» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
314 / 374
»»

Meiniken ::

Kot vsaka elektronska zadeva.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

lopov ::

NejcSSD je izjavil:

Ne ne, odvisno je samo od njih, da to porihtajo (Telekom).


OK, hvala za info!

manta ::

Pozdravljeni,

kater xiaomi telefon priporocate za cca 300eur? trenutno imam mi 8, vendar me heca slusalka/mikrofon.
Telefon rabim predvsem za android auto, spotify, banko in browsanje po netu, nobenih igric ali kaj podobnega.

lp

woman ::

Pozdravljeni,
imam Redmi Note 6 Pro in imam nekaj težav z aplikacijama Viber ter What's Up. Pri telefonskem pogovoru me sogovornik ne sliši dobro, zvok prekinja. Jaz slišim v redu. Viber sem že na novo instalirala, pa ni bič boljše.
Z običajnimi telefonskimi pogovori ni težav.
Kakšna ideja? Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: woman ()

Valvoline ::

Majo napovedan kak normalen mansji telefon al se bo treba stegnit za s10e ali pixel4a. Zakaj se tolk posiljuje z temi mobilnimi tvji? Ze a3 mi je prevelik.
:V

Zgodovina sprememb…

The Wiber ::

Valvoline je izjavil:

Majo napovedan kak normalen mansji telefon al se bo treba stegnit za s10e ali pixel4a. Zakaj se tolk posiljuje z temi mobilnimi tvji? Ze a3 mi je prevelik.
:V

Kar vzemi enege izmed zgoraj naštetih telefonov, saj današnji trendi narekujejo večje zaslone na telefonih (če je to tvoje merilo za velikost telefona).

buttcrack ::

lih kar je prišla koda za poco x3 6/128 za 242$ pri banggoodu --> BGAFF10OFF

cca 3 tedne po pošti brez carine

MucuCat ::

sem imel upanje, da bo vsaj Mi 10T Lite manjši pa je seveda ogromen...

Če nebi razbil Xiaomi Mi8, ki je bil odličen, letos zagotovo ne bi kupoval telefona.

sem primerjal Poco X3 in Mi 10T Lite in imata enake dimenzije, glavno kamero, procesor je tu nekje.
Edina opazna (čisto nepomembna) razlika je 5G in pa dobrih 50€ razlike v ceni:

https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...

torej pod 300€ letos ni nobene best buy opcije, kjer je višina telefona med 150-155mm?

Zgleda da bo treba nabavit Poco X3 za male pare pa počakat na 2021 :(

broken/link ::

@mucuCat - prodajaš razbitega mi8? in za kako ceno.

ker jaz mam pa na žalost mi8-ko, ki se mi vsak dan resetira. pa ne vem točno, v čem je problem, ker sem ga že povrnil na tovarniške nastavitve, tudi flashal z EU romom, pa še vedno isti k****. tako da sklepam na okvaro nekje v drobovju. saj živim s tem, sam ni ravno prijetno, da se ti telefon praktično vsak dan ponovno zažene...

Valvoline ::

Ma kdo kaksen ohranjen oldschool mi6 za prodat? D best xiaomi fon 4 ever. S temi sodobnimi ceglami so res sli predalec.
:D

Zgodovina sprememb…

krho ::

MucuCat je izjavil:

torej pod 300EUR letos ni nobene best buy opcije, kjer je višina telefona med 150-155mm?

Imaš Mi note 10 lite, ki je 158mm Je pa s poštnino nekje okoli 300EUR. Poco je bolj okoli 200EUR. To je še najmanjše, kar sem jaz našel.. Pixel 4a, ko ga boš končno lahko kupil.. bo s poštnino bližje 360EUR. Ima pa sladkih 14cm.. ima pa za en drek baterijo.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Egidij88 ::

tinx ::

Tudi jaz bi za pemetne pare vzel manjši telefon ampak ni neke izbire, zato sem včeraj naročil POCO X1. Plačal sem s paypal. Namenoma sem pustil USD, ker je ponavadi bilo ugodnejše kot, če bi kupoval v EUR. Zdaj pa vidim, da mi je paypal pretvoril, 247,84 USD = 220,97 EUR. Pretirano se ne sekiram ampak me je vseeno presenetila ta menjava. Boljše, da bi si kar v EUR dal in plačal. Prišlo bi me 214 EUR. Zdaj lahko poceni prodam NOTE 5 in NOTE 4 :)

jocpet ::

Včeraj dobil pokota x3. Zaenkrat zelo zadovoljen. Trgovina links BTC za 253 EUR.

Master_Yoda ::

Ve kdo kako prisiliti MIUI da mi ne ubije Accubattery aplikacije ? Sem nastavil da nima battery optimizacij aplikacija, ampak jo se vedno ...

Komaj cakam da pride lineage ven za POCO X3 :)). Saj MIUI je lep in super dela, ampak te obsesije z ubijanjem aplikacij pa ne razumem.
Dovie'andi se tovya sagain.

mared ::

Master_Yoda je izjavil:

Ve kdo kako prisiliti MIUI da mi ne ubije Accubattery aplikacije ? Sem nastavil da nima battery optimizacij aplikacija, ampak jo se vedno ...

Komaj cakam da pride lineage ven za POCO X3 :)). Saj MIUI je lep in super dela, ampak te obsesije z ubijanjem aplikacij pa ne razumem.


zakleni jo!
https://c.mi.com/thread-1416749-1-0.html
2. točka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mared ()

Valvoline ::

Master_Yoda je izjavil:

Ve kdo kako prisiliti MIUI da mi ne ubije Accubattery aplikacije ? Sem nastavil da nima battery optimizacij aplikacija, ampak jo se vedno ...

Komaj cakam da pride lineage ven za POCO X3 :)). Saj MIUI je lep in super dela, ampak te obsesije z ubijanjem aplikacij pa ne razumem.

Meni je pa ravno obratno telefon prakticno neuporaben ce ni miuija gor. Ce ne bi bilo tako bi se danes kupu s10e k je edini normalen telefon ko ga lahko danes dobis. Vse ostalo so prenosni tvji.
:D

Zgodovina sprememb…

Meiniken ::

Telefoni so najverjetneje tok velki sam zarad beterije. Ljudje jamrajo o slabih baterijah ampak malega telefona z veliko beterijo ne boš najdu (oz. če boš ga tko nima smisla kupit ker je vse ostalo v qrcu) zato pa morš na tem spektrumu nek kompromis sprejet.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Valvoline ::

Meiniken je izjavil:

Telefoni so najverjetneje tok velki sam zarad beterije. Ljudje jamrajo o slabih baterijah ampak malega telefona z veliko beterijo ne boš najdu (oz. če boš ga tko nima smisla kupit ker je vse ostalo v qrcu) zato pa morš na tem spektrumu nek kompromis sprejet.

Ne bi reku. Vzam za primer npr redmi 4 prime (ga mel). Z svojo 4000mah se danes je pravi beast od telefona, kompaktnih 5 incev spravis ga v vsak zep ali predal. mi6 5.15 incev je najboljsi telefon ever kljub manjsi bateriji 3300mah, ekstra kamera z 4 ax ois, ter cpu za ta cas. Se danes bi takoj kupil novega za 200e brez pomisleka, se vedno brez konkurence. Edino hibo je mel da ni podpiral vseh 4g lte.

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

si je kdo kupil MIIIW xiaomi tastaturo in miš in bi podal kakšno mnenje?

woman ::

Nihče ne ve, kaj lahko storim?
Hvala!

woman je izjavil:

Pozdravljeni,
imam Redmi Note 6 Pro in imam nekaj težav z aplikacijama Viber ter What's Up. Pri telefonskem pogovoru me sogovornik ne sliši dobro, zvok prekinja. Jaz slišim v redu. Viber sem že na novo instalirala, pa ni bič boljše.
Z običajnimi telefonskimi pogovori ni težav.
Kakšna ideja? Hvala.

MucuCat ::

broken/link je izjavil:

@mucuCat - prodajaš razbitega mi8? in za kako ceno.

ker jaz mam pa na žalost mi8-ko, ki se mi vsak dan resetira. pa ne vem točno, v čem je problem, ker sem ga že povrnil na tovarniške nastavitve, tudi flashal z EU romom, pa še vedno isti k****. tako da sklepam na okvaro nekje v drobovju. saj živim s tem, sam ni ravno prijetno, da se ti telefon praktično vsak dan ponovno zažene...


Ko sem razbil ekran sem ga dal zamenjat. Cez 1mesec je zacel odstopat od okvirja in sem ga nesel najzaj da so se 1x zalepili. V glavnem kak mesec kasneje sem ga pobruhal pa je nehal delat.. sem ga razstavil in ocistil z alkoholom pa se ne vklopi 😭

Skyfall ::

Ker ravno govorite glede velikosti opažam, da se hitro množijo oglasi po fb marketu in tudi bolhi(govorim za Xiaomi) redmi note 9 pro/s, poco x3 ..itd. Opisi pod oglasi pa "prodam, ker mi je prevelik" in tega je iz dneva v dan več. A ljudje pred nakupom ne pogledate velikost telefona?
Govori se že tudi o nasledniku redmi-ja 9 in sicer Redmi note 10, ki bo komplet serija s 6.67 zasloni s 16.5cm ali več v višino. A so fuknjeni?
Recimo jaz delam na terenu in telefon uporabljam ogromno. Ne predstavljam si tiste televizije sabo nosit. Si predstavljate, da ti zvečer npr: Poco X3 pade zvečer v postelji zaradi nerodnosti na glavo? Umreš :))

Npr pri Samsungih mi je všeč, ker te velike ekrane stiskajo v majhna ohišja. Počita pri padcu lahko oba, ker je cela sprednja stran na telefonij steklo(pustimo zdaj stroške pri popravilu amoled).

facepalm ::

Jaz predvsem pogresam bezle. Vsaj na spodnjem delu telefona, bi mi pasal 1cm bezla.
Je pa danes velikost ekrana in stevilo megapixlov merilo za dober telefon. *Bruh*

Meiniken ::

Skyfall je izjavil:

Ker ravno govorite glede velikosti opažam, da se hitro množijo oglasi po fb marketu in tudi bolhi(govorim za Xiaomi) redmi note 9 pro/s, poco x3 ..itd. Opisi pod oglasi pa "prodam, ker mi je prevelik" in tega je iz dneva v dan več. A ljudje pred nakupom ne pogledate velikost telefona?
Govori se že tudi o nasledniku redmi-ja 9 in sicer Redmi note 10, ki bo komplet serija s 6.67 zasloni s 16.5cm ali več v višino. A so fuknjeni?
Recimo jaz delam na terenu in telefon uporabljam ogromno. Ne predstavljam si tiste televizije sabo nosit. Si predstavljate, da ti zvečer npr: Poco X3 pade zvečer v postelji zaradi nerodnosti na glavo? Umreš :))


Osebno sem bil na cliffhangerju al naj kupim manjšega z manjšo baterijo al pa večjega z večjo baterijo. Zadnji telefon sem 6 let uporabljal pa bi ga še vedno če nebi crknil. Sicer tud men ni najbolj v interesu met nekega magnuma s sabo ampak nočem bit kot nekateri, ki morajo telefon dat kuj polnit čim vidijo vtičnico (ker je pač prazen zarad vsega kar počenejo na telefonu). Po enem letu pa jamrajo kaj jim beterija slabo dela. No shit. Bolj ko filaš, bolj se znuca. Enostavno nočem bit suženj telefonu. Pa sicer ne vem kakšne navade imate ostali ampak ko sam kopujem telefon, ga kupim za čim dalj, zato je velika baterija še tolk bolj pomembna.

+ Nekako se ozavešča mantra "save the planet, less electronic waste" a pol ljudje menjajo telefone čim ga lahko. Does not compute?

Valvoline je izjavil:

Meiniken je izjavil:

Telefoni so najverjetneje tok velki sam zarad beterije. Ljudje jamrajo o slabih baterijah ampak malega telefona z veliko beterijo ne boš najdu (oz. če boš ga tko nima smisla kupit ker je vse ostalo v qrcu) zato pa morš na tem spektrumu nek kompromis sprejet.

Ne bi reku. Vzam za primer npr redmi 4 prime (ga mel). Z svojo 4000mah se danes je pravi beast od telefona, kompaktnih 5 incev spravis ga v vsak zep ali predal. mi6 5.15 incev je najboljsi telefon ever kljub manjsi bateriji 3300mah, ekstra kamera z 4 ax ois, ter cpu za ta cas. Se danes bi takoj kupil novega za 200e brez pomisleka, se vedno brez konkurence. Edino hibo je mel da ni podpiral vseh 4g lte.


Za svoje cajte je bil beast verjetno ja. Tud moj OPO je bil bomba v 2014. Problem starejših telefonov so za mnoge tud posodobitve. Ljudje uporabljajo vsega boga vezanim s financam na telefonu in neposodobljen telefon je dobra tarča. Sicer šanse, da nekega povprečnega jožeka počopajo so majhne, ampak vseeno obstajajo. Upaš riskirat?
Za posodobitve je seveda tud opcija nameščanja podprtega custom ROM-a ampak za to boš rabil telefon s Qualcommovim procesorjem. In za nekoga, ki se nima časa/interesa s tem ukvarjat potem si prisiljen menjat, ko podpora origialanega softvera pade.

Mnogi tud danes telefon uporabljajo namesto kakšnega prenosnika in je uporabniška izkušnja konzumiranja vsebin vseeno boljša na večjem zaslonu.
Naj omenim še, da imajo starejši telefoni prostor na zgornji in spodji strani (aka bezels). Ko kopuješ novega moraš primerjat dejanske dimenzije, ne pa samo velikost zaslona.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meiniken ()

Meiniken ::

Skušal popravit zgornji zapis pa ne dela.

@Skyfall
Ne predstavljam si tiste televizije sabo nosit. Si predstavljate, da ti zvečer npr: Poco X3 pade zvečer v postelji zaradi nerodnosti na glavo? Umreš :))


Nej te ne skrbi poco x3. Tole te naj :))
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Master_Yoda ::

HM, kaj je bug b MIUI 12 da ni zvoka ob notifikacijah ? Zavibrira mi, zvoka pa nobenega. Je pa nastavljen en default built in sound.

P.S. Nevermind, pri aplikacijah z notifikacijami sem moral iti v app info -> notifications in manualno nastaviti da aplikaciji dovolim sound in notification led. Mater imajo cesko to narejeno.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

Master_Yoda ::

Se eno vprasanje: Kako je sedaj z Tempered Glass na teh zaslonih ki imajo ukrivljene robe - se prileze in ne skace dol ? Gledam isto firmo, ki jo imam na redmi note 3 - nilkin.
Dovie'andi se tovya sagain.

Dimnik ::

Na aliexspres poglej za svoj model telefona komentarje od kupcev nilkin stekla. Ponavadi je manjše steklo, da pride samo do ukrivljenega roba, kar ni glih praktično, če uporabljaš namesto tipk, drsanje po ekranu..

Egidij88 ::

Pa hebeš to no. Daš telefon v ovitek in rešeno.

quadro933 ::

Kupil redmi note 9 pro. Zaenkrat super zadovoljen. Prej sem imel p20.

Priporočam

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

Je kaka akcija ali koda za Poco X3 (6/128)?
Baba smotana mi je razbila telefon ;(;((

buttcrack ::

ti si smotan, ker si ji dovolil blizu :D

jocpet ::

Pa kako razbila ? Sam v 22 letih kar imam mobitele, nisem razbil nobenega. Pa sem zelo grdo ravnal z njimi. Tudi metal po tleh, leteli so po zraku itd.

buttcrack ::

moj dobri stari borec SGS3 je padel 100×, tudi z meter plus višine pa nič, enkrat pa mi je v čepe čmoknil iz žepa pa je bila samo še tema na ekranu. Očitno ga je kot zdelal. Sicer pa živemu človeku se vse zgodi :p

Xequerin ::

Ali je kdo naročal preko AliExpressa iz Xiaomi Mi Store in izbral Belgijo? Piše 7 day delivery iz CAINIAO WAREHOUSE STANDARD SHIPPING za $3.16. To pride potem iz Kitajske v njihovo centralno skladišče, kjer prepakirajo in pošiljajo po evropi?

Prispe v sedmih dneh ali je potrebno računati na daljši čas?

Hvala in lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xequerin ()

Meiniken ::

Evo, poco x3 danes prišel. Super telefon :)
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Vanadium ::

jocpet je izjavil:

Včeraj dobil pokota x3. Zaenkrat zelo zadovoljen. Trgovina links BTC za 253 EUR.


To kaka akcija ali je skos taka cena?

jocpet ::

Mislim da skos. Poglej na njihovo stran.

Grega3 ::

Danes sem dobil Poco x3 pa ne zanima če vam dela VOLTE ker jaz nimam nikjer opcije za vkljucit to storitev??

rogerg ::

Za Xaomi MI box.....a je mozno naknadno dodajati aplikacije, katere niso se na napravi? Naprimer HBO GO, VOYO.....?

Hvala, lp

Bojan xxxx ::

Morda komu deluje spletna banka NLB KlikIN na Redmi 9 note pro ali na Mi 10 lite?
Danes sem ugotovil, da mi je to prenehalo delovati na mojemu Redmi 9 note pro - čas za nov telefon.

NejcSSD ::

Grega3 je izjavil:

Danes sem dobil Poco x3 pa ne zanima če vam dela VOLTE ker jaz nimam nikjer opcije za vkljucit to storitev??


Telekom recimo ne podpira teh naprav, zato mi vklop Volte povzroči da ne vidim shranjenih kontakov ko me kličejo - neznana številka


Xiaomi - How to enable or disable VoLTE
By default, calls are made over the 2G or 3G network, depending on reception; if we enable VoLTE (Voice over LTE) on the Xiaomi smartphone, calls are made over the 4G data network, which improves voice quality, speeds up call setup and conserves battery life.

Note: If the menu item is not visible on the Xiaomi device, we can unlock it by entering *#*#86583#*#* on the phone app's dial pad.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Go-ahead ::

Kako je sedaj z dobavnimi roki iz gearbesta.

j4nm4n ::

rogerg je izjavil:

Za Xaomi MI box.....a je mozno naknadno dodajati aplikacije, katere niso se na napravi? Naprimer HBO GO, VOYO.....?

Hvala, lp


Doda se Google račun in imaš Trgovino Play gor. Z appi ki so pač za boxe. Si upam stavit da sta tudi Voyo in HBO Go med njimi. lahko preverim čez 2 uri
Jaz sem sprobal EON, KODI, T2.
Aja, moj Mi Box S prodam za 50 če bi kdo imel.

Grega3 ::

NejcSSD je izjavil:

Grega3 je izjavil:

Danes sem dobil Poco x3 pa ne zanima če vam dela VOLTE ker jaz nimam nikjer opcije za vkljucit to storitev??


Telekom recimo ne podpira teh naprav, zato mi vklop Volte povzroči da ne vidim shranjenih kontakov ko me kličejo - neznana številka


Xiaomi - How to enable or disable VoLTE
By default, calls are made over the 2G or 3G network, depending on reception; if we enable VoLTE (Voice over LTE) on the Xiaomi smartphone, calls are made over the 4G data network, which improves voice quality, speeds up call setup and conserves battery life.

Note: If the menu item is not visible on the Xiaomi device, we can unlock it by entering *#*#86583#*#* on the phone app's dial pad.


Zanimivo je to da meni opcije za vklop ne prikaže, četudi vpišem tisto kodo mi napiše da je Volte opcija dodana ampak opcije v nastavitvah enostavno ni.

rogerg ::

j4nm4n je izjavil:

rogerg je izjavil:

Za Xaomi MI box.....a je mozno naknadno dodajati aplikacije, katere niso se na napravi? Naprimer HBO GO, VOYO.....?

Hvala, lp


Doda se Google račun in imaš Trgovino Play gor. Z appi ki so pač za boxe. Si upam stavit da sta tudi Voyo in HBO Go med njimi. lahko preverim čez 2 uri
Jaz sem sprobal EON, KODI, T2.
Aja, moj Mi Box S prodam za 50 če bi kdo imel.


Hvala za info.! Zakaj pa prodajas? Nisi zadovoljen?
Iscem nekaj za sestro....

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rogerg ()

j4nm4n ::

Voyo in HBO GO je v trgovini play.

Prodal bi zaradi neuporabe. Nekaj gledam več televizije, Netflixa pa nebom pogrešal. Mogoč ker A1 nima aplikacije za tv. Mi je dovolj telefon in računalnik.

rogerg ::

j4nm4n je izjavil:

Voyo in HBO GO je v trgovini play.

Prodal bi zaradi neuporabe. Nekaj gledam več televizije, Netflixa pa nebom pogrešal. Mogoč ker A1 nima aplikacije za tv. Mi je dovolj telefon in računalnik.


Aha, super. Se pravi je mozno dodati.

Kje bi pri nas lahko nabavil ta MI box, z Google TV (mislim, da je gen 4)?

NejcSSD ::

Recimo tukaj RogerG

https://www.ideo.si/Daljinski_upravljal...


Včasih je na kitajskih štacunah tudi 50 pri nas pa tudi 80 Bigbang
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti
««
314 / 374
»»