» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
279 / 374
»»

sm4rt4ss ::

Bom naročil Mi9T Pro za 316EUR iz GearBeasta. Moram biti na kaj še posebej pozoren, razen da izberem EU Priority Line Shipping oz. da dobim čimprej?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

user-pass ::

Zanimivo, jaz sem narocil isti telefon, modre barve, pred dvema urama za 311€ za tamalga, prav tako iz Gearbesta. So podrazili? :)

sm4rt4ss ::

314€ je bil črn. Mogoče je rahla razlika zarad barve. Ne vem. :D

e-marko ::

Honorbuy ima želen model cca. 100 eur ceneje kot gearbest (oba global version). Če piše shipping eu warehouse je to to?
Hvala.

Lp
...somebody, somewhere...

buttcrack ::


Si zihr?

e-marko ::

Ne kupujem Mi9T Pro. Samo Mi9.

Lp
...somebody, somewhere...

Killermode ::

e-marko je izjavil:

Ne kupujem Mi9T Pro. Samo Mi9.

Lp

za kolk si našel najcenejši Mi9, sam bi ga tudi rad kupil.

mailer ::

Verjetno je nacenejši Mi9 SE, če kdo najde ceno za 250€ ali manj brez dodatnih stroškov iz EU se priporočam do vključno črnega petka.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

buttcrack ::

e-marko je izjavil:

Ne kupujem Mi9T Pro. Samo Mi9.

Lp

sorry, sem mislil, da iščeš isto kot zgornja dva kandidata ;)

mailer je izjavil:

Verjetno je nacenejši Mi9 SE, če kdo najde ceno za 250€ ali manj brez dodatnih stroškov iz EU se priporočam do vključno črnega petka.

kar najdem je 275$ z vsemi stroški

Zgodovina sprememb…

Killermode ::

mailer je izjavil:

Verjetno je nacenejši Mi9 SE, če kdo najde ceno za 250€ ali manj brez dodatnih stroškov iz EU se priporočam do vključno črnega petka.

mi9 SE je bil včeraj na BG 248€ z carino in poštnino 6/128gb

buttcrack ::

je še danes, s kodo: BG119SE a je žal samo še moder.

mailer ::

Bom počakal do bf, bo več ponudbe.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

e-marko ::

Killermode je izjavil:

e-marko je izjavil:

Ne kupujem Mi9T Pro. Samo Mi9.

Lp

za kolk si našel najcenejši Mi9, sam bi ga tudi rad kupil.


Primerjal sem samo honorbuy in gearbest. Zakaj je takšna razlika, ne vem.

Lp
...somebody, somewhere...

sm4rt4ss ::

e-marko je izjavil:

Honorbuy ima želen model cca. 100 eur ceneje kot gearbest (oba global version). Če piše shipping eu warehouse je to to?
Hvala.

Lp


Nope. Tisto je Mi9T. Mi9T Pro je 363€ na honorbuy. https://www.honorbuy.com/1724-xiaomi-mi...

Matej_K ::

QI wireless adapter
Koliko je to uporabno? Ima kdo? Ker telefon filam samo na dveh mestih, (doma/služba) študiram da bi kupil dva qi polnilca in tole.
Na talefonu imam zadaj tudi magnet, za držalo za v avto+ seveda ohišje? bi to kaj motilo?
Kakšne izkušnje? Telefon ki ga imam Mi A3, za ženo Remi Note 8, pa kasneje dokupim, če bo uprabno.
... .. .

sm4rt4ss ::

Na trackingu mi piše, da paket prihaja iz Nemčije. To pomeni, da so poslali iz EU skladišča? Al je to kaka fora GearBesta, ker pač označiš EU prioritly line?

Dimnik ::

Ni poslano iz eu, ampak gre prek nemčije

sm4rt4ss ::

Aja. Tam ga kao prepakirajo, da te ne začopatijo na carini? :D

Dimnik ::

Prepakirajo ja, ampak nevem če se stem izognejo carini, to zmutijo že prej...

Dimnik ::

Matej_K je izjavil:

QI wireless adapter
Koliko je to uporabno? Ima kdo? Ker telefon filam samo na dveh mestih, (doma/služba) študiram da bi kupil dva qi polnilca in tole.
Na talefonu imam zadaj tudi magnet, za držalo za v avto+ seveda ohišje? bi to kaj motilo?
Kakšne izkušnje? Telefon ki ga imam Mi A3, za ženo Remi Note 8, pa kasneje dokupim, če bo uprabno.


Uporabno je, ampa polnjenjek je bolj odvisno od polnilne postaje...sem imel na svojem...sedaj mi pa ne pride v poštev,ker je telefon na usb-c in bi moral naročit za usb-c konektor

e-marko ::

sm4rt4ss je izjavil:

e-marko je izjavil:

Honorbuy ima želen model cca. 100 eur ceneje kot gearbest (oba global version). Če piše shipping eu warehouse je to to?
Hvala.

Lp


Nope. Tisto je Mi9T. Mi9T Pro je 363€ na honorbuy. https://www.honorbuy.com/1724-xiaomi-mi...


Res bi bil moral napisati bolj jasno. Zanima me samo Mi9. Noben drug model.

Lp
...somebody, somewhere...

-valvoline- ::

mi a3 ali note 8?
A se da flashat a3 z kasnim miui romom? Vem da je pr a1 to slo. Android one mi ni vsec. Kak pa je z hd resolucijo pr a3, a se fejst pozna pri browsanju in podobno, verjetno pa bo zarad tega in amoleda baterija zdrzala vec.

genesiss ::

https://m.gearbest.com/cell-phones/pp_0...

S kodo 450€. Izgleda dober deal, slike na nivoju mate 30 pro, pa se huuge baterija.

Kiwix ::

Se da na teh telefonih nekako izbrisati MIUI ali pa vsaj tiste neuporabne aplikacije, ki so nameščene na telefonu?

Kdo mogoče uporablja kakšen custom rom?

Jirzy ::

MIUI je operacijski sistem in se ga ne da izbrisati :) No, razen ce FLASHas telefon. Katere aplikacije pa te motijo?

MxxW5 ::

Root+Flash.

Meni je šel MIUI precej na živce in mi gre glede marsičesa še vedno (notifications!). Ampak sem se ga navadil. Prvič zato, ker uporabljam xiaomi.eu rom, ki popravi največje bedarije stcok MIUI-ja (kjer ne moreš niti ugasniti zvoka za začetek polnjenja!) in drugič zato, ker sem se preveč navadil na svajpanje (namesto gumbov spodaj).

Odvisno od tega, kateri telefon imaš, lahko probaš različne rome. Jaz sem bil recimo na RN4 precej zadovoljen z AOSPExtended (https://www.aospextended.com/).

Kiwix ::

Trenutno še nimam nobenega njihovega telefona :). Vidim pa pri kolegih in na raznih recenzijah, komentarjih da se ljudje pritožujejo glede reklam in bloatwara.

MIUI ni OS ampak je njihov launcher vgrajen v OS. Nekaj sem bral, da se ga izbrisat, ne vem pa kako kompleksno je :).

Odločam se za nakup Xiaomi telefona in želim čimbolj stock izkušnjo :). Vem da obstaja mi a3 z andorid one ampak ta telefon je precenjen.

Dimnik ::

Nevem kaj za modela imaš, ampak na miui se da vklopiti svajpanje, tako da nimaš tipk. Namestiš poco louncher, kjer se vse ikone skrijejo v predal, kot ima samsung in si namestiš, samo tiste na ekran, katere rabiš( potegneš od spodnjega roba ekrana navzgor in se ti odpre predal z ikonami)

Kiwix je izjavil:

Trenutno še nimam nobenega njihovega telefona :). Vidim pa pri kolegih in na raznih recenzijah, komentarjih da se ljudje pritožujejo glede reklam in bloatwara.

MIUI ni OS ampak je njihov launcher vgrajen v OS. Nekaj sem bral, da se ga izbrisat, ne vem pa kako kompleksno je :).

Odločam se za nakup Xiaomi telefona in želim čimbolj stock izkušnjo :). Vem da obstaja mi a3 z andorid one ampak ta telefon je precenjen.


Ni nobenih reklam in navlake na global verzijah, to je bilo pred leti, ko so dajali trgovinske rome gor, tako da brez skrbi...jaz sem začel z redmi note3 in še sedaj vztrajam na xiaomiju, trenutno mi9t,pa sem vmes probal s8+, honor8, s8 pa sem šel nazaj...toliko na hitro

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

Kiwix ::

@Ale123 hvala :). Si telefon kupil v Slo ali v tujini?

Kako pa je s posodobitvami? Realno, koliko časa je podpora, 1 leto?

MxxW5 ::

MIUI je user interface (UI - tako kot Samsungov OneUI ali Huaweiev EMUI), torej več kot le launcher. Nomenklatura tule sicer ni čisto izdelana, ampak po mojem bi lahko proizvajalčevim UI-jem komot rekli na Androidu bazirani operacijski sistemi.

Vm1999 ::

Vsak ma svoje prednosti/slabosti.

Na MIUI me najbolj moti (pri RN5), da je od miui 10 naprej gumb za glasnost nastavljen na media volume, mislim wtf... in ne moreš spremenit.

Na Samsung J5 vidim, da v drop down meniju ni opcije za vibro, in moraš v vsaki aplikaciji posebej nastavit ali ti vibrira pri notification-ih ali ne... to je tudi blesavo - po defaultu kar vsako obvestilo vibrira.

Bloatware imajo vsi - Samsung, Huawei in Xiaomi.

Pri MIUI imajo nekatere tovarniške aplikacije (music, sms,...) oglase in jih moraš v vsaki posebej izklopit.

robertko ::

Samo kot zanimivost, danes dobil posodobitev za pocota na MIUI 11.

Klamzi ::

Tudi Mi Mix 2s je dobil MIUI 11, še vedno na Android pie... Napram prejšnji verziji je drugačen dizajn, tu se bo treba navadit, funkcije so tam tam, deluje pa manj tekoče.

louser ::

Kiwix je izjavil:

Trenutno še nimam nobenega njihovega telefona :). Vidim pa pri kolegih in na raznih recenzijah, komentarjih da se ljudje pritožujejo glede reklam in bloatwara.

MIUI ni OS ampak je njihov launcher vgrajen v OS. Nekaj sem bral, da se ga izbrisat, ne vem pa kako kompleksno je :).

Odločam se za nakup Xiaomi telefona in želim čimbolj stock izkušnjo :). Vem da obstaja mi a3 z andorid one ampak ta telefon je precenjen.

V bistvu je rahlo modificirani Android z preobleko. Tako ne gre samo za Launcher

radmannsdorf ::

Kiwix je izjavil:

Trenutno še nimam nobenega njihovega telefona :). Vidim pa pri kolegih in na raznih recenzijah, komentarjih da se ljudje pritožujejo glede reklam in bloatwara.

MIUI ni OS ampak je njihov launcher vgrajen v OS. Nekaj sem bral, da se ga izbrisat, ne vem pa kako kompleksno je :).

Odločam se za nakup Xiaomi telefona in želim čimbolj stock izkušnjo :). Vem da obstaja mi a3 z andorid one ampak ta telefon je precenjen.

Vzameš Xiaomi MI A3, ki nima MIUI, ampak Android One.
Btw, trenutna cena je 145€ + 17€ poštnine. Noro!

Jirzy ::

Kiwix je izjavil:

Kako pa je s posodobitvami? Realno, koliko časa je podpora, 1 leto?
Na Redmi Note 5 Pro imam Android 9, MIUI 10. Torej pred 2 mesecoma je bil to se najnovejsi Android, v prihodnosti pride MIUI 11.

Telefon je izsel z Android 7, torej 2 major posodobitvi, pa mogoce se ni konec. Podpora je v smislu posodobitev boljsa kot pri Samsungih S serij.

Matej_K ::

Redmi Note 4 je na istem kot tvoj 5ka.
... .. .

MxxW5 ::

Kolikor mi je znano, je RN4 uradno na Androidu 7.0 in MIUI10.

NejcSSD ::

Kdaj dobi Mi A3 10ko Android. Imam Mi A2 in sem kar malo razočaran glede na to da sem v Android One programu in še ni na vidiku 10ke. Podobno Mi Box S kje je ATV 9 ?

Mi A3 je 135 eurov z brezplačno priority line poštnino.

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp...
kodo: GBA36402
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcSSD ()

M-XXXX ::

Kakšen boljši deal (ali cena) ali pa kakšen drug telefon kot Redmi Note 8 pro za 210€?

-valvoline- ::

M-XXXX je izjavil:

Kakšen boljši deal (ali cena) ali pa kakšen drug telefon kot Redmi Note 8 pro za 210EUR?

realme 5 pro. sd712, vgrajen kamera app primerljiv gcamu.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

-valvoline- ::



Se v letu 2019 se pri xiaomiju vlece tezava z kakovostjo zvoka pri video posnetkih. noro.

robertko ::

-valvoline- je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Kakšen boljši deal (ali cena) ali pa kakšen drug telefon kot Redmi Note 8 pro za 210EUR?

realme 5 pro. sd712, vgrajen kamera app primerljiv gcamu.


Če pa gledaš score na Kimovil-u, pa ima realme kar nekaj nižjo oceno...

https://www.kimovil.com/en/where-to-buy...

https://www.kimovil.com/en/where-to-buy...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: robertko ()

M-XXXX ::

-valvoline- je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Kakšen boljši deal (ali cena) ali pa kakšen drug telefon kot Redmi Note 8 pro za 210EUR?

realme 5 pro. sd712, vgrajen kamera app primerljiv gcamu.

Aham, sicer vidim da sta telefona zeloo podobna, cena je tudi bolj kot ne enaka. Videoposnetki niso važni, se jih nikoli ne snema...
Kakšen razlog zakaj enega ali drugega, ali jr bolj kot ne vseeno?

-valvoline- ::

realme 5 pro ima snapdragon cpu, note 8 pro mtk. Doslej so snapdragoni vedno bili bolj varcni ter zanesljivi pri delovanju (in mirovanju). Color os nima bloatwarea ter spam reklam.

Killermode ::

Če tale realme res uporablja colorOS kot ga uporablja OPPO samo stran. Z oppotom so bile vedno same težave.

-valvoline- ::

Jaz osebno bi takoj narocil malo slabsega realme 5 z sd665 ter 5000mah, po podatkih gsm arena je med top 5 po vzdrzljivostjo baterije. Ampak ga ni v global varijanti z b20. Cena cca 130e za 64gb model.
https://www.gsmarena.com/realme_5-9802....

Zgodovina sprememb…

robertko ::

M-XXXX je izjavil:

Kakšen boljši deal (ali cena) ali pa kakšen drug telefon kot Redmi Note 8 pro za 210€?


Ena varianta je še Mi 9 Lite. Karakteristike in cena primerljiva z Realme 5 Pro, ima pa SD cpu..

-valvoline- ::

robertko je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Kakšen boljši deal (ali cena) ali pa kakšen drug telefon kot Redmi Note 8 pro za 210EUR?


Ena varianta je še Mi 9 Lite. Karakteristike in cena primerljiva z Realme 5 Pro, ima pa SD cpu..

Lahko se + 20-30e pa realme x2 za 240e. sd730, amoled ter popup selfi kamera.
https://www.gsmarena.com/realme_x2-9879...
Moj naslednji telefon bo zagotovo realme. Ves da ne bo nobenih problemov s snemanjem video posnetkov, ni potrebe naknadno rootat ter prckat po sistemu, instalacije patchov itn sam da se bo izboljsalo snemanje zvoka, k bi mogl tovarnisko zrihtat. Realme 5 je trenutno telefon z najvecjim SOT na trgu, tik ob legendarnem lenovo p2. Ob nakupu realmea zraven dobis fast charge polnilec, pri xiaomiju ga mors posebej kupit/doplacat.

Zgodovina sprememb…

««
279 / 374
»»