» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
343 / 374
»»

kanarin ::

Sparkxl je izjavil:


Če bi ta post napisal v letu 2011, bi res bil relevanten. 2021 pa imamo tunein, bt slušalke in shrambo v oblaku.


Ok pametnjakovič, zdaj pa povej kaj dejansko zgubiš če imaš v letu 2021 na telefonu še vedno eno malo okroglo luknjico, FM radio in slot za microsd ? Tudi v letu 2021 še vedno uporabljamo cel kup naprav , ki imajo priključek za slušalke. Ravno letos sem za hčer nabavil Yamaha klaviaturo , ki ima (le) 3,5 mm vhod. Kaj mi tu pomaga BT ? Z raznimi adapterji se mi ne da zafrkavat - je malo nepraktično pa hitro se zgubi. Žične slušačke so za določen tip uporabe še vedno kar uporabne, vsaj pri sebo opažam, da mi včasih (no večinoma) paše BT (predvsem ko sem v movingu) včasih pa žica. Ko vklopiš žico dela takoj in zanesljivo, poleg tega pa.... "baterija" nikoli ne zmanjka ;)

kanarin ::

facepalm je izjavil:

Pac ima svoje zahteve, kot vsak izmed nas.
Pri takih zahtevah pa je rn10pro dober telefon. Zena zaenkrat se nima tezav (@60Hz) in je posodobljen na miui 12.5.
Mogoce bi ustrezal Samsung A52 kot alternativa?
300€ za rn10pro se mi zdi kar overpriced.


Sam sem nabavil (sicer ne zase) Redmi Note 10 (navaden) za 150€ - tudi zato, ker je kar nekaj YT reviewerjev ocenilo, da je ta model "best-buy" (RN10 Pro ni toliko boljši kot je višja cena). In dejansko v praksi tudi drži, za takšen price point si težko predstavljam da bi lahko dobil kaj boljšega.

Samsung A52 je tudi seveda super opcija v (low) midrange segmentu, je dokaj primerljiv s RN10 Pro - samo slednjega se da dobiti (seveda iz Kitajske) bistveno ceneje (še posebej če ti je dovolj 64 GB).

Ker je danes kamera velik faktor pri odločitvi za nov telefon sem za firbec pogleda primerjavo vseh 3 modelov na Gsmarena photo compare. Gledal sem "low light", bistvenih razlik nisem opazil, če pa se moram že odločiti katare slike mi zgledajo najboljše so to od.... najcenejšega modela RN10 ! Prav zanimivo. Zanimivo mi je tudi, da slike na RN10 prav nič ne zaostajajo za mojim (bistveno dražjim) MI 9T Pro.

rini ::

scipascapa je izjavil:

POCO F3 nima 3.5mm za slušalke....kako bom potem poslušal FM radio?
pa še brez slota za micro sd?


x2

borisk ::

Veron je izjavil:

Ima kdo A1 in Xiaomi Mi Note 10 Lite ter vklopil VoLTE?

Sicer nekdo je na A1 forumu napisal, če lahko kdo pošlje svoj IMS profil, s katerim bi lahko tudi drugi telefoni delal.
Je kdo probal?


Meni je telekom poslal v petek sms da so mi vključili VoLTE na RN9pro. sedaj je zgoraj desno ikonca ko sem na 4g. Neke reazlike še nisem opazil, bi pa bil vesel če bi omogočili še VOWIFI, sicer sem ga poizkusil ročno vklopit, in mi javi da je vkloplen, ampak na telefonu, mi dela klice preko omrežja, in ne prekowifija, kljub temu da imam nastavljeno naj prednostno dela preko WIFI.

ramon ::

Kako povrnem v prvotno stanje?

MIUI 11: Pri odpiranju datoteke direktno iz 'file manager' sem izbral: more -> open in another app in potem še obkljukal 'remember my choice'. Sedaj ni možno več izbirati kakšno drugo aplikacijo ampak vedno odpre v tej. Kje v nastavitvah bi to bilo? Sem se enkrat že zafrknil (druga tablica) in sem nardil hard reset. Je možno še kaj? V Win je to enostavno...

buttcrack ::

probi takole, če bo šlo:
MIUI 11 : How to change default application

Open settings application.
Tap on Apps.
Tap on Manage apps.
Tap on three dot settings icon on top right corner.
Tap on Default apps.
Tap on default app category/type that you want to change.
Select application that you want to be the default application for that category/type.

ramon ::

Yessssss! Hvala.

rs1975 ::

Pri Telekomu akcija Redmi Note 10 Pro:
https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

facepalm ::

240€ za 128gb brez vezave.. lepa cena

renofkinja ::

Tole je pa res huda cena. So se zmotil? Hehe

renofkinja ::

Za info. To je cena ce k telekomu preneses stevilko. Drugace pa je cena 260 in nakup v trgovini (ne posiljajo)

Dami ::

Seveda, zdej k nabavim na amazonu 6/64 za podobn dnar pa tole...
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

rs1975 ::

renofkinja je izjavil:

Za info. To je cena ce k telekomu preneses stevilko. Drugace pa je cena 260 in nakup v trgovini (ne posiljajo)

Naročiš preko portala Moj Telekom. Nisi omejen na prenos številke, dovolj je, če imaš kakršnokoli naročniško razmerje pri Telekomu.

Trinity ::

rs1975 je izjavil:

renofkinja je izjavil:

Za info. To je cena ce k telekomu preneses stevilko. Drugace pa je cena 260 in nakup v trgovini (ne posiljajo)

Naročiš preko portala Moj Telekom. Nisi omejen na prenos številke, dovolj je, če imaš kakršnokoli naročniško razmerje pri Telekomu.


Zakaj bi moral imeti prenos številke ali naročniško razmerje? V telekom.si spletni trgovini lahko normalno naročiš. Nikjer ne piše za kakšne posebne pogoje. Zanima me samo ali lahko v telefon staviš sim kartico drugega operaterja?

damirj79 ::

Telefoni ze dolgo ne smejo biti vec zaklenjeni na operaterja.

edi123 ::

Še najde kdo Mi 10 Coral green 8/128GB ceneje kot 471€ https://www.mobileshop.eu/si/xiaomi/mob... ?

amacar ::

Iz slovenije? Ker iz eu skladisca (aliexpress) sem ga lani avgusta vzel za dobrih 450€, tako da 470€ ni ravno ugodna cena za star model.

edi123 ::

amacar je izjavil:

Iz slovenije? Ker iz eu skladisca (aliexpress) sem ga lani avgusta vzel za dobrih 450€, tako da 470€ ni ravno ugodna cena za star model.

Važno da je iz EU.

Kje si našel to na aliexpres? Kateri prodajalec?

amacar ::

Očitno ker je stari model ni več neke zaloge. Sem pa vzel iz tega linka, a ni več na voljo: https://www.aliexpress.com/item/4000470...



Od istega prodajalca sem februarja vzel tudi mi11 za cca 560€.

edi123 ::

amacar je izjavil:

Očitno ker je stari model ni več neke zaloge. Sem pa vzel iz tega linka, a ni več na voljo: https://www.aliexpress.com/item/4000470...



Od istega prodajalca sem februarja vzel tudi mi11 za cca 560€.


Ja to si dobil res dober deal, lani in letos za mi11. Ampak trenutno je kak je z mi 10 ne najdem ceneje kot 471€.

Dober shop drugače.

amacar ::

Na mobileshop drugace dobis za 461€, ce ga najdes preko idealo.de.

Degofx ::

Mene pa zanima nakup Mi 11 lite 64gb Blue bubblegum https://www.amazon.de/dp/B08ZN8DBYC/?sm...

Je kje ceneje kot 293EUR? Je pa cudno da je 128gb cenejsi od 64gb... Vazno da je trgovina v EU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Degofx ()

Technics111 ::

damirj79 je izjavil:

Telefoni ze dolgo ne smejo biti vec zaklenjeni na operaterja.


Avstrijski so še vedno. Lahko jih zaklepajo kolko hočejo, to vse se odklene :)

Skyfall ::

Naj mi nekdo pomaga. Ali ima RN10S NFC ali ne?

scipascapa ::

renofkinja ::

rs1975 je izjavil:

renofkinja je izjavil:

Za info. To je cena ce k telekomu preneses stevilko. Drugace pa je cena 260 in nakup v trgovini (ne posiljajo)

Naročiš preko portala Moj Telekom. Nisi omejen na prenos številke, dovolj je, če imaš kakršnokoli naročniško razmerje pri Telekomu.



To so informacije ,ki jih je dobil fotr pri telekom ko jih je klical.

stara mama ::

Technics111 je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Telefoni ze dolgo ne smejo biti vec zaklenjeni na operaterja.


Avstrijski so še vedno. Lahko jih zaklepajo kolko hočejo, to vse se odklene :)

Idiotizem je že v štartu, da se telefon sploh kupuje preko operaterja.

borisk ::

borisk je izjavil:

Veron je izjavil:

Ima kdo A1 in Xiaomi Mi Note 10 Lite ter vklopil VoLTE?

Sicer nekdo je na A1 forumu napisal, če lahko kdo pošlje svoj IMS profil, s katerim bi lahko tudi drugi telefoni delal.
Je kdo probal?


Meni je telekom poslal v petek sms da so mi vključili VoLTE na RN9pro. sedaj je zgoraj desno ikonca ko sem na 4g. Neke reazlike še nisem opazil, bi pa bil vesel če bi omogočili še VOWIFI, sicer sem ga poizkusil ročno vklopit, in mi javi da je vkloplen, ampak na telefonu, mi dela klice preko omrežja, in ne prekowifija, kljub temu da imam nastavljeno naj prednostno dela preko WIFI.


voohoo, se vidi da je mobitel začel ponujati tudi xiaomije, danes mi je zalaufal še VoWiFi!!!

Vetrpiha ::

Twga se operater veseli bolj kot ti:))

TelemachSLO ::

Xiaomi Mi10T Pro




https://postimg.cc/tY1pCQTy

Zgodovina sprememb…

borisk ::

Vetrpiha je izjavil:

Twga se operater veseli bolj kot ti:))


kak si to mislu? ponekod v notranjosti stavb je zelo slab signal, wifi je pa lepo pokrit, verjetno ne misliš da bo sedaj telekom šou podirat bazne postaje, ker lahko kličeš preko wifija? kriminal je to, da moraš imeti kao požegnano napravo, da dela, čeprav je VoLTE in VoWiFi standard...

Tene ::

TelemachSLO je izjavil:

Xiaomi Mi10T Pro


https://postimg.cc/tY1pCQTy


Si zadovoljen z aparatom? Vidim da v Slo. pri operaterjih ne bom dočakal Mi 11.

radmansdorf ::

Si kdo že lasti katerega od Xiaomi sobnih ventilatorjev?
Več vrst je, z različno močnimi motorji. Ede je tudi na baterije.

rs1975 ::

Tene je izjavil:

TelemachSLO je izjavil:

Xiaomi Mi10T Pro


https://postimg.cc/tY1pCQTy


Si zadovoljen z aparatom? Vidim da v Slo. pri operaterjih ne bom dočakal Mi 11.

Xiaomi Mi 11i 5G pri Telekomu od jutri dalje...
https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rs1975 ()

Tene ::

Kar slabši od MI 11, čeprav je cena tam tam.

Vetrpiha ::

borisk je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:

Twga se operater veseli bolj kot ti:))


kak si to mislu? ponekod v notranjosti stavb je zelo slab signal, wifi je pa lepo pokrit, verjetno ne misliš da bo sedaj telekom šou podirat bazne postaje, ker lahko kličeš preko wifija? kriminal je to, da moraš imeti kao požegnano napravo, da dela, čeprav je VoLTE in VoWiFi standard...

Ne. Boš pa ti Telekomu še naprej plačeval in namesto, da bi postavili še kakšno postajo zraven, bodo ves ta nebodigatrebabobesili nate.
In zato je narejen VoWifi, da se razbremeni operaterja.

edi123 ::

Kaj so to za Xiaomi fore da ne moreš imet AOD več kot 10s?...

Ima kdo kakšno rešitev kako imeti AOD ves čas ali vsaj kako opozorilo, da je obvestilo na telefonu ne pa, da je samo tema?...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi123 ()

facepalm ::

Izklopiti moras "miui optimizations" pod developer settings. Ampak pazi ker s tem resetiras tudi permissions vsem 3rd party aplikacijam in jim mores vse na novo dodeliti.

amacar ::

Verjetno nisi prav nastavil (izbrano 10 sekund). Najprej vklopis aod, nato pa v podmeniju "pokazi predmete" izberes zmeraj.

amacar ::

Ko dobis obvestilo pa si v nastavitvah lahko vklopis kaj se zgodi (osvetli ekran, osvetlijo sami robi zaslona itd...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

Goody ::

Ti pa nimaš 12.5 global roma. Tam nimaš druge opcije kot 10sek...

amacar ::

Original EEA rom je gor, OTA posodobljen ene 3 tedne nazaj, nisem nic sam flashal. Hm potem pa je mogoce odvisno se od naprave do naprave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

edi123 ::

Ni druge opcije kot 10 sec.

Miui optimisations fora pa tudi ne deluje vec, oz je sploh vec ni.

Ne vem zakaj so omejili na 11 lite samo na 10 sec.

Je kaksna pametna aplikacija ki bi pokazala obvestila?

amacar ::

Preveril se na Mi 10, je tudi ta moznost (prikazi zmeraj) na voljo. Je pa gor: 12.5.1.0 RJBMIXM

flipflop ::

Pojavila se je težava z zvočnikom na telefonu Redmi Note 9 PRO. In sicer se skorajda ne sliši sogovornika. Preko slušalk in spodnjega zvočnika se sliši v redu. Kot kaže je crknil zvočnik za uho? Dal sem ga na tovarniške nastavitve, če bi slušajno kakšna aplikacija povzročala težave pa je isto. Tudi tista funkcija ki kao očisti zvočnik ne pomaga.

Kaj bi lahko bilo še narobe, je še kdo imel podoben problem?
Telefon je kupljen preko Banggood. Na njihovem supportu ne vem če se bo dalo kaj doseči glede popravila. Kje pri nas je dober servis za te zadeve?

LP

Technics111 ::

flipflop je izjavil:

Pojavila se je težava z zvočnikom na telefonu Redmi Note 9 PRO. In sicer se skorajda ne sliši sogovornika. Preko slušalk in spodnjega zvočnika se sliši v redu. Kot kaže je crknil zvočnik za uho? Dal sem ga na tovarniške nastavitve, če bi slušajno kakšna aplikacija povzročala težave pa je isto. Tudi tista funkcija ki kao očisti zvočnik ne pomaga.

Kaj bi lahko bilo še narobe, je še kdo imel podoben problem?
Telefon je kupljen preko Banggood. Na njihovem supportu ne vem če se bo dalo kaj doseči glede popravila. Kje pri nas je dober servis za te zadeve?

LP


Iz Italije te pride manj kot 10eur skupaj s poštnino.

T743 ::

flipflop je izjavil:

Pojavila se je težava z zvočnikom na telefonu Redmi Note 9 PRO. In sicer se skorajda ne sliši sogovornika. Preko slušalk in spodnjega zvočnika se sliši v redu. Kot kaže je crknil zvočnik za uho? Dal sem ga na tovarniške nastavitve, če bi slušajno kakšna aplikacija povzročala težave pa je isto. Tudi tista funkcija ki kao očisti zvočnik ne pomaga.

Kaj bi lahko bilo še narobe, je še kdo imel podoben problem?
Telefon je kupljen preko Banggood. Na njihovem supportu ne vem če se bo dalo kaj doseči glede popravila. Kje pri nas je dober servis za te zadeve?

LP


Pri mojem je s časom postalo isto (sicer drug model), problem je ker je čez zvočnik ena tanka mreža skozi katero prodre zelo fin prah zaradi valjanja po žepih, jaz sem dobro očistil (namočil) z izopropilnim alkoholom in izpihal z zrakom, sedaj je zvok kot pri novem...

yoco ::

Prosim za pomoč! Oče danes kupil Redmi 9T. Vse mu naredim kot treba, edino kar mi ne uspe je Imenik. Vedno se pojavijo čisto vsi stiki, tisti, ki so shranjeni s številkami in tudi tisti ki so samo kot mejl. Je ful nepregledno. Sem kaj spregledal?

blaz5 ::

@yoco Mislim da se nekje v nastavitvah imenika da izbrati, da pokaže samo stike s telefonsko številko.

yoco ::

blaz5 je izjavil:

@yoco Mislim da se nekje v nastavitvah imenika da izbrati, da pokaže samo stike s telefonsko številko.

Ko odprem aplikacijo za klicanje (spodaj levo) mi pokaže "kontakte", "nedavno" in "priljubljene". Če sem na "kontaki" mi vedno kaže tudi tiste ki nimajo telefonske številke, kar je zelo moteče, ker jih je zelo veliko. Če pa grem v mapo Google in tam odprem "kontakti" pa lahko izberem da mi kaže samo s številkami.



Pa še to me zanima. A je izgled v nastavitvah res tako čuden, a se to samo meni zdi?



V tem videu na YT je izgled popolnoma drugačen (0:35).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yoco ()
««
343 / 374
»»