» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
315 / 374
»»

asaxyxas ::

Kitajska jajca. Niti enega Xiaomi telefona ne kupim več. Huawei ali Samsung. Raje plačam več in vsaj deluje brez težav. Apple je samo za tiste, ki imajo preveč denarja.

Master_Yoda ::

Na kaj pa se zgornji post nanasa - kaj naj nebi delalo ?
Dovie'andi se tovya sagain.

LuGi ::

NejcSSD je izjavil:

Grega3 je izjavil:

Danes sem dobil Poco x3 pa ne zanima če vam dela VOLTE ker jaz nimam nikjer opcije za vkljucit to storitev??


Telekom recimo ne podpira teh naprav, zato mi vklop Volte povzroči da ne vidim shranjenih kontakov ko me kličejo - neznana številka


Xiaomi - How to enable or disable VoLTE
By default, calls are made over the 2G or 3G network, depending on reception; if we enable VoLTE (Voice over LTE) on the Xiaomi smartphone, calls are made over the 4G data network, which improves voice quality, speeds up call setup and conserves battery life.

Note: If the menu item is not visible on the Xiaomi device, we can unlock it by entering *#*#86583#*#* on the phone app's dial pad.


Hvala za info, sedaj mi dela VoLTE (tudi v settings) na MI9 ;)

Gregex ::

Master_Yoda je izjavil:

Na kaj pa se zgornji post nanasa - kaj naj nebi delalo ?


Glede na njegove poste na forumu, ne zna telefona uporabljat in je pol xiaomi kriv.

facepalm ::

Ali pa ima se vedno tezave z RN8pro, katerega prodaja kot "brezhiben".

stara mama ::

Ne razumem zakaj je kupil Xiaomi, in zakaj ne kupi raje Nokie 3310

Zgodovina sprememb…

asaxyxas ::

Kaj vam ni jasno? Jaz prodajam telefon zato, ker ga ne potrebujem. Nisem zasvojen s telefonom tako kot ostali ljudje. Je bil pa že nov takšen takoj, ko sem ga kupil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asaxyxas ()

facepalm ::

@Kr2020 ze takrat sem ti ponudil 100€, da te resim problematicnega telefona. Moja ponudba se velja;)

FireSnake ::

Gregex je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

Na kaj pa se zgornji post nanasa - kaj naj nebi delalo ?


Glede na njegove poste na forumu, ne zna telefona uporabljat in je pol xiaomi kriv.


Šaomi so jajca.
Nazadnje, ko sem ga še imel:
- še niso slišali za pisanje SMSov ležeče
- težave s prenosom podatkov, ko si prehajal iz države v državo.

Jaz, ko si telefon kupim, ga odpakiram in začnem uporabljati.
Ne da se mi pa nalagat novih ROMov pa ne vem kaj še vse, da bi naj delalo nekaj, kar bi moralo že v štartu.
No, takrat sem s temi jajci zaključil in me ne prepričajo več.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Master_Yoda ::

Default SMS aplikaija tega ni podpirala ? Si namestis Signal :)).
Glede prenosa podatkov - si imel pravi apn nastavljen ? Recino ce imas bob - bob in ne simobil ki ti ga drugace preberejo s SIM kartice.
Dovie'andi se tovya sagain.

Dimnik ::

Hahaha...na novejših modelih ni več xiaomijeve sms aplikacije in dela tudi rotacija. Nevem kaj bluzite eni, vzameš telefon iz škatle in uporabljaš...imaš pa potem ogromnooo nastavitev po želji...

AgiZ ::

Nekateri Xiaomi so super, ker obstaja možnost modifikacij.
Recimo telefon, ki jih LineageOS uradno podpira so zmaga. Se ne ubadaš z MIUI problemi ampak imaš clean Android z dodatnimi izboljšavami.
Je pa res da se moraš malo potrudit, da prideš do cilja (odklep bootloaderja, rootanje, custom rom, gapps). A se splača.

Vanadium ::

Kar je agiz povedal drži načeloma imaš lahko v 30min zrihtan pixel expirience... Edino kar je problematično je ker twrp-ja ni za naprave ki so factory out shipana z android 10

https://twrp.me/site/update/2019/10/23/...

Se trudijo to zrihtat sam ne vejo koliko časa bo to trajalo...

AgiZ ::

Vanadium je izjavil:

Kar je agiz povedal drži načeloma imaš lahko v 30min zrihtan pixel expirience... Edino kar je problematično je ker twrp-ja ni za naprave ki so factory out shipana z android 10

https://twrp.me/site/update/2019/10/23/...

Se trudijo to zrihtat sam ne vejo koliko časa bo to trajalo...

Hvala za info, nisem vedel da imajo težave z Android 10. Upam da rešijo.

LineageOS je recimo dodal Xiaomi Redmi Note 8/8T pred dvema tednoma. Proces zamenjave ROMa po odklepu (za kar potrebuješ 7 dni, da ti Xiaomi omogoči odklep) mi je vzel nekako 15min. Nastavljanje nadalnjih 15min.
MIUIja se sploh dotaknem ne ker ima toliko svojih specifik/omejitev/težav.

Ricky_82 ::

Na Mi 5x bi rad naložil Google camero. Ima mogoče kdo kak link z Google cam apk. za Mi 5x . Malo sem brskal po netu ampak so vsi linki že stari. Aja,pa kako se jo naloži? Treba kaj v twrp ali samo inštaliraš in je to to? Tnx za vse info

AgiZ ::

Ricky_82 je izjavil:

Na Mi 5x bi rad naložil Google camero. Ima mogoče kdo kak link z Google cam apk. za Mi 5x . Malo sem brskal po netu ampak so vsi linki že stari. Aja,pa kako se jo naloži? Treba kaj v twrp ali samo inštaliraš in je to to? Tnx za vse info

Katero verzijo androida pa imaš na telefonu? 7/8/9/10?

Vanadium ::

AgiZ je izjavil:

Vanadium je izjavil:

Kar je agiz povedal drži načeloma imaš lahko v 30min zrihtan pixel expirience... Edino kar je problematično je ker twrp-ja ni za naprave ki so factory out shipana z android 10

https://twrp.me/site/update/2019/10/23/...

Se trudijo to zrihtat sam ne vejo koliko časa bo to trajalo...

Hvala za info, nisem vedel da imajo težave z Android 10. Upam da rešijo.

LineageOS je recimo dodal Xiaomi Redmi Note 8/8T pred dvema tednoma. Proces zamenjave ROMa po odklepu (za kar potrebuješ 7 dni, da ti Xiaomi omogoči odklep) mi je vzel nekako 15min. Nastavljanje nadalnjih 15min.
MIUIja se sploh dotaknem ne ker ima toliko svojih specifik/omejitev/težav.


Tudi jaz nisem vedel tega dokler nisem slučajno šel čitat zakaj še ni twrp-ja za moj rn 9s. Upam da kmalu pride ker lineage mi ne top...

Ricky_82 ::

AgiZ je izjavil:

Ricky_82 je izjavil:

Na Mi 5x bi rad naložil Google camero. Ima mogoče kdo kak link z Google cam apk. za Mi 5x . Malo sem brskal po netu ampak so vsi linki že stari. Aja,pa kako se jo naloži? Treba kaj v twrp ali samo inštaliraš in je to to? Tnx za vse info

Katero verzijo androida pa imaš na telefonu? 7/8/9/10?

8.1.0

tim1 ::

Zdravo,

So se kaksni dodatni stroski, ce kupim Poco X3 preko te trgovine ?

https://www.honorbuy.com/1928-poco-x3-n...

Kje se najbolj spaca kupit ta telefon?

Ali mi priporocate kaksen drug telefon v tem cenovnem razredu?

Ze vnaprej se zahvaljujem za odgovore

Lp

AgiZ ::

Ricky_82 je izjavil:

AgiZ je izjavil:

Ricky_82 je izjavil:

Na Mi 5x bi rad naložil Google camero. Ima mogoče kdo kak link z Google cam apk. za Mi 5x . Malo sem brskal po netu ampak so vsi linki že stari. Aja,pa kako se jo naloži? Treba kaj v twrp ali samo inštaliraš in je to to? Tnx za vse info

Katero verzijo androida pa imaš na telefonu? 7/8/9/10?

8.1.0

Poskusi tole:
https://rootmygalaxy.net/mi-5x-gcam/

FireSnake ::

Master_Yoda je izjavil:

Default SMS aplikaija tega ni podpirala ? Si namestis Signal :)).
Glede prenosa podatkov - si imel pravi apn nastavljen ? Recino ce imas bob - bob in ne simobil ki ti ga drugace preberejo s SIM kartice.


Vse je bilo vredu nastavljeno. Ker je včasih delovalo včasih pa ne.
Sem se teh jajc potem losal.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

robertko ::

tim1 je izjavil:

Zdravo,

So se kaksni dodatni stroski, ce kupim Poco X3 preko te trgovine ?

https://www.honorbuy.com/1928-poco-x3-n...

Kje se najbolj spaca kupit ta telefon?

Ali mi priporocate kaksen drug telefon v tem cenovnem razredu?

Ze vnaprej se zahvaljujem za odgovore

Lp


Ni nobenih dodatnih stroškov, če boš naročil uporabi Vouchers: honorbuy , za -4.3€.
Mishop.si je imel še uro nazaj modrega za 269€ in brezplačno poštnino, kot sedaj kaže je zaloga pošla.

V tem cenovnem razredu mogoče še poglej za Mi note 10 lite.

Tukaj je primerjava:
https://www.kimovil.com/en/compare/xiao...

tim1 ::

Hvala

robertko je izjavil:

tim1 je izjavil:

Zdravo,

So se kaksni dodatni stroski, ce kupim Poco X3 preko te trgovine ?

https://www.honorbuy.com/1928-poco-x3-n...

Kje se najbolj spaca kupit ta telefon?

Ali mi priporocate kaksen drug telefon v tem cenovnem razredu?

Ze vnaprej se zahvaljujem za odgovore

Lp


Ni nobenih dodatnih stroškov, če boš naročil uporabi Vouchers: honorbuy , za -4.3€.
Mishop.si je imel še uro nazaj modrega za 269€ in brezplačno poštnino, kot sedaj kaže je zaloga pošla.

V tem cenovnem razredu mogoče še poglej za Mi note 10 lite.

Tukaj je primerjava:
https://www.kimovil.com/en/compare/xiao...

Ricky_82 ::

AgiZ je izjavil:


Poskusi tole:
https://rootmygalaxy.net/mi-5x-gcam/

Ne dela. Napiše Aplikacija Camera je ustavljena...

flameir ::

Mi Band 5, preizkusil na dveh telefonih, nikakor noče povezat:
 Ima kdo kakšno idejo?

Ima kdo kakšno idejo?

blblb ::

Mogoce kaksni cudni znaki v imenu telefona oz. sumniki?

Jaz sem imel isti problem na 4ki...cuden znak v imenu telefona.

Lp, blblb

Master_Yoda ::

Poglej da imas pravice do lokacije enablane, ter lokacijo samo tudi vklopljeno.
Dovie'andi se tovya sagain.

Egidij88 ::

Jp, lokacijo vklopi ko se povezuješ. Meni Mi Band 5 lepo služi...igračka za tistih 45€.

Sem pa nabavil Redmi Note 9S za mamo, tam enih 180€. Dober telefon.

JanezH ::

Ali se dobi kaj do 200 eur in velikost do cca 5,5"?

mikhaair ::

Meni pa slušalke ne delajo več ob klicih. Vse ostale pa dela, glasba, pogovor v msng...

barakus ::

Kateri telefon se splaca do 350 eur? Je mi 9t pro se vedno aktualen?

AvtoR ::

Poco F2 pro.

Jebac18 ::

Imam problem nemorem priti v sam sistem je corupted telefon xiaomi mia2 tudi fastboot ne dela preostane samo factory reset ?

juve91 ::

Odločam se med Xiaomi Mi Note 10 Lite in Xiaomi Poco X3. Cena oba okrog 270 eur, primerjava. Kaj priporočate? Ali katerega drugega za približno to ceno?

Kasali ::

Spogledujem se z nakupom LG TV iz serije GX (velikost 55).

Zanima me, ali se komu sanja, kje je razlika med modelom LG OLED55GX6LA in LG OLED55GX9LA?

LP

NejcSSD ::

@Kasali samo tržišče je drugačno, podobno je v CX primeru pri nas najdeš CX3LA, nemški trg CX9LA, britanski mislm da CX6LA. Vzami najcenejšega.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

tinx ::

juve91 je izjavil:

Odločam se med Xiaomi Mi Note 10 Lite in Xiaomi Poco X3. Cena oba okrog 270 eur, primerjava. Kaj priporočate? Ali katerega drugega za približno to ceno?


Tudi sam sem se odločal med note 10 lite in x3. Vzel sem x3. Prevagala je cena. Za model z 128gb sem dal 220 eur. Če se nebi zaribal pri konverziji iz USD v EU bi me prišel 213 eur. Če bi bila cena omenjenih telefonov ista bi vzel Mi note 10 lite. Majši telefon, AMOLED ekran... to je to kar bi napram x3 prevagalo. V mojem primeru seveda. Primerljiv z omenjenima pa bi mogoče bil Redmi note 9 PRO. Seveda so razlike ampak vprašnje kolk ti te razlike pomenijo, mekaterim verjetno več ,drugimi manj in ali si pripravljen bolj globoko poseči v žep za to.

Kasali ::

@Kasali samo tržišče je drugačno, podobno je v CX primeru pri nas najdeš CX3LA, nemški trg CX9LA, britanski mislm da CX6LA. Vzami najcenejšega.

Falil temo, hvala vseeno za odgovor!

tv6865 ::

Pozdravljeni.
Sem lastnik readmi note 9 pro. Super telefon, deluje kot mora. Moti me samo to da med polnjenjem se skozi vklaplja displej ter piska.
Ker ga polnim v nočnem času in na nočni omarici je to zelo nadležno in neprijetno.
Zanima me ali se da to kako izklopiti.

Hvala za odgovore ter lep pozdrav.

bosslipxx ::

tv6865 je izjavil:

Pozdravljeni.
Sem lastnik readmi note 9 pro. Super telefon, deluje kot mora. Moti me samo to da med polnjenjem se skozi vklaplja displej ter piska.
Ker ga polnim v nočnem času in na nočni omarici je to zelo nadležno in neprijetno.
Zanima me ali se da to kako izklopiti.

Hvala za odgovore ter lep pozdrav.

Meni se je to dogajalo eno popoldne ko sem uporabljal za polnjenje nek random Ikea polnilec. S Xiaomi polnilcem je bilo potem ok.
slo-fishing.si

Skyfall ::

Tale novica mi je pa zelo polepšala dan:DKončno!

https://www.gizchina.com/2020/10/20/red...

tv6865 ::

Uporabljam originalni polnilec. Res je da je bil polnilec ves čas vtaknjen v vtičnico. Bom poskusil naslednjič ga vtaknit pred samim polnenjem pa da vidim. Obnaša se pa telefon kot bi ga na vsake 20 sekund priklaplal na polnenje. To se pojavi ene 10X pol pa je nekaj časa OK pa spet.

Master_Yoda ::

Spihaj malo polnilni port in kabel. mogoce ni stika zaradi praha oz. pocket lint-a.
Dovie'andi se tovya sagain.

Meiniken ::

tv6865 je izjavil:

Uporabljam originalni polnilec. Res je da je bil polnilec ves čas vtaknjen v vtičnico. Bom poskusil naslednjič ga vtaknit pred samim polnenjem pa da vidim. Obnaša se pa telefon kot bi ga na vsake 20 sekund priklaplal na polnenje. To se pojavi ene 10X pol pa je nekaj časa OK pa spet.


To se je tud mojemu OPO-tu dogajalo preden je battery life bil dobesedno manj kot 5 sekund. Zaradi tega kupil poco x3 :)
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Ganon ::

Note 9 Pro naj bi danes prejel MIUI 12 nadgradnjo, vsaj tako se je omenjalo pred dnevi. Vam je že kaj namestilo?

Jirzy ::

Skyfall je izjavil:

Tale novica mi je pa zelo polepšala dan:DKončno!

https://www.gizchina.com/2020/10/20/red...

x2 :) RN5P sicer se dobro sluzi, a cez kako leto bi pa ze znal biti cas za menjavo in si zelim nekaj bolj zepnega. Upam, da se na tem podrocju pojavi cimvec ponudbe.

Vm1999 ::

tv6865 je izjavil:

Uporabljam originalni polnilec. Res je da je bil polnilec ves čas vtaknjen v vtičnico. Bom poskusil naslednjič ga vtaknit pred samim polnenjem pa da vidim. Obnaša se pa telefon kot bi ga na vsake 20 sekund priklaplal na polnenje. To se pojavi ene 10X pol pa je nekaj časa OK pa spet.


Jaz imam podoben problem z RN5, če priklopim kaj drugega kot originalni kabel. Polnilni port, v mojem primeru micro usb, je postrani in pride do slabega kontakta. Po enem letu sem moral uveljavljat garancijo, ker je polnenje povsem odpovedalo. Na žalost so mi le zamenjali port in niso odpravili glavne napake - poravnave.

To, da se ti vklaplja ekran in piska telefon, kaže na slab kontakt. Spominja me na starejše telefone, kjer je tudi pogosto nagajal stik telefona in kabla...

stara mama ::

Pa komu še garancija sploh kaj pomeni? Itak večino napak ne priznajo, plačaš pa precej več za to "garancijo"
Medtem ko imaš rezervne dele na aliexpresu za drobiž, s celimi ekrani in ohišji vred.
Za RN4X ekran z ohišjem 16€, zadnji pokrov nekih 8€, polnilna ploščica 2-3€, nova baterija 10€.
Ok, novejši in AMOLED zasloni so dražji, ampak vseeno....

facepalm ::

Ce kupis na amazonu ali v hofru, problemov z uveljavljanjem garancije ni;)

Klamzi ::

tv6865 je izjavil:

Pozdravljeni.
Sem lastnik readmi note 9 pro. Super telefon, deluje kot mora. Moti me samo to da med polnjenjem se skozi vklaplja displej ter piska.
Ker ga polnim v nočnem času in na nočni omarici je to zelo nadležno in neprijetno.
Zanima me ali se da to kako izklopiti.

Hvala za odgovore ter lep pozdrav.

V mojem primeru je bila rešitev v menjavi polnilca in kabla.
««
315 / 374
»»