» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
320 / 374
»»

Jure27 ::

deleted je izjavil:

robertko je izjavil:

Redmi note 9 pro 6/128GB z kodo
BgBGLTN9P128 iz Banggood-a
za 167,5€ + poštnina cca 5€.


Nice, sem vzel tole. Hvala! :)


Lahko link, jaz bi tudi.

Master_Yoda ::

Ja, meni je kar zal zdaj da sem dal 200 eur za 6/64 pocota :D.
Dovie'andi se tovya sagain.

facepalm ::

Buggy je izjavil:

The Wiber je izjavil:

Buggy je izjavil:

A bo tale Poco X3 narocen na amaozon.de je podvrzen carinam al imajo to kako drugace zrihtano?
Nisem na amazonu se kupoval artikla, katerega original prodajalec je iz CN.

https://www.amazon.de/gp/product/B08HQ4...

Dokler ima trgovina uradni sedež ter skladišča v EU, potem nimaš dodatnih davkov.



TNX...ja tako mi je zatrdila tudi "teta" na amazon supportu, ki naj bi kontaktirala tudi prodajalca, kateri je zatrdil, da dodatnih stroskov ne bo.
Na moje vprasanje iz kje bo paket prisel v SI je nekako neprepricljivo navedla, da z njihovega skladisca. Bomo videli.

Ne skrbi! Poslan bo iz Amazonovega skladisca.
Sem tudi sam ta mesec narocil 2 pocota od kitajskega prodajalca na amazonu. Dobil sem dan pred predvidenim rokom. Amzn.de je poslal pocota iz skladisca v Milanu, amzn.it pa iz skladisca v Nemciji;)
Je trajalo nekaj casa, da so odposlali. Dobil pa sem takoj naslednji dan (z letalom do Brnika in takoj zjutraj v dostavo).

Buggy ::

TNX...informacija z rokom tudi zelo dobrodosla, saj gre za darilo in sem ravno zato izbral amazon.

facepalm ::

Do sedaj sem vedno dobil vse v obljubljenem roku oz prej. Ne skrbet, ce izdelek ne bo odposlan do 2 dni pred predvidenim rokom. Imajo verjetno tako urejeno logistiko.

Jurrbe ::

Kako je s tem shippingom iz Dhgate.
Pise da pride v 10 dneh, cakal sem 4 dni. Na potrditev placila, sedaj pa pose da bo dostavljeno do 16.1.2020.

Kdaj mislite da to pride?

Daliborg ::

Master_Yoda je izjavil:

Ja, meni je kar zal zdaj da sem dal 200 eur za 6/64 pocota :D.


Woot jaz sem dal za 6/128 pocota tolko :O https://imgur.com/kH3Jox1

lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

The Wiber ::

Jurrbe je izjavil:

Kako je s tem shippingom iz Dhgate.
Pise da pride v 10 dneh, cakal sem 4 dni. Na potrditev placila, sedaj pa pose da bo dostavljeno do 16.1.2020.

Kdaj mislite da to pride?

Pusti DHGate pri miru. Stran je znana za ponaredki vseh vrst in sort - s temi je tudi postala popularna, saj je bil nakup ponaredkov na način Alija, namesto WhatsApp sporočil, ki je včasih tako fural.
Kakšen nakup iz Gearbesta, Honorbuya ali pa Alija je dosti varnejši (najvarnejše so pa seveda registratane EU trgovine aka amazon & co).

Morientes ::

Gearbest se je pokvaril. Skoraj 2 meseca sem čakal, da sploh odpošljejo iz svojega skladišča. Na koncu sem vse tri pošiljke skenslal in dobil denar nazaj. Dajejo neke akcije, pa sploh zalog nimajo. Dispatch faster sem vsak dan klikal v prazno in maile vsak teden pisal. Prešaltal naročila na Banggood in naslednji dan odposlano, v enem tednu že v luxemburgu iz HK.

Jurrbe ::

Malo nazaj sem tukaj bral da je DHgate ok in da dostavi v 14 dneh??

DarwiN ::

Tako je.. Vsaj po mojih dosedanjih izkušnjah. ~10 delovnih dni. Kadar nimajo zaloge v EU skladišču, ponavadi zvišajo ceno izdelka, dokler ne obnovijo zalog.

Ampak nimajo pa nekega pravega trackinga..

Jaz sem naročil 23.11 in je očitno zadeva že v Sloveniji.. Sklepam, da tist "SIRSOE" pomeni Slovenia.

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

lazni ::

Tole pa mislim da še ni v Sloveniji.

DarwiN ::

GB - Great Britain
SI - Slovenia

Sklepam.. Telefonov so prodali ~500 kosov v teh dneh in še naprej držijo ugodno ceno, tko da predvidevam, da imajo dovolj zaloge v EU. Sicer pa poročam, ko prispe.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

golaki ::

Kupujem Xiaomi Redmi Note 9 Pro in me zanima, a ni boljše kupiti 64 gb notranje in sd kartico ločeno, kot pa 128 gb notranjega?
Namreč sd 128 gb rtica je ceneje kot je razlika v ceni med telefoni (27€)

facepalm ::

golaki je izjavil:

Kupujem Xiaomi Redmi Note 9 Pro in me zanima, a ni boljše kupiti 64 gb notranje in sd kartico ločeno, kot pa 128 gb notranjega?
Namreč sd 128 gb rtica je ceneje kot je razlika v ceni med telefoni (27€)

Notranji spomin je hitrejsi od sd kartice. Ce ti to koristi pa presodi sam.

Master_Yoda ::

Jap notranji spomin je dosti hitrejsi. Ceprav za 64gb bos lahko namestil res veliko aplikacij, za slike/videe,etc pa je verjetno dovolj SD kartica ...
Dovie'andi se tovya sagain.

The Wiber ::

Rule of thumb je, da nikoli ne kupiš najnižje možne kapacitete. Vedno vzemi vsaj 2. največjo kapaciteto ROM-a.

radmannsdorf ::

Jaz zadnja leta vedno vzamem 64Gb. Vedno imam polovico prostora frej, čeprav imam čisto preveč šare na telefonu. :)
Je pa res da glasbo stremam preko BT v avtu recimo(YoutubeVanced). Včasih sem jo nalagal na telefon.

facepalm ::

radmannsdorf je izjavil:

Jaz zadnja leta vedno vzamem 64Gb. Vedno imam polovico prostora frej, čeprav imam čisto preveč šare na telefonu. :)
Je pa res da glasbo stremam preko BT v avtu recimo(YoutubeVanced). Včasih sem jo nalagal na telefon.

Tudi sam imam vedno manjso potrebo po prostoru zaradi streaming serviceov in cloud backupa.
64gb imam vrh glave. Pod to pa nebi sel.

Master_Yoda ::

Mah saj tudi z manj gre. Meni ni jasno zakaj vec kot imas pomnilnika vec prostora je rezerviranega za OS. Ne vidim kaksnih funkcionalnih razlik med Android 10 na trenutnem telefonu, ter na 4 leta starem (Tudi 10), pa je na novem za sistem rezerviranih 17 GB, stari telefon pa je skupno 16 GB placa imel.
Dovie'andi se tovya sagain.

The Wiber ::

Master_Yoda je izjavil:

Mah saj tudi z manj gre. Meni ni jasno zakaj vec kot imas pomnilnika vec prostora je rezerviranega za OS. Ne vidim kaksnih funkcionalnih razlik med Android 10 na trenutnem telefonu, ter na 4 leta starem (Tudi 10), pa je na novem za sistem rezerviranih 17 GB, stari telefon pa je skupno 16 GB placa imel.

Verjetno je to zaradi cacha programov, ki v nekaterih primerih tudi omogoča hitrejše zaganjanje, delovanje le-teh. Recimo na bratovem F1 ima samo Chrome 3 gb cacha. Druge aplikacije pa tudi niso dosti v zaostanku. Ali pa recimo kakšen instagram ali katero koli socialno omrežje, ki ima naložene slike te kar prenese na mobilno napravo in jih pusti v cachu. Pobristi jih moraš pa ti, a ne.

Master_Yoda ::

Ne, govorim o rezervirani particiji za OS do katere nimas dostopa (no vsaj brez roota). Ta plac se nikjer ne steje pod free space tudi ce ni toliko uporabljen.

In glede na to da je .zip za ROM ki ga imam namescen velik malo vec kot 500 mega (ter official MIUI je okoli 1-2 GB), je neizkoriscenega ogromno prostora.
Dovie'andi se tovya sagain.

rini ::

A že kdo ima iPhone12 mini?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rini ()

radmannsdorf ::

Ne. Čisto vsi imamo Xiaomi.

Zgodovina sprememb…

Renato1 ::

Zdravo
kupujem redmi 9 pro 128.Kje nabavim najceneje pa da dobim še letos

LitralSM ::

The Wiber je izjavil:

Jurrbe je izjavil:

Kako je s tem shippingom iz Dhgate.
Pise da pride v 10 dneh, cakal sem 4 dni. Na potrditev placila, sedaj pa pose da bo dostavljeno do 16.1.2020.

Kdaj mislite da to pride?

Pusti DHGate pri miru. Stran je znana za ponaredki vseh vrst in sort - s temi je tudi postala popularna, saj je bil nakup ponaredkov na način Alija, namesto WhatsApp sporočil, ki je včasih tako fural.
Kakšen nakup iz Gearbesta, Honorbuya ali pa Alija je dosti varnejši (najvarnejše so pa seveda registratane EU trgovine aka amazon & co).

Prevar na Amazonu je ogromno. Dve trgovini lahko isti artikel pošljeta v Amazon skladišče v isti regal. In če eden pošlje original, drugi pa ponaredek, sam trgovec nima možnosti preveriti ali boš dobil od njega originalen izdelek ali pa od drugega ponaredek. Ker Amazon samo vzame artikel iz regala ne glede na to, od koga je prišel.

The Wiber ::

LitralSM je izjavil:

The Wiber je izjavil:

Jurrbe je izjavil:

Kako je s tem shippingom iz Dhgate.
Pise da pride v 10 dneh, cakal sem 4 dni. Na potrditev placila, sedaj pa pose da bo dostavljeno do 16.1.2020.

Kdaj mislite da to pride?

Pusti DHGate pri miru. Stran je znana za ponaredki vseh vrst in sort - s temi je tudi postala popularna, saj je bil nakup ponaredkov na način Alija, namesto WhatsApp sporočil, ki je včasih tako fural.
Kakšen nakup iz Gearbesta, Honorbuya ali pa Alija je dosti varnejši (najvarnejše so pa seveda registratane EU trgovine aka amazon & co).

Prevar na Amazonu je ogromno. Dve trgovini lahko isti artikel pošljeta v Amazon skladišče v isti regal. In če eden pošlje original, drugi pa ponaredek, sam trgovec nima možnosti preveriti ali boš dobil od njega originalen izdelek ali pa od drugega ponaredek. Ker Amazon samo vzame artikel iz regala ne glede na to, od koga je prišel.

Vidim, da nisi razumel...

zobnik ::

;-) je izjavil:



Takšne.



Drugače nočne slike so kar kul.


men delujejo slabe slike, telefo za 200 evrov kolikor dajete

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

;-) ::

Slike so ok, vrjetno ne razumeš da so pomanjšane in popačene.

zobnik ::

No pa dej še kako sliko v pravi velikosti.

Valvoline ::

Majo napovedan kak normalen telefon 5.5-6 incev ali ne?

johanblond ::

Če kdo ve:
Xiaomi Note9 Pro, MIUI 12
Če dam dva prejemnika v SMS, mi avtomatično preklopi na MMS (je povsem tekstovni SMS).
Na starem Note 5 mi je normalno delalo z SMS-i pri večih prejemnikih.

Kakšen nasvet? (razen tega, da pošiljaj en pa po en SMS ali pa pošiljal potem MMS)

amacar ::

Ce imas googlov app messages. Sporocila, desni zgornji kot tri pikice (nastavitve) -> dodatno -> skupinsko posiljanje sporocil -> prestavis na sms

Vm1999 ::

Sem imel v spominu, da se da tudi na Xiaomi-jevem messaging app-u nastavit pa izgleda, da se ne da :/

Valvoline ::

Se dobi kje za pametno ceno mi a3? Po dveh letih je se vedno najbolj optimalen nakup, za folk k ne rabi zepnih TVjev.

Egidij88 ::

En centimeter nižji in 30 gramov lažji od npr Note 9 Pro ali Poco X3. Mater ste občutljivi.

Valvoline ::

Egidij88 je izjavil:

En centimeter nižji in 30 gramov lažji od npr Note 9 Pro ali Poco X3. Mater ste občutljivi.

Meni je se a3 prevelik, najboljsi telefon je itak mi6 ali redmi 4 prime, teh pa zal nikjer ni vec. Jaz rabim telefon, ne televizor, da ga lahk normalno spravis v vsak zep, ter ga brez muke uporabljas samo z eno roko.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

Na amazon.it dobis rabljenega modrega 128gb za 160€.
Do sedaj sem dobil iz amazona rabljene artikle, ki se niso razlikovali od novih.
Ce bi pa dobil popraskan telefon, ga lahko vrnes:)

Valvoline ::

Je kdo kupu kaj iz hrvaske preko njuskalo.hr? (njihova bolha) Gls dostavlja? Tale mi6 me zanima, jbemti k mors iskat rabljen klump k nouga nic pametnega ni za dobit.
https://www.njuskalo.hr/xiaomi-mi-mobit...
:))

The Wiber ::

Valvoline je izjavil:

Je kdo kupu kaj iz hrvaske preko njuskalo.hr? (njihova bolha) Gls dostavlja? Tale mi6 me zanima, jbemti k mors iskat rabljen klump k nouga nic pametnega ni za dobit.
https://www.njuskalo.hr/xiaomi-mi-mobit...
:))

iPhone 12 mini, razni Pixli, ... Ali pa celo Redmi 9. Pač telefoni za otroške roke so za nami. Treba se je prilagodit ali pa se kakšnemu bonbončku odreči.

Ganon ::

Redmi Note 9 Pro. Noče mi shraniti sprememb v imeniku. Težave imam tudi pri dodajanju novih številk. Če uredim ime in pritisnem shrani, mi izpiše: "Sprememb stika ni bilo mogoče shraniti".

Je imel kdo podobne težave? 8-O

Valvoline ::

The Wiber je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Je kdo kupu kaj iz hrvaske preko njuskalo.hr? (njihova bolha) Gls dostavlja? Tale mi6 me zanima, jbemti k mors iskat rabljen klump k nouga nic pametnega ni za dobit.
https://www.njuskalo.hr/xiaomi-mi-mobit...
:))

iPhone 12 mini, razni Pixli, ... Ali pa celo Redmi 9. Pač telefoni za otroške roke so za nami. Treba se je prilagodit ali pa se kakšnemu bonbončku odreči.

takoj bi vzel pixel 4a ce bi lahko gor nalozil custom miui.
:))

Master_Yoda ::

jaz sem tako ko je bilo mozno na Poco X3 nalozil custom rom.

Mi gre na k. njihova politika "ugasni vse aplikacije takoj ko se vec ne uporabljajo". Ne glede na to da freezane v ramu ne porabijo vec stroma, in RAMa je dovolj.

Pa na Pihole GUI sem videl kolikokrat se mi telefon pogovarja z MIUI serverji pa nisem nic njihovih web based storitev uporabljal.

Pa se bolj "snappy" se mi zdi AOSP-like rom kot MIUI.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Kateri custom rom si naložil ?

Meni sedaj s drugim launcherjem telefon deluje prfektno in ne razumem kaj je bil problem za fps drop na stock ima to sploh kako povezavo ? Tudi fotoaparat mi več ne raspotegne slik že en čas na stock appu za fotoaparat, če je povezano z launcherjem nevem nimam pojma.

Master_Yoda ::

Nitrogen 11. Slike so slabse kot na MIUI, ampak ne slikam toliko tako da zaradi tega ne ostanem na MIUI. GCAM pa dela tudi na custom romih.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

johanblond ::

amacar je izjavil:

Ce imas googlov app messages. Sporocila, desni zgornji kot tri pikice (nastavitve) -> dodatno -> skupinsko posiljanje sporocil -> prestavis na sms


Hvala :-)

Valvoline ::

Men ni jasno kak folk zdrzi s temi oversized ceglami. Ga kuj cez okno fuknem ce bi ga mogu vsak dan vlact naokoli.:D Opazam pa da se jih mnozicno prodaja prav zarad ze res neumnih velikosti.

Master_Yoda je izjavil:

jaz sem tako ko je bilo mozno na Poco X3 nalozil custom rom.

Mi gre na k. njihova politika "ugasni vse aplikacije takoj ko se vec ne uporabljajo". Ne glede na to da freezane v ramu ne porabijo vec stroma, in RAMa je dovolj.

Pa na Pihole GUI sem videl kolikokrat se mi telefon pogovarja z MIUI serverji pa nisem nic njihovih web based storitev uporabljal.

Pa se bolj "snappy" se mi zdi AOSP-like rom kot MIUI.

To je zato ker ne znas miuija nastavit, pac mors nastudirat kako ga *zlikat* sebi primerno. Ko enkrat nastudiras vse nastavitve in moznosti, stock android ne pride vec v postev. Brez automated tasks in funkcijske bliznjice za namizje je zame telefon neuporaben. Vohunijo pa vsi romi, zato pac nalozis xiaomieu da je manj tega.

Zgodovina sprememb…

Master_Yoda ::

Vsakomur svoje - ne uporablja vsak istih funkcij. Jaz laufam telefon brez google servisov tudi, MIUI pa brez tega ni za dobiti.
Dovie'andi se tovya sagain.

Valvoline ::

Ko smo pri kustom romih, je mogoce kak rom dobil toglese/bliznjice za namizje tak kot jih ima miui? (wifi, bt, gps itn..) tega najbolj pogresam pri ostalih:

Zgodovina sprememb…

Vm1999 ::

Meni so pa najbolj všeč:
double tap power button - flashlight,
double tap screen - wake/lock screen.

To res pogrešam pri konkurenci.
««
320 / 374
»»