» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
195 / 374
»»

MrStein ::

starboi je izjavil:

Po vsaki večji posodobitvi je FR must, da se potem takšne in podobne težave ne pojavljajo. Sem kar malo presenečen, da ni bilo to narejeno takoj, saj o tem trobi vsa skuponost xda-ja, sloandroid in slotech foruma . Lp

Mogoče zato, ker 99% naprav po nadgradnji deluje brez tega?
Ker to ni nekaj, kar bi bilo očitno?
To tako, kot če bi po vsakem tankanju avta moral odpreti havbo in prtljažnik* ter jih spet zapreti, sicer bi avto začel "štekati".

* - pa še okna zraven, za dobro mero ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matevz96 ::

MrStein je izjavil:

starboi je izjavil:

Po vsaki večji posodobitvi je FR must, da se potem takšne in podobne težave ne pojavljajo. Sem kar malo presenečen, da ni bilo to narejeno takoj, saj o tem trobi vsa skuponost xda-ja, sloandroid in slotech foruma . Lp

Mogoče zato, ker 99% naprav po nadgradnji deluje brez tega?
Ker to ni nekaj, kar bi bilo očitno?
To tako, kot če bi po vsakem tankanju avta moral odpreti havbo in prtljažnik* ter jih spet zapreti, sicer bi avto začel "štekati".

* - pa še okna zraven, za dobro mero ;)


Bolj akumulator odklopit, da izgubiš vse nastavitve.
#hooldthedoor

BladE_ ::

starboi je izjavil:

Po vsaki večji posodobitvi je FR must, da se potem takšne in podobne težave ne pojavljajo. Sem kar malo presenečen, da ni bilo to narejeno takoj, saj o tem trobi vsa skuponost xda-ja, sloandroid in slotech foruma . Lp


To je dejstvo, ni sicer must je pa zelo zelo priporočljivo. Stari(tono podatkov) in novi podatki se prepišejo in tukaj lahko pride do napak, potem posledično telefon šteka ali pa se zgodi "Unfortunately app has stopped". Če še komu ni jasno? Je tudi meni težko, ko unofficial update nameščam ga vedno clean namestim, ker sem že imel večkrat težave in tako se temu ogneš.

Potem se najde nekaj primerkov, ki z zdravo kmečko pametjo pametujejo in predlagajo odklop akumulatorja????!!!! Res primerjaš telefon in avto? Še vedno misliš, da je tak komentar primeren ali pa celo pameten, smešen?

Ne vem zakaj se potem npr. dela sveža inštalacija Windows, bi bilo bolje, da samo posnameš čez že obstoječe podatke? Aja nisi vedu?
Akcija - Reakcija

mat11 ::

Včasih je dovolj če narediš clear cache.
mat

[SkA] ::

BladE_ je izjavil:

starboi je izjavil:

Po vsaki večji posodobitvi je FR must, da se potem takšne in podobne težave ne pojavljajo. Sem kar malo presenečen, da ni bilo to narejeno takoj, saj o tem trobi vsa skuponost xda-ja, sloandroid in slotech foruma . Lp

Ne vem zakaj se potem npr. dela sveža inštalacija Windows, bi bilo bolje, da samo posnameš čez že obstoječe podatke? Aja nisi vedu?

Sveža inštalacija? Ja, ko si mulec in nameščaš in odmeščaš vse aplikacije in igre, ki ti jih piratske strani nudijo, mogoče res. Bolj na račun slabo spisanih install/uninstall procesov, kot pa krivde OS. Pa ko zjebeš sistem, ker nisi razumel, kaj delaš in ti ne preostane drugega, kot da narediš "reset".

Vse drugo je "I have no idea what I'm doing but I'll do it anyway". Po mojih izkušnjah delajo moderni OS vrsto let brez težav, četudi se vmes redno posodabljajo, kar vključuje tudi major verzije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

[SkA] ::

Eh, na koncu se je izkazalo da "spet telefon ne dela" pomeni, da ji neka CamScanner applikacija ne dela, ki pa jo nujno potrebuje za službo. Factory reset ni pomagal.

Je kdo že naredil downgrade iz Android 8 na Android 7 - je ROM na povezavi http://bigota.d.miui.com/7.12.19/tissot... uraden in varen?

Eh, stara verzija APKja saves the day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

gregor ::

očitno prihaja še redmi 6

Xiaomi Redmi 6 Series will be Launching on June 12
https://www.gizmochina.com/2018/06/06/x...

Xiaomi Redmi 6 to launch on June 12, confirms Xiaomi
https://www.gizchina.com/2018/06/06/xia...

komur niso všeč rn5, mi 8 itd lahko nabavi r6 ;)

umetnic ::

RN5, 28.05. plačan pri Goldway-u


Trenutna cena, opomba in dobil sem še 2 usd popusta plus nekaj se bo vrnilo še preko ePN cashbacka.


Prodajalec že vnaprej uredi DHL tracking number iz UK to SI in ga tudi posreduje kupcu, takoj po nakupu. V UK pa pošlje več telefonov naenkrat z UPS. V tej rundi je poslal recimo 4x10.7Kg. Na UPS-ovi strani torej spremljamo prvi del poti.


Tam Mr. Ding prevzame paket od UPS-a in posamezne telefone prepakira/preda naprej DHL-u, ki nato brez dodatnih dajatev paketič dostavi v Slo.


Kurir bo torej danes, 9-ti dan vsak čas pozvonil na vrata! :D
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Dimnik ::

In ti komaj sedaj odkrivaš toplo vodo......to pišemo že lep čas v tej temi

Pa za goldway bi lahko uporabil kodo GW-EUsupport, za zaščitno steklo in etui, kateri ga nimajo v paketu zraven, pa še podpora pri uveljavljanju garancije

ivanuscha ::

Zelo čudno da bi prišel že Redmi 6, če pa je bil Redmi 5 predstavljen pred pol leta...

nejcek74 ::

Dzizus people, factory reset it so 2001, to sem naredil od časov Windows XP verjetno vsega skupaj 3-4, pa še to od tega 2x na Apple Ipod Shuffle.
- vrzi stran telefon ali računalnik, ki ga moraš po upgradu resetirat na tovarniške nastavitve in si kupi nekaj kaj dela

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

umetnic ::

Dimnik je izjavil:

In ti komaj sedaj odkrivaš toplo vodo......to pišemo že lep čas v tej temi

Pa za goldway bi lahko uporabil kodo GW-EUsupport, za zaščitno steklo in etui, kateri ga nimajo v paketu zraven, pa še podpora pri uveljavljanju garancije


Verjamem, da tebi tako urejene info ne koristijo oz. nič novega ne povedo (glede na tvoj odziv) a verjamem tudi, da komu drugemu bodo.
Slike sem prilepil, ker nudijo dodaten info in vpogled, ker se verjel ali pa ne veliko ljudi še vedno boji že 'kartic', kaj šele da bi si upali celo telefon iz tujine naročit. Morda pa komu koristi in se mu vse skupaj še malo približa.

Steklo in etui je zraven. Za support, če bo potreben pa se bom že zmenil s prodajalcem ali pa tu vprašal. Omembo kode, ki jo Ti omenjaš sem žal spregledal...pa čeprav sem prebral kar nekaj postov v tej temi.
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

flameir ::

Kje kupiti Redmi Note 5 / A1, da bo najceneje + vsaj leto garancije? Hvala.

Tomson ::

Redmi Note 5 najceneje tukaj za 165€ z dostavo (PriorityLineEU), najhitreje pa tukaj in tukaj, za 179€ z dostavo (DHL). Podobno za Xiaomi Mi A1, tukaj najceneje, za 153€ z dostavo in tukaj nahitreje za 169€ z dostavo ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mimo ::

Mogoče kdo ve, če ti pri Goldwayu nammestijo tudi global developer MIUI verzijo namesto global stable MIUI verzije in če se to da, kako jim to naročiš ?
Sodeč po tem linku https://www.aliexpress.com/store/produc... je naložena global stable verzija.

flameir ::

@Tomson res najlepša hvala! kako je pa z garancijo?

Tomson ::

Povsod je 1-letna garancija ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

scipascapa ::

Škoda, da so cene tako višje pri nas, bi bilo fino imeti 2 letno :)

flameir ::

@tomson kerga pa izberem, ce bi vzel a1 64gb, ker je vec moznosti? hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

Tomson ::

Če gledaš Mi A1 64GB, na GB ni kaj pametnega, sicer izbiraš le med barvo, povsod je gor AndroidOne sistem, najboljše opcije so MiGlobalStore z DHL za 187€, Goldway za 191€ ali iz Slo za 195€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mrbanana ::

Oneplus 5T prodan, čakam da bo čimprej dobavljiv Mi 8.

SumTingWong ::

Za koliko si prodal? Kmalu bom tudi sam menjal OP (5) za Mi8 :D Mi8 je že dobavljiv, Explorer Edition pa ... hja, najbrž se bomo načakali do konca junija ali julija.

mrbanana ::

SumTingWong je izjavil:

Za koliko si prodal? Kmalu bom tudi sam menjal OP (5) za Mi8 :D Mi8 je že dobavljiv, Explorer Edition pa ... hja, najbrž se bomo načakali do konca junija ali julija.

ebay za 400€ (- 10% ebay fee), bo za počakati na prve review-je da bo lažja odločitev.

Tomson ::

Mislim da bo tudi ExplorerEdition kmalu dobavljiv, uradno naj bi se prodaja že začela 5.junija, no bomo videli, dejansko pa bo res treba še počakat na kakšen test, kako se bo zadeva obnesla v praksi ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

firbec ::

mrbanana je izjavil:

SumTingWong je izjavil:

Za koliko si prodal? Kmalu bom tudi sam menjal OP (5) za Mi8 :D Mi8 je že dobavljiv, Explorer Edition pa ... hja, najbrž se bomo načakali do konca junija ali julija.

ebay za 400€ (- 10% ebay fee), bo za počakati na prve review-je da bo lažja odločitev.

a je komplicirano prodajat preko ebaya?
Kupujem že dolgo, prodajat pa se ne spravim, pa bi si želel, najbolj si ne predstavljam glede določanja višine poštnine
Bolj berem navodila, bolj sem zmešan :P
Prav rabil bi nekoga, da mi pokaže v živo, pol bi se pa že navadil

SumTingWong ::

Prepoceni si prodal, se mi zdi. Za OP5 dobim 330-350€ v SLO. Tudi sam sem nestrpno čakam 5.6.18, glede dobave in ureditve cen, pa še ni nič konkretnega.

tukaj me je presenetil hiter zagon igre pri Mi8. Nisem si mislil, da bo Mi8 hitrejši od OP6. Morda so pa "Anniversary edition", torej Mi8, res izpilili :)) Seveda, čakamo reviewe.

mrbanana ::

Mogoče sem res dobil premalo, ker je manj znane znamke telefonov pri nas težje prodati. V dveh tednih prodaje po naših portalih so me klicali samo "mešetarji", za razliko na eBayu je bil že drugi dan na prodan.
Je pa tudi lažje je odnesti paket na pošto kot se pa dobiti v živo in cenkati za par evrov.

gregor ::

Verjetno bo cena za MI8 vse verzije na začetku zelo nabita.
Kako hitro bo padla na neko normalno raven, 1 mesec oz več, manj?
LP

kumer ::

Total Number of Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE Units To Exceed 1mln This Month
https://www.gizchina.com/2018/06/07/tot...

On June 5, the Xiaomi Mi 8 was officially available for purchase. It took only 1 minutes and 37 seconds to completely sell out the first bunch. According to Lei Jun's statement, there were hundreds of thousands of units. This was one of the largest quantities for the Xiaomi flagship handsets. But they got a status out of stock almost immediately.


še bo pestro ;), morda bo potrebno kar nekaj časa, da bo proizvodnja enaka oz večja od povpraševanja
recimo jeseni bodo na voljo vse 3 verzije po "normalni" ceni
seveda se lahko močno motim :)

LP

Karton4 ::

Mnenje, a vam ni preveliko imet MI8 (dolzina 154.9mm/6.21"), skoraj kot tablica?

SIcer pa MI 8 EE, manj kot 600-650e, dvomim, da se ga bo dobilo.
DImenzija iphone x veliko bolj utreza (143.6mm/5.65")
Rabljen iphone x > kot nov MI8 EE?

nofaith ::

Mogoče je tole malo offtopic,
A komu dela NLB Pay na custom ROMu, al pa na xiaomiju na splošno.
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

Linko ::

Karton4 je izjavil:

Mnenje, a vam ni preveliko imet MI8 (dolzina 154.9mm/6.21"), skoraj kot tablica?

SIcer pa MI 8 EE, manj kot 600-650e, dvomim, da se ga bo dobilo.
DImenzija iphone x veliko bolj utreza (143.6mm/5.65")
Rabljen iphone x > kot nov MI8 EE?



nič ni preveliko... kaj potem praviš na MI MAX 2/3? ki sta 6.5" in 7" ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Linko ()

nejcek74 ::

Linko je izjavil:

Karton4 je izjavil:

Mnenje, a vam ni preveliko imet MI8 (dolzina 154.9mm/6.21"), skoraj kot tablica?
SIcer pa MI 8 EE, manj kot 600-650e, dvomim, da se ga bo dobilo.
DImenzija iphone x veliko bolj utreza (143.6mm/5.65")
Rabljen iphone x > kot nov MI8 EE?

nič ni preveliko... kaj potem praviš na MI MAX 2/3? ki sta 6.5" in 7" ?


Glomazno. Težko je dandanes kupit telefon,. ki ni kot povožena žaba.

Karton4 ::

nejcek74 je izjavil:

Linko je izjavil:

Karton4 je izjavil:

Mnenje, a vam ni preveliko imet MI8 (dolzina 154.9mm/6.21"), skoraj kot tablica?
SIcer pa MI 8 EE, manj kot 600-650e, dvomim, da se ga bo dobilo.
DImenzija iphone x veliko bolj utreza (143.6mm/5.65")
Rabljen iphone x > kot nov MI8 EE?

nič ni preveliko... kaj potem praviš na MI MAX 2/3? ki sta 6.5" in 7" ?


Glomazno. Težko je dandanes kupit telefon,. ki ni kot povožena žaba.


Trenutno si lastim mi4c, pa mi je glih v nulo.
Kej vecjega bi bil problem, kam ga dat, po avtu v pisarni, po zepih da ne govorim :D

AgiZ ::

Karton4 je izjavil:

nejcek74 je izjavil:

Linko je izjavil:

Karton4 je izjavil:

Mnenje, a vam ni preveliko imet MI8 (dolzina 154.9mm/6.21"), skoraj kot tablica?
SIcer pa MI 8 EE, manj kot 600-650e, dvomim, da se ga bo dobilo.
DImenzija iphone x veliko bolj utreza (143.6mm/5.65")
Rabljen iphone x > kot nov MI8 EE?

nič ni preveliko... kaj potem praviš na MI MAX 2/3? ki sta 6.5" in 7" ?


Glomazno. Težko je dandanes kupit telefon,. ki ni kot povožena žaba.


Trenutno si lastim mi4c, pa mi je glih v nulo.
Kej vecjega bi bil problem, kam ga dat, po avtu v pisarni, po zepih da ne govorim :D

Tudi jaz. Kljub starosti je dovolj hiter, nad 5" bi bil problem z žepi, ohišje je plastično, in ga praktično ne moreš poškodovati/uničiti, edino baterija zdrži samo še dober dan.
Kako pa ostali nosite telefone? Za punce razumem, ga dajo v torbico, kaj pa fantje? V žepu udobno ni prostora za take velike telefone, ali pač?

Če bo kak dober poceni 5-5,3" telefon pa bom mogoče razmišljal o zamenjavi.

Excavator ::

nofaith je izjavil:

Mogoče je tole malo offtopic,
A komu dela NLB Pay na custom ROMu, al pa na xiaomiju na splošno.


Si rootal?
Sicer sem pri NKBM, ampak mi bank@net deluje na custom romu, root z magisk-om, safetynet mora prit skozi.

VanGog ::

Tako kot je napisal Excavator; root-aj z Magiskom in zadeva dela!
Vsaj pri meni je bilo tako.

SumTingWong ::

Predvsem je potrebno v Magisk-u obkljukat "Hide Magisk module from various detections". Neki na to finto.

RockyS ::

Imam xiaomi mi 4c in iščem novega, ker je temu začela pešat baterija. Do 200€ je best buy A1 oz. 5x ali kaj druga? Note so mi preveliki.

Lp

gregor ::

Tomson je izjavil:

Redmi Note 5 najceneje tukaj za 165€ z dostavo (PriorityLineEU), najhitreje pa tukaj in tukaj, za 179€ z dostavo (DHL). Podobno za Xiaomi Mi A1, tukaj najceneje, za 153€ z dostavo in tukaj nahitreje za 169€ z dostavo ...


linka za note 5 sta ista, si morda imel v mislih mi global:

https://www.aliexpress.com/store/produc...

LP

barakus ::

Ali kdo ve, če se da na Xiaomi mi A1 nekako odstranit ali skrit original camera aplikacijo? Google camera ima enako ikono in ime in me bega, pa bi imel samo to

antonija ::

Naredi si folder v katerega zmeces ikone ki jih noces gledat, in ga skrij.... nekam?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

barakus ::

Edit: sem poskusil pa tega v glavnem browserju aplikacij ne morem naredit. Aplikacij nimam veliko tako da imam desktop prazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

SumTingWong ::

Ja, na stock launcher se tega ne da narediti ... ne vem zakaj, sux. Isto pri Oxygen OS (OnePlus). Mogoče si naložiš brezplačno verzijo Nova Launcher?

antonija ::

A ce das eno aplikacijo na drugo (ne znam bolje opisat), nastane folder? Ali smao razporedi ikone eno zdraven druge?

Jaz imam MIUI pa ni rpoblem "skrivat" ikon v folderje...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

SumTingWong ::

MIUI je drugačen. MIUI je kul :D Pa tudi Nova Launcher, tam se da mape delat. Na teh stock launcherjih pa ne vem zakaj ne.

polde66 ::

Oj
danes dobil A1 pa niakor ne najde SIM kartice HOT. Kake izkušnje?
polde

antonija ::

A z drugimi SIM karticami dela?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

polde66 ::

Imamo vsi HOT
ne morem probat
polde

antonija ::

dela z drugo HOT kartico? Si preveril da je vse prav vstavljeno?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.
««
195 / 374
»»