» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
270 / 374
»»

klinker ::

louser je izjavil:

klinker je izjavil:

Aja, sem falu forum...smo v TV oddelku...my mistake :)) sem pa vedno mislu da so od Samsunga TVji Qled...sturlo >:D

Ajajaj.
Ko boš znal primerjati enakovredne produkte, te bomo na tem forumu upoštevali.


8-O :))

Joseph033 ::

Novi pametni telefon Xiaomi MI CC9 https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_cc9-.... Zanimiv telefon sam škoda ker telefon nima SnapDragon 370G,se pa govori,da bi naj se naj ta model Globalna verzija imenovala Xiaomi MI A3.

Dami ::

Tale CC9 mi odkluka vse moje zahteve ki jih iščem pri novem mobitelu. Če bo kot A3 imel še android one pol smo pa tak zmagal.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

NejcSSD ::

Super, tudi jaz ga bom vzel. Trenutno imam Mi A2, top samo ni NFCja pa baterija ni neki zmogljiva (3Ah)
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcSSD ()

urkov ::

Dimnik je izjavil:

Seveda se splača, na hk dobiš mi9, 6/64, črn za 355e, minus 6%topcasback z dhl v 7-10dni, na honorbuy pa pride 390e s poštnino. Mi9t dobiš še ceneje na hk

Na banggood dobiš : Xiaomi Mi9 Global 6GB 64GB 319,8 EUR (3,8 EUR poštnina - EU Priority Line) s kuponom iz HK.
Xiaomi Mi 9T Global, 6/64GB Snapdragon s kuponom za 284 EUR(3,8 EUR poštnina - EU Priority Line)iz HK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urkov ()

Dimnik ::

Govorili smo o hitrejši dostavi, se pravi honorbuy vs dhl iz kitajske. Se mi ne da čakat iz bangood in gearbest po več kot en mesec, npr gearbest mi9t pošlje komaj čez 10dni, potem pa še dostava, tako da mine več kot mesec

Sicer pa je trenutno mi9t na goldway za 300 z dhl, brez topcashback, tako da ni kaj za premišljevat, ga imaš v roku 10 dni doma.

urkov ::

Eu prority line (carina plačana) je od 7-15 delovnih dni, v mojem primeru je bilo 9 delovnih dni..

jocoj ::

Na Banggood naj bil šel naprej v 24 urah, Tako da cca dva tedna dostava.

Sicer je trenutno najceneje na Gearbest preko topcashback in s kuponom cena 265 EUR z dostavo, res pa trenutno ni na voljo za takojšnje pošiljanje.

XLapsus ::

Tud preko banggooda se da uporabiti topcashback. Itak pa čakaš pol leta, da ti vrnejo % od nakupa...

jocoj ::

Meni je do sedaj vedno denar na topcashback bil na voljo v roku do 2 mesecev. Če veliko nakupuješ itak nima veze. Banggood ima redno 7%, Gearbest pa 3.5%, občasno več. Preračunaš, kje pride ugodneje.

Izak ::

Lahko poveste kaj več o topcashback? Link?

jocoj ::

https://www.topcashback.com/

Registriraš se in pred vsakim spletnim nakupom preveriš, ali trgovina podpira tole stran ter kakšen % vračila denarja ponujajo. Potem, če se odločiš za nakup, greš v izbrano trgovino, preko topcashback strani, kjer ti nato napiše, da si povezan in normalno nakupuješ naprej. Potem po nakupu dobiš potrdilo, da je nakup zabeležen. V roku 2 mesecev ponavadi dobiš denar na voljo, da ga lahko dvigneš. Saj imaš vse razloženo na njihovi strani.
Ni nevem kaj, ampak Banggood ima recimo 7%, Aliexpress 6%, ebay do 3%, Gearbest do 6%, Amazon do 10%...precej trgovin je gor. Se nabere, če veliko nakupuješ.

Klamzi ::

Kaj pa v primeru preklica naročila in refunda dobiš takoj komplet denar nazaj al moraš na počakat 2 meseca na tiste procente?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klamzi ()

buttcrack ::

ponavadi traja dan, dva, seveda če še ni bilo odposlano.

sumi666 ::

Meni so na aliexpress k sem skenslal k20 pro vrnili denar v parih dneh ... Zdaj sem naročil
Mi 9T na honerbuy ... Prišlo nasledni dan kitajci so pa srali 14 dni pa niso poslali telefona ... Pa jokali da jih room jebe in rabijo več časa ... Z mi 9T zelo zadovoljen ... Škoda da ocitno mi max 4 ne bo prišel ven , bi ga takoj kupil..

klinker ::

Xiaomi Mi Mix 4 may have a 64MP camera, Mi A3 spotted at the FCC with 48MP camera

A ne bi tej kitajci raje optimizirali trenutne fotkice, namesto nabijat te mpx-e v prazno? Vsi z nekimi hudimi mpx-i, pa jih ze stara sajtrga Nexus 5x pelje scat vse po vrsti, kaj sele kaj novejsega :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

jocoj ::

sumi666 je izjavil:

Meni so na aliexpress k sem skenslal k20 pro vrnili denar v parih dneh ... Zdaj sem naročil
Mi 9T na honerbuy ... Prišlo nasledni dan kitajci so pa srali 14 dni pa niso poslali telefona ...
To je opcija, če hočeš telefon takoj, a seveda plačaš cca 80 EUR več kot iz Kitajske.

Excavator ::

sumi666 je izjavil:

Meni so na aliexpress k sem skenslal k20 pro vrnili denar v parih dneh ... Zdaj sem naročil
Mi 9T na honerbuy ... Prišlo nasledni dan kitajci so pa srali 14 dni pa niso poslali telefona ... Pa jokali da jih room jebe in rabijo več časa ... Z mi 9T zelo zadovoljen ... Škoda da ocitno mi max 4 ne bo prišel ven , bi ga takoj kupil..


Ima 9T NFC? Na nekaterih straneh pise da ima, tukaj spet sploh ni omenjen.

Klamzi ::

Lastniki Mi 9 SE... Kateri ovitek in steklo uporabljate?

Sgathan ::

Excavator je izjavil:

Ima 9T NFC? Na nekaterih straneh pise da ima, tukaj spet sploh ni omenjen.


Mi 9T, kupljen iz amazon.es ima NFC. Deluje mi Abadenarnica, druga pa zaenkrat še nisem preizkusil.

louser ::

klinker je izjavil:

Xiaomi Mi Mix 4 may have a 64MP camera, Mi A3 spotted at the FCC with 48MP camera

A ne bi tej kitajci raje optimizirali trenutne fotkice, namesto nabijat te mpx-e v prazno? Vsi z nekimi hudimi mpx-i, pa jih ze stara sajtrga Nexus 5x pelje scat vse po vrsti, kaj sele kaj novejsega :))

Saj maš Photoshop, če hočeš spedenane fotke.
Za avtomatiko bo treba pa doplačati.
Recimo vsaj enih 300eur zraven, da prideš do OnePlus7 PRO, Mate 20 Pro, Galaxy S10, iPhone XS

Ali pa se naučiti ročno fotografirati == Auto na Off

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

jocoj ::

Klamzi je izjavil:

Lastniki Mi 9 SE... Kateri ovitek in steklo uporabljate?
priložen - nič

bajsibajsi ::

Klamzi je izjavil:

Lastniki Mi 9 SE... Kateri ovitek in steklo uporabljate?


Jaz sem za Mi 9 (ne SE) narocil tole https://www.gearbest.com/screen-protect... in tega https://www.ebay.co.uk/itm/Protector-Gl...

Zadnjega zgolj zato, ker sem zelel, da pride preden dobim telefon, saj naj bi bil screen poslal iz Spanije. Narocen 24. junija in se ni prisel. Tako, da sumim, da bo, kot je to pogosto, poslal iz Kitajske. Prvega iz GB sem narocil isti dan in je ze dostavljen; zacuda je naslov posiljatelja nemski.

Obstaja kaksen "servis", kjer ti za mali denar namestijo folijo?

Zgodovina sprememb…

Redman ::

9t je k20 ali kak drug?

mi9 je drugače najboljši telefon od xiaomija drugače?

klinker ::

louser je izjavil:

klinker je izjavil:

Xiaomi Mi Mix 4 may have a 64MP camera, Mi A3 spotted at the FCC with 48MP camera

A ne bi tej kitajci raje optimizirali trenutne fotkice, namesto nabijat te mpx-e v prazno? Vsi z nekimi hudimi mpx-i, pa jih ze stara sajtrga Nexus 5x pelje scat vse po vrsti, kaj sele kaj novejsega :))

Saj maš Photoshop, če hočeš spedenane fotke.
Za avtomatiko bo treba pa doplačati.
Recimo vsaj enih 300eur zraven, da prideš do OnePlus7 PRO, Mate 20 Pro, Galaxy S10, iPhone XS

Ali pa se naučiti ročno fotografirati == Auto na Off


Ok, a ti fotke printas v jumbo plakat formatu, da rabis invalidskih 64Mpx? Pa kaj bos popravu v fotoshopu, ce ti teh ogromno mpx nardi sliko polno suma, zaradi prevec "friznjenih" senzorjev? Za rocno fotkanje vzamem proper fotkic, druagce pa sem se losal teh kinezov in ze zdavnaj sel na proper zadevo, brez skrbi.
Sicer te razumem, ker kupci kitajcev itak samo stevilke gledate in ce so visje, ze sisa vso konkurenco za pol kesa >:D

louser ::

Teh 64 Mega se že dolgo časa ne odraža v resolucijo fotke.

Mate 20 Pro, ki je hvaljen zaradi svojih fotografskih sposobnosti, tudi ne poka fotk kar vse povprek v 40MPx resoluciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Dimnik ::

louser, še nisi pokapiral klinkerja? On živi v samsung balonu..haha, on temu pravi proper zadeva


Saj xiaomi tudi ne slika z 48mpx, ker moraš ročno preklopit na ta način, ampak ja klinker mora nekaj izumljat, saj se trudi z nekimi izgovori za tolažbo

Redman je izjavil:

9t je k20 ali kak drug?

mi9 je drugače najboljši telefon od xiaomija drugače?


Ja mi9t je k20, s tem da ima b20, k20 je pa brez

Mi9 zaenkrat ja, s tem da imaš k20pro,z enakim procesorjem, ki je brez b20

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

xardas ::

Razmišljam o nakupu Redmi Note 7. Opazil sem, da uporablja Miui. Zanima me, kako je z delovanjem bančnih aplikacij na omenjenem OSu, ker meni, na obstoječem Nexus4 z nekim ROMom ne dovoli nameščenja določene aplikacije.

aborko ::

Meni dela bp nlb klik, načeloma ni problemov, če ne boš rootal.

Qcube ::

Kolikor vem delajo vse bančne aplikacije dokler ne odkleneš bootloader, pa še v tem primeru naj bi se dalo zaobit tako da skriješ app z Magisk hide.

zuz3k ::

telefon se kar sam od sebe ugasne, ne da se več prižgat, kaj bi bilo lahko narobe?
Sony xperia XA


lp
Life is a psychological game.

jocoj ::

Xiaomi Mi9T - cena pada hitreje, kot sem mislil. Konkurenca dela svoje.:)

Danes trenutno za 242 EUR s kuponom GBMI9T500 preko topcashback strani

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp...

Killermode ::

Čakamo na Xiaomi Mi9T PRO...

Shakey ::

Ko sem se pred kratkim vozil preko Nemčije, sem bil na Note5 Pro konstantno nedosegljiv. Pri samodejni izbiri omrežja ni nič našel, pri ročni nastavitvi pa se ni hotel registrirati na omrežja, ki so bila na voljo (preizkusil vse 2G, 3G, 4G). Ne vem, ali je problem v GSM aparatu ali T-2 ponudniku. Any ideas?

Matej_K ::

T2 kriv - nastavitve SIM kartice preveri kateri Roaming si imel izbran. 1 ali 2...pa potem zamenjaš, restart, ponavadi je to to.
... .. .

Shakey ::

Pa res. Hvala. Sem klical še na T-2 in so enako rekli. Bom preizkusil naslednjič.

gregor ::

imam mi8

zvečer ko je tema se ekran preveč zatemni, zato vedno malo pojačam svetilnost, da lepo vidim
to delam že več kot pol leta...

ali se da morda nastavit spodnjo raven svetilnosti zaslona?

hvala

LP

buttcrack ::

lahko da te jebe autobrightnes

XLapsus ::

Tako je zal na vseh telefonih, v cisti temi nastavi meni osebno prenizko svetilnost. Iscem ze dolgo casa program, kjer bi nastavil spodnjo raven, navzgor pa naj laufa autobrightness a zal ne najdem nic.

gregor ::

ok, hvala za info
auto brightnes deluje, če grem bolj na svetlo se poveča svetilnost
samo spodnja raven je prenizka, na nexus tel nisem imel tega problema
bo pač potrebno nekako preživet :D
LP

Killermode ::

gregor je izjavil:

imam mi8

zvečer ko je tema se ekran preveč zatemni, zato vedno malo pojačam svetilnost, da lepo vidim
to delam že več kot pol leta...

ali se da morda nastavit spodnjo raven svetilnosti zaslona?

hvala

LP

Lahko probaš tole. Pojdi v popolno temo. ugasni auto brightness in ga prižgi nazaj, takoj za tem nastavi brightness na željeno raven. Tako bi se moral v popolni temi spustiti samo do nastavljene ravni in ne do minimuma.

bajsibajsi ::

Zanimivo na Samsung Galaxy S5 (Android 6.0) lahko nivo svetilnosti prestavljas tudi, ko je nastavljeno na "samodejno". S tem lahko tudi autobrightnes po zelji prilagodis. Tega potem Mi 9 nima (cakam dostavo)?

Dimnik ::

Saj na xiaomiju tudi lahko ročno spreminjaß, ko imaš na auto

Klamzi ::

Ja, ampak ko odkleneš telefon po nekaj minutah neuporabe, spet začne posvoje regulirat svetlost. Vsaj na mojem Mi Mix 2s. Kar moteče, ker če ni usmerjen proti svetlobi, nastavi na kar nizko svetilnost...

gregor ::

Killermode, to ne deluje.

Klamzi,točno tako, po nekaj min. neuporabe se svetilnost nastavi na najnižjo.

ali3n ::

Meni dela auto brightness b.p. (mi a2 - android one); vmes lahko "popraviš" in to upošteva (aka "se uči")
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Klamzi ::

Bomo videli kako hitro se uči, dam mu dva tedna časa ;)

Coldplug ::

Razmišljam o nakupu prvega telefona znamke Xiaomi (MI 9 SE) in sem zasledil, da njihov MIUI sistem vsebuje oglase, vendar naj bi globalna verzija vsebovala precej manj kot za primerjavo Kitajska in Indijska verzija. Kakšne imate kaj izkušnje, imate prikazane kakršnekoli oglase v sistemu? Naj bi se dalo relativno enostavno odstraniti, vendar a je bil primer, da so z novo posodobitvijo sistema ponovno omogočili oz prikazali nove oglase?

Qcube ::

Ni nobenih oglasov, vsaj v global rom ne. Sicer jaz sem takoj na novem odklenil bootloader(sem moral čakat 7 dni) in rootal ter namestil ta zadnji beta miui in adblocker, ker ne prenesem reklam v aplikacijah in brskanju, samo to nima veze s stock MIUI.

facepalm ::

Pri Xiaomijih je odklenjen BL in flash xiaomi.eu skoraj nujen. Sem bil en teden na global MIUI in ima ogromno bloatwarea.
««
270 / 374
»»