» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
319 / 374
»»

Kripto mesi ::

radmannsdorf je izjavil:

Kupil sem Amazon basics USB C -> HDMI kabel. Če ga priklopim v Poco X3, in v tv recimo, ne deluje. Ni signala. Prav tako sem probal na avtoradiu, laptopu, z istim kablom na Xiaomi MI A3, pa ni haska. Je kakšna fora, da moram omogočit video out? Ker če ni treba nič omogočit, je kabel hin. Sem že odprl dispute.

Kolikor vem noben xiaomi ne podpira video out preko usbc, tako da ni kriv kabel, temveč telefon.

radmannsdorf ::

Izgleda je res tako. Torej rešitev bi baje bila DisplayLink adapter. Se bom poglobil. :)

Vm1999 ::

Djole je izjavil:

Dimnik je izjavil:

PeterGriffin je izjavil:

Si že kdo lasti poco f2 pro, kakšna je kaj kamera iz vaših izkušenj? Reviewi so zelo različni


Jaz sem spet nazaj na xiaomi, poco f2 nabavljen pred tremi dnevi, posodobljen na miui 12, kamere še nisem testiral v različnih pogojih, tako da ne morem ocenit, sem namestil gcam, trenutno sem opazil, da gcam naredi malo temnejše slike od original kamere, pri normalni svetlobi....
Glede sprednje kamere, pa lahko povem da sistem zapiranja deluje, stestirano na mi9t, mehanizem je enak, tako da ja, jo zapre pri padcu...no če pade iz 30cm seveda ne zapre, ampak se pri majhni razdalji kamera ne uniči, saj ni iz papirja.

Telefon odziven, baterija drži dva dni brez problema, zaenkrat zadovoljen, sem pa že bil v nabavi za S20FE, sem si premislil oz. našel poco f2, novega v slo z 2 letno garancijo in mi ni žal...evo hitri odgovor


Super, hvala za odgovor. Tud sam se nagibam k nakupu iz amazona za 300EUR. Ima tudi moja na mi 9t pro zapirajoco selfi kar me ne skrbi, pa tud sicer dela super fotke njen tel, ta poco me pa po reviewih fotoaparata nekako ni preprical, zato se malo oklevam, ceprav za 300EUR verjetno ne bom zgresil


Odvisno za kaj kupuješ - če zaradi slik raje vzemi Pixel 4a, sicer je dražji, ampak dela boljše slike. Pred mesecem sem imel doma Poco F1, F2 in Pixel 4a in glede slike zmaga Pixel brez debate.
Na Poco F2 Gcam še razvijajo, zaenkrat imajo vse verzije kakšne težave. Recimo Selfie-ji so na Poco F1 z Gcam boljši.

Drugače sem s Poco F2 kar zadovoljen. Zelo odziven telefon, dobra baterija, ekran brez izrezov,...
Dnevne slike so že z default kamero dovolj dobre, z Gcam dobiš bolj ostre (včasih preveč) slike z lepšimi barvami, Portrait mode je definitivno boljši z Gcam, nočni način prav tako.

Ima pa MIUI na Poco F2 veliko hroščev.
Recimo selfie kamera avtomatsko izkoči pri nekaterih app-ih za video klice - Google Duo, Viber. Če imaš v žepu telefon zna bit problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

Dimnik ::

Vm1999, zanimivo, pri meni tega ni,da bi kamera izskočila, pa imam viber in watsap....zaenkrat ne opazim nobenih hroščev, razen da dark tema ni podprta pri vseh appih

Vm1999 ::

Imam GLOBAL rom, mogoče pri EEA tega ni?
Drugače sem to prebral na XDA forumih, sam niti ne uporabljam video klicev.. Preizkusil sem na Google Duo in Viber (moram še enkrat preverit pri Viber). Pišejo pa tudi za whatsapp, ampak nisem sam preverjal.
V glavnem ob prejetem klicu, selfie kamera samodejno izskoči.

Drugače pa ostali bug-i, ki sem jih opazil:

- Always on display (prikaz ure) se preveč zatemni - primerjano s Huawei-jem
- ob cast-anju vsebin na zunanje naprave izgine možnost uravnavanja nivojev glasnosti na telefonu (pri RN5 to deluje normalno)
- widget oz. bližnjica za kontakt na home screen-u se začene multiplicirati. Nek čuden bug - če dodaš kontakt na home screen, se sčasoma ustvari n kopij tega kontakta, in sicer na novo ustvarjeni strani
- od MIUI 12 naprej: statusna vrstica je črne barve ob svetlih ozadjih, kar v praksi pomeni da je praktično neberljiva

in še bi se kaj našlo pa si nisem zapisal.
Xiaomi daje na trg toliko modelov, da očitno ne dohajajo s software-jem. Bo za upoštevat pri naslednjem nakupu telefona...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

The Wiber ::

Kje ste našli Poco F2 za 300€?

Vm1999 ::

Meni tud ni jasno hehe :) najceneje sem ga videl za cca 350 iz azije...

Dimnik je izjavil:

Vm1999, zanimivo, pri meni tega ni,da bi kamera izskočila, pa imam viber in watsap....zaenkrat ne opazim nobenih hroščev, razen da dark tema ni podprta pri vseh appih


Prav si imel, Viber deluje pravilno.

AngelOfDeath ::

The Wiber je izjavil:

Kje ste našli Poco F2 za 300€?



Španski Amazon je mel Poco F2 Pro za 300€ samo je že razprodan. Je pa bil skoraj cel dan za takšno ceno.
edit: Slovnica

Djole ::

AngelOfDeath je izjavil:

The Wiber je izjavil:

Kje ste našli Poco F2 za 300€?



Španski Amazon je mel Poco F2 Pro za 300€ samo je že razprodan. Je pa bil skoraj cel dan za takšno ceno.


Res je

Ganon ::

Je kdo kupoval na geekbuying.com? Kakšne izkušnje imate?

flameir ::

Ganon je izjavil:

Je kdo kupoval na geekbuying.com? Kakšne izkušnje imate?


11.11. naročil Roborocka S5 Max za 344€. Prišel 18. 11. z GLSjem. Pazi, da naročaš iz EU skladišča.

Jurrbe ::

Zdravo,
za oceta gledam Xiaomi telefone, za cca 200 pa da je dobra kamera? Kaj priporocate?

Alamar ::

Za ta denar ne bo nekega presežka pri kamerah. Če ne rabi NFCja, Redmi note 9s, sicer pa Redmi Note 9Pro ali Poco X3

Jurrbe ::

Hvala za hiter odgovor, pa so to boljse kamere kot kak Iphone 8?
Ali pa primerjava z huawei p30 lite kamero?
Hvala za se en odgovor :)

The Wiber ::

Kamere v tem cenovne segmentu niso največji poudarek pri samem načrtovanju telefonov. Več pozornosti proizvajalci namenijo samemu izgledu telefona in mogoče SoC-u. In glede na to da je dandanes 200 € že skoraj low-range segment (inflacija, dvig cen SoC, večji telefoni in s tem ostale komponente), je s tem čedalje težje proizvesti telefon, ki je v vseh aspektih zadovoljiv.

Kakšen iPhone 8 bo imel boljšo kamero (boljši senzor, boljši software), medtem ko za P30 Lite nisem prepričam ali ima isto kamero kot njegov "brat" (P30). Možno je da bo 9S imel najslabđo kamero izmed trojice, vsekakor pa je vredno pogledati kakšen camera test na youtubu.

tinx ::

Telefoni ranga 200 eur so povsem solidni. Tudi kamere niso več tako slabe v tem rangu. Seveda se z najboljšimi telefoni v marsičem ne morejo primerjati (ekran, kamera...), so pa vseeno več kot solidni na vseh področjih. Je pa vse v stvari zahtevnosti uporabnika. Mene X3 povsem zadovolji. Dela lepe fotografije, deluje tekoče, polnim (dofilavam)ga 1x na dan črprav mi zdrži dva dni brez problema. Sam sem že nekaj generacij pri midrange XIAOMI telefonih in me niso razočarali. Je pa veliko odvisno od uporabnika kakšen je. Jaz ne igram zahtevnih igric,(kakšne karte in bubble), slikam pa kar veliko in mi je to kar pomembno, da so slike lepe. lp

drzni86 ::

Ker smo ravno v časih črnega petka bom tudi sam zamenjal svojega poco F1.

Rabil bi dober allaround telefon do nekje 200€... no iger res bolj malo igram.

Nagibam se proti poco x3... Je kaj boljšega v xiaomi bazi do 200€.

Če je pa kdo opazil kakšno dobro akcijo za poco x3 se pa seveda priporočam.

The Wiber ::

Mogoče te bo zanimal recimo novoizdani realme 7 5G 6gb+128 (zaenkrat edina možna konfiguracija), ki je trenutno tudi na official black friday popustu preko amazona in je napram x3 nadgradnja v skorajda vseh pogledih: boljši SoC, boljše kamere, skoraj enak zaslon, ... ColorOS baje tudi ni slab, tako da sporoči kako se ti zdi.
https://geizhals.eu/realme-7-5g-mist-bl...

Master_Yoda ::

Mediatek CPU -> 0 custom rom support.
Dovie'andi se tovya sagain.

krho ::

Meni bi bil zanimiv kvečjemu 7 pro... ampak je predrag...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Dimnik ::

krho je izjavil:

Meni bi bil zanimiv kvečjemu 7 pro... ampak je predrag...


210e predrag? Nov, kupljen bo pri operaterju, zbiraš lahko barvo. Oglas na prodajko, oglas ni moj, ampak spremljam huawei, xiaomi in realme telefone na prodajko

krho ::

Ne kupujem pri operaterjih, ker se nočem vezat. Na prostem trgu v EU je cca 300€. Pa ti najbrž govoriš o 7 5G, kateri je v EU na prostem trgu res okoli 230€. Sva pa sedaj offtopic, ker tema je o xiaomi.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Dimnik ::

Govorim o 7pro, nisem napisal, da ga vzameš ti pri operaterju, nekdo ima oglas, da ga vzame prek operaterja in proda

buttcrack ::

AX že prodaja POCO M3 (Smartphone Snapdragon 662 POCOPhone 6.53" display 6000mAh battery 48MP AI Triple Camera)

krho ::

buttcrack je izjavil:

AX že prodaja POCO M3 (Smartphone Snapdragon 662 POCOPhone 6.53" display 6000mAh battery 48MP AI Triple Camera)

Men se ne zdi nek napredek... napram recimo Mi A2 iz leta 2018... Ta je bil cca 180EUR, M3 ima slabši procesor in bo cca 110EUR.. ter plastično ohišje napram Alu
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

;-) ::

Danes dobil Xiaomi Viomi SE, prej smo imeli Roombo 880...

Nimam besed, Roombo smo itak malo uporabljali mogoce 15x spraznili košek ker je ne moreš niti gledat s svojo pametjo, ki si jo je firma izmislila-deluje random. Ampak viomi se pa je do ra zadeva za malo denarja. Komaj cakam da bo na 100% :)

drzni86 ::

barabe na Xiaomi Spain Store imajo dobre cene samo za Špance in Francoze... ;(

215€za poco x3 128 se mi pa ne zdi ravno black friday deal.. Niti x3 64 + mi band 5 za približno 215€ me nekako ne prepriča... Je kdo opazil kakšno boljšo ceno?

DarwiN ::

Na DhGate imaš Poco X3 128gb za 182€ s kodo DHCOUPON50. Sem včeraj naročil. Vprašanje, če koda še deluje.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

drzni86 ::

DarwiN je izjavil:

Na DhGate imaš Poco X3 128gb za 182€ s kodo DHCOUPON50. Sem včeraj naročil. Vprašanje, če koda še deluje.


Nisem še nikoli naročal iz DhGate... Tole gre verjetno iz Kitajske? Kako je z dajatvami (carino, davkom)?

DarwiN ::

Iz Kitajske pošiljajo v evropska skladišča, od koder potem pošljejo tebi preko EU priority line dostave, tko da nobenih dodatnih stroškov, carine, davka..

Edino zaloga je vprašanje. Če je na zalogi v EU, dobiš v enem tednu.. Drgač pač čakaš, da prispe v EU.. Ampak redno polnijo skladišča v EU, tko da še nisem čakal dlje časa, tudi ko je pisalo, da prihaja iz Kitajske in je predvideni datum 30-60 dni.. Sem naročil že 3-4 krat in nikoli čakal dlje kot 10 dni.

Tokrat mi spet piše Estimated delivery date is 2021-01-23 17:28:41, pa po izkušnjah vseeno pričakujem dostavo naslednji teden. Morda pa se tokrat motim. :)

edit: Ja, saj pod details pa potem piše: Delivery time: 10-15 days.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Skyfall ::

Se še kje dobi črnega Redmi note 8 pri nas?

Jurrbe ::

Če je iz Poco x3 iz DHGate global version ima slovenščino v menijih in slo garancijio?
Moram se na kaj pazit pri nakupu?

Hvala!

DarwiN ::

Slovenščina da, slo garancije ne. Prvih 30 dni lahko vrneš brez navedenega razloga in dobiš vrnjen denar. Drgač pa mislim da imaš 3 mesece možnost odpret dispute in se dogovoriš za vrnitev izdelka/refund. Nakar pošlješ na lastne stroške v ustrezno EU skladišče. Po treh mesecih pa ne vem, če še je kakšna garancija.

Edit: Če bi rad imel 1 leto slo garancije, boš moral tukaj kupit za skoraj duplo ceno. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

robertko ::

Skyfall je izjavil:

Se še kje dobi črnega Redmi note 8 pri nas?


Pri nas ne vem, imaš pa še na Banggood. Ena možnost je iz Češkega skladišča (dostava 5-7dni) s pošnino cca 150€.
Ali pa iz kitajske z EU priority line (dostava 10-20dni) in kodo BgBFN8128 za cca 136€. Gre za 4/128GB.

avtek ::

Naročuje kdo kakšne pametne notranje in zunanje kamere?

Želel bi si od Xiaomi, da imam lahko vse na eni aplikaciji, rad bi imel vse na eni aplikaciji (Xiaomi Home).

Prav tako glede na to, da je vse s CN plugi, kak pameten čimmanjši konverter v EU plug? Po možnosti pametna vtičnica preko wifi :D

The Wiber ::

DarwiN je izjavil:

Iz Kitajske pošiljajo v evropska skladišča, od koder potem pošljejo tebi preko EU priority line dostave, tko da nobenih dodatnih stroškov, carine, davka..

Edino zaloga je vprašanje. Če je na zalogi v EU, dobiš v enem tednu.. Drgač pač čakaš, da prispe v EU.. Ampak redno polnijo skladišča v EU, tko da še nisem čakal dlje časa, tudi ko je pisalo, da prihaja iz Kitajske in je predvideni datum 30-60 dni.. Sem naročil že 3-4 krat in nikoli čakal dlje kot 10 dni.

Tokrat mi spet piše Estimated delivery date is 2021-01-23 17:28:41, pa po izkušnjah vseeno pričakujem dostavo naslednji teden. Morda pa se tokrat motim. :)

edit: Ja, saj pod details pa potem piše: Delivery time: 10-15 days.

Če ne je kaj naučila tema AMD Zen procesorjev na slo-techu je to, da Darwinu ni zaupati. That's my 2 cents...

Technics111 ::

Obstaja kaksen manjsi telefon (do 6 incev max) z 6gb oz 8gb rama in vsaj 64gb spomina od Xiaomi,Realmi itd ter da ni cena nad 250eur?? Ker Cigli nad 6.5 incov so mi preveliki.

tebodi ::

avtek je izjavil:

Naročuje kdo kakšne pametne notranje in zunanje kamere?
Želel bi si od Xiaomi, da imam lahko vse na eni aplikaciji, rad bi imel vse na eni aplikaciji (Xiaomi Home).
Prav tako glede na to, da je vse s CN plugi, kak pameten čimmanjši konverter v EU plug? Po možnosti pametna vtičnica preko wifi :D


Ker sem ravno te zadeve sam nabavljal:
Preskusil sem 2 vrsti Xiaomi/podznamke kamer, sicer delujejo, ampak v mojem primeru zelo nezanesljivo, pomeni, da npr. kamera gleda tudi čez poštni nabiralnik, ob vklopljenem monitoringu poštarja "ujame" pribl. vsak 2. dan ali še redkeje. Mene, ko ne bi bilo treba, sicer skoraj vedno.
Eno zunanjo kamero sem nabavil baterijsko (da ni treba vlečt kablov), baterija je držala dober 1 mesec, ampak že po par mesecih še to ne (Xiaomi Mijia Imilab CMSXJ11).
Druga verzija bi bila Xiaomi Mijia 1080P 170°, zelo poceni, dober široki kot, dobra integracija z Mi Home, za nezahtevno uporabo ok.

Pretvorniki vtičnic CN-EU so zelo dobri Auktion, 16 A (aliexpres).
Pametne vtičnice Xiaomi delujejo zelo ok, uporabljam primarno zigbee verzije, da ni odvisno od wifi/routerja, spet pa v primeru CN variante delovanje gatewaya prek wifi nezanesljivo oz. pribl. 1/2 časa zakasnitev oz. potreben refresh v Mi Home.

avtek ::

@tebodi

Hvala za te informacije!
Ja kakšno baterijsko sem imel tudi sam v mislih (ko sem prenavljal, da bi poštemal še malo, je bila zadnja stvar o kateri sem razmišljal kamera)...Vendar glede na tvoj odziv, je verjetno ne bom.

To 170° ima kolega in zgleda res miniaturna in rekel je, da nima nobenih problemov z njo. Je pa res menda bolj kot ne za notri (sicer po specifikacijah tudi za ven, ampak...).


Hmm, gateway bi bilo tudi dobro, da. Če bi gor priklopil senzorje toplote v sobe... Bom še malo premislil vse skupaj. Hvala!

krho ::

Če koga ne moti UK polnilec 10T pro bo ju3 na uk amazonu 400 funtov.. se pravi 200 funtov manj kot ponavadi Twitter objava
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Buggy ::

A bo tale Poco X3 narocen na amaozon.de je podvrzen carinam al imajo to kako drugace zrihtano?
Nisem na amazonu se kupoval artikla, katerega original prodajalec je iz CN.

https://www.amazon.de/gp/product/B08HQ4...

The Wiber ::

Buggy je izjavil:

A bo tale Poco X3 narocen na amaozon.de je podvrzen carinam al imajo to kako drugace zrihtano?
Nisem na amazonu se kupoval artikla, katerega original prodajalec je iz CN.

https://www.amazon.de/gp/product/B08HQ4...

Dokler ima trgovina uradni sedež ter skladišča v EU, potem nimaš dodatnih davkov.

radmannsdorf ::

Je kdo od vas urejal video out na Xiaomi telefonu? USB C/HDMI kabel imam, ampak ne deluje, ker telefon ne podpira MHL.
V avtu imam namreč HDMI vhod, ki omogoča zrcaljenje slike na tablico v avtu(z laptopom deluje), vendar telefon Poco X3 ne podpira video out.
Obstajajo kabli, konverterji... je že kdo uspešno zrihtal?

bosmla ::

radmannsdorf je izjavil:

Je kdo od vas urejal video out na Xiaomi telefonu? USB C/HDMI kabel imam, ampak ne deluje, ker telefon ne podpira MHL.
V avtu imam namreč HDMI vhod, ki omogoča zrcaljenje slike na tablico v avtu(z laptopom deluje), vendar telefon Poco X3 ne podpira video out.
Obstajajo kabli, konverterji... je že kdo uspešno zrihtal?

Lahko probas z Miracast HDMI Stick

deleted ::

Je kje kak dober deal za Xiaomije danes? :)

Luka99 ::

poco m3 za 144$ iz eu skladisca

AngelOfDeath ::

mi 10 so bile za 340 128gb in 400 256gb na mi de in it.
žal si se vsepovsod lahko registriral samo slovenskega naslova nikjer ni sprejelo.

v 30min pa je vse šlo.
edit: Slovnica

robertko ::

Redmi note 9 pro 6/128GB z kodo
BgBGLTN9P128 iz Banggood-a
za 167,5€ + poštnina cca 5€.

deleted ::

robertko je izjavil:

Redmi note 9 pro 6/128GB z kodo
BgBGLTN9P128 iz Banggood-a
za 167,5€ + poštnina cca 5€.


Nice, sem vzel tole. Hvala! :)

Buggy ::

The Wiber je izjavil:

Buggy je izjavil:

A bo tale Poco X3 narocen na amaozon.de je podvrzen carinam al imajo to kako drugace zrihtano?
Nisem na amazonu se kupoval artikla, katerega original prodajalec je iz CN.

https://www.amazon.de/gp/product/B08HQ4...

Dokler ima trgovina uradni sedež ter skladišča v EU, potem nimaš dodatnih davkov.



TNX...ja tako mi je zatrdila tudi "teta" na amazon supportu, ki naj bi kontaktirala tudi prodajalca, kateri je zatrdil, da dodatnih stroskov ne bo.
Na moje vprasanje iz kje bo paket prisel v SI je nekako neprepricljivo navedla, da z njihovega skladisca. Bomo videli.
««
319 / 374
»»