» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
125 / 374
»»

sumi666 ::

eno vprašanje ... zakaj mi na hrvaškem ne dela internet imam mi maxa ... izbranega imam hrvaškega operaterja in gor na vrhu ekrana mi piše 3G ... ampak ko vklopim prenos podatkov se ne zgodi nič ... a je kak hakelc , ker mednarodno gostovanje imam vklopljeno... LP

broken/link ::

ja, podatkovni roaming na telefonu morš vključit.

BlaY0 ::

MrStein je izjavil:

Je možno izklopiti SIM (torej da se ne poveže na mobilno omrežje - ampak zgolj na WiFi) ?
Zgleda, da ne pusti (pri opciji "Turn off" napiše obvestilo "Potem ne boste mogli opravljati klicev..." in po OK ostane vklopljeno)

Redmi Pro

Hmm... a to govoriš o dual SIM konfiguraciji? Meni dela. Lahko ugasnem eno, če ni izbrana kot default za klice ali data. Se pravi nastavim prvo kot default za klice in data ter drugo ugasnem.

MrStein ::

Obe bi ugasnil.

Sicer baje dela z:
- set airplane mode on
- set wifi on (gsm ostane off)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BlaY0 ::

Ja itak. Airplane mode ti ugasne vse, s tem da potem lahko nazaj prižgeš WiFi, BT pa GPS recimo...

MrStein ::

Ponekod z vklopom enega radija "razbiješ" airplane mode in je GSM spet aktiven.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gregor ::

See the Xiaomi Mi 5X internals in this teardown
http://www.gsmarena.com/see_the_xiaomi_...

Xiaomi becomes world's 5th largest smartphone maker for Q2 2017
http://www.gizchina.com/2017/08/03/xiao...

RejZoR ::

A še komu zajebava Xiaomi, da daš prst na skener prstnih odtisov in se ne zgodi nič. Moraš uporabit pattern/pass. Pol čez neki časa pa spet dela bp. To in crashanje Opere sta se mi kar naenkrat pojavila in je tečno do konca.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

facepalm ::

Meni fingerprint ne deluje pri prvem odklepu po rebootu. To je zgleda nek varnostni feature, saj je isto na eu, global, china in miui9 romih.
Vsak naslednji odklep deluje bp. Ce ne zazna pravega prsta pac zavibrira.

robertko ::

Mi5X že za naročiti, na Grossoshop-u ali na Goldway-u za cca 250€.
Sicer z Official Stock ROM-om, ki vključuje english/chinese jezik.

vilonja ::

Če bo slučajno kdo pri grosshop naročal. Telefona do septembra ne boste videli, italijani pa njihove počitnice. Šele 28. avgusta bodo začeli pošiljati.

RockyS ::

Kaj izbrati pri goldwayu da pride paket brez carine itd? Se sploh splača? Oz. kaj je najcenejši način za nakup 4x black 3GB + Nilking glass + ovitek?

polpo ::

RockyS je izjavil:

Kaj izbrati pri goldwayu da pride paket brez carine itd? Se sploh splača? Oz. kaj je najcenejši način za nakup 4x black 3GB + Nilking glass + ovitek?


Pogledaš recimo samo 1 stran nazaj v tej temi, pa dobiš odgovor: https://slo-tech.com/forum/t670401/p559...
S kodo pridobiš dobiš brezplačno "tempered glass in TPU cover": https://forum.xda-developers.com/showpo...

Od 4-6.8 imajo popust na nekatere modele: https://goldway.aliexpress.com/store/gr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

MrStein ::

Mimogrede: novi MIUI update za Redmi Pro, po dolgem času.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

RockyS ::

Hvala. Sem ga včeraj naročil pri goldwayu.

OvCa77 ::

Sem dobil Note 4X 16GB v petek. Zaenkrat sem navdušen, kar ne preseneča, glede na to, da sem uporabljal Windows 10 Mobile. Edina stvar, ki mi ne gre v račun je premik aplikacij na SD kartico. Prejšnji android je to funkcijo že imel, sedaj pa na Xiaomiju te funkcije ne najdem. Kakšna ideja?
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Naprosyn ::

Je kdo tukaj preizkusil Redmi 4X (3/32) in Redmi Note 4X (3/32 SD625) ?

Iščem informacije iz prve roke glede razlike v trajanju baterije in hitrosti delovanja.

borisk ::

facepalm je izjavil:

Meni fingerprint ne deluje pri prvem odklepu po rebootu. To je zgleda nek varnostni feature, saj je isto na eu, global, china in miui9 romih.
Vsak naslednji odklep deluje bp. Ce ne zazna pravega prsta pac zavibrira.



Meni dela tudi po rebootu prstni odtis, se pa zgodi da včasih ne prime, ko imam naprimer potne roke ali podobno.

Sem pa včeraj menjal zaslon na RN3pro, ni zakomplicirano, pa tudi enostavno ne, sploh prilepljena baterija ni hec, ker se mi je utrgal en tisti lepilni trak.

Besna Glista ::

Če rabi kdo slučajno ovitek za redmi 3, lahko kontaktira na privat..

borisk jaz nisem imel problemov, so trakci lepo šli ven =) Načeloma ni problematično ne.

knap ::

Xiaomi Mi Max 2 review
http://www.androidauthority.com/xiaomi-...

Xiaomi Mi5 Review: Amazing Specs. Great Design. INSANE Price
http://www.knowyourmobile.com/mobile-ph...

blink ::

Je kdo kje zasledil kdaj se lahko pričakuje Redmi Note 5?

ivanuscha ::

OvCa77 je izjavil:

Sem dobil Note 4X 16GB v petek. Zaenkrat sem navdušen, kar ne preseneča, glede na to, da sem uporabljal Windows 10 Mobile. Edina stvar, ki mi ne gre v račun je premik aplikacij na SD kartico. Prejšnji android je to funkcijo že imel, sedaj pa na Xiaomiju te funkcije ne najdem. Kakšna ideja?


Probaj kakšen app2sd. Sicer pa si ga malo pobiksal da si vzel 16gb verzijo, glede na to kako poceni je tudi 32GB ali celo 64Gb, ki si jo lastim sam.

Naprosyn je izjavil:

Je kdo tukaj preizkusil Redmi 4X (3/32) in Redmi Note 4X (3/32 SD625) ?

Iščem informacije iz prve roke glede razlike v trajanju baterije in hitrosti delovanja.


Jaz sem kupil oba, 4X 32GBza punco, Note 4 International 64GB pa zame. Izkušnja z Note 4 je enostavno boljša. Boljši večji displej, bolj tekoče delovanje, daljša avtonomija, ker 4X ima še 28nm procesor. Sicer je tudi 4X čisto soliden telefon, kamera celo za odtenek boljša od Note.

Zgodovina sprememb…

Naprosyn ::

4X 3/32 uporabljam tudi sam približno en mesec in je ravno take velikosti, da mi za enoročno uporabo ni ravno komot, tako da potem skoraj vedno poprimem še z drugo roko. In sedaj študiram, da če sem 4X kupil ravno zaradi 5´´ zaslona (zame idealno bi bilo 4.5-4.7 in razmerje okrog 70 %, tega v teh cenovnih razredih ni več) in je uporaba na koncu kljub temu bolj z obema rokama, je prav vseeno če potem menjam kar za Note 4 in dobim SD625 s še malo boljšo vzdržljivostjo baterije (čeprav mi to res ni jasno kako lahko samo boljši čip toliko izniči večjo porabo zaradi večjega in bolj gostega zaslona).

Si kaj preverjal kakšne SOT-e dobivaš pri tvoji uporabi, pa kakšna je ta uporaba (vklopljeni podatki, lokacija, špilanje, ful klicarjenja...) ?
V hitrosti je verjetno razlika tudi zaradi 1 GB več RAM-a, ampak vseeno, je razlika občutna ali bolj simbolična, za internetna tekmovanja v hitrosti ? :) 4X je solidno hiter, mogoče pa sem bil vseeno eno piko razočaran, ker spet ni neki ful bolj hiter kot je bil štiri leta star razdrapan Nexus 4 s čistim neposodobljenim Lollipopom. Ne vem, če je pri ponovnem odpiranju programov sploh kaj hitrejši. Sumim požrešen MIUI.
Še največja dilema je zaradi prenašanja v žepu. Bi moral prej prav preizkusiti kako bi se obneslo na kolesu in podobno.

Nix ::

Če kdo kupuje Mi5s, prodajam skoraj novega. Kontakt na zs.

ivanuscha ::

MIUI je zelo optimiziran in deluje zelo tekoče. Ni primerjave z Toushwiz. Jaz dobim z 2 SIM in večinoma wlan, malo klicev, video, internet vedno okoli 10 ur SOT. Sicer pa je za primerjavo med različnimi modeli najboljša GSMarena. Note 4 pa poleg Mi Max 2 in še parih telefonov nima konkurence pri vzdržjivosti baterije.

-valvoline- ::

lenovo p2 je kralj kar se baterije in sot

Naprosyn ::

Ima kdo Note 4 ali Note 4X in bi častil preizkus rokovanja in občutka pri prenašanju v žepu (lahko ob pijači) ? Na Goriškem oz. v Ljubljani.

OvCa77 ::

ivanuscha je izjavil:

OvCa77 je izjavil:

Sem dobil Note 4X 16GB v petek. Zaenkrat sem navdušen, kar ne preseneča, glede na to, da sem uporabljal Windows 10 Mobile. Edina stvar, ki mi ne gre v račun je premik aplikacij na SD kartico. Prejšnji android je to funkcijo že imel, sedaj pa na Xiaomiju te funkcije ne najdem. Kakšna ideja?


Probaj kakšen app2sd. Sicer pa si ga malo pobiksal da si vzel 16gb verzijo, glede na to kako poceni je tudi 32GB ali celo 64Gb, ki si jo lastim sam.

Naprosyn je izjavil:

Je kdo tukaj preizkusil Redmi 4X (3/32) in Redmi Note 4X (3/32 SD625) ?

Iščem informacije iz prve roke glede razlike v trajanju baterije in hitrosti delovanja.


Jaz sem kupil oba, 4X 32GBza punco, Note 4 International 64GB pa zame. Izkušnja z Note 4 je enostavno boljša. Boljši večji displej, bolj tekoče delovanje, daljša avtonomija, ker 4X ima še 28nm procesor. Sicer je tudi 4X čisto soliden telefon, kamera celo za odtenek boljša od Note.

app2sd zahteva root, ko mi bo zmanjkalo prostora bom poskusil. Sem namenoma vzel 16gb, ker imam 64gb še iz prejšnjega telefona. 32gb verzija pa je 30$ dražja...
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

ssd8 ::

Kdor ima Redmi 4 Pro, kateri ROM je najboljši (najbolj stabilen). S trenutnim China stable je kar nekaj težav: crashanje nekaterih aplikacij, težave s signalom, slabo delovanje slušalk skupaj z aplikacijo za glasbo...

buttcrack ::

Zadnji eu dev rom dela BP pa je že več kot.mesec dni na sceni

OvCa77 ::

Danes sem dobil Android 7.0 MIUI Global 8.5.4.0, preko OTA na Note 4X. Zaenkrat razlika le v verziji Androida.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Samael ::

ssd8 je izjavil:

Kdor ima Redmi 4 Pro, kateri ROM je najboljši (najbolj stabilen). S trenutnim China stable je kar nekaj težav: crashanje nekaterih aplikacij, težave s signalom, slabo delovanje slušalk skupaj z aplikacijo za glasbo...


Jaz imam R4 pro z EU weekly (dev) ROM-om in nisem zaznal nobenih tovrstnih težav.
Je pa trenutno weekly (z izjemno enih par verzij) na počitku oz. še nekako do konca meseca predvidoma ne bo updatov.

antiz ::

Ima kdo Amazfit Pace ali Bip?

PacificBlue ::

Meni pa GPS deluje slabo na Note 4x. Uporabljam Stravo in traja dlje časa, da najde signal in tudi po koncani turi vidim, da ima vmes probleme, ker vleče ravne črte pri sledenju. Uporabljam developer rom in sploh po zadnjih updejtih je se samo slabše. Na rezervnem Alcatelu mobilniku ga najde takoj in dela bp.

BlaY0 ::

Ravne črte ti vleče zato, ker vmes GPS v backgroundu ne dela (se izklopi). Skratka Settings - Battery & performance - Manage apps battery usage - Off ali pa Choose apps, izbereš Stravo ter nastaviš na No restrictions ter Allow location services in the background.

PacificBlue ::

Hecno. To sem enkrat ze vklopil za Stravo, pa vidim zdaj da je spet izklopljeno. Tako, da zdaj je ok. Tnx.

RockyS ::

Kako dolgo ste čakali na paket od goldwaya potem, ko je že prispel v UK? Danes je J.DING podpisal za paket v TAKELEY.

SimplTech ::

Pred kakšno uro sem dobil domov dostavljen nov Redmi Note 4X. Naročil na Mi Global. Naročeno 31.7. - dostavljeno 10.8.

Imam težavo in sicer telefon na gumb ne reagira in se ne prižge. Ko ga priklopim na original polnilec le utripa rdeča LED lučka. Dlje od tega v zadnji uri in pol nisem prišel.

Po prebiranju foruma, sem našel tudi drugega uporabnika, ki je imel podobne simptome na Note 3. Ima kdo kakšno koristno informacijo, lahko še kaj poizkusim, ali mi ostane samo pregovarjanje s prodajalcem?

bsslo ::

Poizkusi hard reset telefona. Poguglaj s katero kombinacijo tipk to narediš na Xiaomi telefonu.

Jirzy ::

Dolg pritisk na POWER tipko. Kakih 30 sec.

gregyk ::

SimplTech je izjavil:

Pred kakšno uro sem dobil domov dostavljen nov Redmi Note 4X. Naročil na Mi Global. Naročeno 31.7. - dostavljeno 10.8.

Imam težavo in sicer telefon na gumb ne reagira in se ne prižge. Ko ga priklopim na original polnilec le utripa rdeča LED lučka. Dlje od tega v zadnji uri in pol nisem prišel.

Po prebiranju foruma, sem našel tudi drugega uporabnika, ki je imel podobne simptome na Note 3. Ima kdo kakšno koristno informacijo, lahko še kaj poizkusim, ali mi ostane samo pregovarjanje s prodajalcem?


Lahko da je popolnoma prazna baterije in povleče preveč toka za originalni polnilec. Probaj polniti s kakim vsaj 2A.

SimplTech ::

Do sedaj sem probal tole:
1. Hard reset: probal vse možne opcije in kombinacije --> brez uspeha
2. Polnil 4 ure na originalnem chargerju --> brez uspeha
3. Sedaj polnim na drugem polnilcu, ki ima mislim da 2,4A izhoda.

Edino kar opažam je, da se občutno greje ob tem ko je priklopljen. Očitno sem imel tokrat smolo in bo treba skozi Dispute.

facepalm ::

Ce se greje, se verjetno polni. Jaz bi pustil ene 30min na 2,4A polnilcu in nato bi ga priklopil na stock polnilec za urco ali dve.
Sprobal bi ga tudi priklopiti na pc, ce ga ta zazna.

matobeli ::

Poiskusi še res dolgo držat power gumb. Ne samo 30sec ampak kar dlje.

Neko tako težavo sem imel na Redmi 3s. Ampak se ni nič grel med polnjenjem, lahko je pač DOA.

facepalm ::

Sedaj sem se spomnil, da se mi je to zgodilo na Mi5, ko sem ga brickal. Takrat sem ga moral odpret in povezat 2 kontakta, da sem prisel v edl mode. Od tam sem pa flashal original rom.

Osebno, bi zahteval drugi telefon:)

next3steps ::

AE, Redmi 4A za dobro stotko.

OvCa77 ::

RockyS je izjavil:

Kako dolgo ste čakali na paket od goldwaya potem, ko je že prispel v UK? Danes je J.DING podpisal za paket v TAKELEY.

Jaz sem ga potem dobil takoj naslednji dan...
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

w4nkst4 ::

lp

zanima me če je že kdo naročal od mi global store in če je prek dhl brez ddv?

https://www.aliexpress.com/store/produc...

lp

facepalm ::

Takoj, ko mi je odprlo tvoj link, sem zagledal ogromen napis "no customs duty for the eu, by dhl".

knap ::

zanimivo, torej to pomeni da sedaj poleg honkong goldway pošilja brez ddv, carine tudi mi global store
več je punudnikov boljše je :)
cena za mi6 pa nikakor ne pade pod 400 usd, lansko leto je za mi5 cena veliko hitreje padala, če se prav spomnim
LP
««
125 / 374
»»