» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
263 / 374
»»

kanarin ::

A še kdo nestrpno pričakuje prvi Xiaami "punch-hole" telefon ? Te novice oz napovedi so sicer že dokaj stare (iz februarja letos):

https://www.indiatoday.in/technology/ne...

Tako da me kar malo preseneča (glede na "very soon" napovedi) da tak telefon še vedno ni bil prikazan. Še posebej ker recimo Samsung tudi že v mid-range segmentu že predstavlja take modele (recimo A60), ki so tudi cenovno dokaj konkurenčni.

V glavnem sam osebno v letu 2019 nikakor ne bi kupoval več telefonov z notchem (še posebej tako velikim oz izstopajočim kot pri Pocotu in ostali druščini - še posebej ker sistemsko se tega notcha sploh ne da skriti !), tudi water-drop notch bo očitno kmalu preteklost. Ker kaj je problem - ne samo da bodo kmalu vsi telefoni z notchi zgledali zastarelo in preživeto (pač trendi se zelo hitro spreminjajo) , tudi prodati jih bo verjetno težko za neko dobro ceno. Samo ugibam. Recimo koliko ljudem se dandanes zdijo še zanimivi in privlačni telefoni s klasičnim razmerjem ekrana in ogromnim bezlom zgoraj in spodaj (recimo iPhone do serije 8) ? Po mojem je videz telefona danes za večino bolj pomemben kot same tehnične specifikacije - roko na srce danes praktično vsi telefonu recimo v rangu 200 EUR - ali celo še manj - v praksi povsem spodobni in uporabni. Recimo že pri mojem RN5 za 150 EUR ne pogrešam kaj dosti - res pa je, da ne spadam med zahtevne in picajzlaste uporabnike. Zdi se mi pač bedasto dajati recimo velike cifre za telefon, ki bo že v letu ali dveh na tak ali drugačen način zastarel .

tomy5 ::

Bezel pa mene sploh ne moti, za video gledat itak držim v roki in če ni bezela roka zakriva zaslon.
Važna mi je samo vodotesnost, vrhunska kamera in pa davse deluje tekoče brez preveč podvojenih proizvajalčevih appov.

facepalm ::

Raje bezli kakor notch:)
Se spomnim casov, ko so se vsi delali norca iz Sonyjevih bezlov. A to, da je vseeno lepo sedel v dlan pa ni nikogar zanimalo:)
Sedaj vsi strmijo k borderless telefonom, ceprav nekega benefita ni. Tako kot fact, da more bit telefon tanek. Raje 0.4mm tanjsi, kakor 1000mAh vecja baterija.
Tako je, ko ima design prednost pred uporabnostjo, marketing pa pred engineeringom.
It's a shitty era we're living in.

MrStein ::

facepalm je izjavil:


Tako je, ko ima design prednost pred uporabnostjo,

Misliš izgled? Ker dizajn je nekaj čisto drugega.
Dizajn je, da ti tipka za odklep vmes tudi preveri prstni odtis.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

facepalm ::

Ce ze bomo dlakocepili, pa naj bo.
Mislil sem na izgled/apperance.

MrStein ::

To ni dlakocepljenje, ampak razlika med "reci bobu bob" in "reci bobu korenček".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jb_j ::

kako se to kj obnese? bral sm neki komentarjov v različnih trgovinah. kakšno je vaše mnenje?
https://www.gearbest.com/headsets/pp_00...

tomy5 ::

jb_j je izjavil:

kako se to kj obnese? bral sm neki komentarjov v različnih trgovinah. kakšno je vaše mnenje?
https://www.gearbest.com/headsets/pp_00...


Slabo z eno besedo, zato pa ima Apple 50% market shara na tem.

jb_j ::

tomy5 je izjavil:

jb_j je izjavil:

kako se to kj obnese? bral sm neki komentarjov v različnih trgovinah. kakšno je vaše mnenje?
https://www.gearbest.com/headsets/pp_00...


Slabo z eno besedo, zato pa ima Apple 50% market shara na tem.


Samo vprašam, kako se obnesejo te slušalke. Zdj imam ene za 8EUR in me zanima, če se splača dat za te 20-30EUR.
In ne bi imel slušalk, ki so vredne več kot moj telefon. (in me ne zanima ta crap od appla)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

kanarin ::

Predlagam, da nabaviš iPhone, potem bo strošek za Airpods pač skorajda zanemarljiv proti ceni telefona ;)

Katere slušalke za 8€ pa imaš ? Težko je svetovati oz ti odgovoriti če ne napišeš kaj trenutno uporabljaš.

Drugače, sam sem v zadnjega pol leta nabavil kar 3 poceni TWS Earbud slušalke (tudi sam ne nameravam zapravljati bogastva za take gadgete):

1. T12 - 14€ - te so bil celo moje prve brezžične slušalke
2. Original Xiaomi Mi LYEJ02LM Bluetooth Headset - 11 €
3. QCY T1C Mini - 21 €

Prve slušalke (T12) sem nabavil bolj na slepo oz za prvo probo, predvsem zaradi ugodne cene, nisem vedel kaj sploh pričakovati (pač prve BT slušalke), v bistvu sem bil na začetku celo zadovoljen, za moj nanem uporabe (poslušanje doma ko se lahko svobodno gibam v stanovanju) se je tako pokazala praktičnost uporabe takih slušal v primerjavi z žični. Vendar...po drugi strani so se hitro pokazale pomankljivosti - predvsem slab doseg in trajanje baterije (le dobra ura!) in dejstvo da samo ohišje nima baterija. Slušalke imajo tudi opazen delay, pa niso najbolj stabilne v ušesih (občasno padajo ven, še posebej ko ješ - torej ob premikanju čeljusti). Pa potrebno jih je ročno ugašati in prižigati. In telefonski klici z njimi so hmm... samo za silo uporabni. Še najmanj pripomb pa imam na kvaliteto zvoka - nisem sicer noben audiofil, se mi zdi pa zvok povsem ok za to ceno.

Iz teh razlogov sem se po par mesecih odločil za nove slušalke, sicer še vedno cenovno ugodne. In po raziskovanju in branju raznih review-jev našel QCY T1C. Hhrati pa sem naročil še poceni Xiaomi slušalko za tel pogovore.

No, QCY T1C so pa me res pozitivno presenetile. Vse slabosti kar sem omenil pri T12 so tukaj odpravljene oz jih dejansko ni. Celo tel. pogovori so povsem uporabni z njimi (tako da mi namenska Xiaomi slušalka za ta namen zdaj skoraj odveč).

Vendar...po manj kot 1 mesecu se mi je ena slušalka ne odziva več :( - konstanto izmenjajoče utripa bela in rdeča lučka - ne da se jo prižgat. v glavnem - ne dela več.

Tako da sem zdaj v dilemi - ali ponovno nabavit QCY T1C (kot rečeno dokler je vse delovalo sem bil izjemno zadovoljen) ali poskusiti kaj novega - tukaj pa je tudi zame najresnejša opcija oz alternativa Xioami Redmi AirDots. Recimo na Aliexpress je cena zelo podobna QCY - najde se tudi za 21€.

Drugače še predlagam da se malo pogleda ocene in primerjave - link, link, link

tomy5 ::

jb_j je izjavil:

tomy5 je izjavil:

jb_j je izjavil:

kako se to kj obnese? bral sm neki komentarjov v različnih trgovinah. kakšno je vaše mnenje?
https://www.gearbest.com/headsets/pp_00...


Slabo z eno besedo, zato pa ima Apple 50% market shara na tem.


Samo vprašam, kako se obnesejo te slušalke. Zdj imam ene za 8EUR in me zanima, če se splača dat za te 20-30EUR.
In ne bi imel slušalk, ki so vredne več kot moj telefon. (in me ne zanima ta crap od appla)


Crap od appla stoji v ušesih, ne moti ker je res ergonomski in zvok je res dober, zato ima 50% shara
Če rabiš samo neudobno hreščanje ki se bo slabo povezovalo kupiš nekaj za 30 EUR
pa razmisli o TCO, ker kot kanarin potem kupiš 5 takih za 20 e v enem letu in si na 100 EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomy5 ()

kanarin ::

Ne razumem najboljše zakaj Apple fanboyi sploh berejo te forume - pač kupujte še naprej vse kar vam ponudi vaš dragi Apple, če bodo novi Airpodsi stali 500 € boste verjetno še bolj veseli in ponosni da jih imate ? Zgubiš oz kako drugače uničiš pa isto slušalke ki stanje 5 € kot tiste najdražje. Pol pa računaj TCO. Ampak applovci si nato z veseljem pač kupite nove (ali pa zamenjate za Airpods 2, 3.. da slučajno ne boste imeli zastarelega modela).

Debata sploh ni v tem ali so boljše Apple-ove slušalke ali alternative za 20-30 €, podobno kot noben normalen človek se ne bo prepiral ali so boljši Mercedesi, Audiji in BMW-ji ali Clioti, Corse in Poloti. Išče se (bistveno) cenejše alternative, ki kljub nižji ceni povsem spodobno delujejo in so torej uporabne večini ljudem.

In da ne bo zgledalo da sem Apple hater - lastim si eno njihovo napravo (iPad Mini 2) in sem z njo zelo zadovoljen. Nisem pa jo preplačal ampak sem nabavil zaradi akcije oz res ugodne cene.

Še nekaj - tako bednega argumneta že dolgo nisem slišal - vprašanje je bilo kako se obnesejo ene konkretne cenejše BT slušalke "Slabo z eno besedo, zato pa ima Apple 50% market shara na tem."

Si jih mogoče sprobal da ali vsaj kar kje prebral da lahko to trdiš ? Najlažje je pavšalno streljat kozle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

Dimnik ::

Kanarim, to je najboljše ignorirat in preskočit post

tomy5 ::

kanarin je izjavil:

Ne razumem najboljše zakaj Apple fanboyi sploh berejo te forume - pač kupujte še naprej vse kar vam ponudi vaš dragi Apple, če bodo novi Airpodsi stali 500 € boste verjetno še bolj veseli in ponosni da jih imate ? Zgubiš oz kako drugače uničiš pa isto slušalke ki stanje 5 € kot tiste najdražje. Pol pa računaj TCO. Ampak applovci si nato z veseljem pač kupite nove (ali pa zamenjate za Airpods 2, 3.. da slučajno ne boste imeli zastarelega modela).

Debata sploh ni v tem ali so boljše Apple-ove slušalke ali alternative za 20-30 €, podobno kot noben normalen človek se ne bo prepiral ali so boljši Mercedesi, Audiji in BMW-ji ali Clioti, Corse in Poloti. Išče se (bistveno) cenejše alternative, ki kljub nižji ceni povsem spodobno delujejo in so torej uporabne večini ljudem.

In da ne bo zgledalo da sem Apple hater - lastim si eno njihovo napravo (iPad Mini 2) in sem z njo zelo zadovoljen. Nisem pa jo preplačal ampak sem nabavil zaradi akcije oz res ugodne cene.

Še nekaj - tako bednega argumneta že dolgo nisem slišal - vprašanje je bilo kako se obnesejo ene konkretne cenejše BT slušalke "Slabo z eno besedo, zato pa ima Apple 50% market shara na tem."

Si jih mogoče sprobal da ali vsaj kar kje prebral da lahko to trdiš ? Najlažje je pavšalno streljat kozle.


3x30 je skoraj 100€, kdor pa kupi malo boljše jih potem uporablja nekaj let.
Ampaka ja, vsak se sam odloči in nekateri na dalši rok s poceni robo zapravijo več in imajo slabšo izkušnjo.

nejcek74 ::

tomy5 je izjavil:

Crap od appla stoji v ušesih, ne moti ker je res ergonomski in zvok je res dober, zato ima 50% shara


ti popravljam, da boš razumel za kaj gre:

stoji v ušesih... kakor komu, meni nobeni hard pod-si ne ostanejo v ušesih prav dolgo, vključno z vsemi verzijami applovih slušalk
zvok je res dober....zvok je že v osnovi povprečen, če pa upoštevaš še zgornjo točko....
ostalo jim brez problema dam plus, da se ne boš razburjal

btw, OP, če še ni bilo tule imaš en link za pregledat:

The best TWS true wireless earbuds under $50

GeForce__GTX ::

Ali ima kdo problem z zaslonom na Pocophone F1? Imam problem s touch gumbi v igrah. Pritisnem in ne deluje takoj.

Zgodovina sprememb…

kodar ::

Ali ima kdo Poco F1 (indian version)?
Ali je res razlika samo v logotipu na zadnji strani?

Podpreti LTE bandi in kvaliteta kamere ter zaslona so enaki?

Hvala

cresh ::

A poco f2 še kr ni zunaj

The Wiber ::

cresh je izjavil:

A poco f2 še kr ni zunaj

F1 je bil izdan proti koncu lanskega avgusta, tako da ne verjamem, da bo njegov naslednjik kmalu zunaj.

louser ::

tomy5 je izjavil:

jb_j je izjavil:

kako se to kj obnese? bral sm neki komentarjov v različnih trgovinah. kakšno je vaše mnenje?
https://www.gearbest.com/headsets/pp_00...


Slabo z eno besedo, zato pa ima Apple 50% market shara na tem.

No ja. Apple ni ravno znan po kvaliteti zvoka. Ima solidnega, zapakiranega v lepo stilsko plastiko.

bitalinebit ::

@tomson
kakšna koda za xiaomi redmi 6 (3gb,32gb, črn ali siv)? Hvala.

GeForce__GTX ::

Ali ima še kdo problem z ghost touch?

Mine is 6/128 variant, it solved now. I'd just go to settings > additional settings > buttons and gesture shortcut > selected "none" on screenshot then reboot the phone.

Ali to res deluje?

Zgodovina sprememb…

Stari maček ::

GeForce__GTX je izjavil:

Ali ima kdo problem z zaslonom na Pocophone F1? Imam problem s touch gumbi v igrah. Pritisnem in ne deluje takoj.

Ram in ostalo nesnago si sproti čisti iz phona. Imaš naložen namenski program za to.

kodar ::

Kateri ROM imate na Pocophone F1 (original MIUI, miui.eu, ...) pa da vse dela brez težav :)?

Tiha voda ::

Zanima me, ali je v Xiaomi Mi A2 nujno dati 2 nano SIM kartici kot piše na hrbtu, ali lahko zvoziš tudi z eno?

mat11 ::

Lahko uporabljaš eno ali dve, po želji.
mat

Tiha voda ::

Ali pa je kakšna razlika? Obstajajo kje simpl navodila za uporabo tega telefona?

GeForce__GTX ::

Ali naj rootam nov Pocophone F1? Skrbi me glede garancije.

Killermode ::

GeForce__GTX je izjavil:

Ali naj rootam nov Pocophone F1? Skrbi me glede garancije.

Ali potrebuješ root?
oz za kaj potrebuješ root?

cresh ::

The Wiber je izjavil:

cresh je izjavil:

A poco f2 še kr ni zunaj

F1 je bil izdan proti koncu lanskega avgusta, tako da ne verjamem, da bo njegov naslednjik kmalu zunaj.


Poco f2 je bil planiran za 19.april v Indiji. Zdej vidim da so dal datum na junij

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cresh ()

GeForce__GTX ::

https://en.miui.com/thread-4124973-30-1...

Nemogoče je igrati igre zaradi tega na Pocophone F1.

Zgodovina sprememb…

GeForce__GTX ::

Ko povežem telefon preko USB kabla se vedno samodejno vklopi Wi-Fi in mobilni podatki.

Stari maček ::

kodar je izjavil:

Kateri ROM imate na Pocophone F1 (original MIUI, miui.eu, ...) pa da vse dela brez težav :)?

Original. En čas so bile težave s počasnostjo fotoaparata, z zadnjim updejtom so porihtali tudi to. Zdaj celo snema video s 60 sličicami na sekundo v 4K.

Zgodovina sprememb…

kodar ::

Ali je kdo preizkusil Pixel Experience za F1?

Stari maček je izjavil:

kodar je izjavil:

Kateri ROM imate na Pocophone F1 (original MIUI, miui.eu, ...) pa da vse dela brez težav :)?

Original. En čas so bile težave s počasnostjo fotoaparata, z zadnjim updejtom so porihtali tudi to. Zdaj celo snema video s 60 sličicami na sekundo v 4K.

GeForce__GTX ::



Ali je možno dodati Mi napravo in račun preko Wi-Fi?

Sem dodal z mobilnimi podatki.

Zgodovina sprememb…

GeForce__GTX ::

Ali ima še kdo problem z battery drain (10.3.4)? Fast Charging tudi ne deluje. V igrah je višja temperatura kot prej odkar sem posodobil.

Zgodovina sprememb…

husky1 ::

GeForce__GTX je izjavil:

Ali naj rootam nov Pocophone F1? Skrbi me glede garancije.


Garancija je samo 45 dni na GB, tako da je itak vseeno.

buttcrack ::

1 leto btw...

musicfreak ::

je sel kdo iz redmi note 5 pro na redmi note 7? se splaca?

kanarin ::

Po mojem se NE splača. Ključna izboljšava na papirju na bi bila kamera, oz slednjo na veliko reklamirajo, potem pa vidiš tole....



Tako da sam ostajam na RN5 in čakam na predvsem na prvi notch-less Xiaomi telefon...

husky1 ::

buttcrack je izjavil:

1 leto btw...


Žal, 45 dni. Amazfit Stratos ura pokvarjena, imel sem jo 3 mesece. Ker se ne da popravit, ponujajo samo 90$.

starboi ::

husky1 je izjavil:

buttcrack je izjavil:

1 leto btw...


Žal, 45 dni. Amazfit Stratos ura pokvarjena, imel sem jo 3 mesece. Ker se ne da popravit, ponujajo samo 90$.


Bo kar tako kot je napisal uporabnik katerega citiraš .

Link :
https://www.gearbest.com/about/warranty...

husky1 ::

Free repair ja. Meni nič ne pomaga. Hvala lepa za tako garancijo, kjer moram ponovno plačati pol cene za novo uro. Sicer odlična ura.

tomy5 ::

A ni v EU garancija za tehnične izdelke min 1 leto ?

buttcrack ::

seveda je, samo njega so gladko nateg... oz. se je pustil. vztrajaš da boš šel na paypal itd...

husky1 ::

Se še pogajam, če se lahko temu tako reče. Butch3r, kako se pa ne pustiš nategnit? Paypal dispute je že zdavnaj mimo. Mogoče Tomson-ova beseda pri njih kaj doseže.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: husky1 ()

tomy5 ::

Mogoče ti pokrije kak njihov agent iz svoje provizije.

MrStein ::

tomy5 je izjavil:

A ni v EU garancija za tehnične izdelke min 1 leto ?

Ni. (pogost mit, lahko vse ponovno prežvečimo...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

sumi666 ::

mnenja o prihajočem Flagship redmi telefonu ...Najprej je bilo v igri ime redmi pro 2 , sedaj redmi X ... Specifikaicje 855 procesor , pop up selfi kamera spredaj , 3 kamere zadaj , 4000 baterija .... Če bo dobra cena v igri bo treba razmislit o nakupu ...
Poco F2 pride bojda šele avgusta , moja želja MI MAX 4 pa tudi julija/ avgusta šele ... Redmi note 4X mam poven kufer že :) ( mi max 1 umru )

Vanadium ::

A je kaki realen info kdaj, kaj in koliko za MI A3? Malo čitam roumorje pa nič pametnega.
««
263 / 374
»»