» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
274 / 374
»»

comabanana ::

blze je izjavil:

kaj mi 9 ima faceid?


Ima 2D - preko sprednje kamera, ker sem prej imel Pocophone sedaj kar malo pogrešam IR odklepanje.

dejanslo ::

tinx je izjavil:

Kaj pa "double tap to wake" ti ne pride v poštev?


Always on mi pride bolj prav. Glede baterije - danes sem ga odklopil iz kabla ob 6:30, je bil bolj malo v uporabi (10min klicev, do 20min browsanja, 4g, lokacija, wifi, bt on, updatei aplikacij on) in in mam sedaj po cca 11h30min 81% baterije. Ni neke razlike z dnevi, preden sem vklopil always on.
There`s More Than One Way To Do It

buttcrack ::

A mogoče kdo ve če RN7 podpira štetje korakov?

Zaphod_B75 ::

Imam Xiaomi Mi A2 Lite (stock oreo rom) in Pocophone F1 (resurrection remix), ki sem ga samo pol kasneje kupil ker mi zaslon od A2 lite ni bil zadosti širok.

Mini primerjava meni relevantnih stvari:

- Baterija
Na dopustu z normalno uporabo, mi baterija na A2 lite drži vsaj 4 dni brez da bi vklopil bilokakšen power saver, smart pixels itd. Pocophone F1 = 2 dni baterije brez power saverja, 3 dni baterije z power saverjem in smart pixels.

- Svetilnost zaslona.
A2 lite ma zadostno svetilnost da lahko brskam po telefonu tudi na največji pripeki, ob zelo močnem soncu. Pocophone F1 ima za najmočnejše sonce občasno rahlo premalo svetel zaslon, (svetilnost na max. seveda)

- Velikost zaslona
mi je na a2 lite rahlo premajhna. Večkrat se zatipkam, bolj se trudim brat mali text kljub temu da so nastavljeni največji fonti itd. Na pocophonu the težav nimam saj je zaslon dosti velik. Moja dioptrtija (staram se jebiga) je manjša od 1, in ne nostm očal ko uporabljam telefon,

- Infrared blaster na A2 lite je super, če ga hočem uporabit kot daljinca za tv… Pocophone ga žal nima.

- Seveda je delovanje PocoF1 bolj smooth in nasploh hitrejša odzivnost…

lp
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

Zgodovina sprememb…

Zaphod_B75 ::

še 1 podvprašanje kar se velikosti zaslona tiče
Kako sploh videt iz specifikacij kolk širok zaslon dobiš in na kaj moram bit ob nakupu telefona tu pozoren? a je to aspect ratio al kaj?
Vglavnem mam filing da proizvajalci raje štepajo visoke ozke cigle od telefonov, medtem ko jim širina zaslona ni pomembna, ne razumem pa zakaj.
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

MrStein ::

Z dioptrijo -1 bi moral brez težav videti vse do razdalje 1 meter.
Razen če imaš res +1, torej daljnovidnost.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mailer ::

Na Mi 3s se je pojavila težava, da se je pri prehodu na gostovanje nekaj ponastavilo. Preklapljalo je med slo in hr omrežjem na naši strani meje in zdaj se da klicat in klic sprejet, prav tako tudi sms in mms a le v 2g omrežju. Za 3g in LTE omrežje piše da ni mobilnega omrežja. Telefon je bil že ugasnjen in ponovno prižgan, sim kartica odtranjena, hard reset še nisem naredil, ker je težava nekje drugje.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

gregor ::

ali se lahko v miui nastavi, da se klic prevzame z prstnim odtisom?
hvala
LP

Killermode ::

gregor je izjavil:

ali se lahko v miui nastavi, da se klic prevzame z prstnim odtisom?
hvala
LP

Trnutno ne. Mogoče kakšna aplikacija iz play stora.

klinker ::

mailer je izjavil:

Na Mi 3s se je pojavila težava, da se je pri prehodu na gostovanje nekaj ponastavilo. Preklapljalo je med slo in hr omrežjem na naši strani meje in zdaj se da klicat in klic sprejet, prav tako tudi sms in mms a le v 2g omrežju. Za 3g in LTE omrežje piše da ni mobilnega omrežja. Telefon je bil že ugasnjen in ponovno prižgan, sim kartica odtranjena, hard reset še nisem naredil, ker je težava nekje drugje.


Poskusi resetirat APN nastavitve.

Gagarin ::

Mi 9t nihanje jakosti zvoka na zvočniku. Pri poslušanju Youtube na zvočniku jakost zvoka niha od full do zelo tiho. Še komu? Kakšno zdravilo?

radmannsdorf ::

Že ima kdo MI A3? Me mika da bi ga vzel. Na ebay iz UK s ega dobi že za dobrih 190€(zastonj dostava). Je še kje ceneje iz EU?

Killermode ::

Gagarin je izjavil:

Mi 9t nihanje jakosti zvoka na zvočniku. Pri poslušanju Youtube na zvočniku jakost zvoka niha od full do zelo tiho. Še komu? Kakšno zdravilo?

Je problem samo v youtube?
Probaj mogoče naložiti youtube vanced

Gagarin ::

Hvala, ni moj telefon. Bom probal z vanced ko pridem do njega. Pri vanced (če nisi rootan) moraš naložiti tudi apk microG? Sem probal naložiti vanced na Samsung S9+ pa se mi sesuva? Ali moraš navaden Youtube prej odstraniti?

Jesenican2 ::

Odstranit navadnega, kolikor ga pač lahko na nerootanem telefonu in izklopiti samodejno posodabljanje v google play.

louser ::

Imam navadnega in se mi Vanced ne sesuva.
Seveda brez MicroG.
Mate 20 Pro, posodobljen.

Gagarin ::

louser je izjavil:

Imam navadnega in se mi Vanced ne sesuva.
Seveda brez MicroG.
Mate 20 Pro, posodobljen.


Sam pol (tako piše) se ne moreš logirat v youtube?

Killermode ::

Gagarin je izjavil:

louser je izjavil:

Imam navadnega in se mi Vanced ne sesuva.
Seveda brez MicroG.
Mate 20 Pro, posodobljen.


Sam pol (tako piše) se ne moreš logirat v youtube?

Sej ne rabiš logina v youtube. zato uporabljaš vanced, da se tega rešiš :))

sam ga uporabljam za poslušanje glazbe z zaklenjenim zaslonom, ter da ni reklam med muziko. imam na tel naložene obe aplikacije. redmi note 5

Zgodovina sprememb…

barakus ::

Kje se da kupiti tale powerbank: https://www.gearbest.com/other-consumer... ?

Jesenican2 ::

gregor ::

RN7

telefon vsakih 72 ur zahteva, da se potegne vzorec 4 pik
ali se da to izklopit, ker je zelo nadležno

na mojem MI8 tega ni

hvala

LP

louser ::

Gagarin je izjavil:

louser je izjavil:

Imam navadnega in se mi Vanced ne sesuva.
Seveda brez MicroG.
Mate 20 Pro, posodobljen.


Sam pol (tako piše) se ne moreš logirat v youtube?

Si Google zapolni vseeno, kaj si poslušal in ti na podlagi tega ustvari playlisto.
Na navadni aplikaciji pa tako spremljam samo naročninr, zgodovino imam onemogočeno.

Killermode je izjavil:

Gagarin je izjavil:

louser je izjavil:

Imam navadnega in se mi Vanced ne sesuva.
Seveda brez MicroG.
Mate 20 Pro, posodobljen.


Sam pol (tako piše) se ne moreš logirat v youtube?

Sej ne rabiš logina v youtube. zato uporabljaš vanced, da se tega rešiš :))

sam ga uporabljam za poslušanje glazbe z zaklenjenim zaslonom, ter da ni reklam med muziko. imam na tel naložene obe aplikacije. redmi note 5

Da ni reklam, nisem niti opazil. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

blze ::

comabanana je izjavil:

blze je izjavil:

kaj mi 9 ima faceid?


Ima 2D - preko sprednje kamera, ker sem prej imel Pocophone sedaj kar malo pogrešam IR odklepanje.


kaj to pomeni u praksi?

moja ima iphone x in deluje odlično odklep...
uživejte
blze

gregor ::

gregor je izjavil:

RN7

telefon vsakih 72 ur zahteva, da se potegne vzorec 4 pik
ali se da to izklopit, ker je zelo nadležno

na mojem MI8 tega ni

hvala

LP


pozna morda kdo rešitev?
sem googlal vendar ne najdem nič pametnega

LP

mikhaair ::

Meni zahteva da vtipkam geslo. Verjetno je odvisno od nacina kako si zascitil napravo. Jaz vstopam s prstnim vtisom.
Razisci malo v settings. Glede na to kar pises imas vklopljen privacy protection.

kolmanb ::

Prosim za nasvet glede nakupa Redmi note7 pro 6gb ram 128gbrom brez lte band 20. Operater Mobitel.
LP

bajsibajsi ::

Killermode je izjavil:

gregor je izjavil:

ali se lahko v miui nastavi, da se klic prevzame z prstnim odtisom?
hvala
LP

Trnutno ne. Mogoče kakšna aplikacija iz play stora.


Kot zanimivost, slaba lastnost. Na Mi9 lahko na zaklenjenem zaslonu dostopas do nekaterih funkcij s potegom od zgoraj navzdol. Posledicno lahko nepooblascena oseba nekomu preklaplja wifi, net, zvok, letalski nacin, zasuk zaslona itd.

Se lahko kje to odstrani na zaklenjenem zaslonu? Ne morem verjeti, da so to dopustili.

Bellzmet ::

Pa si dejansko probal kaj spremeniti? Ali si samo podrsal in videl, da ponudi in si sklepal kaj lahko vse narediš...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

facepalm ::

Klamzi ::

bajsibajsi je izjavil:

Kot zanimivost, slaba lastnost. Na Mi9 lahko na zaklenjenem zaslonu dostopas do nekaterih funkcij s potegom od zgoraj navzdol. Posledicno lahko nepooblascena oseba nekomu preklaplja wifi, net, zvok, letalski nacin, zasuk zaslona itd.

Se lahko kje to odstrani na zaklenjenem zaslonu? Ne morem verjeti, da so to dopustili.

Poglej če imaš opcijo v Settings > Notifications & status bar > Notification shade > Show on Lock screen

espacious ::

barakus je izjavil:

Kje se da kupiti tale powerbank: https://www.gearbest.com/other-consumer... ?


Ga imaš tudi na www.mishop.si nevem pa kolk je cena višja ...
LP, espacious

flameir ::

Uporabnik iPhona 7 tri leta, pred tednom dni sem ga žal utopil. Ne morem se odločit ali vzamem nvega XSa ali vzamem morda 1000e cenejšega MI9T, morda MI 9SE, morda Oppo? Moti me, da ni stereo speakerja, ko sem primerjal zvok recimo pocota in pa moje 7ke, je razlika res velika... Trenutno sem na MI5 od kolega in mi nikakor ne potegne tale MIUI. Malo rešil z drugim luncherjem, pa vseeno to ni to. Se da morda flashat gor AndroidOne?
Je morda kak bivši iPhone uporabnik, ki lahko podeli kakšen komentar o plusih in minusih. Morda tudi OnePlus 7, ne vem? Še zmer ne razumem, zakaj ne naredi kdo manjši telefon, max velikost iPhona XS....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

Bellzmet ::

S10e probi

Dimnik ::

bajsibajsi je izjavil:

Killermode je izjavil:

gregor je izjavil:

ali se lahko v miui nastavi, da se klic prevzame z prstnim odtisom?
hvala
LP

Trnutno ne. Mogoče kakšna aplikacija iz play stora.


Kot zanimivost, slaba lastnost. Na Mi9 lahko na zaklenjenem zaslonu dostopas do nekaterih funkcij s potegom od zgoraj navzdol. Posledicno lahko nepooblascena oseba nekomu preklaplja wifi, net, zvok, letalski nacin, zasuk zaslona itd.

Se lahko kje to odstrani na zaklenjenem zaslonu? Ne morem verjeti, da so to dopustili.


Ajajjjjj, seveda da da vse nastavit v nastavitvah...greš na obvestila in vrstica obvestil, ter izklopiš prikaži na zaklenjenem zaslonu. Xiaomi ima ogromno možnosti v nastavitvah, proti drugim...samo malo je treba preletet nastavitve.

Vm1999 ::

Skoda, da ne dodajo se opcije, da se z gumbi za glasnost primarno nastavlja glasnost zvonenja in ne media volume... to me pa res frustrira.

bajsibajsi ::

Dimnik je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

Killermode je izjavil:

gregor je izjavil:

ali se lahko v miui nastavi, da se klic prevzame z prstnim odtisom?
hvala
LP

Trnutno ne. Mogoče kakšna aplikacija iz play stora.


Kot zanimivost, slaba lastnost. Na Mi9 lahko na zaklenjenem zaslonu dostopas do nekaterih funkcij s potegom od zgoraj navzdol. Posledicno lahko nepooblascena oseba nekomu preklaplja wifi, net, zvok, letalski nacin, zasuk zaslona itd.

Se lahko kje to odstrani na zaklenjenem zaslonu? Ne morem verjeti, da so to dopustili.


Ajajjjjj, seveda da da vse nastavit v nastavitvah...greš na obvestila in vrstica obvestil, ter izklopiš prikaži na zaklenjenem zaslonu. Xiaomi ima ogromno možnosti v nastavitvah, proti drugim...samo malo je treba preletet nastavitve.


Ja, sem onemogocil v nastavitvah. :)

Qcube ::

Vm1999 je izjavil:

Skoda, da ne dodajo se opcije, da se z gumbi za glasnost primarno nastavlja glasnost zvonenja in ne media volume... to me pa res frustrira.


Saj je možno spremenit v nastavitvah.

Vm1999 ::

Qcube je izjavil:

Vm1999 je izjavil:

Skoda, da ne dodajo se opcije, da se z gumbi za glasnost primarno nastavlja glasnost zvonenja in ne media volume... to me pa res frustrira.


Saj je možno spremenit v nastavitvah.


Pri Redmi Note 5 (MIUI 10.3.1.0) pred mesecem dni nisem našel opcije. Morda z izklopom "MIUI optimisation" v developer options.
Razen, če so v zadnjem update-u kaj spremenili, ali pa je odvisno od konkretnega modela.

Qcube ::

Vm1999 je izjavil:

Qcube je izjavil:

Vm1999 je izjavil:

Skoda, da ne dodajo se opcije, da se z gumbi za glasnost primarno nastavlja glasnost zvonenja in ne media volume... to me pa res frustrira.


Saj je možno spremenit v nastavitvah.


Pri Redmi Note 5 (MIUI 10.3.1.0) pred mesecem dni nisem našel opcije. Morda z izklopom "MIUI optimisation" v developer options.
Razen, če so v zadnjem update-u kaj spremenili, ali pa je odvisno od konkretnega modela.


Možno. Na mojem je pod Sound & vibration/Additional settings.

;-) ::

No pa ima moj redmi note 7 kupljen 20.marca tezave.

Interni zvocnik je prenehal delat. Je to kaka znana tezava ali je mozno da je kaj nastimano?

Nikakor ne spravim zvoka iz njega...

Dlje casa ze opazam da se diskonekta in konekta na wifi vsake par sekund ampak to me se toliko ni motilo ker hitro vmes priklopi na mobilne.

louser ::

Garancija/stvarna napaka.
Če si naročeval preko posrednika, te ta delček stane 2 eur in je bolje, da ga sam menjaš.

;-) ::

Preko mishopa sem, vceraj sem jim na kratko po domace opisal zadevo in danes zjutraj ze dobil odgovor.

Presenecen kaj berem.
Izpolnim obrazec, dam v paket in izberem datum kdaj prevzamejo.

Nisem navajen take dobre prakse, dalje pa bomo videli.

SG_101 ::

kupujem nov telefon in se odlocam med xiaomi m9t pro (499 eur v mishop) in med huawei p30 (610 eur na a1).

Pomembna mi je predvsem kamera in kvaliteta slik. razumem, da ima p30 slednjo boljso,ampak,ali je velika razlika med kamero teh dveh telefonov?

kakšen nasvet za lazjo odlocitev? hvala

kanarin ::

@SG_101 a ti misliš oz pričakuješ, da si kdo od forumašev lasti ravno ta dva modela, da bi ti znal dati točno primerjavo ? Predlagam, da greš na Gsmarena Phot Compare Tool in si sam pogledaš primerjavo slik - samo za Xiaomi moraš izbrati kitajskega "brata" Mi9T Pro - Redmi K20 Pro. Kar sem na hitro pogledal je razlika (v korist P30) vidna predvsem v "Low Light" - kar je nekako pričakovano. Treba pa je reči, da se da MI9T Pro da dobiti v kitajskih trgovinah tudi pod 400 € (da sploh ne govorim o malo šibkejšem modelu MI9T, ki se ga dobi pod 300 €, odvisno seveda od količine RAM/storage-a). Ali je "velika razlika" in koliko je to vredno oz mu pomeni, pa se mora odločiti vsak čisto sam. Oba sta po mojem odlična telefona v vseh pogledih, sam osebno bi pa izbral Xiaomi (ampak cenovno ugodnejši MI9T- ki se mi zdi trenutno top P/P izbira za midrange segment).

planetzemlja ::

V bistvu imam eno vprašanje glede Redmi 6:

Aplikacija Maps (Google) se prek gsm signala ne poveže vedno. Aplikacija se zažene in nato med nalaganjem zemljevida izpiše 'Loading stopped Check your internet connection'. To se zgodi tudi če je dober signal. Še več - Street view takrat dela ok. Tudi brskalnik dela ok. Preko wifi dela Maps drugače bp.
Moje vprašanje je: ali je to posledica signala ali sem zablokiral kakšno nastavitev? Drugače ima Maps (kar sem jaz lahko dobil) max pravice, vendar ne poznam Miui zelo dobro.

Drugo kar me zanima je glede security scan update - ko pri Check for updates izpiše 'couldn't update', kaj to pomeni? Da ni novejšega updejta ali da je zopet nekaj zablokirano?

Je pa res da sem spreminjal ene nastavitve: autorisation/revocation za msa in Security, vendar izgleda da to ne vpliva oziroma me zanima če to vpliva. Na tistih aplikacijah kjer je bilo mogoče sem tudi izkolopil recommendations.

gunserman ::

SG_101 je izjavil:

kupujem nov telefon in se odlocam med xiaomi m9t pro (499 eur v mishop) in med huawei p30 (610 eur na a1).

Pomembna mi je predvsem kamera in kvaliteta slik. razumem, da ima p30 slednjo boljso,ampak,ali je velika razlika med kamero teh dveh telefonov?

kakšen nasvet za lazjo odlocitev? hvala


Full maš filmčkov na youtubu, ki primerjajo ta dva modela... Mi9T pro ima malce slabšo kamero, slabši zoom, tudi slabšo stabilizacijo pri snemanju videa. Primerljiv z huawei p30 glede kamere je bolj Xiaomi MI9. Sta tam tam... Stabilizacijo videa ima celo boljšo. Preveri še tega, če ti je pomembna kvaliteta slik.

Imajo MI9t PRO že na lagerju ali si imel v mislih Mi9t?

SG_101 ::

ok super.bom še primerjal malo p30 in mi9.

mishop pa že ima mi9t pro.

facepalm ::

Ce je kamera (lowlight) na prvem mestu P30 in Lenovo Z6 pro. Dobra alternativa (predvsem zaradi sw-ja) je asus zenfone 6.
Kot allarounder pa Mi6t (pro).

dj cotto ::

planetzemlja je izjavil:

V bistvu imam eno vprašanje glede Redmi 6:

Je pa res da sem spreminjal ene nastavitve: autorisation/revocation za msa in Security, vendar izgleda da to ne vpliva oziroma me zanima če to vpliva. Na tistih aplikacijah kjer je bilo mogoče sem tudi izkolopil recommendations.


msa vsekakor nima vpliva na to. Jaz jo na rootanih telefonih vedno odstranim.

planetzemlja ::

dj cotto je izjavil:

planetzemlja je izjavil:

V bistvu imam eno vprašanje glede Redmi 6:

Je pa res da sem spreminjal ene nastavitve: autorisation/revocation za msa in Security, vendar izgleda da to ne vpliva oziroma me zanima če to vpliva. Na tistih aplikacijah kjer je bilo mogoče sem tudi izkolopil recommendations.


msa vsekakor nima vpliva na to. Jaz jo na rootanih telefonih vedno odstranim.


hvala. jaz nisem rootal...meni se je tudi zdelo tako. izgleda da vpliva če onemogočiš settings/Manage apps/Maps/App permissions. Imel sem vse onemogočeno razen dovoljenje za kamero. Ko sem omogočil vse, je delalo. bom videl kako bo.
««
274 / 374
»»