» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
342 / 374
»»

Valvoline ::

Zanimiv mi je ta zadnji note 10s z mtk g95. Spec boljsi kakor note 8 pro, dokaj sprejemljiva teza ter dizenzije. Ima kdo? Kak je s podporo xiaomieu za mtk? Se je kaj premaknilo ali ne?
https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_n...
miglobal store akcija 167e 6/64gb, 6/128gb 188e.

Zgodovina sprememb…

javr ::

errhec je izjavil:

Mi9 MIUI 12.0.5 deluje normalno.
uporabljaš to vsakodnevno, ali zgolj občasno ?
Meni deluje takole:

- ko želim shraniti kakšen Reminder:
tapnem Save, in zgodi se nič; tap tap tap - nič nič nič; hočem zapreti ekran in izpiše "Discard or Keep editing ?" ; če dam na "Keep editing", sem nazaj na ekranu kjer lahko besno tapkam Save in se ne zgodi nič; če dam "Discard", gre ven, a potem mi na izbrani datum in uro zacinglja toliko Reminderjev, kolikorkrat sem prej tapnil Save;
- ko želim poiskati shranjen Reminder: kliknem na lupo, vtipkam ključno besedo, in potem se začne nek plav krogec vrteti in odložim telefon in pridem čez pol ure nazaj in še kar vrti;
- če se Reminder slučajno prikaže: tapnem nanj, in spet začne nek krogec vrteti v neskončnost.

Bolj kot ne isti šmorn v Windows 10 -> Google Chrome (incognito ali ne) -> Google Calendar.

Priporočili so mi Google Keep, ki pa ima zadnje čase, recimo zadnji teden-dva, prav tako probleme z iskanjem Reminderjev, pri Notes pa ne izpiše več datuma in ure opomnika.

Močno pogrešam LG QuickMemo+. Ima kdo naslov LG-jeve tovarne mobijev da jim pišem naj dajo to v prosto prodajo ?
_
___

errhec ::

Sem si nastavil opomnik iz računalnika, pogledal sem če je v kolendarju na telefonu, in sedaj čakam da mi vrže ven opozorilo.

https://www.apkmirror.com/apk/lgelectro...
dd

javr ::

hvala za link do QuickMemo+, a mislim da so to samo posodobitve tovarniško naložene aplikacije, ki pa je samo na LG-mobijih:
"This APK is signed by LG Electronics, Inc. and upgrades your existing app."
___

javr ::

P.S.: sem inštaliral Quickmemo, a ne deluje; tap na ikono: ni reakcije; long press na ikono: ti da na izbiro text memo, handwritting, photo memo, voice memo; tap na katerokoli od teh: nič.
___

errhec ::

Sem preizkusil koledar na telefonu in Pcju pa mi deluje povsod. Je mogoče kakšna nadgradnja na voljo v playu,
drugače poizkusi počistiti storage in cashe.
dd

javr ::

ugotavljam, da je problem "Google Calendar - Reminders" povezan s prenosom podatkov:
- če imam vklopljene mobilne podatke in/ali Wifi (tudi če se Wifi nikamor ne poveže), reminderjev ne prikaže, obstoječe išče v neskončnost, obvestila da je shranil novega ni;
- če izklopim mobilne podatke in Wifi: reminderje pokaže, iskanje starih in shranjevanje novih pa traja do 30 sekund.

V katero smer iskati zdaj ?
___

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: javr ()

borisk ::

meni dela normalno, pa imam vedno vkloplene podatke+wifi+BT+gps

tako ročno kot avtomatsko dodajanje dogodkov deluje BP


imam RN9pro

javr ::

torej enako kot na sliki ?
___

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: javr ()

scipascapa ::

okoli 200€

OIS kamera / zaslon ne prevelik 6.5'' max....imamo kaj?

facepalm ::

OIS ne.. ne vem če obstaja telefon z OIS pod 300€ (nov).

Vetrpiha ::

amacar je izjavil:

SoulMan je izjavil:

Da se malo oglasim z Xiaomi MI 11. Na splošno super telefon, odziven hiter, kamera je OK, nimam pripomb. Izjemoma je baterija KATASTROFALNA :(
Če naložim xiaomi.eu ROM na telefon, bo potem kaj boljše? Je boljše prvo počakati na MIUI 12.5?

Js dobim 6-7ur sot, 120hz, max resolucija, wifi+data skos prizgana, bt prizgan, brightness ekrana 60%, zunaj 100%. Baterija ni ful dobra, ampak katastrofalna pa tudi ne, konec dneva imam 20-30%. Vceraj dobil se 12.5, koncno fixani bubbles.

MI 10T Pro
SoT po 30% porabljene baterije: točno 3 ure.
Mobilni so vklopljeni, svetlost 2/3 do 3/4, max refresh rate.

amacar ::

Mi10 je meni tudi dosti dlje držal, tale snapdragon 888 očitno ni neki biser pri porabi.

scipascapa ::

pa res tale OIS pomaga? drugače gledam navadni NOTE 10 ali je POCO X NFC boljši?

borisk ::

javr je izjavil:

torej enako kot na sliki ?


ja, amopak miui je 12.0.4

SoulMan ::

amacar je izjavil:

Ne vem, če kaj pomaga, ampak hočem da mi system ne meče appov iz rama, in to bi kao naj tudi pomagalo. Če pa v praksi pomaga pa ne vem, prej so mi na iOSu vsekakor dlje ostali odprti v ramu.. 8-O



Odkar imam xiaomi.eu ROM, je baterija več kot zadovoljiva. Tako, da je telefon spet normalno uporaben :)

javr ::

borisk je izjavil:

ja, amopak miui je 12.0.4
kolikor vem, se MIUI sam posodobi ko je pripravljen za ta tip telefona, razen če sam riskiraš s še ne dovolj preizkušeno verzijo ?
___

woman ::

Valvoline je izjavil:

Zanimiv mi je ta zadnji note 10s z mtk g95. Spec boljsi kakor note 8 pro, dokaj sprejemljiva teza ter dizenzije. Ima kdo? Kak je s podporo xiaomieu za mtk? Se je kaj premaknilo ali ne?
https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_n...
miglobal store akcija 167e 6/64gb, 6/128gb 188e.

Kakšen link? :)
Hvala!

Vm1999 ::

scipascapa je izjavil:

okoli 200€

OIS kamera / zaslon ne prevelik 6.5'' max....imamo kaj?


Galaxy A52 - žal je okoli 300, je pa verjetno boljši v slikah in manjši kot vsi Xiaomiji

borisk ::

javr je izjavil:

borisk je izjavil:

ja, amopak miui je 12.0.4
kolikor vem, se MIUI sam posodobi ko je pripravljen za ta tip telefona, razen če sam riskiraš s še ne dovolj preizkušeno verzijo ?


ja meni se je posodobil par dni nazaj, je pa tako da ne gre update na vse telefone naenkrat. če ne druga bi jih zafilalo serverje če bi nekaj 10 miljonov telefonov v istem momnetu klicalo domov za nekaj sto MB velik update.

scipascapa ::

Vm1999: razen starega Samsung Galaxy S2 ali kaj že bilo pred 6-8 leti nazaj, nisem pristaš njihovih telefonov :)

petron ::

Lastniki redmi note 10 pro: kje ste vzeli zaščitno steklo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: petron ()

facepalm ::

petron je izjavil:

Lastniki redmi note 10 pro: kje ste vzeli zaščitno steklo?

Nikjer:)
A to se še vedno uporablja?;))

deco16 ::

https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-N...

Cena je kul ...

V čem je sploh razlika med Other Area Version in EU version, je kdo kater je naročil Other Area Version pa je vse ok ?

woman ::

Mene pa zanima kul cena in link za Note 10s z mtk g95 iz EU :)
Hvala.

deco16 ::

https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-N...


EU priority line baje ne razočara ;)

woman ::

deco16 je izjavil:

https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-N...

EU priority line baje ne razočara ;)

Hvala :)

RockyS ::

buttcrack je izjavil:

ima kdo že Poco X3 Pro (8/265) pa bi podal kakšno mnenje prosim.


Že od prvega dne ga imam. Super zadeva. Niti ne tak bulky če ne uporabljaš priloženega etuia.
Baterija top, kamera tudi ok, ni tak kot 10 pro ampak ok.

scipascapa ::

note 10 pro ima super kamero, OIS itd?

DV_cam ::

Rad bi kupil Xiaomi Mi 10S. Kje bi dobil ugodne ponudbe na spletu?
DV_cam

8====D~~ ::

DV_cam je izjavil:

Rad bi kupil Xiaomi Mi 10S. Kje bi dobil ugodne ponudbe na spletu?


kimovil/gsmarena

__Devil__ ::

Zdravo!

Rad bi kupil Xiaomi zložljivo električno kolo model Z20, naročil bi ga iz Aliexpressa za dobrih 600€, sem pisal prodajalcu in pravi, da pošljejo iz Poljske ali Nemčije, dostava traja 1 teden. Ima kdo izkušnje s tem kolesom in kje naročiti, da je varno in mogoče še kje ceneje?

Prosim za odgovor :)

Dr_M ::

tinx je izjavil:

Ja, soliden telefon, sploh za ta denar, me pa moti ta robustnost. Si lastim ne PRO verzijo inje kar cegu. Za taščo? Ne vem kake zahteve ima tvoja tašča. Jaz sem svoji tašči kupil redmi 9, se mi zdi da sem takrat dal 80 ali 90 eur. Mislim, da bi za večino tašč zadostoval kak note 9 ali note 10. Slovenščino imajo vsi. Jaz sem s svojim X3 zadovoljen. Moti me samo ta robustnost. Pri naslednjem telefonu bom tudi na velikost in težo telefona pozoren. Tokrat si nisem dal brige na to, ker sem bil mnenja, da so v teh časih itak vsi telefoni veliki...



Malo pozen odgovor, smo uzel LG Velvet :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

scipascapa ::

NOTE 10 PRO v SLO pod 300€?

Dami ::

Amazon.de za 264€+poštnina
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

scipascapa ::

Pa se splača proti Note 10, ki ga dobim za slabih 175€.

Meiniken ::

https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...
Za primerjavo sem vzel poco x3(ga imam tudi sam), ki je star že skoraj eno leto.

Bistvene razlike:
- poco x3 nima amoled zaslona, ima snapdragon 732 procesor (res je da je že nekaj cajta na trgu)
- note 10 ima švohnej procesor ampak ima amoled
- note 10 pro ima isti procesor kot poco x3, ima amoled zaslon

Katerega se bolj splača?
To lahko samo ti oceniš, če se ti zdi, da razlika v ceni opraviči [vnesi karakteristiko telefona].
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

facepalm ::

scipascapa je izjavil:

NOTE 10 PRO v SLO pod 300€?

Za 299€ (+ cca 6€ ptt) dobis pocota F3 128gb iz amazon.it:
https://www.amazon.it/gp/product/B08ZND...

musicfreak ::

Na Mi 9t mi je nehal delat fokus na kameri (saj ni cudno, ce mi je ze 50x padel na tla). A se da to kako popravit al naj raje nov telefon kupim? Pa ravno sedaj ko se je treba v nemciji vsepovsod v trgovinah z QR kodo vpisovat preden gres notri :(

rini ::

scipascapa je izjavil:

NOTE 10 PRO v SLO pod 300€?


Ali lahko že kdo poda kakšne izkušnje?

Na amazon.it je cena 290 eur.

facepalm ::

Zakaj bi dajal 290€ za rn10pro, ce dobis pocota F3 za 9€ vec?
Je 108mpx kamera res toliko vredna?;)

scipascapa ::

POCO F3 nima 3.5mm za slušalke....kako bom potem poslušal FM radio?
pa še brez slota za micro sd?

Zgodovina sprememb…

errhec ::

Ima še kdo Snapchat problem na REDMI NOTE 10 lite 5g , MIUI 12 ?

Ne odpira snapov.
dd

kanarin ::

scipascapa je izjavil:

POCO F3 nima 3.5mm za slušalke....kako bom potem poslušal FM radio?


Na tranzistorju :))

facepalm ::

scipascapa je izjavil:

POCO F3 nima 3.5mm za slušalke....kako bom potem poslušal FM radio?
pa še brez slota za micro sd?

Razumem:)

Sparkxl ::

scipascapa je izjavil:

POCO F3 nima 3.5mm za slušalke....kako bom potem poslušal FM radio?
pa še brez slota za micro sd?


Če bi ta post napisal v letu 2011, bi res bil relevanten. 2021 pa imamo tunein, bt slušalke in shrambo v oblaku.

scipascapa ::

najmanjša ovira kupiti bt slušalke, a nimam neomejenega prenosa podatkov...radio mi je bolj všeč kot konstantno poslušanje mp3 komadov.

49106 ::

A tudi BT slušalke delujejo kot antena?

facepalm ::

Pac ima svoje zahteve, kot vsak izmed nas.
Pri takih zahtevah pa je rn10pro dober telefon. Zena zaenkrat se nima tezav (@60Hz) in je posodobljen na miui 12.5.
Mogoce bi ustrezal Samsung A52 kot alternativa?
300€ za rn10pro se mi zdi kar overpriced.

Veron ::

Ima kdo A1 in Xiaomi Mi Note 10 Lite ter vklopil VoLTE?

Sicer nekdo je na A1 forumu napisal, če lahko kdo pošlje svoj IMS profil, s katerim bi lahko tudi drugi telefoni delal.
Je kdo probal?
««
342 / 374
»»