» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
140 / 374
»»

antiz ::

Je dobil že kdo MIUI 9 OTA?

nofaith ::

Se mi zdi, da sem zanč na kolegovem redmi note 3 (sd) vidu MiUI 9 na global verziji. Morm rečt da izgleda prav impresivno dobro, z animacijami posnema tanovi iOS in moje mnenje je da izgleda prav bomba. Sam se mi zdi da ni dovolj da bi šel dol z lineageOSa.
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

Ricky_82 ::

Danes je bila predstavitev:

Killermode ::

Men se je včeraj zvečer pojavu za update. Sem ga tudi naredu. Prvi občutek aplikacije se odpirajo in menjujejo z bliskovito hitrostjo proti prej.
Če bi moral primerjati je občutek takšen kot menjava navadnega diska v pc za SSD.
Imam pa Redmi note 4 international z 4gb rama.

BivšiUser2 ::

Spogledujem se z nakup novega telefona (najverjetneje kakšen xiaomi), me pa zanima kako je s softversko podporo pri xiamijevih fonih in, če se kaj že govori o tem Continuum/Dex kot ga imajo Lumia 950, SGS8 & SGN8 oziroma Huawei Mate 10 pro? Kako je s Xiaomi communityjem nasplošno (po koncu uradne podpore)? Kje fone kupujete?

Pa še popravljivost( menjava zaslona in baterije) me zanimata.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

next3steps ::

Uradna podpora za večino bolje prodajanih telefonov je nadpovprečna.

PacificBlue ::

antiz je izjavil:

Je dobil že kdo MIUI 9 OTA?


Jaz uporabljam miui 9 global/beta(developer rom) od 27 julija, ko so ga izdali - namescen OTA.
Danes so izdali malo vecji update 7.11.2. Ne opazam kaksnih problemov, crashov, vse dela bp.

facepalm ::

Meni na miui9 trenutno moti le to, da ce izbrisem vecjo datoteko, moram rebootat telefon, da mi dejansko sprosti prostor na pomnilniku.
Npr. ce imam 5gb free space in pobrisem 10gb datotek, mi se vedno kaze 5gb free do reboota.
To se mi dogaja na redmi note4x od prvega miui9 dalje. Ostale stvari so pa porihtali.

Tomson ::

BivšiUser2 je izjavil:

Spogledujem se z nakup novega telefona (najverjetneje kakšen xiaomi), me pa zanima kako je s softversko podporo pri xiamijevih fonih in, če se kaj že govori o tem Continuum/Dex kot ga imajo Lumia 950, SGS8 & SGN8 oziroma Huawei Mate 10 pro? Kako je s Xiaomi communityjem nasplošno (po koncu uradne podpore)? Kje fone kupujete?

Pa še popravljivost( menjava zaslona in baterije) me zanimata.


Podpora je precej dobra, saj imaš poleg uradne podpore tudi izjemno močan community, ki redno dela na posodobitvah skoraj vseh Xiaomi modelov, kjer tudi za starejše modele najdeš novejše ROMe ...

Za Xiaomi še nisem zasledil, da bi napovedal kakšno Continuum/Dex variatno, glede na njihovo filozofijo tudi ni za pričakovat, glede na to da imajo toliko drugih proizvodov, ki za nizko ceno poskrbijo za isti namen ...

Za Xiaomi je mislim da uradni servis za Slo podjetje Elkotex, pa lahko preveriš kakšne so cene menjave zaslona/baterije...

Nakup pa tam kjer je najbolj ugodno oz. kjer se počutiš najbolje. Sam zadnje čase večino tehnike, sploh pa Xiaomi naprav kupujem na Gearbest, vedno vse štima, cene so med najugodnejšimi, v kakšnih akcijah s promo kodami pa včasih daleč najugodnejše, preko PriorityLineEU vedno dobim zadeve brez dodatnih stroškov, sicer pa imaš v Slo kar veliko trgovin kjer prodajajo Xiaomi telefone, od namenskih do največjih spletnih trgovcev, so pa jasno cene pač bistveno višje, tistemu ki ima rad zadeve takoj in ne rad kupuje v tujini je to najboljša opcija, sicer pa kot rečeno v tujini precej dobrih opcij ala Gearbest, Honorbuy, Geekbuying ...

Tole so bile nekatere dobre cene pred kratkim, mislim da kode še delujejo, je za preverit ...

Xiaomi Redmi 4A 5.0" s kodo: redmi4Ayd za 76€
Xiaomi Redmi 4X 5.0" s kodo: GBNL015 za 94€
Xiaomi Redmi Note 4 5.5" s kodo: gbnote4gp za 145€
Xiaomi Mi 5X 5.5" s kodo: BJxiaomi5x za 170€
Xiaomi Mi A1 5.5" (black) za 199€
Xiaomi Mi Mix 2 6.0" s kodo: Mix2GBNL za 409€
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

BivšiUser2 ::

Tomson je izjavil:


Za Xiaomi še nisem zasledil, da bi napovedal kakšno Continuum/Dex variatno, glede na njihovo filozofijo tudi ni za pričakovat, glede na to da imajo toliko drugih proizvodov, ki za nizko ceno poskrbijo za isti namen ...

Kako to misliš, a imajo že nekaj continuum like naprav?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

K0l1br1 ::

Tomson je izjavil:

Xiaomi Redmi 4A 5.0" s kodo: redmi4Ayd za 76€
Xiaomi Redmi 4X 5.0" s kodo: GBNL015 za 94€
Xiaomi Redmi Note 4 5.5" s kodo: gbnote4gp za 145€
Xiaomi Mi 5X 5.5" s kodo: BJxiaomi5x za 170€
Xiaomi Mi A1 5.5" (black) za 199€
Xiaomi Mi Mix 2 6.0" s kodo: Mix2GBNL za 409€


Pri teh je treba dodati še carino?

Tomson ::

@s4nny1:

Kolikor mi je znano so imeli pred časom model Xiaomi Mi 4 na katerega si lahko namestil Win10 ROM in nato uporabil continuum, sicer pa njihove naprave continuuma ne podpirajo, sploh pa sedaj, ko je še Microsoft napovedal konec Windows OSa za mobilne naprave zadeva nima prihodnosti in podpore.

Sem pa bil prepričan da Xiaomi ponuja več modelov kakšnega MiniPCja in zato nima namena sam sebi konkurirat s tvorstnimi rešitvami, ampak kolikor gledam niti nima, ni pa nikjer govora o kakšni DEX varianti za mobilne telefone, tako da očitno ni v planu ...

@K0l1br1

Če izbereš poštnino PriorityLine EU gre skoraj vedno brez kakšnih dodatnih stroškov (tudi UnregisteredMail without tracking), če pa imaš hudo smolo lahko pride še 22% ddvja in 7€ carinskega postopka ... Sam letos pri sedmih naročilih (v petek dobil zadnji paket) še nisem imel dodatnih stroškov ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Brane22 ::

A imajo te ARM-based zadeve ( mislinm smartphonei) nek standardizirani boot agent, kot je recimo BIOS na PCju in se da načeloma nanje zaflešat tudi kaj ne-android al je to vedno pod kontrolo slednjega ?
On a journey of life I chose a psycho path...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

tomazic89 ::

Eno vprasanje. Ce se je komu ze pojavila ta tazava in kako jo je odpravil.
Telefon imam prikljucen na polnilec, a se kljub temu prazni (kaze sicer da se polni). Prazni se v taksnem primeru zelo hitro in ko je prazen ga ne morem vec prizgati.

Prvic se mi je to zgodilo ta vikend na smucanju (je bilo pa res mrzlo ~-10). Telefon sem imel nato celo noc priklopljen vendar ga niti zjutraj nisem uspel prizgati. Popoldne, ko sem sel domov, sem ga priklopil na car charger in se je cez nekaj casa sam prizgal in bil 100% napolnjen - to je bilo v sredo.
Od takrat je en cikel polnjenja in praznjenja deloval normalno. Danes pa se je to ponovilo - cez noc sem ga polnil, vendar je imel zjutraj 5% baterije, katera je sla v nekaj minutah. Sedaj ga spet ne morem prizgati.

Kaksna ideja?

EDIT: gre se za Xiaomi Mi 5s

Zgodovina sprememb…

kody ::

kpkp ::

Tomson je izjavil:

Če izbereš poštnino PriorityLine EU gre skoraj vedno brez kakšnih dodatnih stroškov...


Po tvoji izkušnjah, v kolikšnem času pa dobiš paket? Standardno ene 3 tedne?

Tomson ::

Jup, v povprečju nekje 3-tedne, sem že dobil parkrat v 2-tednih a tudi že čez 4-tedne, večina paketov pa nekje v treh ...

@kody: niso slabe cene glede na konkurenco, kot vidiš v zg.povezavi pa imaš s kodami še ugodnejše cene ...

@tomazic90: Tole bo verjetno v pomoč - KLIK
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

tomazic89 ::

Zaenkrat izgleda, kot da je tezava v kablu. Sem sel v avto in se je spet zagnal normalno. Zdaj sem tisti kabel prinesel v stanovanje in izgleda, kot da se normalno polni.
@Tomson, hvala za link

zzbil ::

Zdravo! Mene pa zanima koliko bi me prislo, ce bi zelel tale telefon dobit v slovenijo po vseh davkih, carini, postnini, torej vse kar je treba placat. Link:https://m.gearbest.com/cell-phones/pp_6...
Pa še zanima me ce je kaksna garancija ali kaj podobnega ali je tako, da ko se mi pokvari je konec?

Tomson ::

Kot že rečeno, če izbereš PriorityLine EU, skoraj sigurno ne bo dodatnih stroškov (ni pa garancije, jasno), v najslabšem primeru pa je na ceno telefona v primeru carinjenja 7€ carinskega postopka ter 22% davka (v tem primeru dobrih 50€), medtem ko carinske dajatve pri mobilnih telefonih ni.

Imaš pa za Xiaomi Mi Note 2 ta hip na voljo še promo kodo: GBnote211 kjer je cena namesto 255€ trenutno 230€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

zzbil ::

Wow noro. Se verjetno splača kupit ane? Ali je morda kakšen catch? Gledam druge mi note pri gearbestu, pa je ta vec kot polovico cenejsi od vseh. Pa se tole bi prosil, da mi razložte, če se na to spoznate;
*LTE bands: 6 types, 19 bands / 6 types, 37 bands ( only supports Global Version )*tole pise pri network supportu tega telefona. Namrec neznam izbrati, če telefon ima band 20.
Hvala za pomoč :D

Mavrik ::

zzbil je izjavil:

Wow noro. Se verjetno splača kupit ane? Ali je morda kakšen catch? Gledam druge mi note pri gearbestu, pa je ta vec kot polovico cenejsi od vseh. Pa se tole bi prosil, da mi razložte, če se na to spoznate;
*LTE bands: 6 types, 19 bands / 6 types, 37 bands ( only supports Global Version )*tole pise pri network supportu tega telefona. Namrec neznam izbrati, če telefon ima band 20.
Hvala za pomoč :D


Tale ki ga je on polnikal s "HK warehouse" podpore za B20 (in precej drugih) nima. Če pa klikneš na GLOBAL VERSION pa jo ima (ampak je dražja).
The truth is rarely pure and never simple.

Tomson ::

Band 20 uporablja v največji meri Simobil/A1, poleg Band 3, tudi Telemach ... Telekom pa predvsem Band 3 ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

zzbil ::

Ah skoda. Imam A1 in sem na podatkih 80% časa :(

Tomson ::

Preveri TUKAJ katere bazne postaje od A1 so ta hip najbolj razširjene na tvojem področju ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

zzbil ::

Hvala za pomoc! Lahko samo se vprasam kako je z garancijo pri gearbestu? Pri nekaterih artiklih sem zasledil da je z rooranjem in modificiranjem telefona "warranty void", vemdar sem nekje slisal, da ne gearbestu ni garancije. Me zanima, ce vi veste kaj vec o tem?

Filip8 ::

če bo kdo naročal iz lj ta xiaomi a1, bi se mu mogoče pridružil pri naročilu :D

kody ::

tomson...vem da ebi je vse ok...ampak osebno sem v preteklih letih vedno plačeval carino na gearbest...za vsako kamero...zato ne zaupam, več tej strani
tablico mogoče kupim tam...ostalo pa raje kjer mi garantirajo DHL brez carine...

Tomson ::

Tudi sam sem še kakšno leto nazaj velikokrat naletel na carino, v zadnjem letu, ko sem prešel na PriorityLineEU pa še nisem imel dodatnih stroškov, pa sem res veliko letos naročal, upam da bo še tako naprej. Defenitivno pa ima vsak svoje izkušnje, ki nato vplivajo na nadaljne nakupe ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Vanadium ::

Kje se trenutno najbolj splača kupit A1 pa da nebo carine? Grosshop ali kaj drugega?

Perza ::

Potrebujem pomoc in sicer punca fura Xiaomi note 4x in je pred kratkim prestopila iz Simobila na Hot Hofer. Pod nobenim pogojem mi ne uspe nastaviti MMSov, da delujejo, sprobaval tono razlicnih parametrov z neta. Je kdo s Xiaomijem na Hot operaterju in nima problemov z mmsi? Podatkovna povezava (websi) deluje bp, MMSi pa enostavno ne zlaufajo in bi rabil tocne apn nastavitve...Punca je pripravljena nazaj zamenjati operaterja, ce se zadeva ne zrihta :) Hvala za pomoc.

antonija ::

Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Tomson ::

Vanadium je izjavil:

Kje se trenutno najbolj splača kupit A1 pa da nebo carine? Grosshop ali kaj drugega?


Če te ne moti višja cena imaš nekaj opcij: Mishop v Slo, Honorbuy s Slo skladiščem, GoldWay na Aliexpress, MiGlobal z dostavo brez dajatev ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Samael ::

Perza je izjavil:

Potrebujem pomoc in sicer punca fura Xiaomi note 4x in je pred kratkim prestopila iz Simobila na Hot Hofer. Pod nobenim pogojem mi ne uspe nastaviti MMSov, da delujejo, sprobaval tono razlicnih parametrov z neta. Je kdo s Xiaomijem na Hot operaterju in nima problemov z mmsi? Podatkovna povezava (websi) deluje bp, MMSi pa enostavno ne zlaufajo in bi rabil tocne apn nastavitve...Punca je pripravljena nazaj zamenjati operaterja, ce se zadeva ne zrihta :) Hvala za pomoc.


Jaz imam Xiaomija (Redmi 4 Prime) in po defaultu, ko dam sim kartico notri mi nastavi Simobilove MMS parametre, ki ne delujejo.
Po nastavitvi tega iz hot.si pdf-ja, kar je linkal (ali pa bi moral reči linkala? :P ) tudi antonija gor, mi MMS deluje prez težav.
Enkrat mi je sicer (ne vem a je bil kakšen večji miui update, ali pa sem sam kaj usral) ponovno nastavilo na Simobilove parametre in spet ni delovalo, ampak pač pogledaš, tisto ven vržeš in ponovno vneseš hot.si parametre.
Ob tem bodi pozoren, da Simobilove (če so) pod MMS dejansko zbrišeš, ne da imaš oboje notri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

kody ::

Vanadium je izjavil:

Kje se trenutno najbolj splača kupit A1 pa da nebo carine? Grosshop ali kaj drugega?

počakaj do 11.11.

Perza ::

@antonija: sem probal, ne dela. Reboot ne pomaga in tudi drugih apn nastavitev,razen hot, ni. Jutri se poklicem hot, ce ne pa nazaj na simobil.

antonija ::

Pri moji so bili problemi ko je sla iz A1 na drugega operaterja, ampak ima sony telefon, ne pa xiaomija. Isto ji MMSji niso delovali, pa je bilo treba rocno izbrisat vse prejsnje APNje, dodati nove in potem rebootati telefon. Od takrat dela BP.
Jaz sem hkrati zamenjal operaterja s SIM kartico od Boba, pa mi je avtomatsko zamenjalo APNje s pravimi nastavitvami za novega operaterja.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

polde66 ::

MMS so pri hotu plačljivi, Ko sem inštaliral nov rom na Lenovo K6 mi je avtomatsko ruknilo Simobilove parametre in vse deluje bp. Če pa v teh časih s pametnim telefonom rabiš MMS, hm....in da bi zaradi tega menjal operaterja hm.....pojdi rajši na nokio 3310.
Zbriši apn točko za podatke in mms ter restartaj telefon poglej kaj bo.
polde

Ricky_82 ::

Vanadium je izjavil:

Kje se trenutno najbolj splača kupit A1 pa da nebo carine? Grosshop ali kaj drugega?


https://www.aliexpress.com/store/produc...

Samael ::

polde66 je izjavil:

Če pa v teh časih s pametnim telefonom rabiš MMS, hm....in da bi zaradi tega menjal operaterja hm.....pojdi rajši na nokio 3310.


Zakaj ti v teh časih s pametnim telefonom MMSji ne morejo priti prav? A ker ima hčerka instagram, sestra facebook, žena whatsapp, ljubica viber, stara mama skype, kolega teamspeak ... prav vsi, ko želiš na hitro poslati zanimivo fotko z dopusta, pa telefon z opcijo prejemnja MMSjev?

balluf ::

Ricky_82 je izjavil:

Vanadium je izjavil:

Kje se trenutno najbolj splača kupit A1 pa da nebo carine? Grosshop ali kaj drugega?


https://www.aliexpress.com/store/produc...


Očitno je razprodan ker ga ne da v košarico.

Ricky_82 ::

balluf je izjavil:

Očitno je razprodan ker ga ne da v košarico.

Na vrhu moraš izbrati tudi Bundle. Pol pa gre ;)

polde66 ::

@samael, da predvsem zato, kjer pri toliki izbiri pošiljanja multimedijske vsebine in to gratis še vedno na mms ki pa v nekaterih primerih ni gratis. Jaz imam Hofer pa ni gratis, pa BOB tudi ni gratis. Verjetno gre načeloma za stvar neprilagajanja in ne toliko potrebe po MMS. čeprav dvomim, da se nastavitve MMS nebi mogle uštimat. Tudi telefonski kontakt z Hoferjem bi stvari rešil.
polde

K0l1br1 ::

Expedited shippping - velja isto glede možnosti, da se izogne ddv-ju, carinski pošti?

modelno1 ::

Mi Global store na Aliexpressu bo imel 11.11. kar lepe popuste, npr. A1 global za 160 €.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Tomson ::

@kol1br1: za ta hitrejši shipping je manjša možnost, izberi PriorityLineEU ali Unregistered without tracking, boljsa je prva opcija.

Za 11.11 pa itak cel kup azijskih trgovin napoveduje hude akcije ampak se bojim da bodo zelo zelo količinsko omejene in bo skoraj nemogoče ujet tiste najugodnejše opcije. Bomo videli...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Sheteentz ::

kaj pa sploh je 11. novembra, kakšen poseben praznik?

Brane22 ::

Pravoslavno novo leto, ki ga praznujejo vse dežele s šuriken fonti ene takrat.
On a journey of life I chose a psycho path...

Vanadium ::

Brane22 je izjavil:

Pravoslavno novo leto, ki ga praznujejo vse dežele s šuriken fonti ene takrat.


si zamešal datum z 14.1.??

Brane22 ::

Eh, to so samo malenkosti časovnih con. :))
On a journey of life I chose a psycho path...
««
140 / 374
»»