» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
271 / 374
»»

Coldplug ::

Predvidevam, da garancija ne velja več, ko odklenem in namestim drugi ROM, če bi bil telefon kupljen v Sloveniji (enaa, mishop)?

Qcube ::

Še vedno velja garancija če odkleneš bootloader.
Za rom točno ne vem ampak je majhna verjetnost npr. da ti umre baterija, zaslon, mikrofon, slušalka zaradi roma, še posebej če uporabljaš preverjene.

Dimnik ::

facepalm je izjavil:

Pri Xiaomijih je odklenjen BL in flash xiaomi.eu skoraj nujen. Sem bil en teden na global MIUI in ima ogromno bloatwarea.


Kar seveda ne drži za globalne verzije

Coldplug ::

Sprašujem bolj za to, da ne bi servis zavrnil popravila telefona samo zaradi tega, ker bi bil custom rom naštiman, pa tudi če bi šlo za napako, ki bi nastala ne glede na uradni ali custom rom?

Qcube ::

Coldplug je izjavil:

Sprašujem bolj za to, da ne bi servis zavrnil popravila telefona samo zaradi tega, ker bi bil custom rom naštiman, pa tudi če bi šlo za napako, ki bi nastala ne glede na uradni ali custom rom?


Ne vem kakšne izkušnje imaš ti ampak jaz še nisem imel težav da bi rabil koristit garancijo, razen enkrat ko je dejansko že novemu telefonu iz trgovine ni delala slušalka, in še to je bilo v časih nokie 3310. Sicer če npr. ugotoviš samo težave z baterijo lahko povrneš nazaj na stock rom in ponovno zakleneš bootloader preden uveljavljaš garancijo da se izogneš raznim bedarijam.

MrStein ::

Ja, razen če se sploh več ne vklopi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Qcube ::

Če se ne vklopi si sam kriv ker ne veš kaj delaš in bi bilo pravilno da ti zaračunajo. Če pa se dejansko nek hardver pokvari je druga stvar. Drugače obstaja nek kabel ki ga spravi v še globlji download mode v primeru da ga brickaš in ne pride več v fastboot.

facepalm ::

Dimnik je izjavil:

facepalm je izjavil:

Pri Xiaomijih je odklenjen BL in flash xiaomi.eu skoraj nujen. Sem bil en teden na global MIUI in ima ogromno bloatwarea.


Kar seveda ne drži za globalne verzije


Odvisno kaj smatras pod bloatware. Ce ni ikon na appdrawerju, ne pomeni da ni namescenih aplikacij.
In ja, tudi miui global je bloated as fuck. Sploh z njihovimi telemetricnimi aplikacijami.

MrStein ::

Qcube je izjavil:

Če se ne vklopi si sam kriv ker ne veš kaj delaš in bi bilo pravilno da ti zaračunajo. Če pa se dejansko nek hardver pokvari je druga stvar. Drugače obstaja nek kabel ki ga spravi v še globlji download mode v primeru da ga brickaš in ne pride več v fastboot.

Če crkne kaj v napajanju, ga več nikamor več ne spraviš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Qcube ::

Po tvojem je napajanje softver?

MrStein ::

Prosim citiraj del, iz katerega si prišel do tega sklepa. Ker nima smisla.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dexterboy ::

off topic nakup;
Imam RN 7, 3/32 verzijo. Žalostno je, da če bi se odločil za nadgradnjo, ne najdem nič uporabnega. Vsi novi telefoni so v rangu mojega, torej 6,4 ekran, razen Mi Max 3-e. Pod ovitkom imam wireless polnenje, NFC ne pogrešam, pixslov je dovolj... Ker ne igram igric, me ne gane čipset, priznam pa, da bi z 4GB rama bilo lažje, ampak mi do sedaj ni nikoli zamrznil...
Hočem povedati, da več pik na fotkiču, reader prstov pod ekranom in podobne "điđabiđe" ne odtehtajo nakupa novega telefona. Amoled je res super, ampak, zopet, če ekran ni večji se ne splača metati stotine za egotrip erekcijo... In ni mi všeč da je telefon tanek kot pero. To je naprava, raje vidim 10 mm debeline pa pošteno hlajenje, večjo baterijo, že vgrajeno brezžično polnenje, boljšo optiko za fotoaparat...
Nekaj bo treba namozgati za "next big thing" :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

kumer ::

gregor je izjavil:

Killermode, to ne deluje.

Klamzi,točno tako, po nekaj min. neuporabe se svetilnost nastavi na najnižjo.


to velja tudi za moj MI8 in je moteče...
če kdo pozna rešitev, naj prosim javi

LP

facepalm je izjavil:

Dimnik je izjavil:

facepalm je izjavil:

Pri Xiaomijih je odklenjen BL in flash xiaomi.eu skoraj nujen. Sem bil en teden na global MIUI in ima ogromno bloatwarea.


Kar seveda ne drži za globalne verzije


Odvisno kaj smatras pod bloatware. Ce ni ikon na appdrawerju, ne pomeni da ni namescenih aplikacij.
In ja, tudi miui global je bloated as fuck. Sploh z njihovimi telemetricnimi aplikacijami.


lahko kaj več poveš na temo bloatware

ker moj mi8 deluje hitro, ne opazim, da bi na veliko pošiljal podatke na kitajsko...

hvala

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kumer ()

Vanadium ::

Evo mishop ima ze mi a3

https://www.mishop.si/xiamo-mi-a3-464gb...

Jaxz si ga bom omislu, da zamenjam svoj one plus one samo da vidim se barvne kombinacije kake bojo.

Dami ::

Spet brez NFC, ma naj grejo v 3pm ti kitajci.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

zdufs ::

Danes je na Italijanskem Amazonu za prime day akcija za Xiaomi Mi 9T 299 EUR (prime članstvo stane cca 5eur).
Jaz osebno zaradi slabih izkušenj (uveljavljanje garancije) s kitajci več ne kupujem od njih nič, raje dam 50 EUR več pa sem miren.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zdufs ()

aborko ::

Tisti A3 bo zgleda imel le HD ekran in bo rebrendan Xiaomi Mi CC9e:
https://andro4all.com/2019/07/xiaomi-mi...

Ericssony ::

Točno tako Xiaomi Mi A3 = Xiaomi CC9e.
https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...

Veron ::

ah SD665, sem le upal na SD710

Kolega želi Mi9 Global 64gb, je gearbest "vreden" 50eur ceneje napram amazon.de? Nakup in dostava je pri obeh ok, ampak koliko berem "gearbest warranty is a joke" mi da malo mislit, če bo teh 50eur res "ceneje"

aborko ::

Ravno je nekje na meji teh 50€, je pa res da ima baje Gearbest za Xiaomije servis v Španiji, tako da ne rabiš na Kitajsko pošiljati. Imaš tudi paypal garancijo mislim da prvih 6 mesecev, jst osebno bi tvegal, ker se mi še noben kitajski telefon ni pokvaril...

Btw tisti ki mislite še 6% nazaj dobiti preko topcashback opravite nakup pri GB še danes, ker jutri pade cashback na le 3,5%. Pa ne pozabiti adblocka izklopiti!

Veron ::

malo me zmede "baje". Lahko kdo potrdi, da je Xiaomi servis v Španiji (pri nakupu preko GB)?

errhec ::

Dami je izjavil:

Spet brez NFC, ma naj grejo v 3pm ti kitajci.


MI9 in K20 PRO imata HFC, kaj ti še manjka?
dd

Veron ::

androidone (predvidevam).

Killermode ::

Je že kakšen info kdaj naj bi K20 PRO (verjetno z drugim imenom ) prišel z global varjanto?

buttcrack ::

aborko je izjavil:

Btw tisti ki mislite še 6% nazaj dobiti preko topcashback opravite nakup pri GB še danes, ker jutri pade cashback na le 3,5%. Pa ne pozabiti adblocka izklopiti!


damn...kje vidiš, kdaj pojačajo cb?

aborko ::

Zdej so imeli cel teden 6%, zelo redko pojačajo cb za GB, dobiš pa mail ko se to zgodi.

buttcrack ::

jaz ga nisem, ravno zato sprašujem. bom prečekiral še nastavitve.

andyy ::

Ampak se more uporabljena koda za popust nahajati tudi na topcashback??
Tole piše spodaj na strani:
"What could stop me from getting cash back?
Using a promotional/coupon code not posted and approved by TopCashback. If you use a code that we have not provided you with then there is a strong chance that your cashback will be declined or go untracked to your account."

aborko ::

Po mojih izkušnjah (100+ tracked nakupov) to ne velja in lahko uporabiš tudi kode, ki jih ni na CB...

buttcrack ::

res je, karkoli tomson nalima, gre BP skozi. zagode jo samo adblock ipd.

andyy ::

Kaj pomeni pa tale zapis pod Banggood? Lahko pri njih pride do kaj takega?
"We are not able to accept Missing Cash back Claims for this merchant."

aborko ::

Isto piše za Aliexpress...Včasih se zgodi, da ti ne tracka nakupa (sploh pri Aliju) in potem lahko pri TCB vložiš claim in oni raziščejo zadevo. Meni se 2x zrihtali keš, ampak zgleda so imeli preveč dela oz. so bili pri določenih trgovcih neuspešni, zato pri nekaterih tega več ne moreš...

buttcrack ::

Rabim pomoč na hitro.
A se miui global 10ka ne da več preko updaterja flashat na eu rom?

facepalm ::

Se je sploh kdaj dalo?
Flashaj preko twrp, je isti k. Ampak dvomim, da bo slo brez data wipe, ker je EU baziran na china releasu.

buttcrack ::

Sm že dolgo na Aone pa se ne spomnim... Za twrp verjetno rabim bootloader odklenit ane?
Data wipe mi je vseen ker je telefon nov.

facepalm ::

Brez odklenjenega BL ne bo slo namestit xiaomi.eu.
Od global do eu te loci odklep BLja (cakanje 1 teden), flash twrpja in flash eu roma. Dejansko 15min dela, ce ne stejes cakanja odobritve za odklep BLja:)

buttcrack ::

:(

Tnx

bajsibajsi ::

Kaksna ideja zakaj z Mi9 ne deluje prijava v ST?

V Chromu deluje.

Zgodovina sprememb…

Qushaak ::

Kot kaže na bo LOS 16 za Redmi Note 4 (mido).
Še vedno je "samo" Oreo na voljo (15.1): https://download.lineageos.org/mido
Sicer imam namen še malo počakat, vendar bi vseeno počasi začel gledati za drugimi custom ROMi. LOS me je razvadil s stabilnostjo delovanja (ter konec koncev tudi odzivnostjo).
Sedaj pa ne vem kateri ROM bi bil najboljši približek. Pixel Experience, ArrowOS?

buttcrack ::

Qushaak je izjavil:

Kot kaže na bo LOS 16 za Redmi Note 4 (mido).

kaj pa na xda pravijo glede tega? načeloma tam piše, če je bil ukinjen.

bajsibajsi ::

bajsibajsi je izjavil:

Kaksna ideja zakaj z Mi9 ne deluje prijava v ST?

V Chromu deluje.


Lahko kdo preveri, ce mu stock brskalnik (ne Chrome) na Mi9 pusti prijavo za ST?

Dimnik ::

Na mi9t deluje prijava v obeh brskalnikih

bajsibajsi ::

Hm, meni pa v privzetem stock nikakor ne uspe prijava na ST. Prijavi kao me, potem pa karkoli posrfam, tudi ce samo osvezim, mi ponovno zgoraj kaze moznost prijave; in tako v nedogled. Si kaj spremenil v nastavitvah?

Joseph033 ::

Pozdravljeni zanima me kako ste tisti ki imaste pametni telefon Xiaomi MI9T zadovoljni z tem modelom telefona,kako dobre slike naredi Sony 48MP IMX 582 ponoči in kako dobre so in kako je z videoposnetki se jih,da mogoče kako stabilizirati ali ne. Za vse odgovore se vam vsem iskreno zahvaljujem.

Gogo ::

@Joseph033
si kaj pogledal tule: https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_9t-r... ?

imamo kakšnega lastnika xiaomi Mi 9 SE med nami, da bi delil svoje izkušnje? resno se zanimam za tale telefon kot nezahteven uporabnik. sicer me mika tudi galaxy s10e a cena je too much. thx
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gogo ()

zuz3k ::

zdravo

telefon ima na stiku med baterijo in ko se pripne slab kontakt, sredi dneva se kar ugasne

s čim bi namažejo te kontakte razen kot z alkoholom


lp
Life is a psychological game.

PromeuZ ::

Je kdo že zamenjal touchscreen na Redmi 4X? Katerega proizvajalca nadomestnega toucha izbrati?
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

Dimnik ::

bajsibajsi je izjavil:

Hm, meni pa v privzetem stock nikakor ne uspe prijava na ST. Prijavi kao me, potem pa karkoli posrfam, tudi ce samo osvezim, mi ponovno zgoraj kaze moznost prijave; in tako v nedogled. Si kaj spremenil v nastavitvah?


Ne, nič

Dimnik ::

Joseph033 je izjavil:

Pozdravljeni zanima me kako ste tisti ki imaste pametni telefon Xiaomi MI9T zadovoljni z tem modelom telefona,kako dobre slike naredi Sony 48MP IMX 582 ponoči in kako dobre so in kako je z , videoposnetki se jih,da mogoče kako stabilizirati ali ne. Za vse odgovore se vam vsem iskreno zahvaljujem.


Videoposnetke imaš možnost stabilizacije v nastavitvah, za slike v slabši svetlobi še ne vem povedat, ker ga imam kratek čas in ni časa stestirat, drugače pa super telefon, da o bateriji ne govorim...

radmannsdorf ::

Ima že kdo/je naročil MI A3? Razmišljam da bi zamenjal zdajšni Redmi Note 4 za tole zadevo? Se splača? Budget je pa tam do max 250€ za drug telefon. Je Redmi Note 7 Pro boljši v praksi? Oziroma ali je MI serija res tako boljša od Redmi? Po scepcifikacijah ga RN7 sicer šiša. :)

Zgodovina sprememb…

««
271 / 374
»»