Makito,Dewalt saj rabi zanesljivo,trpežno,močno in orodje ne nekaj kar že v samem štartu ni že dovolj dobro.
Nič drugega kot samo mnenje povem, ko bi vsi lahko imeli šanso probati in videti razliko potem bi mogoče se drugače odločili. Tudi jaz gledam za cenejše variante samo dostikrat sem se prav zaradi tega že opekel ampak sem se pa tudi že opekel za stvar katera je bila dražja in sem bil še bolj slabe in jezne volje.

kanarin ::

Pa seveda, to je povsem normalno in vsem jasno da smo ljudje različni, imamo različne prioritete in potrebe. Kar mene zmoti je taka posplošena ekstremistična in v bistvu neresnično izjava, citiram:

Ma VSE te brezžične slušalke za male denarje 20-30 Eur sploh iz kitajske je en DREK


Ok, to je pač tvoje mnenje, imaš seveda pravice do njega, kot imam tudi jaz pravico da temu oporekam. Se strinjaš ? Ker dostikrat sem prebral podobne izjave tudi za telefone (če 20-30 € zamenjaš recimo s 150-200€). Pač take izjave so žaljive za lastnike izdelkov iz tega cenovnega ranga, s katerimi so dejansko zadovoljni in ustrezajo njihovim potrebam in pričakovanjih. Štekaš ?

Sicer, če si zahtevnejši uporabnik in ti je zadeva (zelo)pomembna, ne vem zakaj bi sploh iskal sebi primeren produkt v (naj)nižjem cenovnem segmentu. To pač ni logično.

darck ::

Ja zaradi denarja se gleda cenejša varianta saj za dražje in boljše se ne splača toliko denarja zapravljati. Že nekaj časa gledam in mislim kupiti grafično tablico in ja gledam tako poceni in da je dobro ocenjena ne mislim kupovati desetkrat dražje Wacom,ko pa dobim za 40-50 Eur mogoče dobro tablico za kdaj pa kdaj. Saj sem rekel,da veliko slabše je,ko kupiš neko dobro znamko katera še dosti stane in si potem zelo nezadovoljen z njo. Ampak tako kakor praviš nekateri so zadovoljni z cenejšim kot recimo penzionisti so zadovoljni že z najcenejšim televizorjem kar pri meni je to prav obratno saj slika ni primerna mojim zahtevam. So pa določene stvari kjer gre pa za varnost in tam pa bi se moralo gledati v smeri dobrih lasnosti in nikakor samo na ceno

kanarin ::

darck je izjavil:

Saj sem rekel,da veliko slabše je,ko kupiš neko dobro znamko katera še dosti stane in si potem zelo nezadovoljen z njo.


S tem pa se definitivno strinjam s tabo. Ni hujšega, kot da za nekaj mastno plačaš in si potem iz nekega razloga razočaran ali pa niti pod razno ne izkoristiš vseh lastnosti, ali kar je še mogoče najhujše da (dolgoročno) ugotoviš da zadeve sploh ne potrebuješ in ne uproabljaš in potem nabira prah nekje v predalu...

Glede kupovanja "poceni" pa še to - mogoče gre včasih tukaj za nekakšen mazohistični hobi, saj obstaja konkretna verjetnost, da boš z izdelkom razočaran oz se boš opekel, ampak nekateri dejansko uživajo(mo), da sprobajo(mo) več različnih gadgetov, da iščemo tisti "sweet spot" oz idealni P/P in če se kdaj ne obnese pač rečeš "ah, saj je bilo itak poceni, no big deal". Če pa pri poceni zadevi "zadeneš terno" (beri: si z izdelkom dejansko zadovoljen) potem je to zadovoljstvo lahko še precej večje kot pri nakupu pre(drage) zadeve, ki deluje tiptop in ampak objektivno zadovoljstvo pa lahko kazi en tak notranji črv "ma si res ziher da nisi vseeno zadevo preplačal ?"

So pa seveda različni scenariji nakupov - recimo za prenosnik sem dal skoraj 1.000 € (mi je pomembno in nočem tvegat) ni mi žal, za tablico sem gledal marsikaj in naposled rekel, ma nič vzamem iPada (mi je tudi pomembno) ni mi žal. Po drugi strani pa recimo brezžične slušalke - iskal sem čimmbolj poceni in da so vseeno solidne. Par razočaranj, naposled zadovoljen. Pametna/fitnes ura prvi nakup - me je mikalo pa nisem imel pojam ali sploh nucam, ali bom uporabljal, zato sem nabavil en poceni (pod 30€) Haylou model (menda spada po Xiaomi), saj res ni noben presežek, ampak vsaj uro kaže točno ;). Ne, saj je čisto ok (za tako ceno), samo po začetnem preizkušanju funkcionalnosti me je navdušenje kmalu minilo in na dolgi rok sem ugotovil da razen časa malo pogledam le srčni utrip in korake, ostalega pa sploh ne nucam. Včasih kupiš poceni izdelek da samo potipaš teren, ali to sploh rabiš (čeprav je tudi res da poceni zadeva ti dostikrat ne da pravi feedback oz te lahko razočara). Hočem reči da obstaja cela paleta različnih scenarijev in razlogov že pri enem samem uporabniku, tako da je težko take stvari posploševat in nima smisla se celo norčevat in žalit. Vsak ima pač svoje veselje.

bosslipxx ::

simnov je izjavil:

Če si kupiš z xiaomi.eu rom ali imaš potem posodobitve in trgovino.

Da
slo-fishing.si

scipascapa ::

Ojla, za mati nezahtevni uporabnik čim manjši Xiaomi, steklo + ovitek.....zdaj ima mojega prejšnjega Note 5, ki ji je včeraj padel in se razbil.

Zaželjen nakup pri nam :)

AvtoR ::

kanarin je izjavil:

Če iz slušalk prešaltam na tablice. Gledam Mi Pad 5, iščem kje se jo da dobit po najbolj ugodni ceni, pa sem naravnost šokiran - najugodnejše cene ne najdeš v kitajskih trgovinah, niti ostalih spletnih trgovinah ala Amazon ali kakšni naši... najugodneje sem našel v FIZIČNI trgovini pri nas - HN ! Verjetno je še kdo opazil aktualni letak - 359€ pa še zraven Mi Band 6 (cca 35€). Kako je to sploh mogoče ? Kaj je to kakšna Xiaomi promocija, vezana na aktualen konkreten vstop (z lastnimi fizičnimi trgovinami) na slovenski trg ? Ker kaj takega je bilo še nedavno nazaj nezaslišano - bolj je veljalo da pri nas plačaš bistveno več kot če nabavljaš iz tujine (sploh iz kitajske). Pa ta tablica sploh ni izjema, opažam podobno tudi pri ostalih izdelkih iz Xiaomi ponudbe...zdaj pa ne vem ali je res pri nas postalo ceneje, ali pa toliko dražje pri nakupih iz tujine...


Trenutno imam Nexus 10. Stara je 8 let (mater kam čas beži). Baterija še vedno odlično drži, po občutku bi rekel cca 10 ur, samo malo počasna je ratala za najnovejši software...
Včeraj sem si omislil novo tablico Pad 5. V HN je bila akcija z Mi Band zapestnico za 360€. Se mi zdi kar ugodna cena za to kar ponuja. Če malo primerjam na prvi vtis. Je opazno hitrejša, zaslon je malenkost večji z enako resolucijo. Ohišje je alu z dokaj ostrimi robovi in drseče. Tu je Nexus za razred boljši. Lepše paše v roko in ohišje je iz nedrseče plastike. Po 8 letih je kot nova. Upam, da mi bo novi Pad 5 služil podobno dolgo ;-)

simnov ::

je tole carina in ddv ali ne https://www.cect-shop.com/en/xiaomi-mi-...

kanarin ::

scipascapa je izjavil:

Ojla, za mati nezahtevni uporabnik čim manjši Xiaomi, steklo + ovitek.....zdaj ima mojega prejšnjega Note 5, ki ji je včeraj padel in se razbil.

Zaželjen nakup pri nam :)


Definiraj prosim "čim manjši Xiaomi". Za moje pojme obstajajo danes samo še veliki in še večji modeli. RN5 sploh ni majhen telefon - kljub zaslonu samo 6 inčev (ima pač večje bezle).

Drugače sem tudi sam kupoval nadomestni telefon za Redmi Note 5 in se odločil za Mi 11 Lite 5G NE. Iz Dhgate iz EU skladišča sem ga dobil za 255 €. To je definitivno najlažji (pa mislim da tudi najtanjši) Xiaomi telefon iz trenutne ponudbe. Če se lahko stegneš do take cifre, je to precej dobra opcija po mojem.
««
353 / 374
»»