» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
273 / 374
»»

Davezor ::

Lep pozdrav vsem! :)

Ravno en teden nazaj razbil Honor 8 Lite in iščem neko budget zamenjavo.
Par dni nazaj sem preko Amazona naročil P20 Lite in me je zelo razočaral, baterija ni zdržala niti do konca šihta ob konstantni podatkovni povezavi...
Sem ga zapakiral in poslal nazaj, več kot očitno je prispel defekten, ali pa ima res slabo baterijo... Kakor koli, Huawei me ne vidi več.

Zdaj sem vrgel uč na Xiaomi-je... Bolj podrobno sem gledal Redmi Note 7 in pa Mi A3. Nekako preferiram Mi A3 ampak me moti to, da je display 720p... MIUI mi namreč ne odgovarja,
Android One mi je pa res super. Sem govoril z MISHOP-om in sem dobil informacijo, da 720p na tem dotičnem telefonu sploh ne povzroča težav, da je vizualno čisto OK, lahko kdo to
potrdi?

Zanima me, če ima oz. je imel priložnost sprobati Mi A3? Je display res zanič? Se vidijo pixli? Namreč telefon uporabljam bolj kot ne samo za klice/SMS, brskanje po internetu,
Facebookanje in Instagramanje, YouTubanje in občasno preberem kakšno knjigo na dopustu ali v prostem času na telefonu. Je ta display problematičen za moje potrebe ali je OK?

Kako pa je z oglasi v MIUI pri nas v Sloveniji oz. EU na splošno? Se prikazujejo in ali jih je možno popolna izklopiti?

Hvala! :)

Dimnik ::

Najbolše, da pogledaš malo po youtubu...
Na global verziji telefona ni nobenih reklam na miui

facepalm ::

Tukaj poglej kaj menijo o displayu:
https://m.gsmarena.com/xiaomi_mi_a3-rev...

Ce je pentile matrix res toliko slabsi od rgb, bi se ga ognil v velikem loku. Doma imam enega Galaxyja J7 (enak ppi kot A3, vendar RGB) in display ni primeren za majhen text.
Poleg tega ima A3 se nizko svetilnost kar zna biti problem na prostem.

Zal, ce si zelis AndroidOne, je Xiaomi napacna izbira.
A1 je ze star, A2 je pocasen zaradi emmcja, A3 ima shitty ekran. Vsi trije pa imajo nekaj skupnega: shitty support. Sem si lastil A1 in A2, da ne bo kdo rekel, da govorim na pamet. Miui telefoni so pa cisto druga zgodba.

Ce bi iskal AndroidOne telefon, bi pogledal kaj ponujajo Motorola, Nokia in LG.

sinalko ::

facepalm je izjavil:

Tukaj poglej kaj menijo o displayu:
https://m.gsmarena.com/xiaomi_mi_a3-rev...

Ce je pentile matrix res toliko slabsi od rgb, bi se ga ognil v velikem loku. Doma imam enega Galaxyja J7 (enak ppi kot A3, vendar RGB) in display ni primeren za majhen text.
Poleg tega ima A3 se nizko svetilnost kar zna biti problem na prostem.

Zal, ce si zelis AndroidOne, je Xiaomi napacna izbira.
A1 je ze star, A2 je pocasen zaradi emmcja, A3 ima shitty ekran. Vsi trije pa imajo nekaj skupnega: shitty support. Sem si lastil A1 in A2, da ne bo kdo rekel, da govorim na pamet. Miui telefoni so pa cisto druga zgodba.

Ce bi iskal AndroidOne telefon, bi pogledal kaj ponujajo Motorola, Nokia in LG.


Res mi ni jasno, kaj to misliš shitty support. Vsi trije imajo zadnjo verzijo androida in na Mi A2 so vsak mesec varnostne posodobitve.

facepalm ::

Odprava bugov.

sinalko ::

facepalm je izjavil:

Odprava bugov.


To glede bugov pa tudi meni ni čist jasno. Če je to čisti android, kaj ma pol Xiaomi prčkat po njem. Pol je kriv google za napake. Ni tak?

Cantstandya ::

Če želiš Android One, se pač vzame Nokia. Čisti android je res fajn. Do 200 evrov sta dve Nokii, 6.1 oz. 6 (2018) in 7.1.

Na angleškem Amazonu je 6.1. Cena 125 funtov (okoli 140 evrov). Zraven se dobi angleški polnilec. Pač uporabljaš svojega prejšnjega. Ima pa USB-C.
https://amzn.to/2YnQ9v7

Na nemškem Amazonu je pa 7.1. Cena 198 evrov. Malo hitrejši procesor in malo boljši zaslon.
https://amzn.to/335NG76

;-) ::

facepalm je izjavil:

Mene pri rn7 moti samo pozicija proximity senzorja. Med klicem mi vecinoma ne ugasne zaslona.
Fckin borderless hype..

Men vedno ugasne se preveckrat ko z cim drugim prekrijem

kodar ::

Poco F1 ali Mi9T?
Mnenja, predlogi, izkušnje?
Ni za igre tako da sama surova hitrost ni odločujoča.
Je pa en plus da na Poco F1 dela gcam, ki izboljša kvaliteto fotk :)

Hvala

aborko ::

Mi 9T brez dvoma, amoled ekran brez notcha, boljša kamera(e) in tudi na Mi9T dela gcam, boljša baterija, brez notcha. Edini minus je da nima podpore za micro sd, kar pomeni da je fino v štartu kupit 128GB verzijo, ki pa je par 10€ dražja, kar tudi ni grozno.

mikhaair ::

Nekaj casa imam Mi 9SE, heca ima avtomatsko nastavljanje osvetlitve zaslona. Ko se odloci, skoči na minimum in cez par sekund nazaj. Kakšna ideja, kako se spopasti s tem?
Namestil sem Nova launcher, ampak se mi je vse nekaj zbrkljalo, sploh nisem našel app-ov in prenehal z uporabo. Domnevam, da drug louncher ne odpravi težav z auto brightness?
Namestil sem googel camero, obstaja možnost slikanuja s to kamero tudi za wide lečo?

Qcube ::

Za osvetlitev jaz samo potegnem dol notification menu in na sliderju nastavim svetlost. Ostane ok dokler ne zaklenem oz. morda samo menjam app, se ne spomnem. Se pa redko zgodi da rabim, samo če izklopim luč in je naenkrat popolna tema se nastavi nižje kot mi je všeč in popravim. Uporabljam beta verzijo miui 10.5.

gregor ::

morda imaš ta problem:

https://forum.xda-developers.com/Mi-9/t...

jaz iščem rešitev za mi8, do sedaj je še nisem našel, sem preiskal xda forum, vendar ne najdem podobne teme :'(

LP

aborko ::

A je kaka fora/nastavitev pri Xiaomi s plačili preko NFC. Danes sem prvič hotel plačat z Mi9T pa ni delalo (z galaxy s7 pa gre brez problema), NLB pay.
EDIT: aha sem našel drugo temo, kjer piše da spremeniš na HCE wallet in daš dovoljenja NLB pay za NFC. Bomo videli, če deluje, Mi9T ima sicer NFC anteno skoraj na sredini, ker za razliko od Mi9 nima wireless charginga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

mailer ::

Ob poplavi modelov sprašujem za nasvet pri nakupu do 200€? Verjetno moram gledat global verzije, želja po kameri z 20M+ piksli. Ne vem kako se obneseje razne kombinacije z več zadnjimi senzorji (20+12,...) Je mi A2 še vedno dobra izbira?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

antiz ::

Nujno potrebujem pomoč! Zaradi neposodabljanja Beta verzije sem na mojem Mi 6 želel nazaj na Global stable, in ker tega ni slo narediti v Updaterju sem moral odkleniti Bootloader. Po 4 dneh probavanja vsega živega sem ugotovil, da je bil problem v USB2 in končno mi ga je uspelo odkleniti, ker se nisem hotel zajebavati z flashanjem v fastbootu sem želel probati v Updejterju, kar z odklenjenim še vedno ni šlo zato sem se odločil flashati pri tem pa naredil dve napaki, pozabil sem vklopiti USB debugging in pri flashu sem izbral clean all and lock. Flash je prisel do konca nato pa izpisal error failed to check sparse crc. Od takrat je telefon stuck v Fastbootu, ponovni flash ne uspe oz. je stuck pri izpisu echo Missmatching image and device in flasha v nedogled. Probal sem tudi starejše verzije roma, ne vem če je prvi flash nazaj zaklenil bootloader, ki sem ga skušal ponovno odkleniti a žal neuspešno. Če ima kdo bilokakšen nasvet, kako rešiti zadevo naj prosim napiše!

Qcube ::

antiz je izjavil:

Nujno potrebujem pomoč! Zaradi neposodabljanja Beta verzije sem na mojem Mi 6 želel nazaj na Global stable, in ker tega ni slo narediti v Updaterju sem moral odkleniti Bootloader. Po 4 dneh probavanja vsega živega sem ugotovil, da je bil problem v USB2 in končno mi ga je uspelo odkleniti, ker se nisem hotel zajebavati z flashanjem v fastbootu sem želel probati v Updejterju, kar z odklenjenim še vedno ni šlo zato sem se odločil flashati pri tem pa naredil dve napaki, pozabil sem vklopiti USB debugging in pri flashu sem izbral clean all and lock. Flash je prisel do konca nato pa izpisal error failed to check sparse crc. Od takrat je telefon stuck v Fastbootu, ponovni flash ne uspe oz. je stuck pri izpisu echo Missmatching image and device in flasha v nedogled. Probal sem tudi starejše verzije roma, ne vem če je prvi flash nazaj zaklenil bootloader, ki sem ga skušal ponovno odkleniti a žal neuspešno. Če ima kdo bilokakšen nasvet, kako rešiti zadevo naj prosim napiše!


Ne spomnem se točno kako je original. Z volume up + power pride v miui recovery? In tam poskusi naredit factory reset. Oz namesti twrp, samo če si zaklenil bootloader verjetno ne bo šlo.

antiz ::

Žal ne gre v recovery ...

Miami_T ::

Če dela fastboot mode potem lahko na računalniku iz konzole preveriš stanje bootloader-ja z ukazom:
fastboot.exe oem device-info

Glede na opisano napako, bi preveril, če je boot image res za tvoj telefon in ga še enkrat prenesel. Lahko je prišlo tudi do napake pri prenosu (povezava do fastboot romov).

antiz ::

(bootloader) Verity mode: true
(bootloader) Device unlocked: true
(bootloader) Device critical unlocked: true
(bootloader) Charger screen enabled: false
OKAY [ 0.016s]
finished. total time: 0.016s

Očitno na srečo ni zaklenjen. Potegnil latestfastboot verzijo(ROM V10.4.1.0.PCAMIXM ) iz foruma https://c.mi.com/thread-2328563-1-0.html. Tudi preko tvoje povezave sem že gledal ampak mi ob kliku za prenos odpira samo zbugan kitajski miui.com. Obstaja način, da vklopim USB debugging? Mislim, da bi to znalo povročati probleme ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antiz ()

Miami_T ::

Jaz bi vseeno poizkusil z MiFlush verzijo na tej strani in z global developer android 8 verzijo, ker naj bi povzročala najmanj problemov. Še vedno lahko kasneje nadgradiš na najnovejšo.

Prenešeno datoteko dekompresiraj in izberi pravilno mapo. Lahko je problem tudi v gonilniku za fastboot. Sam uporabljam Windows 10 in zgodilo se mi je že, da sem moral v device manager-ju odstraniti gonilnike in jih ponovno namestiti (scan for hardware changes).

Mislim, da USB debugging nima veze s fastboot nalaganjem roma. Morda se motim.

antiz ::

Miami_T je izjavil:

Jaz bi vseeno poizkusil z MiFlush verzijo na tej strani in z global developer android 8 verzijo, ker naj bi povzročala najmanj problemov. Še vedno lahko kasneje nadgradiš na najnovejšo.

Prenešeno datoteko dekompresiraj in izberi pravilno mapo. Lahko je problem tudi v gonilniku za fastboot. Sam uporabljam Windows 10 in zgodilo se mi je že, da sem moral v device manager-ju odstraniti gonilnike in jih ponovno namestiti (scan for hardware changes).

Mislim, da USB debugging nima veze s fastboot nalaganjem roma. Morda se motim.


ne vem zakaj ampak, meni doben od teh linkov ne dela na dobenem brskalniku ...

facepalm ::

Kaj pa ce bi v fastbootu kar flashal twrp in ga nato bootal?

Nazadnje ko eem tako reseval telefon (se ne spomnem ce je bil Xiaomi), sem iz uradnega roma extractal vse fajle in v fastbootu flashal vsako particijo posebej.

V tvojem primeru bi pa flashal twrp in ga nato bootal. Tam, bi preko pcja kopiral stable xiaomi.eu rom in ga flashal.
Po mojem bi moralo funkcionirati

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

-valvoline- ::

facepalm je izjavil:

Kaj pa ce bi v fastbootu kar flashal twrp in ga nato bootal?

Nazadnje ko eem tako reseval telefon (se ne spomnem ce je bil Xiaomi), sem iz uradnega roma extractal vse fajle in v fastbootu flashal vsako particijo posebej.

V tvojem primeru bi pa flashal twrp in ga nato bootal. Tam, bi preko pcja kopiral stable xiaomi.eu rom in ga flashal.
Po mojem bi moralo funkcionirati

lahko flasha preko twrp tudi stock global recovery rom (ne fastboot), po koncanjem flashanju roma takoj za tem flashat se lazyflasher in deluje bp.

facepalm ::

Lahko flasha kar mu srce pozeli. Vazno da mu uspe bootat twrp, takrat bo resen.

PH03N1X ::

imam šenkano 4Gb kartico, mi jo pa A1 vidi samo ob bootu in pri vpisu pin-a. ko sem jo prvič vstavil v fon mi jo je pač formatiralo, potem pa sem neuspešno probal prenesti vsaj nekaj na njo (Google Files, Pie). pod napravami je samo viden notranji pomnilnik, kjer je samo še ~7G. se pravi da lahko obstaja spodnji limit za kapaciteto microsd kartice.

PH03N1X ::

edit, samsungova tablica Tab E(4.4.4) jo zazna brez problema

antiz ::

Miami_T je izjavil:

Jaz bi vseeno poizkusil z MiFlush verzijo na tej strani in z global developer android 8 verzijo, ker naj bi povzročala najmanj problemov. Še vedno lahko kasneje nadgradiš na najnovejšo.

Prenešeno datoteko dekompresiraj in izberi pravilno mapo. Lahko je problem tudi v gonilniku za fastboot. Sam uporabljam Windows 10 in zgodilo se mi je že, da sem moral v device manager-ju odstraniti gonilnike in jih ponovno namestiti (scan for hardware changes).

Mislim, da USB debugging nima veze s fastboot nalaganjem roma. Morda se motim.

Po neštetih poizkusih na večih računalnikih mi je uspelo uspešno flashati starejšo verzijo na uradnem MIFlashu ... AMPAK zadeva ima spet probleme, namreč v namestitvenem čarovniku ne spusti mimo vpisa v Mi račun, en gre namreč vpisati ali preskočiti, vedno se izpiše opozorilo (Couldnt check device security info, Cant get device status,wait a minute or two and try again). Ali se da kako preskočiti namestitveni wizard? Kaj priporočate ponovem flash? Boot v recovery in factory reset?

buttcrack ::

Popoln wipe in nov flash. Če delaš preko twrp pa še mal pazi kaj wipeaš. Enkrat mi je delalo če sem naknadno wipeal cache in dalvik, včasih pa tega nisem smel.
Sem se pa nakveč igral z R3 in R4 tako so infoti že malo stari.

tebodi ::

mikhaair je izjavil:

Nekaj casa imam Mi 9SE, heca ima avtomatsko nastavljanje osvetlitve zaslona. Ko se odloci, skoči na minimum in cez par sekund nazaj. Kakšna ideja, kako se spopasti s tem?

Imam isto in je precej sramotno, da Xiaomi tega ne more spraviti na spodobno raven..
Pred leti sem še nekako vzel v zakup, dandanes pa nesprejemljivo.
Aja, pa barve-saturacijo-kontrast ima Xiaomi na serije 9 modelih tudi čisto v klincu. Sklepam, da redko kdo opazi, ampak če da, ni lepo (rdeča barva ni čista rdeča itn.).

Domnevam, da Nova launcher ne deluje najbolje z MIUI-jem, vsaj pred časom ni.

mailer je izjavil:

Ob poplavi modelov sprašujem za nasvet pri nakupu do 200EUR? Verjetno moram gledat global verzije, želja po kameri z 20M+ piksli. Ne vem kako se obneseje razne kombinacije z več zadnjimi senzorji (20+12,...) Je mi A2 še vedno dobra izbira?

Razumem omejitev 200 Eur, ampak za par 10 eur več se dobi npr. Mi 9 SE, ni popoln, vendar redek model manjše velikosti, kamera je odlična (med top 10), ostalo dobro ali vsaj zadostno, predvsem pa BISTVENO boljše od telefonov pod 200 eur..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tebodi ()

antiz ::

Rešeno, "zadnja" uradna verzija mi je povzročala nedelovanje WiFija, nezmožnost prijave v mi račun, razne random errorje itd. Na koncu mi je uspelo flashati forumsko "zadnjo" (Android 9), ki trenutno deluje bp. Hvala vsem!

Luka99 ::

zdravo, ce koga zanima prodajam mi 8 6/64 star 9 mesecev, dam ugodno,051471936

louser ::

Prostor za oglase je tukaj
https://slo-tech.com/forum/20

Joseph033 ::

Pozdravljeni zanima me,kje ter katero zaščitno steklo kupiti za Xiaomi MI 9T,da je seveda sprednji del telefona dobro zaščiten. Za vsako pomoč se vam zahvaljujem že v naprej.

Excavator ::

Joseph033 je izjavil:

Pozdravljeni zanima me,kje ter katero zaščitno steklo kupiti za Xiaomi MI 9T,da je seveda sprednji del telefona dobro zaščiten. Za vsako pomoč se vam zahvaljujem že v naprej.


https://www.aliexpress.com/item/3302651...
jaz sem naročil tega, ko pride lahko dam feedback.

Joseph033 ::

Hvala za ta odgovor sem že naročil in vzel sem seveda tegale iz ebay
https://www.ebay.com/itm/For-Xiaomi-Mi-... 9H+ Pro 2.5D 0.2mm

Zgodovina sprememb…

kodar ::

Ali je imel kdo kakšne težave pri STOCK ROM Pocophone F1 official update na MIUI 10.3.6.0?
Se priporoča namestitev ali je bolje čakati naslednji update?

Hvala

zuz3k ::

na xperii XA mi noče zazvonit ko dobim SMS
samo zavibrira, čeprav naštimam song

kako naj to uštimam

lp
Life is a psychological game.

Dami ::

zuz3k je izjavil:

na xperii XA ...

Xperia je sony, ne xiaomi. Bo treba drugje vprašat.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

zuz3k ::

Sej piše ostale naprave, ne teži če ne veš odgovor, ne spamaj

Ve kdo:

zuz3k je izjavil:

na xperii XA mi noče zazvonit ko dobim SMS
samo zavibrira, čeprav naštimam song

kako naj to uštimam

lp
Life is a psychological game.

6151 ::

Xperia XA ni ena izmed ostalih naprav, ki jih izdeluje Xiaomi

zuz3k ::

aha, se opravičujem
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

dejanslo ::

9T bi rad prepričal, da na zaklenjenem (ugasnjenem) zaslonu pokaže uro, ko se približaš ekranu oz podrsaš po njem - enako kot pokaže fingerprint sensor. Kako? :) Ali to ne gre? Tisto, kar nastavljam za zaklenjen zaslon, prime samo, če stisnem gumb za odklepanje..
There`s More Than One Way To Do It

Dimnik ::

Kaj pa je narobe, če nastaviš always on display?

Netrunner ::

Dimnik je izjavil:

Kaj pa je narobe, če nastaviš always on display?


Preveč žere baterije po nepotrebnem.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Dimnik ::

Netrunner je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Kaj pa je narobe, če nastaviš always on display?


Preveč žere baterije po nepotrebnem.


Ti to na pamet?? Iz izkušenj na tem telefonu, ti povem, da ni res. Imam vklopljeno, ob 10 zvečer se izklopi in ob 6zjutraj vklopi, vsak dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

-valvoline- ::

A ma kdo cc9e? Uporabniske izkusnje itn, sploh pa za trajanje baterije, ker je hd+.

Zgodovina sprememb…

blze ::

kaj mi 9 ima faceid?
uživejte
blze

dejanslo ::

Always on sem iskal pa nisem našel ja ;) no, sedaj sem - display settings, "prikaz na podlagi okolja" :) tnx
There`s More Than One Way To Do It

tinx ::

Kaj pa "double tap to wake" ti ne pride v poštev?
««
273 / 374
»»