» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
378 / 378
»
»»

Zimonem ::

Eh jaz sem ga zapackal z čokoladico v žepu. Jezen zaomije ne zna naredit choko proof telefona.

sbawe64 ::

Buggy je izjavil:

Sicer nikoli take izkusnje ene 5 menjav in ne bom pametoval, vsekakor v tem primeru factory reset, kot so ti predlagali, pa kar bo bo. Bi pa samo omenil naslednje. Pri starih napravah zob casa naredi svoje. Na Mi 9T sem scasoma opazil, da ne slisim vec tako dobro sogovornika, ceprav sem imel volume do konca. Tisti ozek speaker na vrhu se je pac zabasal s prahom/mastjo whateva. Zobna scetka, malce tekocega mila in topla voda ter nezno drgnenje sta naredila obcutno razliko - prakticno nov :))
Lahko, da je s slotom za SIM ali pa tam kjer pokrov nalega kej podobnega in ne pride cisto v pravo pozicijo...sam razmisljam.

Mobitel je od prvega dneva v flip case etuiju (1), predalček za vlaganje sim/sd kartice je od zunaj neviden/ zaprt od (1), saj nalega na dvignjen bok od (1).
2020 is new 1984
Corona World order

Buggy ::

kewl...ceprav se neglede na ovitek zavlece svijarija cez leta tudi tja. Sej ne trdim da je to problem, lahko pa vseen malce podrgnes okoli slota, ko imas pokrovcek dol. Kako pa kaze z backupom, je device ze ready za factory reset, ker mislim da smo vsi zdej v pricakovanju kaj bo ;)

sbawe64 ::

Factory reset ni prinesel sprememb, emergency calls only, sim1-2 kot tudi micro sd kartica niso zaznani, posebej ali skupaj.
Poskusil potem airplane on/off, reset network settings (Reset Wi-Fi, mobile networks, and Bluetooth), nič ne pomaga.

Od 2/2021 je bil v uporabi.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

geofull ::

Bom potreboval avto kamero. Nekaj takega kot 70mai 1S. Do 50eur, če je možno. Samo spredaj zaenkrat. 1080 je dovolj. Samo za vožnjo, parking ni treba, je avto krš. Če ne dobim kaj do 70eur, grem na Garmin za 100eur.
Kaj bi se dobilo in kje? Je kdo kupoval pred kratkim? Ne rabim WIFI povezave.
Hvala.

geofull ::

geofull je izjavil:

Bom potreboval avto kamero. Nekaj takega kot 70mai 1S. Do 50eur, če je možno. Samo spredaj zaenkrat. 1080 je dovolj. Samo za vožnjo, parking ni treba, je avto krš. Če ne dobim kaj do 70eur, grem na Garmin za 100eur.
Kaj bi se dobilo in kje? Je kdo kupoval pred kratkim? Ne rabim WIFI povezave.
Hvala.


Noben nima kamere v avtu?!

Karen ::

Kaj je pa s 70mai narobe? Zgornja etaža v BTC hali A so včasih imeli, pa še kabel za napajanje ko je avto ugasnjen in je to to.

sbawe64 ::

sbawe64 je izjavil:

Factory reset ni prinesel sprememb, emergency calls only, sim1-2 kot tudi micro sd kartica niso zaznani, posebej ali skupaj.
Poskusil potem airplane on/off, reset network settings (Reset Wi-Fi, mobile networks, and Bluetooth), nič ne pomaga.

Od 2/2021 je bil v uporabi.

Našel kje je problem: tista bela elastična ploščata gumica (tesnilo proti prahu/vodi ?) na začetku slota (iz notranje strani) je bila 1x zarotirana in se posledično slot ni dobro usedel v ohišje, je bilo cca 0.5 mm roba, dovolj da kartic ni zaznalo.

En drug xiaomi jo tudi ima, LG je nima.

slika, dorisano z rdečo
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Buggy ::

Xiaomi 14 ima zgleda po defaultu cez ekran ze nek screen protector?!? Gledam kako imam lahko na ekranu ze neke poskodbe ob vseh tem oh in sploh zascitah, kjer tekmujejo in pol vidim da je jebena folija cez. Od kdaj je to ze tovarnisko nalimano, ponavadi si dobil zraven poleg case-a. Kar je najbolj smesno, mi je pa hotla refrentka, kjer sem aparat kupil, nalimat/prodat cez se stekleno zascito za 25€.

Drugac pa Android 15 is on the way in baje bo kar nekaj overhaula na podrocju kamere

https://developer.android.com/about/ver...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

matobeli ::

xiaomiji majo plastično folijo že kar nekaj časa stock gor. Sej je logika, kakorkoli morajo zaščitit ekran za prodajo, pa naj bo zaščita še uporabna.

Sicer pa zanimiva stvar, nisem je dal takoj dol ker sem pač gorenc in smo rekli da jo najprej zgonim če je že gor in po cca mesecu uporabe se je cela folija zamaknila že dobra 2mm navzgor.

Buggy ::

Torej so te super fancy zascite stekel by dafault (kjer tekmujejo ko je jaci) kr neki al zakaj limajo to jebeno plastiko gor in prodajo zascitna stekla? Prvic videl... MI9T tega ni imel.

Torej cimprej dol, in sem golden za 5 let kot imam namen telefon imet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

matobeli ::

plastiko ma čist vsak telefon gor na ekranu, večina ima neko matte varjanto z reklamnim potiskom in zarezami za lažje odstranjevanje. Xiaomicje šel v to opcijo da če že morajo z nečem zaščitit ekran tekom proizvodnje, naj bo še uproabno. Sicer komajda, ampak bolje kot pa nekaj kar vržeš stran ker drugač ne vidiš na ekran.

Sicer pa ja, steklo ekrana imaš iz nekega top-notch Corning stekla ki ga proizvaja ločena fabrika, zakaj bi bil slabši kot kitajska plastična folija.

Razen če uporabljaš telefon v razmerah ki niso vsakdanje in ga izpostavljaš prahu, drgneš po njem z umazanim rokavicami ipd. Industrija že dolgo pozna plastične zaščite za ekrane ki delujejo v zoprnih okoliščinah in jih odstranjuješ po potrebi.

Za kolikor toliko čist žep hlač pa ni potrebne ekstra zaščite. Razen če želiš imet matirano folijo na ekranu, to je en izmed legit razlogov da bi to limal na zaslon in na soncu taka folija naredi razliko.

Buggy ::

MI9T mi je 5 let zdrzal ekran skoraj brez praske, brez vsake dodatne zascite, zgolj to me preseneca, ker zdej naj bi bile pa default protekcije ekranov in z IP68 certom za overall phone se tolk boljse.

BTW: Prejsni vikend s tamalim poslusava musko na Kolpi. Telefon caka na podrtem deblu, pa mi ga je vseen ratal spravit v vodo cca 30 cm globoko. OK sladka voda se stekam, kako pa to v morju funkcionira (USB priklop je vseeno podvrzen koridiranu) kako ima pa MIC in speaker zascito pa tud nisem ziher glede tovarniske 1.5m pod vodo garancije?

Horas ::

matobeli je izjavil:

xiaomiji majo plastično folijo že kar nekaj časa stock gor. Sej je logika, kakorkoli morajo zaščitit ekran za prodajo, pa naj bo zaščita še uporabna.

Sicer pa zanimiva stvar, nisem je dal takoj dol ker sem pač gorenc in smo rekli da jo najprej zgonim če je že gor in po cca mesecu uporabe se je cela folija zamaknila že dobra 2mm navzgor.


jaz mam na 12t pro od lanskega januarja še original folijo gor8-)

ne vem kaj vi delate, očitno ste malomarneži na kvadrat.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

matobeli ::

Mic/sepaker je pokrit s folijo, to je praktično že pri vseh. Če ne drugega ljudje "pljuvamo" v mikrofon, 3.5mm jack je pa isto zalit kot usb C. Samo kovinska peresa gledajo ven.

Tudi slana voda ni instant korozija. Sploh so pa kontakti vsaj pozlačeni in nasploh niso narejeni iz surove pločevine da bi takoj rjaveli.

Spereš pod vodo pa je rešeno.

Horas je izjavil:


ne vem kaj vi delate, očitno ste malomarneži na kvadrat.


Jup. Rokavice, industrijska okolja, veliko uporabe in prekladanje. Pa kar delajo zadeve načeloma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Buggy ::

Jaz ga dajem v zep, kjer praviloma nimam kovancev je pa res da ga ne ujckam in ga uporabljam kot orodje, pa vseeno je zdej plastika podrgnjena. Odlepit factory default al ne...to je zdej vprasanje >:D

sbawe64 ::

Malo gledam trenutno ponudbo (ne flagshipe za jurja+), in vidim da gre vse skupaj v PM.

koji qurac tlačijo notri virtual proximity sensors
https://www.reddit.com/r/Android/commen...

fm radio in 3.5 jack dajejo stran, infra isto

dual-frequency GNSS obstaja od 2019, a lahko na prste ene roke (karikirano) prešteješ modele, ki ga imajo
https://www.xda-developers.com/dual-fre...
QZSS so japonci (sateliti so samo nad Japonsko), BeiDou kitajci


od xiaomi 12t/12t pro/13t/13t pro modeli so pod 500E, ima proximity sensors in dual gnss
note 9s iz 2020 ima (2021 stal nov nekje 170E): Fingerprint (side-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass
Nima: stereo speakers, gps je bolj tako, galileo satelitov ne zazna sploh, čeprav naj bi to čip omogočal.


Xiaomi Poco X6 Pro/Xiaomi Poco F6 imata virtualni proximity senzor,
imajo pravega: Xiaomi Poco F6 Pro, Xiaomi Poco F5

od letnika 2023 naprej, xiaomi, stereo speakers, 3.5mm jack, proximity:
https://www.gsmarena.com/search.php3?nY...
7 modelov:
Xiaomi Poco X6
Xiaomi Redmi Note 13 4G
Xiaomi Poco F5
Xiaomi Poco X5 Pro
Xiaomi Redmi Note 12S
Xiaomi Redmi Note 12 Turbo
Xiaomi Redmi Note 12T Pro
//nobeden nima dual gnss

grem naprej

od 2023 dalje, xiaomi, BREZ fm radio, ima proximity sensors in dual gnss (search žal ne omogoča tega iskalnega kriterija)
https://www.gsmarena.com/search.php3?nY...
28 modelov:

Xiaomi Poco F6 Pro
https://www.gsmarena.com/xiaomi_poco_f6...
cena po eu od 417 https://geizhals.eu/xiaomi-poco-f6-pro-...

Ob tem sem pogledal kaj se skriva pri iskalnih filtrih na geizhals, bingo !
android 12-14, GPS (Dualband) + Galileo (Dualband), ter ostala "solata" (Fingerprint, accelerometer, gyro, proximity, compass), vsaj 5000 mAh baterija
https://geizhals.eu/?cat=umtsover&sort=...
kar nekaj modelov najde :D
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

kanarin ::

@sbawe64 v čem je pravzaprav poanta tvojega posta ?

clancy ::

Horas je izjavil:

matobeli je izjavil:

xiaomiji majo plastično folijo že kar nekaj časa stock gor. Sej je logika, kakorkoli morajo zaščitit ekran za prodajo, pa naj bo zaščita še uporabna.

Sicer pa zanimiva stvar, nisem je dal takoj dol ker sem pač gorenc in smo rekli da jo najprej zgonim če je že gor in po cca mesecu uporabe se je cela folija zamaknila že dobra 2mm navzgor.


jaz mam na 12t pro od lanskega januarja še original folijo gor8-)

ne vem kaj vi delate, očitno ste malomarneži na kvadrat.


Jaz sem tudi imel na svojem Xiaomi 13 Pro tovarniško folijo gor dobre pol leta, potem sem pa dal nalimati gor zaščitno steklo, zdaj mi pa Finger print senzor sploh več ne zazna prsta. Bom moral dati gor nekaj drugega.
Kateri kvalitetni screen protector priporočate, da bo FP senzor delal kot je treba in da bo tudi zaščita ok?
««
378 / 378
»
»»