» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
85 / 374
»»

MrStein ::

roberto1 je izjavil:

Bo držalo. Tukaj imajo Global verzijo.

Zanimivo.
Kako preprosto prepoznati tip, ki ga držiš v roki (ali je kitajski ali internacionalni)?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

roberto1 ::

Brez škatle in opreme težko:))))

MrStein je izjavil:

roberto1 je izjavil:

Bo držalo. Tukaj imajo Global verzijo.

Zanimivo.
Kako preprosto prepoznati tip, ki ga držiš v roki (ali je kitajski ali internacionalni)?
Someday never comes!

Dimnik ::

Slučajno če katerega zanima nov neodprt redmi4 črne barve mi naj javi na zs, kolega prodaja, ker si je premislil in bo vzel mi5...

Toiletman ::

DD

Zgodovina sprememb…

Relanium ::

Toiletman je izjavil:

A mi bo kdo povedal če bo Redmi note4 z snapdragonom na voljo tudi z global ROM-om oz international verzija?

Tu tud sam čakam, ampak sodeč po note 3 bo najbrž tudi note 4 prihajal na podoben način: Najprej je bil samo MTK, ravno je prišel SD, pozneje pa bi še lahko international (z b20).

Skratka novosti vseskozi prihajajo, nič se ni treba zaganjat v nakupe. Sam pa vem, da se bom požrl, če naročim brez b20, teden kasneje pa pride verzija z b20.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

hobbit ::

Se kaj takega lahko pričakuje tudi pri Redmi 4 prime?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hobbit ()

MucuCat ::

Relanium je izjavil:

Skratka novosti vseskozi prihajajo, nič se ni treba zaganjat v nakupe. Sam pa vem, da se bom požrl, če naročim brez b20, teden kasneje pa pride verzija z b20.


Še vedno nisem dobil dobrega odgovora zakaj ste vsi nori na 4g? Pa kaj vsi gledate youtube v 4K resoluciji pa uploadate 10Gb datoteke na telefonu? :)) :)) :))

Sej vem, da vsak po svoje pa nobenega ne napadam ampak me zanima (isto, kot zakaj bi kdorkoli kupil iphone in podobno).

Grem stavit, da če vam dam telefon, ki bi bil priključen na 3G vendar bi ikonica kazala 4G, bi bli več, kot zadovoljni s telefonom. Oziroma, če bi bil 5g zdaj na voljo, bi bil 4g kr naenkrat ful prepočasn za vas.

roberto1 ::

Glede na to, da je najšibkejši na tem področju (Telemach) aktiviral LTE na drugih frekvencah (razen B20), bo postalo to kmalu brezpredmetno. Na Mobitelu in Simobilu itak deluje LTE na teh telefonih večino časa v najbolj poseljenih delih. Osebno pa nikoli nisem bil za nič prikrajšan na 3G. Tako da, to je verjetno stvar okupiranosti s specsi. Podobno tudi v mojem vzorcu uporabe nikoli nisem videl razlike med recimo Snapdragon 820 in 650. Marsikomu je pač to pomembno, kolikšna pa je razlika in če je to nujno potrebno, je pa drugo vprašanje.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

MucuCat ::

Če bi bla vsaj poraba baterije 4g < = 3g, bi še nekak razumel..

Jaz nisem opazil razlike med s820 (mi5) in s430 (redmi 3s). Verjetno je edina prednost s820 da so slike boljše (če bi oba aparata imela enak senzor), ker je fotoaparat na telefonu zahtevna stvar (pa še to ni nujno res). Pa pri igranju grfično najzahtevnejših iger.

gregor ::

velentinovo bo kmalu ;), to je čas za prvi nov tel v tem letu, če seveda govorice držijo

https://www.gizmochina.com/2017/02/12/x...
Xiaomi Redmi Note 4X Pricing Officially Announced

očitno pa ne bo samo tel predstavljen ampak tudi izdelka za pametni dom

Two New Xiaomi Smart Home Products Launching on Feb 14
https://www.gizmochina.com/2017/02/12/t...

Dimnik ::

Razlika med med snapdragon 820 in 650 se pozna naprimer pri hitrosti in odpiranju iger sigurno, pa nasplošno je hitrejšis telefon.....sem imel naenkrat oba telefona z tem snapdragonom in je razlika v hitrosti.....

Glede lte je pa verjetno enim fetiš, da imajo na ekranu ikonco lte namesto h+ ali 3g....

MucuCat ::

Če maš vse programe, ki jih uporabljaš zaklenjene v ram (gumb recent --> program, ki ga želiš zaklenit swipneš dol --> stisneš ključavnico), potem ni nobene razlike.

Meni Mi5 ni šel nikoli na več, kot 1.36Mhz (BetterBatteryStats). Razlik med s820 in s430 za običajnega uporabnika je v tem, da pri s820 porablja 30% resursov, pri s430 pa 70% resursov (prek palca :D )

Dimnik ::

Imam na 650 zaklenjene, pa je vseeno razkika....opaziš če uporabljaš oba telefona istočasno....po treh dnevih uporabe samo 650 sem že skoraj pozabil razliko v hitrosti med obema.....v glavnem opaziš razliko ko uporabljaš oba naenkrat....

roberto1 ::

To je vse čisto odvisno za kaj uporabljaš telefon. Če ne igraš iger in nisi nevemkak "heavy multitasker", potem je res minimalna razlika.
Hec je v tem, da s bili 3-4 leta nazaj midrangerji res počasni. Potem pa so ti "poceni" kitajski midrangerji razj.... market in tudi glavni playerji so morali spustit cene, oz naredit midrangerje boljše. Danes so dejansko popolnoma uporabni. Galaxy A5 recimo, ki je midranger za cca 400€ je veliko bližje S7, kot je recimo bila prva generacija blizu S6.
Da ne govorim o Huaweu (eden redkih kitajcev dosegljiv uradno tudi pri nas), ki je vsaj za 100€ cenejši od primerljivih Samsungovih modelov.

Itak da je razlika, vsak uporabnik na svojem vzorcu uporabe pa ve, če mu je to vredno več €. Jaz osebno shajam odlično s SD 625/650/652......Tudi 3S s SD430 bi mi bil popolnoma dovolj, sploh ker baterija drži celo večnost. Mi5 in Z2 s SD 820 sta bila super, ampak cenil sem jih poleg hitrosti tudi zaradi drugih stvari (boljša kamera, lepši dizajn, qc, kompaktne mere.....). Ampak tudi tukaj midrangerji pridobovajo.

Verjetno je to podobno kot v mojem primeru z internetnim priključkom. Nihče ne rabi 100mb povezave, ampak če si jo lahko privoščiš in te stane par€ več - zakaj ne:)))
Someday never comes!

Goody ::

Kako pa se lahko hitrost teh novejših middle procov (650, 625, 430) primerja z nekaj generacij starejšimi flagshipi - recimo SD800 (v Nexusu 5 recimo)? So počasnejši, hitrejši?

roberto1 ::

V Nexusu je 800 še razmeroma snappy, ker je ipak čisti Android na napravi. Ko sem pred dvema letoma za ta malega nabavil ta telefon 2nd hand, nisem mogel verjet, da lahko nekaj dela tako hitro. Potem se je počasi začelo poznati. Zdaj sem trenutno na 801 in se tudi že precej pozna razlika napram novejšim procesorjem. Ni samo proc, je pomnilnik, ram, litografija in celotna zadeva, zaradi katere je vse bolj tekoče in na 2013 ali 2014 telefonu ne moreš več pričakovati svetovnega rekorda.
Da odgovorim na tvoje vprašanje, ki je seveda zgolj moje mnenje. Anyday vzamem telefon z omenjenim procom, kot pa Nexusa, ki se mu kljub temu, da se je dobro staral, že pozna zob časa.

Goody je izjavil:

Kako pa se lahko hitrost teh novejših middle procov (650, 625, 430) primerja z nekaj generacij starejšimi flagshipi - recimo SD800 (v Nexusu 5 recimo)? So počasnejši, hitrejši?
Someday never comes!

gregor ::

Nakup Xiaomi mobilnega telefona in drugih naprav
http://www.izberixiaomi.si/nakup-xiaomi...

kumer ::

pa smo dočakali, test AC:

Xiaomi Mi 5s review: A great phone you can't buy
http://www.androidcentral.com/xiaomi-mi...

Xiaomi Mi 5s Bottom line

The Mi 5s has a lot of things in its favor: the design is far better than the metal and glass exterior of the Mi 5, and the added weight from the metal chassis gives the device much-needed heft. The screen is of a higher quality, and the camera has been significantly improved.

That said, there are a few glaring omissions -- no Gorilla Glass protection on the screen, and lack of OIS on the camera. Considering the price of the Mi 5s, it's easy to forgive the omissions, and when viewed overall, the phone offers incredible value for money.

MucuCat ::

kumer je izjavil:

pa smo dočakali, test AC:
Xiaomi Mi 5s review: A great phone you can't buy
http://www.androidcentral.com/xiaomi-mi...


Za xiaomije vedno napišejo "A great phone you can't buy".

A so ti članki mišljeni za penzioniste? :))
vsak otrok zna danes že na internet pa si naročit karkoli.

kumer ::

američani bi radi imeli kitajce pa jih ne morejo dobiti in to jih jezi ;)
imajo vse, ne morejo pa imeti xiaomi tel... ;)

LP

Toiletman ::

Fora je v tem, da je Xiaomi zelo dober telefon, ampak kamera je pa res sranje od sranja. Gledam slike posnete z Redmi Note 4 in malo povečam in je vse en velik zmazek in megla. Jaz bi ga takoj kupil, ampak je vseeno preveč denarja 200 evrov pa taka kamera. Dandanes si več ne moreš kupiti dobrega telefona pod 400 evrov... brez veze. In čedalje bolj se dražijo.

Toiletman ::

Relanium je izjavil:

Toiletman je izjavil:

A mi bo kdo povedal če bo Redmi note4 z snapdragonom na voljo tudi z global ROM-om oz international verzija?

Tu tud sam čakam, ampak sodeč po note 3 bo najbrž tudi note 4 prihajal na podoben način: Najprej je bil samo MTK, ravno je prišel SD, pozneje pa bi še lahko international (z b20).

Skratka novosti vseskozi prihajajo, nič se ni treba zaganjat v nakupe. Sam pa vem, da se bom požrl, če naročim brez b20, teden kasneje pa pride verzija z b20.


Evo to kar čakaš se bo zgodilo jutri :)

http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_no...

MucuCat ::

Toiletman je izjavil:

Fora je v tem, da je Xiaomi zelo dober telefon, ampak kamera je pa res sranje od sranja. Gledam slike posnete z Redmi Note 4 in malo povečam in je vse en velik zmazek in megla. Jaz bi ga takoj kupil, ampak je vseeno preveč denarja 200 evrov pa taka kamera. Dandanes si več ne moreš kupiti dobrega telefona pod 400 evrov... brez veze. In čedalje bolj se dražijo.


sam sem nameraval kupiti redmi 4 prime, vendr sta me kamera in screen to body ratio odvrnila.

sem imel prej moto g 3rd gen, ki je reees slabo kamero in pa ogromen rob okoli telefona (sicer ne tako ogromen, kot iphone, vendar z razliko od iphone oboževalcev imam raje več ekrana kot roba :)) )

Zato sem vzel Mi5, ki je zelo kompakten in dela odlične slike. Ko slikam svojo 19 let staro mačko se vidi vsaka dlaka posebej, na moto g pa, ko sem jo slikal je zgledalo, kot da sem oil painting narisal --> zmazek vglavnem.

Škoda, da šparajo s kamerami na redmi serijah :8)

specing ::

Meni se zdi, da redmi1S v moji fizični lasti dela odlične slike.

matobeli ::

Ne vem kaj točno hočete, ampak mene je Redmi 3s koštal 117€, pri R4 je cena nekih 10€-20€ višja. Prime je še nekih 40€ več ampak dobiš boljši proc, 3/32 spomina ter 1080p ekran. Note je še malo več, ampak je 5.5". To so "nadgradnje", osnova je pa telefonček za cca 120€. Sploh pa ni tolk hudo slab fotkič, če je dovolj svetlobe je čist kul.

In za 120€ dobimo konkretno baterijo, konkretno ohišje, midrange chipset ter ekran in midrange fotkič.

Sem veliko bolj vesel da dobim konkretno baterijo ter ohišje kot pa fotkič. :P

specing ::

Tako je.

Jaz sem se sedaj odločil gledati za redmi note 3 pro (kenzo), ki ima očitno najbolj aktivno LineageOS podporo, vendar me je očitno Xiaomi prehitel in so ne-zlati out-of-stock na Goldwayu.

Ali še koga moti to, da Xiaomi zdaj že vsak "mesec" izdaja nove telefone?

matobeli ::

Mejčken pa res. Bo čisto nov R4 kot bi mignil zastarel model, tega pa nočemo :))

Dimnik ::

Ja kamera na mi5 je že kar solidna, tudi na redmi note3 so ob zadosntni svetlobi enkratne slike, res pa pešajo v temi....
Xiaomi ima to dobro, da ima tipke na okvirju ne na ekranu, tako da ostane npr ekran 5,2 cel uporaben, ne kot huawei, kjer se tipke pojavijo ba ekran in ostane od 5,2 samo 5 ekran....sicer jutri dobim honor8, da vidim razliko proti mi5....če ne pa nazaj na mi5

HupChup ::

Pardon, da sprašujem na najbrž že večkrat odgovorjeno vprašanje, a zanima me, v kateri od teh spletnih prodajaln se da kupiti Xiaomi telefon s plačilom prek Paypala in brez carine?

Ko smo že pri tem, kako je s carino in naročilom izdelka iz Kitajske, če je kupljen prek britanskega Ebayja? Najbrž je vseeno, če gledajo, od kod je paket prispel, ne?

Recimo:

http://www.ebay.co.uk/itm/Xiaomi-Redmi-...

Vnaprej hvala, cenim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HupChup ()

HupChup ::

Izbrišite, prosim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HupChup ()

matobeli ::

Pri ebayu vedno preveri iz kje se pošilja. Veliko, če ne večina, oglasov je tudi v lokaliziranih verzijah (uk, de,...) "international". V tvojem primeru je to china (Dispached from), kar pomeni ddv+strošek postopka.

Za trgovine pa je napisano na prejšni strani. Je par opcij kjer se, z mahinacijami, izognejo plačilu ali pa pošiljajo iz eu.

Miha 333 ::

Xiaomije in Meizuje prodaja tudi Kommdata. Cene so sicer malo visoke, ampak če upoštevaš 2-letno garancijo in da se ti ni treba ukvarjat s kitajci in plačevat carinskih postopkov in ddvja, je še kar v redu.

Dimnik ::

Haha, pri mi5 je 200e razlike, se pravi lahko kupiš dva.......redmi note3 razlika 100e.....ni šans da.kupim pri nas xiaomi

scipascapa ::

ale123: kok hoče kolega zanj in lokacija?

Dimnik ::

Javim jutri, ker mi je danes omenil, da se slišiva zvečer, ampak ni bilo časa...

Pardon, redmi4 je prodan, sem malo zbrkal, sem mislil drug telefon

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

Miha 333 ::

Dimnik je izjavil:

Haha, pri mi5 je 200e razlike, se pravi lahko kupiš dva.......redmi note3 razlika 100e.....ni šans da.kupim pri nas xiaomi

Za tega drži, ja. Ampak za Mi4c je pa razlike na koncu ca. 30 EUR (upoštevan že vračunan DDV in pavšalni stroški uvoza).

next3steps ::

Toiletman je izjavil:

Fora je v tem, da je Xiaomi zelo dober telefon, ampak kamera je pa res sranje od sranja. Gledam slike posnete z Redmi Note 4 in malo povečam in je vse en velik zmazek in megla. Jaz bi ga takoj kupil, ampak je vseeno preveč denarja 200 evrov pa taka kamera. Dandanes si več ne moreš kupiti dobrega telefona pod 400 evrov... brez veze. In čedalje bolj se dražijo.

Imaš tudi kitajce z zelo kvalitetnim fotkičem, sam cena je istotako bolj "kvalitetna".

Toiletman ::

next3steps je izjavil:

Toiletman je izjavil:

Fora je v tem, da je Xiaomi zelo dober telefon, ampak kamera je pa res sranje od sranja. Gledam slike posnete z Redmi Note 4 in malo povečam in je vse en velik zmazek in megla. Jaz bi ga takoj kupil, ampak je vseeno preveč denarja 200 evrov pa taka kamera. Dandanes si več ne moreš kupiti dobrega telefona pod 400 evrov... brez veze. In čedalje bolj se dražijo.

Imaš tudi kitajce z zelo kvalitetnim fotkičem, sam cena je istotako bolj "kvalitetna".


Potem pa povej kateri so tisti? Če stanejo 300+ raje kupim nov Oneplus in je to to.

Zgodovina sprememb…

SumTingWong ::

OnePlus za 300€+? Si mislil 400€+? Razlike je 25%+.

stara mama ::

Tisti ki hoče boljši fotoaparat očitno nima kaj počet v tej temi, priporočam da obišče tole temo .
Telefoni nikoli niso imeli vrhunskih slik in tudi pri optiki ne moreš pričakovat vsakoletnih neverjetnih napredkov in znižanj.
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

roberto1 ::

mja....res je, da so fotkači na telefonih zelo napredovali. Ni to zdaj DSLR in nikoli ne bo, imamo pa nekaj vrhunskih zadev tudi med telefoni. In tisti ponavadi stanejo največ, kar je pričakovano. Kitajske zadeve pač režejo stroške tudi na ta račun (oz. tukaj je najbolj evidentno).

Pričakovat vrhunske slike na teh malih napravah je in ni iluzorno. Delam v medijih in iphone je recimo že kar standard za odlične slike za na social. Fantje mi pravijo, da te slike popravljajo minimalno, barve in kontrast da so "spot on".

Za šerat fotke na social je tudi Xiaomi za 100€ super, za kaj več pa je potrebno konkretno več evrčkov.
Someday never comes!

kumer ::

Redmi Note 4X Pictures Released Coinciding with China Release
https://www.gizmochina.com/2017/02/13/r...




še več slik pa je na zgornjem linku, danes bi naj bila predstavljena ta igrača;), bomo videli...

LP

Toiletman ::

stara mama je izjavil:

Tisti ki hoče boljši fotoaparat očitno nima kaj počet v tej temi, priporočam da obišče tole temo .
Telefoni nikoli niso imeli vrhunskih slik in tudi pri optiki ne moreš pričakovat vsakoletnih neverjetnih napredkov in znižanj.

Zelo zelo rad bi videl slike, ki ste jih naredili z vašimi Xiaomi-ji :) Tako da če ga kdo ima naj posta sliko, da bomo lahko komentirali 8-)

Toiletman ::

SumTingWong je izjavil:

OnePlus za 300EUR+? Si mislil 400EUR+? Razlike je 25%+.


Mislil sem v tem smislu, da če dobim dober xiaomi z dobrim fotoaparatom samo za 300EUR+ potem raje dam 100 evrov več za Oneplus telefon.


Zgodovina sprememb…

Toiletman ::

kumer je izjavil:

Redmi Note 4X Pictures Released Coinciding with China Release
https://www.gizmochina.com/2017/02/13/r...




še več slik pa je na zgornjem linku, danes bi naj bila predstavljena ta igrača;), bomo videli...

LP


http://www.mi.com/redminote4x/

matobeli ::

Če slučajno koga zanima, prodajam R3s 2/16
Cena je sicer "visoka", ampak, jebat ga, se prilagajamo trgu. Če ne bo šel tako bom že še spustil :)

Ena slikca, R3s, oblačno vreme, ni blazno dobra kvaliteta, tudi fotograf ne.



edit: pa zgleda mi jo je upload stran malo skrčila. hmm...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

roberto1 ::

Slika je popolnoma ok za ta price range. Tudi cena je vredu:). 3s je tak "zicer", za ta denar vrhunski telefon!

matobeli je izjavil:

Če slučajno koga zanima, prodajam R3s 2/16
Cena je sicer "visoka", ampak, jebat ga, se prilagajamo trgu. Če ne bo šel tako bom že še spustil :)

Ena slikca, R3s, oblačno vreme, ni blazno dobra kvaliteta, tudi fotograf ne.



edit: pa zgleda mi jo je upload stran malo skrčila. hmm...
Someday never comes!

scipascapa ::

ne ga spodbujat s ceno, če je gorenjc iz kranja :)

Toiletman ::

HupChup ::

Je pri naročilu na http://www.efox-shop.com treba napisati kaj posebnega glede namestitve ROM-a ali kaj podobnega? Kupujem Xiaomi 4

Način dostave je pa najbrž German Express (Zollfrei), je tako?

Vnaprej hvala.
««
85 / 374
»»